Autor Wątek: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits  (Przeczytany 74171 razy)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 838
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #45 dnia: 04.05.2020, 10:53 »
Ja wiem, że Lucjan pisał: Dynamite Baits jest lepsze, ale w Snonubaits masz podajnik, więc w tej cenie wychodzi lepiej.

Gdzie tak pisałem? 8)  Zdecydowanie wolę zanęty 2kg z Sonu niż ich odpowiedniki z Dynamite'a. Zanęta niby robiona przy udziale Steva Ringer'a wg mnie ustępuje sporo MMM lub pewnym wersjom, i ma w swoim składzie sporo wypełniacza, gdzie Match Method Mix to głównie mielone pellety i dodatki. Wolałbym też od niej Bait-techy. A sprawa podajnika to już w ogóle coś, co przesądza o kupnie :) Kupując obciążniki doklejane do podajnika, można łatwo przerobić te, co daje Sonubaits, na dwukrotnie cięższe.

Ogólnie te trzy firmy mają swoje produkty, które są lepsze od konkurencji, każda ma swoje mocne strony. Na rzeki jednak, pod brzany, o wiele lepiej wypadł dla mnie Dynamite, który stworzył specjalne serie zanęt, przynęt, kulek i dipów. Zwłaszcza ich miękkie przynęty haczykowe mają rozmiar 12 mm około, idealnie wpisując się w wymiar niezapomnianych pelletów 12 mm pikantna kiełbasa.
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #46 dnia: 04.05.2020, 12:37 »


Ja wiem, że Lucjan pisał: Dynamite Baits jest lepsze, ale w Snonubaits masz podajnik, więc w tej cenie wychodzi lepiej.

Gdzie tak pisałem? 8)  Zdecydowanie wolę zanęty 2kg z Sonu niż ich odpowiedniki z Dynamite'a.

A tutaj:
Dynamite Baits jest dla mnie najlepszą firma robiąca zanęty i pellety. Niestety, nie robili Swim Stimów w paczkach 2kg i nie było w nich podajnika do metody - dlatego wybrałem Sonubaitsa, i się do niego 'przyzwyczaiem'. Swim Stim jest drobno zmielony, proszek praktycznie - i miałem na niego rewelacyjne efekty. W wielu rzeczach Sb i DB prześcigają się wzajemnie.

Dynamite jest najdłużej na rynku, i ma świetną ofertę. Praktycznie wszystko zsługuje na uwagę. W UK jest to podstawowa firma, każdy sklep ma ich produkty. W pewnym momencie mocno pojechali w stronę 'karpiową' - Sonubaits natomiast ewoluuje w stronę 'feederową', zwłaszcza na polu przynęt przeskoczył konkurenta mocno. Jakby nie było - DB są wciąż najlepsi, bez wątpienia na uwagę zasługują wszelkie Swim Stimy, zanęta Match Method, oraz pellety, najlepsze na rynku, w tym w wersji 'zielonej'. Maja dopracowane zanęty 'zwykłe' (jezioro, rzeka) i duży wybór  karpiowych przynęt, zwłaszcza kulek.



Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #47 dnia: 04.05.2020, 12:58 »
Marcin, przez 5 lat to naprawdę zdanie można, a często nawet należy zmienić :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #48 dnia: 04.05.2020, 13:10 »
Przez 5 lat to się wiele zmieniło. Layout ze 2 razy skuteczność także ze 2 bo i MMM miał swoje wachnięcia jakościowe. Nadal uważam, że dla np peletu amino próżno szukać konkurencji. Niestety dobre jest wrogiem lepszego i wielokrotnie idziemy na kompromis wzgledem jakości do ceny.

Dobra, sprawdzę. Zamawiam paszę od Sonubaits i odpowiedniki z Dynamite i porównam wyniki :)

A w między czasie wykupili z drapieżnika moje przypony guru....

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 838
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #49 dnia: 04.05.2020, 13:49 »
Mi bardziej chodziło o to, że Dynamite jest dłużej na rynku i miał wtedy (2015 rok) o wiele szerszą ofertę niż Sonubaits. Teraz się to zmienia, pod względem przynęt Sonu poszło masakrycznie do przodu, wręcz zrównując się z konkurencją i wielu rzeczach ją przeganiając. Ale zakłóca obraz podejście do rzeczy karpiowych. Bo tutaj wszystko jest droższe. Powiedziałem sobie, że nie kupię żadnych kulek z Sonu z takiej serii jak Code Red, bo cena jest po prostu paskudnie zawyżona. Tylko dlatego, że to jest pod karpiarzy :facepalm: Tutaj Dynamite jest o wiele lepszy, do tego robi takie kulki w szerszej ofercie jeżeli chodzi o wielkości (mają 12 mm).

Nie zmieniam jednak zdania o zanętach 2 kg jakie Sonubaits ma w ofercie. Kilka jest zbyt drogich, jak np. zanęta leszczowa (ma w sobie wypełniacz). Jednak te pelletowe (MMM i inne) są mega, bo jest tam głównie sam drogi towar, nie jakieś tanie wypełniacze. Z drugiej strony seria bez mączek w paczkach kilogramowych to zdzierstwo, i tu bym sto razy wolał Lorpio. Angole z Sonu dopasowali ceny do rynku brytyjskiego, jednak w przypadku zanęt spożywczych ich składniki są wielokrotnie tańsze, i cena powinna być znacznie niższa (funt na paczce minimum, w polskich realiach 8-10 zeta).

Szału nie robią wg mnie zanęty na bazie białych czy ochotki, ciekawe to one może są, ale z tego co wiem ludzie nie mają wcale większych wyników (ale nie są złe, są wciąż wysokiej jakości). Były to raczej zanęty mające uderzyć w gusta wędkarzy kierujących się zdrowym rozsądkiem :)  Ale nie ma się co dziwić, wg mnie te zanęty są praktycznie optymalne. Trudno więcej wycisnąć 8)
Lucjan

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 57
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #50 dnia: 05.05.2020, 18:54 »
Marcinie zrobiłem tak jak napisałeś i dodałem pro green do mmm
Wyniki nie były złe
Złapałem cztery rybki i każda inna
Kleń, Leszcz, Karp, Jaź
Znaczy się że działa ;)
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #51 dnia: 05.05.2020, 19:02 »
Baw się dalej. Pogadamy za 15 wyjazdów :D
Pozdrowienia!

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #52 dnia: 06.05.2020, 18:19 »
Stiki Method Pellets

Całkiem niedawno udało nam się wybrać w kilka osób z drużyny na wędkowanie komercyjne. Areną zmagań było łowisko Batorówka. O tej porze roku i przy tej temperaturze wody zazwyczaj tutaj lepiej działa przewaga pelletu w mieszance lub nawet sam pellet, dlatego poszliśmy w tym kierunku… :-[

Zacznijmy od tego czym jest nowy pellet Siki Method Pellets. W ofercie Sonubaits istnieje już pellet typu Stiki, czyli taki, który jest przygotowany podczas produkcji tak aby zaraz po zalaniu odpowiednią ilością wody posiadał lepsze właściwości klejące. Mówię tutaj o pellecie z serii Fin Perfect czyli jaśniejszym, inaczej pracującym oraz namaczanym do stopnia większej gąbczastości aby służył przede wszystkim do łowienia kiedy na celowniku są głównie wygłodniałe karasie. I właśnie ten Fin Perfect posiada też swoją odmianę Stiki oraz Stiki w smaku F1 – to słowem wyjaśnienia nt Fin Perfect. Natomiast kontynuując temat nowych pelletów Siki Method Feeder trzeba zaznaczyć i wyjaśnić Wam czytelnikom, że jest to PRZEDE WSZYSTKIM pellet tworzony na bazie skutecznych pelletów karpiowych z serii Pro Feed 2mm :fish:
Dlatego też w tym momencie okazuję się oczywistym, że po otwarciu paczki nowego pelletu zauważycie ciemniejszą bazę i inną strukturę niż ma Fin Perfect. Dlaczego piszemy bazę? Ano dlatego, że mniej więcej połowa zawartości opakowania to pellet w niezmienionym kolorze Pro Feed a druga połowa to ten sam pellet ale zabarwiony na konkretny kolor i smak w zależności od wybranej wersji. Całość takiego miksu stanowi bardzo fajną i gotową dwukolorową mieszankę. Produkt ten jest tak jak zaznaczyliśmy wcześniej doprawiony klejem aby wędkarz mógł uzyskać od razu interesujący go stopień lepkości. Przygotowanie jest mega proste bo wystaczy przyjąć, iż na całą paczkę pelletu należy wlać 150ml wody i pozostawić na około 20-30 minut. Po tym czasie jest idealnie przygotowany i trzyma się podajnika, a pod wodą osypuję się jak trzeba. Świetną sprawą jest fakt, że jeśli potrzebna jest bardziej klejąca wersja to wystarczy powolutku dodawać więcej wody podczas wędkowania. My w drużynie kiedy chcemy łowić na feeder większe ryby używamy Pro Feed. Namaczamy je około 20-40 sekund aby nadal pozostały twarde, a ich lepkość kontrolujemy i utrzymujemy za pomocą zalewki Bait Booster. Te omawiane gotowe pellety to produkt, który jednym słowem jest już doprawiony danym atraktorem i nie ma potrzeby tego już robić, oraz jednocześnie cały czas jest idealnie klejący zachowując właściwości i stopień twardości jak w Pro Feed.

Te nowe pellety na tą chwilę występują w wersji Krill & Squid, Orange Chocolate oraz Banoffee. Tego dnia każdy z nas miał inną paczkę na wykorzystanie do wędkowania. Każda nuta zapachowa jest bardzo wyrazista i nie wytraca się przez cały dzień podczas łowienia, a zapach bazy pozostaje wyczuwalny tworząc hybrydowy aromat. Krzysiek wybrał dla siebie czysty Pro Feed, Mariusz używał krylowego, Tomasz wybrał Chocolate Orange a Marcin miał najnowszy smak – Banoffee. Na Batorówce ryby zareagowały tak na poszczególne zapachy i kolory:
Krzysiek na Pro Feed miał dużo karasia oraz pojawił się karp. Tomasz na czekoladzie z pomarańczą postanowił łowić na skraju i to go trochę zgubiło, natomiast miał wynik mieszany karp + karasie. U Mariusza na Krill & Squid było całkiem nieźle. Było sporo sporo karasi i największe karpie (nie raz nam się o tej porze sprawdził ten aromat). Natomiast Marcin miał dość ciekawą sytuację, ponieważ Banoffee zwabiło w pole łowienia przede wszystkim piękne grube liny. Brania były rzadsze ale głównie linowe :fishonhook:

Pamiętajcie proszę, że te dostępne kolory i smaki mogą mieć inne działanie na innej komercyjnej lub nie komercyjnej wodzie. Na jednym zbiorniku dobre efekty przyniesie Chocolate Orange a na innym w wędkowaniu pomoże Banoffee. Ten wpis ma na celu przedstawić Wam opis produktów jakimi są nowe Stiki Method Pellets a nie testować skuteczność konkretnego koloru/aromatu :)

















































Offline yankes

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • I am the king, I can catch everything
    • Galeria
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #53 dnia: 06.05.2020, 20:57 »
Hejka . Ważyliście te piękne łupy :fish:?
Ciekaw jestem kto wygrał :P
Robert

Karp 9.8kg, Sandacz 4.1kg,Leszcz 1.5kg,Amur 4.8kg

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #54 dnia: 06.05.2020, 21:39 »
Cześć.
Nie, nie ważyliśmy ale na oko stwierdziliśmy, że Maniek.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #55 dnia: 06.05.2020, 22:40 »
Czy ja wiem? Jeśli maniek, to chyba z lekką niedowagą. Ryb było więcej.

A co to jest to różowe na czerwonym palecie?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #56 dnia: 07.05.2020, 07:18 »
To Haze w wersji Fluoro.

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #57 dnia: 12.05.2020, 10:39 »
Niestety moja ulubiona zaneta spicy meat jest nie dostępna na drapieżniku.
Jadę w sobotę na komercje na której nigdy nie byłem. Mam zamiar łowić mixem 50:50 z pelletem.
Jaka zanętę byście polecili?
Edit
Wybór padł na Sonubaits Krill. Zobaczymy co na to powiedzą karpie.

Wysłane z mojego STK-L21 przy użyciu Tapatalka
~Dominik

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #58 dnia: 12.05.2020, 13:25 »
Jak nie znam wody (komercji) to zabieram ze sobą MMM. Lub MMM + Pro Green. Nic nie kombinuję pierwszym razem, chyba że jedziemy w kilka osób.

Offline Cygnus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 530
  • Reputacja: 57
Odp: Feeder Fans - W naszych bait bagach - Sonubaits
« Odpowiedź #59 dnia: 12.05.2020, 15:26 »
Marcinie co byś zaproponował z Sonu typowo na leszcze i typowo na liny ???
"Nie można więc głosować za demokracją i wiecznie przeciwstawiać się gustom większości. To jest zakłamanie. Grzeszyć na ziemi i zgłaszać jednocześnie pretensje do nieba?!
Ale ja osobiście jestem szczery: zawsze głosowałem za kontrrewolucją"