Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 231305 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1710 dnia: 31.10.2021, 08:24 »
Byłem na tym wypadziku z Patrykiem z Kolegami z SiG.
Fajna atmosfera i niestandardowa pogoda (wiatr halny chwilami mocny + słoneczko).
Zachowanie ryb raczej też niestandardowe na tej miejscówce.
Mało ryb 10 kg+, ale Czesiek i Patryk takie mieli.
;)

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1711 dnia: 31.10.2021, 11:19 »
Gratuluje wszystkim,ja zakończyłem sezon ale widzę że pięknie jeszcze łowickie :bravo:
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1712 dnia: 31.10.2021, 18:18 »
Kolejny dzień jednej ryby. Kolega dokonał "zemsty" na małym boleniu (oczywiście boleń po wytłumaczeniu mu że gruntowcom się nie szarpie nerwów trafił z powrotem do Wisły) poza tym złapałem dwa kiełbiki. Można powiedzieć że progres (bo tydzień temu był jeden) :facepalm: Ale jestem z wyjazdu zadowolony bo przekonałem się że gumka trzyma w nurcie mały pellet tak dobrze jak push-stop (albo i lepiej) oraz do gliny w koszyczku. Poza tym miłe spotkanie ze starymi znajomymi i kolejny dowód na prawdziwość moich spekulacji że brzany się z tego miejsca po prostu wyniosły po ostatnim podniesieniu się Wisły.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 023
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1713 dnia: 31.10.2021, 18:23 »
Dzisiaj znowu powalczyłem, i kto wie czy to nie ostatni raz w tym sezonie (po cichu liczę na jeszcze jeden wypad). I chociaż dzień był piękny, to rybki niezbyt skore do współpracy. Mimo wszystko wydłubało się parę sztuk, a wisienką były 2 karpie koi (pierwszy 8kg, drugi pod 3kg)

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1714 dnia: 31.10.2021, 18:24 »
Nie narzekaj. Miałeś super dzień. :thumbup:
;)

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1715 dnia: 31.10.2021, 18:30 »
Nie mam coś szczęścia do zacinania brań z powierzchni
Od 12:00 do 18:20 jeden kleń, branie sandacza, kilka spinek i ok. 10 pustych zacięć
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline brendas

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: 60
  • Lokalizacja: Maków Mazowiecki/Olsztyn
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1716 dnia: 31.10.2021, 20:28 »
Dzisiaj nastawiłem się na płoć. Skooro świt w ruch poszła matchówka, w obwodzie pozostał picker. Przygowotowałem płociowe klasyki - pęczak, ochotkę, konopie oraz topionego białego.
Podczas gruntowania miejscówki straciłem swoje miejsce w niebie O:)
Okazało się, że zająłem miejsce, w którym Pani moczy nogi :o po krótkiej rozmowie i odejściu białogłowy nastąpiła chwila zastanowienia, zaproponowano mi przyjęcie Pana Boga do serca i odmówienie modlitwy, niestety nie to zajmowało mi teraz głowę i po uprzejmej odmowie, dowiedziałem się, że nie trafię do nieba! Pierwsze sympotmy kary boskiej pojawiły się dosyć szybko. Po sympatycznym początku i szybkościowym odławianiu płotek, przy rzucie zrobiła mi się broda na kołowrotku, zobaczyłem branie, zaciąłem rybkę, urwałem szybko żyłkę w miejscu brody, dowiązałem drugi koniec albraightem, a w międzyczasie płotką zainteresował się szczupak, któremu wyjąłem posiłek z paszczy.
Następnie brania ustały, a w siną dal poleciał spławik z cralusso. Szkoda mi się go zrobiło, widząc jak odpływa, więc pickerem i małym koszyczkiem po 5 minutach udało mi się go zachaczyć i przycholować. Tym samym picker zasłużył na swoją kolej.
Ryby się rozleniwiły, w przeciwieństwie do morsów, którzy bezczelnie władowali mi się w miejscówkę... i tak sobie stali i morsowali w najlepsze....
Po wyjściu ostatniego osobnika z wody, na wędce zameldowała się największa tego dnia płoteczka, ok 25 cm. Później niewiele się już działo, więc po 12 zwijam mandżur, jadę do domu i zaczynam żarliwą modlitwę.
Kuba

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1717 dnia: 31.10.2021, 20:49 »
Piękny niedzielny dzionek :)


Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 551
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1718 dnia: 31.10.2021, 21:59 »
Dziś zrobiłem rozpoznanie bojem miejscówki pod bolonkę. Rynna pod brzegiem, dno w miarę bezzaczepowe, tyle że nawet przy obecnym, niezbyt wysokim stanie wody, trochę głęboko - prawie 5 metrów. Ryby ostro spławiały się przed świtem, ale zanim rozrobiłem zanętę, wygruntowałem, wyniosły się z okolicy. 4 godziny machania wędą bez kontaktu z rybą. Też sprzętowo nie spasowałem się z rzeką - największy spławik jaki mam to 12 gramów, a tu raczej 15 to minimum tak na oko sądząc. Ciężko idzie nauka, ale przynajmniej się dotleniłem 😀
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1719 dnia: 01.11.2021, 08:35 »
Nie przejmuj się Robson - w tym roku Wisła nie jest uległą rzęką. Podejrzewam że wysoki stan wody przez większość roku spowodował że ryba po prostu się rozeszła po całym korycie (więc nie nęcone przez cały rok bankówki już takimi pewniakami nie są) a teraz większość spłynęła już na zimowiska. A to że ryba żeruje (jeśli żeruje) rano zgadza się z moimi ostatnimi obserwacjami.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1720 dnia: 01.11.2021, 09:01 »

ps. Pamiętajcie o naszych zasadach konkursowych, dotyczących głosowania!
Robert

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 551
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1721 dnia: 01.11.2021, 10:33 »
Nie przejmuj się Robson - w tym roku Wisła nie jest uległą rzęką. Podejrzewam że wysoki stan wody przez większość roku spowodował że ryba po prostu się rozeszła po całym korycie (więc nie nęcone przez cały rok bankówki już takimi pewniakami nie są) a teraz większość spłynęła już na zimowiska. A to że ryba żeruje (jeśli żeruje) rano zgadza się z moimi ostatnimi obserwacjami.
Dlatego właśnie eksperymentuję poza (swoimi) bankówkami ;) Co do spłynięcia na zimowiska, to sam nie wiem - duży kleń potrafi i w listopadzie pojawiać się w letnich miejscach. Inna sprawa, że w tym roku z kleniem straszna posucha. No nic, jak pogoda dopisze, popróbuję jeszcze na Jeziorce a może skuszę się na Wkrę albo Bzurę, jak obczaję miejsce z sensownym dojazdem. A potem koniec sezonu i knucie planów na przyszły rok.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1722 dnia: 01.11.2021, 10:46 »
Z tą Wkrą lub Bzurą to pomysł conajmniej niegłupi. W mniejszej rzece łatwiej rybę zlokalizować :) Niestety ja oprócz Wisły i przyujściowego Sanu (też szeroka rzeka) nie mam w pobliżu żadnych ciekawych cieków wodnych a spalanie mojego biznesowo-wędkarskiego wehikułu (Renault Master) plus cena oleju napędowego dłuższe wycieczki w nieznane czynią bardzo kosztownymi.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Online Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 924
  • Reputacja: 321
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1723 dnia: 01.11.2021, 18:21 »
Po długiej nieobecności nad wodą zabrałem się w ten weekend za uczciwe wędkowanie. Myślę, że nawet będzie z tego relacja w dawno nie odświeżanym rozdziale "Wędkarstwa na wesoło".
Póki co krótka podróż przez weekend:
Sobota, 30.10
Wypad na zbiornik "Ujazd" pod Kędzierzynem-Koźle. Wraz z dwoma kumplami kilka godzin nad wodą. Oni blank, ja o jednej płotce. Miałem rzucone dwie wędki, jedna na metodę, druga - mój ukochany klasyk. No i tenże klasyk uratował mnie przed blankiem.
Niedziela, 31.10
Jako, że lubię małe, urokliwe zbiorniki pojechałem z kolegą i Jego synem na stary kanał gliwicki pod Kędzierzynem. Fajna, klimatyczna miejscówka, z trudnym dojazdem. Aczkolwiek stanowisk do wędkowania też za wiele nie ma. Szerokość tego starego kanału to circa 15m. W ruch poszły dwa klasyki. I te dwa klasyki przyniosły 5 okoni. Czy coś tam więcej pływa? Kumpel twierdził, że tak. Ponoć są nawet "azjaci". Tylko czy aby firma z ogromną odpowiedzialnością Kłus-Pol tego już nie przetrzebiła?
Poniedziałek, 1.11
Odnoga, można powiedzieć, że niemalże starorzecze Odry w Koźlu. Miejscówka urokliwa. Piękna okolica i od rana wędkowanie. Zarzucone dwa zestawy, jeden na metodę, drugi - a jakżeby inaczej, klasyk. Metoda dała mi klenia, a na klasyku zameldowały się dwie płocie, wzdręga oraz leszcz. Po raz kolejny klasyk okazuje się bardziej przychylny.
Trzy dni wędkowania, na trzech skrajnie różnych łowiskach. A z każdego coś wydłubałem. No i ten czas nad wodą, którego ostatnio w ogóle nie miałem. Ale to chyba nie ostatnie moje słowo w tym roku, jeszcze sezonu nie kończę :)
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #1724 dnia: 02.11.2021, 10:45 »
Elegancko panowie  👍👏