Autor Wątek: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro  (Przeczytany 7442 razy)

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« dnia: 02.07.2015, 21:06 »
Drodzy koledzy i koleżanki chciałbym Was bardzo mocno ostrzec przed niepewnymi zakupami na Allegro i o sprawdzanie waszych kont czy ktoś nie podszywa się pod was. Pisze to z takiej uwagi ze ktoś właśnie mi dowalil taki numer. Włamał się na moje konto i podszywajac się za mnie wystawił na sprzedaż laptopa i ktoś ko kupił.  Generalnie bardzo sporadycznie korzystam z allegro  tylko moja zona częściej je odwiedza i tylko i wyłącznie kupujemy klamoty nigdy nie sprzedajemy. A tu przyszła informacja o opłacie za sprzedaż rzeczy. Żona w szoku ja w szoku o co kaman. Jak zaczęliśmy grzebać w allegro to się okazało ze sprzedałem komuś łapka apple za 1050 zł.  Koparka mi opadła i odrazu wysłaliśmy info do allegro ze zostało dokonane oszustwo i skontaktowalismy się z osobą która go kupiła. Co się okazalo ta Pani z Ta osoba wymieniła około 11 meili w sprawie tego lapka i ceny. I wyslala mu pieniądze a to nie byłem ani ja ani moja zona. Cała sprawę zgłosiłem na Policje i ta Pani również zrobiła to w swoim miejscu zamieszkania. Na komendzie spędziłem 2 godziny i ciekawy jestem co będzie dalej.  Na szczęście Allegro juz zablokowało konto i kazało pozmieniać wszystkie hasła. Jedynym elementem jaki ta osoba pozostawiła po sobie na koncie to numer konta bankowego na które zostały wysłane pieniądze. Masakra :/

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« Odpowiedź #1 dnia: 02.07.2015, 21:10 »
Nic nowego , stary numer odkąd istnieje Allegro . Trzeba dobrze zabezpieczać kompa , stosować skomplikowane hasła do poczty i samego portalu aukcyjnego .

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« Odpowiedź #2 dnia: 02.07.2015, 21:13 »
Nigdy mi się to nie przytrafiło dopiero teraz :/

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« Odpowiedź #3 dnia: 02.07.2015, 21:20 »
Jak mam wieczne problemy z PayPal, już mi się nie chce nawet zgłaszać.
Error Team Poland

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« Odpowiedź #4 dnia: 02.07.2015, 21:26 »
Losowy przypadek, ale to powinno uaktywnić naszą czujność i ostrożność. Złodzieje nie śpią.
Krzysztof

Offline Robert_X

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złów i wypuść, urośnie...
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« Odpowiedź #5 dnia: 02.07.2015, 21:40 »
Z racji wykonywanego zawodu to wiem że 95% tego typu przypadków jest tak jak piszecie wyżej : banalne hasła ( wszystkie konta na jedno hasło typu kotek 123 , dupa123 albo sama dupa ) nie aktualizowane systemy , brak antywirusa a najczęściej to właśnie nieostrożność userów ...Jeden z najbardziej genialnych hakerów Kevin Mitnick łamał ludzi a nie systemy ;)

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Uwaga! Ostrzeżenie! Włamanie na konto Allegro
« Odpowiedź #6 dnia: 02.07.2015, 21:47 »
A patrz, o Kevinie pisałem pracę dyplomową kilkanaście la temu :)
Bardzo często hasła/konta są wykradane i sprzedawane bezpośrednio z sewerów tychże firm. Bardzo często robią to pracownicy. Tylko takie sprawy załatwiane się po ciuchu. Ja 2 lata walczyłem z PayPalem i nikt mi nie odpowiedział jak to się stało, że ktoś korzystał z moje konta.
Error Team Poland