Autor Wątek: Haczyk do metody  (Przeczytany 179226 razy)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #105 dnia: 31.03.2015, 17:36 »
Panowie a używa ktoś tych haków w rozmiarze 10 ? Nie będą za duże przy method feeder?

Rzeczywiscie ta rozmiarówka jest wieksza od haków Drenana ale 12 i 10 są ok.  Na pojedynczy pellet (8-12mm) stosuje 12tki, 10-tek uzywam do "kanapek" :fish:
Znów jestem

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #106 dnia: 31.03.2015, 17:49 »
tu masz z size 10:

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

elvis77

  • Gość
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #107 dnia: 31.03.2015, 17:52 »
Jestem w pracy i tylko takie haki mam do dyspozycji. Stąd trochę przekłamanie w porównaniu,bo Specimen to bardzo smukłe haki zaś QM1 są ich przeciwieństwem,czyli mają prawie okrągły łuk kolankowy. Jednak różnica jest,ale max. jeden rozmiar.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 394
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #108 dnia: 31.03.2015, 18:17 »
Co do sklepu wedkarskiego wedkarnia nie wszystko maja dostepne co wisi na stronie
nieraz zakupilem lwg w przedziele od 12 do 20 to zawsze ktoregos rozmiaru brakowalo w dostawie
tak samo przy qm1
co do qm1 sa wieksze w numeracji niz numeracja u nas w polsce ja ci polecam tart od 12
Qm1 w rozmiarze 14 idealnie pasuje do ziarna kuku
Maciek

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #109 dnia: 01.04.2015, 03:10 »
No ja już zamówiłem 10 i 12, zobaczymy co przyślą w sumie jak teraz patrzałem na maila to nawet nic nie odpisali ::) Dziękuje wszystkim za cenne uwagi i fotki wiedziałem, że na Was można liczyć :thumbup:

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #110 dnia: 01.04.2015, 20:15 »
Co do haków GURU, to oglądałem je w sklepie stacjonarnym Wędkarni i nie widziałem, żeby jakoś znacznie odbiegały rozmiarem od innych.
Wg mnie to złudzenie wynikające z kształtu i wyprofilowania tych haczyków oraz z grubości drutu (różnicę w grubości drutu widać już na zdjęciach z poprzednich postów).
Połamania!
-Mateusz-

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #111 dnia: 09.04.2015, 23:26 »
Kupiłem haczyki GURU QM1 12 i 14 i haczyki GURU Pellet Waggler 14 i 16 .Te drugie to są na pewno o numer większe od QM1.
Jeżeli ktoś używał haczyków Pellet Waggler to poprosił bym o opinie o nich.
Zbyszek

Offline mislosz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #112 dnia: 11.04.2015, 13:03 »
Juz drugi sezon uzywam LVG guru 10 i 12 latem bez zadziora porównywałem z methode feeder drenanna rozmiar 10 i guru gubiło mniej ryb.W poprzednim sezonie uzywalem QM1 10 i efekty podobne do LVG. Ogolnie guru robi towar bardzo dobrej jakosci quick stopy, proce itd. LVG bardzo masywne -mocne sztywne haki. QM1 troche bardziej druciane ale i tak mocne.Ogolnie 10-15 % karpi spada. Korum robi cos w podobnym ksztalcie do QW1. LVG bardzo fajnie trzymają duze leszcze  w normalnym feederze w rzece. Łopaty od 4 do 6 kg na rozmiar 10 bardzo rzadko spadaly tak z 10 % ale leszcze to nie karpie i nie walcza. Ogolnie guru

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #113 dnia: 11.04.2015, 16:51 »
Ja bym tak nie uogólniał kwesti spadów. Przy ostatnim wypadzie na 7 zapiętych Karpi (Myślę że takie min 1.5kg w górę ) żaden mi nie zszedł, a łowiłem na QM1. Myślę że sporo ma tu do powiedzenia elastyczność i sprężystość wędziska! Zbyt sztywne lub zbyt wolne(ciężkie) Będzie sprzyjać spięciom! 
Arek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #114 dnia: 23.06.2015, 10:45 »
A jak oceniacie haki Guru MWG? QM1 sa prawie dwa razy droższe u mnie w sklepie więc zakupiłem(już dawno) rozmiarówkę 10-20 MWG ale mam bardzo dużo spadów(W innym temacie szukałem powodu). Nie jestem przekonany że to wina haka bo na prestona tez miałem spady. Ogolnie jak wyszukam u nas na forum MWG to są opinie o spadach. MWG są grube jak na moje oko może dlatego jest gorsze zacięcie? Myślę że zakupię QM1 i przetestuję czy są lepsze.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline psontour7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapalony Feederowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #115 dnia: 23.06.2015, 10:52 »
QM1 sa bardzo podobne do C1 z Prestona,a na te haki szczegolnie przy leszczach spady u mnie sie skonczyly.Przykladowo na haki Drennana do metody rybka sie zacinala,sekunda holu,opor i  spad.PRC1 mi w tym pomogly,stosowalem tez QM1,polecam.
Kuba

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #116 dnia: 23.06.2015, 11:14 »
QM1 sa bardzo podobne do C1 z Prestona,a na te haki szczegolnie przy leszczach spady u mnie sie skonczyly.Przykladowo na haki Drennana do metody rybka sie zacinala,sekunda holu,opor i  spad.PRC1 mi w tym pomogly,stosowalem tez QM1,polecam.
No to u mnie właśnie dokładnie taka sytuacja występuje.chyba zakupię QM1 na początek 12-14 i sprawdzę czy pomoże

tutaj widać róznice w budowie i rozmiarów wszystkich haków guru.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #117 dnia: 23.06.2015, 13:00 »
Przy ostatniej zasiadce na komercji używałem haków PR 36,spięcia jeśli były to marginalne i to z regóły (może przypadek ) na 14stce. z zasady nie stosuję tak małego rozmiaru,ot tak z ciekawości.Używam przeważnie 10-12  przy pelletach 8kach i kulkach 10mm.
Arek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #118 dnia: 23.06.2015, 17:47 »
A jak oceniacie haki Guru MWG? QM1 sa prawie dwa razy droższe u mnie w sklepie więc zakupiłem(już dawno) rozmiarówkę 10-20 MWG ale mam bardzo dużo spadów(W innym temacie szukałem powodu). Nie jestem przekonany że to wina haka bo na prestona tez miałem spady. Ogolnie jak wyszukam u nas na forum MWG to są opinie o spadach. MWG są grube jak na moje oko może dlatego jest gorsze zacięcie? Myślę że zakupię QM1 i przetestuję czy są lepsze.

QM1 są rzeczywiście jak to się mówi bardzo łowne to fakt.  Jednak w twoim przypadku nie upatrywałbym winy w haczykach MWG. Sam też na nie łowię i nie mogę potwierdzić, że mam znacznie więcej spinek niż przy łowieniu na QM1.
Robert

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 394
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Haczyk do metody
« Odpowiedź #119 dnia: 23.06.2015, 18:30 »
MVG I Q1polecam
odpowiedni dobor kija , zylki , wyregulowany hamulec oraz odpowiednia technika holu ryby to dopiero przepis na jak najmniejsza liczbe spinek
Maciek