Autor Wątek: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja  (Przeczytany 55756 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #135 dnia: 08.03.2017, 09:55 »
Tego nie wiem. Po prostu wydaje mi się, że mógłby to być dobry sposób na zachęcenie ludzi do głosowania. W TV zachęcają ludzi do wysyłania sms-ów z głosami właśnie losowaniem. Może jakiś drobiazg (mniejszy niż nagroda za 3 miejsce) poprawiłby sytuację. Taka luźna sugestia :)
Marcin

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #136 dnia: 08.04.2017, 10:26 »
Koleżanki i koledzy :)
Przypominam o naszym Regulaminie , najczęstszym błędem jaki się pojawia jest brak tzw. metadanych Exif. Pojawia się ten problem najczęściej podczas obróbki zdjęć w programach graficznych jak i wstawianiu zdjęć przez niektóre programy do zmniejszania. Nie ukrywam, że mam potem z tym problem i muszę na PW wyjaśniać z uczestnikami pewne kwestie oraz prosić o przysyłanie oryginalnych zdjęć celem sprawdzenia daty wykonania danego zdjęcia. Tak więc proszę Was o sprawdzanie przed wstawieniem zdjęcia czy są  metadane Exif widoczne.

Może ten filmik odpowie na większość waszych pytań ;)
Przepraszam za jakość, ale na tę chwilę nic lepiej nie zrobię.
             
Robert

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #137 dnia: 10.04.2017, 22:06 »
Powyższe było do mnie :-)  Obiecuje poprawę, mój błąd że skorzystałem z zewnętrznego hostingu fotek. Wiec jeśli nie chcecie wkurzać s7 to korzystajcie z galerii forumowej http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?action=gallery i tam klawisz moje obrazy, niestety galeria przyjmuje jak na dzisiejsze standardy bardzo malutkie fotki wiec czeka nas dodatkowa robota z ich zmieszaniem.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #138 dnia: 11.04.2017, 21:54 »
Dziękuję wszystkim tym, co się poprawili i wstawiają już dobre zdjęcia :)
Robert

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #139 dnia: 11.04.2017, 23:48 »
Też się poprawię :)

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #140 dnia: 20.04.2017, 13:22 »
Tak przy okazji - dlaczego zdjęcia jednych użytkowników pokazują się jako miniaturki a innych powiększone? Rozmiaru zdjęcia wiadomo nie przeskoczymy. Czytałem w zasadach konkursu o wstawianiu zdjęć ale tego nie wyłapałem :-[
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

MrProper

  • Gość
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #141 dnia: 20.04.2017, 13:26 »
Jedni wstawiają za pomocą taptalka wtedy są największe, ale bez Exif :(
Jedni z galerii i wtedy są określonego rozmiaru, a inni odnośnik do pliku który się znajduje na komputerze właściciela
Wtedy są wyświetlane jako miniaturki

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #142 dnia: 08.05.2017, 20:07 »
Gratulacje dla zwycięzców🍺👍, szkoda, że nie są doceniane zdj. z pięknymi rybami, nie mam tu na myśli tylko mojego zdjęcia, kilku kolegów też pokazało fajne ryby. Moje odczucie jest takie, że łatwiej zrobić piękne zdjęcie w plenerze z aparatem niż pokazać ładną rybę złapaną w kwietniu, szczególnie przy tak kapryśnej pogodzie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Rednose

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #143 dnia: 08.05.2017, 20:40 »
Gratulacje dla zwycięzców🍺👍, szkoda ze nie są doceniane zdj. z pięknymi rybami, nie mam tu na myśli tylko mojego zdjęcia, kilku kolegów tez pokazało fajne ryby. Moje odczucie jest takie, ze łatwiej zrobic piękne zdjęcie w plenerze z aparatem niż pokazać ładną rybę złapaną w kwietniu, szczególnie przy tak kapryśnej pogodzie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

To konkurs na najładniejsze zdjęcie, a nie największą rybę ;). Zupełnie inny temat na konkurs ;) w tym konkursie nie oceniamy zdolności wędkarskich tylko fotograficznych. Skoro uważasz, że łatwiej jest zrobić dobre zdjęcie krajobrazu, to zachęcam do spróbowania.
Pozdrawiam
Darek

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #144 dnia: 08.05.2017, 20:41 »
Nie zrozumiałeś mnie kolego.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #145 dnia: 08.05.2017, 21:49 »
Gratulacje dla zwycięzców, szkoda ze nie są doceniane zdj. z pięknymi rybami, nie mam tu na myśli tylko mojego zdjęcia, kilku kolegów tez pokazało fajne ryby. Moje odczucie jest takie, ze łatwiej zrobic piękne zdjęcie w plenerze z aparatem niż pokazać ładną rybę złapaną w kwietniu, szczególnie przy tak kapryśnej pogodzie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie wszyscy wędkują na komercjach i łapią piękne karpie liny i karasie. Są tacy jak ja wędkują na wodach PZW i co pozostaje to chociaż podziwianie pięknej przyrody krajobrazów. Szczerze to już mam dosyć tych karpi na zdjęciach to jest konkurs foto a nie najładniejszej największej ryby, liczą się piękne fotografie i pomysły na nie, a nie tylko to co wyląduje w podbieraka czy mam wstawiać zdjęcia z Malediwów a pięknymi Karanksami z mojego wyjazdu majowego zdjęcia są piękne i piękne ryby, ale wydaje mi się ze nie oto chodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #146 dnia: 08.05.2017, 21:52 »
Gratulacje dla zwycięzców, szkoda ze nie są doceniane zdj. z pięknymi rybami, nie mam tu na myśli tylko mojego zdjęcia, kilku kolegów tez pokazało fajne ryby. Moje odczucie jest takie, ze łatwiej zrobic piękne zdjęcie w plenerze z aparatem niż pokazać ładną rybę złapaną w kwietniu, szczególnie przy tak kapryśnej pogodzie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie wszyscy wędkują na komercjach i łapią piękne karpie liny i karasie.  Są tacy jak ja wędkują na wodach pzw i co pozostaje to chociaż podziwianie pięknej przyrody krajobrazów szczerze to już mam dosyć tych karpi na zdjęciach to jest konkurs foto a nie najładniejszej największej ryby liczą się piękne fotografie i pomysły na nie a nie tylko to co wyląduje w podbieraka czy mam wstawiać zdjęcia z Malediwów z pięknymi Karanksami z mojego wyjazdu majowego zdjęcia są piękne i piękne ryby  ale wydaje mi się ze nie oto chodzi
Ps: Moim zdaniem łatwiej jest złapać rybę na komercji niż na pzw przy tak kapryśnej pogodzie.
Trzeba trochę pomyśleć zanim się coś napisze.
 
Przepraszam za post pod postem, źle wcisnąłem.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #147 dnia: 08.05.2017, 21:58 »
I tu jest cały odwieczny problem, zwolennicy pzw i komercji, akurat moja ryba z komercji nie pochodziła, spróbuj zagorzały zwolenniku pzw złapać ładną rybę na komercji a przekonasz się, że nie jest wcale łatwo jak Ci się wydaje, no niestety pzw to tylko krajobrazy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline daminek1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 34
  • Lokalizacja: Lubliniec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #148 dnia: 08.05.2017, 22:06 »
Postaram się rozwiązać problem zwolenników jak i przeciwników PZW, dzisiejsze 4 godziny na PZW wyglądały tak jak na zdjęciu. Rybki trafiły do wody. To jest konkurs i każdy ma prawo wstawić co chce. My natomiast decydujemy komu się co podoba, oddając głos. Osobiście wolę krajobrazy i przyrodę, ale to tylko moje zdanie. Każdy ma prawo i wybór do swego.Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam Damian :-)

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #149 dnia: 08.05.2017, 22:11 »
Kompletnie nie rozumiem tej wymiany zdań powyżej.

Zasady Konkursu (http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1887.0):

" Fotografie nie muszą przedstawiać ryb. Mogą to być zdjęcia krajobrazowe, przedstawiające różne zjawiska natury. Muszą być jednak mniej lub bardziej związane z tematyką wędkarską. "


Czytając dalej:
"(...) Te same numery pojawią się w dołączonej do wątku ankiecie. Rozpocznie się głosowanie. Termin zakończenia ankiety będzie wyświetlony pod ankietą.
Zgodnie z Waszą wolą wyniki głosowania będą utajnione i zostaną wyświetlone dopiero po zakończeniu ankiety."


Tajne głosowanie, więc każdy głosuje na to zdjęcie, na które chce. Na zdjęcie, które osobie głosującej się podoba.
Czy ładniejsze jest zdjęcie z rybą, czy zdjęcie krajobrazu? Ładniejsze są blondynki czy brunetki? Rzecz gustu. Każdy ma wolną wolę i głosuję na to zdjęcie, na które chce.

PS.
Przegrywać trzeba umieć ;)
MM