Autor Wątek: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja  (Przeczytany 55553 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #90 dnia: 16.11.2015, 01:34 »
Uaktualniony regulamin konkursu na zdjęcie miesiąca -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1887.0
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #91 dnia: 05.12.2015, 08:55 »
Panowie!

Jako, że listopadowa edycja konkursu okazała się małym fiaskiem, musimy zmienić zasady konkursu.

Jeżeli macie jakieś zdjęcie do wstawienia, robicie to samemu, tak jak było wcześniej (wrzesień, październik). Bez numerków,  może być jakiś opis ewentualnie. W nowym miesiącu Robert (s7), zdjęcia ponumeruje i wstawi w losowej kolejności, razem z ankietą. I w ten sposób będziemy mieli możliwość oglądania nadsyłanych zdjęć na bieżąco, a samo głosowanie będzie sprawiedliwe. Sam wątek będzie się co chwila przewijał przez forum, zachęcając do koleżeńskiej rywalizacji. Może uda się nam znaleźć nawet jakiegoś sponsora i jakiś skromny upominek trafi do zwycięzców? Mam nadzieję!

Niestety w listopadzie zdjęcia nadesłało kilka osób, fotek było łącznie 6... Pomysł konkursu jest wg mnie świetny i zachęcam wszystkich do wzięcia w nim udziału. Zrobienie foty nad wodą to przecież nie problem, a jak się człowiek postara, to może być i coś rewelacyjnego, kto wie, może i na okładkę jakiegoś pisma?  :D

Z pozdrowieniami - Administracja

Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #92 dnia: 05.12.2015, 19:59 »
Warto też dodać, że w tym miesiącu na 6 zdjęć 3 pochodzą od tego samego użytkownika.
Dlatego uważam, że trzeba będzie również pomyśleć nad tym w jaki sposób zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #93 dnia: 05.12.2015, 20:06 »
Po co było robić zmiany? Układało to się fajnie! Wystarczyło pilnować nr. zdjęcia. U mnie na PW nie potrafię wysyłać zdjęcia . I nie mam zamiaru kombinować. Dużo mnie kosztowało samo to by się zmobilizować do fotek na łowisku. Nie po to tam jadę. Ale jeśli już? to chcę wstawić te fotki bez zbędnych komplikacji. Zacznę to robić powtórnie, gdy  wszystko będzie tak proste jak na początku. To jest zabawa panowie!!!!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #94 dnia: 08.12.2015, 07:51 »
Arunio - wstawiaj, wszystko jest już jak dawniej :D
Lucjan

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #95 dnia: 08.12.2015, 11:32 »
Wszystko przez to zamieszanie i spór o to jak je pokazywać - z ankietą czy bez ankiety.
We wcześniejszych edycjach jakąś fotkę zawsze dałem ale dyskusja mnie zmęczyła i szczerze nie chciało mi się nawet zaglądać w wątek.
Tak - to była zabawa i fajnie żeby do takiej formy wróciła. Walka była o pietruszkę a potraktowaliśmy to jak zawody wędkarskie w najgorszym wydaniu :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 329
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #96 dnia: 08.12.2015, 11:51 »
Troszkę sie pogłubiłem to teraz obowiązuje dane z djecie z danego miesiaca czy można dawać zdjęcia z różnych dat.....
bo obserwując zdjecia np listopada to mało było na nich rybek
a więcej przyrody - ale były też fajne
Maciek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #97 dnia: 08.12.2015, 12:08 »
Witam.Ja też jak kolega wyżej się pogubilem.Jak ma być wszystko po staremu to po co była ankieta nad głosowaniem ,czy wyniki mają być jawne w czasie głosowania czy niewidoczne.Większość kolegów po głosowaniu zdecydowała,że wyniki mają być niewidoczne tak jak w listopadzie.Więc jak w końcu będzie? To wynika z tego ,że glosowanie nie miało sensu i większość kolegów poprostu została zignorowana.
Ps.Jakub sam byłeś za tym ,aby w czasie głosowania wyniki byly ukryte.Napisałeś,że to podniesie poziom rywalizacji.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline s7

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #98 dnia: 08.12.2015, 12:24 »
Koledzy, wyniki będą utajnione podczas ankiety jedynie się zmienia to, że zdjęcia wstawiacie sami do ankiety grudniowej.

Wysłane z mojego GT-S5830

Robert

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 329
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #99 dnia: 08.12.2015, 12:35 »
Ok ale zdjęcie zrobione w grudniu moze byc tylko  zgłoszone  w grudniu
czy moze byc tak aby do grudniowej  zabawy publikować zdjęcie z lata lub wiosny.....
tak ja to, zrozumiałem z wpisu luka
na pewno chłopaki maja fajne foty z lata....... bo teraz juz jest slabo z rybkami .....
to by moze zachęciło, pozostałych do zabawy.......
nie wiem moze by należało w kilku punktach napisać jak to teraz wygląda ....?

Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #100 dnia: 08.12.2015, 13:34 »
Maciek, zdjęcia dajemy z danego miesiąca... Tego chyba nie ma sensu zmieniać. Wiem, że wypadów nad wodę jest mniej - ale idea dotyczy aktualnego okresu.

Co do ankiet jawnych czy nie jawnych. Dla mnie to obojętne, rozumiem jednak, że jak ktoś widzi, że zdjęcie X wygrywa, to może się zniechęcić lub też ulec pewnej 'sugestii'. I tak przy ukrytej ankiecie wyniki widzimy, ale po zagłosowaniu.

Główna zmiana miała dotyczyć 'sprawiedliwości'. Czyli rzekomo ten kto ostatni dawał zdjęcia, ten miał większe szanse, z powodu otwierania się wątku na ostatniej stronie. Tak więc jeżeli zdjęcia były na 4 stronach wątku, to ktoś głosujący widział zdjęcia ostatnie, rzadziej zaglądał na stronę nr 1 lub 2. No i w listopadzie nie widać było w ogóle zdjęć, zamieszczał je dopiero Robert.

Teraz więc każdy zamieszcza sam swoje zdjęcia, zaś po zakończeniu miesiąca, Robert wstawi fotki razem, ponumerowane, jedna pod drugą, w losowej (mniej lub bardziej kolejności). Tak więc ktoś oddający głos nie będzie miał problemu z przewinięciem i obejrzeniem każdej z fotek. A my, użytkownicy, możemy w trakcie miesiąca komentować sobie bez problemy konkursowe zdjęcia, bez obaw, że nabijamy tekst i strony, przez co foty z początku miesiąca mają mniejsze szanse niż te z końca.

Każdy sam niech wstawia zdjęcia, myślę, że zmienimy tez objętość plików nieco, z racji większego serwera, przez co będą się wyświetlać w większym formacie. Ale to trzeba uzgodnić jeszcze...


Zapraszam więc do udziału w konkursie i mam nadzieję, że nie będzie już żadnych sporów, bo wydaje mi się, że znaleźliśmy rozwiązanie optymalne :D

Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #101 dnia: 08.12.2015, 20:58 »
Myślę, że Luk zaproponował bardzo sensowną modyfikację. Zdjęcia pojawiające się w wątku przykuwają uwagę, cieszą oko i zachęcają innych do wstawiania swoich fotografii. Dlatego od teraz można wstawiać zdjęcia bezpośrednio w wątku z konkursem. Tym razem jednak zdjęć nie trzeba numerować.
Pod koniec miesiąca Robert zbierze wszystkie zdjęcia razem, ponumeruje i stworzy ankietę. Wyniki ankiety, tak jak teraz, będą utajnione i pokażą się po zakończeniu głosowania.
Wprowadziłem już stosowne zmiany w regulaminie konkursu (pierwsza wiadomość w tym wątku).
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #102 dnia: 10.12.2015, 08:12 »
Warto też dodać, że w tym miesiącu na 6 zdjęć 3 pochodzą od tego samego użytkownika.
Dlatego uważam, że trzeba będzie również pomyśleć nad tym w jaki sposób zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

Witam Mateusz
Jak ja mam rozumieć Twoją wypowiedź? Odczułem to tak jakbyś miał pretensje... Wstawiłem 3 zdjęcia wg regulaminu. Nie wiedziałem, że będzie nas tak mało w tym miesiącu... Jest okres zimowy, sporo kolegów łowi na komercji i tylko na komercji, to ich sprawa gdzie łowią, większość łowisk komercyjnych w okresie zimowych jest zamkniętych. Więc już zakończyli sezon w tym roku. Tak jak i większość kolegów też zakończyła sezon, także ilość zdjęć będzie mniejsza i także mniej osób będzie brało udział w tym konkursie w okresie zimowym. To więc może zdarzyć się tak, że w pewnym miesiącu będzie tylko 2 kolegów z sobą rywalizować w konkursie zdjęcia miesiąca. Mało, bo mało, ale to też jakaś rywalizacja. To nie znaczy, że można tych kolegów po prostu ignorować. Mateusz sam łowisz zimą, to wiesz jak to jest z ilością łowiących osób w tym okresie na naszym forum.
PS. tu nie chodzi o mnie, tylko o sam konkurs i pozostałych kolegów biorących udział w konkursie.
Pozdrawiam i życzę Ci dobrych wyników spod lodu :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #103 dnia: 10.12.2015, 09:08 »
Sylwek, sam konkurs jest po to, aby cieszył oko ludzi którzy nie tylko w nim startują, ale i tych co go obserwują. Dlatego opcja wysyłania zdjęć na e-maila do Roberta nie przejdzie. Forumowicze bowiem nie chcą się w to bawić. O wiele łatwiej jest zrobić to samemu. Jeżeli mamy mało fotek w konkursie, to można ludzi jakoś zdopingować, samemu można coś powstawiać. Samo zdjęcie nie musi być stricte wędkarskie. Tutaj i tak jest problem, bo może być tak, że oceniamy samo zdjęcie i jego walory, a może być i tak, że ktoś jest na zdjęciu z dużą rybą. Zdjęcie takie sobie - ale ryba ładna - i tutaj polecą głosy, niekoniecznie wygra samo zdjęcie (tylko jego zawartość).

Ja wiem, że głosowaliśmy. Ale opcja listopadowa po prostu się nie sprawdziła, stąd te zmiany! :)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Plebiscyt na najładniejsze zdjęcie - dyskusja
« Odpowiedź #104 dnia: 10.12.2015, 20:23 »
Jak ja mam rozumieć Twoją wypowiedź? Odczułem to tak jakbyś miał pretensje... Wstawiłem 3 zdjęcia wg regulaminu. Nie wiedziałem, że będzie nas tak mało w tym miesiącu...
Celowo nie wspomniałem kto ile zdjęć dodał, żeby Cię nie urazić.
Chodzi mi bardziej o dopracowanie pewnych zasad.

Sam wcześniej wspominałeś, że wygrana smakuje najlepiej, gdy współzawodnictwo jest sprawiedliwe.

jak ja miałbym wygrać w tym stylu, żeby moje zdjęcie było pod tabelką to jako zwycięska nie czułbym satysfakcji...
PS. owszem to jest tylko zabawa, ale nie którzy tą zabawę, traktują poważnie tak jak ja i można się w nią bawić w równy i sprawiedliwy sposób.

Pomyśl więc o takiej możliwej sytuacji, że w konkursie wzięło udział tylko dwóch użytkowników - co może się zdarzyć. Jeden wstawił 1 zdjęcie, a drugi 3.
Czyli 3/4 zdjęć pochodzi od tego samego użytkownika. Wtedy wiadomo, że ten drugi ma znacznie większe szanse.
Myślę, że wielu kolegów nie czułoby satysfakcji z takiej wygranej, a mi zależy, żeby każdy czuł satysfakcję :)

Dlatego może warto dopracować jakoś tę kwestię w regulaminie.
Może po prostu zarobić po jednym zdjęciu. Istnieje przecież w regulaminie możliwość zamiany, co jest rzeczą korzystną, bo 1 stycznia możemy zrobić ładne zdjęcia, a 30 stycznia może nam się udać wykonać jeszcze lepsze, więc myślę, że możliwość zamiany jest jak najbardziej dobrą opcją.
Można też oczywiście czekać do samego końca z dodaniem zdjęć, ale wtedy nie będzie zrealizowane to, o czym pisał Luk, czyli obecność zdjęć w wątku, co z pewnością dodaje mu kolorytu, klimatu i zachęca innych do robienia zdjęć.

Pozdrawiam i życzę Ci dobrych wyników spod lodu :)
Dzięki! Wzajemnie :)
Nie wiem jak to będzie w tym roku z lodem, bo w zeszłym roku nie dałem rady wejść na większość zbiorników, na których wędkuję. Mimo że cienkiego lodu się nie lękam.
Pozdrawiam
Mateusz