Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2021  (Przeczytany 229654 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #690 dnia: 22.05.2021, 10:06 »
Kosisz jak wściekły :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #691 dnia: 22.05.2021, 10:58 »
Piękne rybki, gratulacje

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline piskorz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 19
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #692 dnia: 22.05.2021, 11:01 »
Wczorajszy wypad na łowisko Grębów i 20 karpi zaliczone.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 285
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #693 dnia: 22.05.2021, 11:16 »
Relacja z piątku, 21.05.2021r.

Trzy życiówki, leszczowy terror, i nieznany gość.

A więc wczoraj udało mi się znowu wyskoczyć na rybki. Taktyka miała być prosta, konopie, konopie, konopie, plus pellety 4 i 6 mm, uzupełniane o topione mady.

Miejsce które sobie wybrałem było wzdłuż zarośniętej roślinnością brzegu. Na dzień dobry poszło około 0,3 litra konopii i ok 0,25 litra mikro pelletu. Rozsiany towar został na powierzchni kilku metrów, tak by zrobić dość konkretny dywan.

Pierwszy zameldował się nieśmiały leszczyk, potem drugi. Kiedy przyszło do trzeciego brania, czułem natychmiast, że wpłynęło coś dużego. Ryba była silna, więc by uspokoić ja i nie doprowadzić do szaleństwa, od razu wsadziłem pół metra wędki pod wodę. Ludzie patrzyli na mnie jak na idiote, ale ja wiedziałem co robię. Hol potrwał ok. 10 minut, kilka krótkich odjazdów, nie dalej niż na 15 metrów, i na macie wylądował piękny pełnołuski o długości 90 cm! Pierwsza życiówka tego dnia, poprawiona aż o 5 cm... Nie mam wagi, ale swoje ważył, myślę że mógł mieć w granicach 15 kg. Wędka Drennan Puddle Chucker Carp Feeder i przypon z tejże firmy z hakiem 14 na żyłce 0,20 sprawiły się wyśmienicie. Podkreśle tutaj jeszcze raz rolę i znaczenie wsadzenia wedki do wody i holu w tak "dziwaczny" sposób. Ryba idzie grzecznie do brzegu, zachowuje się całkiem inaczej niż przy wędkę pionowej lub podniesionej wyżej nad wode.

Po tym karpiu byłem przekonany, że to co najlepsze już za mną. Nic bardziej mylnego. Po serii kilku pięknych linów, i leszczy trafił się ON. Najpiękniejsza ryba świata, w pełnej krasie, grubiutki, i świecący jak sztabka złota. Karaś pospolity długości 41 cm! Pięknie włączył, robił fikołki, myki na boki. Naprawdę żal było wypuszczać, bo chciałoby się siedzieć i patrzeć na niego godzinami. A więc nowe PB stało się faktem, druga dziś poprawka, tym razem o 1 cm.

W dalszej części łowisko zdominowały leszcze. Cała seria sztuk między 45-50 cm napawała mnie nadzieją, że może w końcu wpłynie ten który dałby mi najwięcej radości. Po doneceniu miejsca martwymi madami, i pęczkiem takich samych na haku, trafił się długi wyczekiwany abramis brama. Duży, ciężki grubasek, o długości 57 cm. Trzecia życiówka tego dnia, tym razem przeskok o 2 cm. Bardzo mnie ucieszyło to, bo leszcze na tym zbiorniku żadko rosną większe niż 50 cm.

Po leszczu zdążyło się coś co bardzo mnie zdziwiło. Dziwne branie, dosyć dziwny hol, i na brzegu ładuje pierwsza srebrna strzała w życiu. Boleń 59 cm był moim debiutem z tym gatunkiem. Ryba waleczna trzeba jej oddać.

Do końca dnia medlowaly się jeszcze jazie, piękne sztuki w przedziale 45-49 cm, i na odchodne wrócił do mnie karaś. Znowu piękna ryba, równe 40 cm, równie tłuściutki co jego większy brat. Piekne ryby. Aż żal, że jest ich tak mało na tym zbiorniku i trafiają się tak rzadko.

Dzień zakończyłem łącznie bilansem 40 kilku ryb na które złożyły się: karp, 2 karasie, 5 linów, 7 jazi, 1 boleń i około 30 leszczy.

Jeden z lepszych wędkarskich dni w życiu. Wszystko złowione zostało na własny miks. Myślę, że istnieje życie bez MMM :D

Ryby głównie brały na martwe białe robaki, oraz dumbelsy z Drennan crab&kryl w rozmiarze 6mm.
Do wody poszło prawie litr konopii, pół litra martwych mad, i ok 0,75 litra pelletu 4-6 mm aller aqua, coppens i skretting (mix).
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #694 dnia: 22.05.2021, 11:26 »
:o
System zniszczony!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 285
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #695 dnia: 22.05.2021, 11:31 »
Po wczorajszej przygodzie sądzę jednak, że powszechne przekonanie, że leszcz omija konopie jest jednak nie do końca trafione.

Ewidentnie leszcze wczoraj wchodziły w konopie i ostro czyściły. Po neceniu konopiami całe stada buszowały i nie dopuszczały długi czas innych ryb do stołówki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #696 dnia: 22.05.2021, 11:37 »
Panowie - gratulacje :bravo:
Azymut, rozjechałeś system i tyle. Cóż tu więcej powiedzieć.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #697 dnia: 22.05.2021, 12:41 »
Po kilku wypadach na PZW i wynikach... typowych dla PZW (leszcze i krąpie <30cm), postanowiłem że pora się wreszcie nałowić i po pracy ruszyłem na pobliską komercję.
Najpiękniejsze było to, że stosunkowo nieduży staw był całkowicie pusty, a właściciel podpowiedział, że od dwóch dni ryba siedzi na płyciźnie, wskazując mi miejsce - nie mylił się. Wypad krótki, bo 17:00 - 20:00, ale na macie wylądowało 6 karpików, a ja zadowolony wróciłem do domu ;).
Metoda bez żadnych udziwnień - skretting 2,3mm + garść MMM, na haku pikantna kiełbasa MEUSA, która co roku robi robotę na tym akwenie.

https://ibb.co/nQkYyJ7
https://ibb.co/bsNpK5R

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 342
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #698 dnia: 22.05.2021, 17:21 »
Zdjęć nie ma bo zwyczajnie nie robię, i pogoda nie dopisała i nie chce zbędnie przedłużać bycia ryby poza wodą, pobudka 3:00 jak zawsze, 3:30 wyjazd, 3:45 na stawie, jak zawsze licencja z mojego koła 6ha. Od razu poszło do wody 3L bobiku zalanego marcepanem i 0.5L Aller Aqua classic 6mm, po 2h pierwsze karpie zaczęły się meldować na fermentowaną waniliową kuku, łącznie we dwójkę 8 szt 45-50cm, jedno atomowe branie, rolka z kołowrotka i przetarty przypon o podporę pomostu, możliwe, że w końcu amury się ruszyły. Budzik już nastawiony. Standardowo na 3:00. Nie ma miękkiej gry.
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 984
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #699 dnia: 22.05.2021, 20:59 »
Gratulacje dla wszystkich łowców :bravo: :beer:

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #700 dnia: 23.05.2021, 14:51 »
Krótka sesja, rekonesans przed przyszłotygodniowymi zawodami.
Przez 2h wędkowania klasykiem, na brzegu zameldowało się pięć ryb. Do tego jedna spinka tuż przy brzegu - karaś. Ogólnie sesja bardzo owocna. Byłem z synem, który twardo idzie w stylu naszego kolegi "Ledi", czyli "Metodowy karpiarz". Syn zaliczył jednego leszcza i spinkę. Ale i tak nieźle, jak na Jego pierwszy wyjazd w tym sezonie.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #701 dnia: 23.05.2021, 14:55 »
Fajne rybki Marcin

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #702 dnia: 23.05.2021, 14:56 »
Fajne rybki Marcin

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
A dziękuję - ta ostatnia to wpadła, kiedy rozmawialiśmy ;D
Z tego pierwszego leszcza można było zrobić tarkę do pięt, drugiemu "alergia" ;) już minęła :P
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline adamczyk6509

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pozdrawiam Michał C&R
  • Lokalizacja: Kłodzko
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #703 dnia: 23.05.2021, 16:46 »
Dzisiaj krótki wypad nad zbiornik Topola. Wynik 10 leszczy 30-40 cm na klasyka i 2 jazgarze na wagglera. Dopiero rybki się rozkręcają a to już prawie czerwiec :facepalm:
Gratuluje wyników i pozdrawiam.
Pozdrawiam Michał
C&R

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 537
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2021
« Odpowiedź #704 dnia: 23.05.2021, 19:32 »
Ładnie panowie :beer:

Dziś było pierwsze łowienie na komercji w tym roku. Podejście było zachowawcze i bez kombinowania, czyli to co się sprawdzało w tamtym roku. Granulat 2 mm Meusa później Skretting do podajnika oraz pellet 8 mm truskawkowy na włos. Na początek było łowienie na dwie wędki. Pickerem praktycznie pod nogami oraz drugą wędką na dalszym dystansie. Praktycznie od godz. 6 do godz. 7 na brzegu wylądowało 5 ryb, a później było coraz słabiej. Wraz z biegiem czasu brania przy brzegu słabły, aż do zupełnego wygaśnięcia pomimo nęcenia systematycznie co jakiś czas 2 - 3 kulkami z pelletu. Nie było nawet obcierek. Widać, że ryby przesunęły się od brzegu w inne rejony wody. Na dalszym dystansie brania były dłużej, ale też finalnie wygasły całkowicie. Co jakiś czas tylko była obcierka. Podsumowując to udało się złowić ok. 10 sztuk karpików bez specjalnych dużych okazów i nie było co za bardzo fotografować. Co ciekawe dziś wcale nie brały karasie na metodę.

Marcin