Autor Wątek: Kołowrotki Daiwa Emcast vs Daiwa Regal  (Przeczytany 9388 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kołowrotki Daiwa Emcast vs Daiwa Regal
« Odpowiedź #15 dnia: 09.04.2016, 20:03 »
A ja dla odmiany pójdę "pod prąd" i skłaniam się ku Daiwie Regal Z BR (ale nie Regal X !!) zamiast Emcasta... 
Produkcja się już zakończyła,ale można jeszcze dostać "leżaki".
Nie posiadam tych kołowrotków,ale znam je od strony bebechów(robiłem im nieraz przeglądy) i jak dla mnie Regal Z ma lepszy napęd,łożyska,solidniejsze elementy napędowe, i sztywniejszą obudowę.
Regal Z występuje "jakby" w 3 wielkościach (2500 i 3000, 3500 i 4000, 4500 i 5000). Przykładowo 2500 i 3000 to to samo,tylko szpula ma większą głębokość,a co za tym idzie pojemność. Zaś te 3 wielkości to 3 kategorie wagowe i rozmiary korpusu i napędu.
W modelu Emcast sprawa wygląda już mniej "różowo". Rozmiar korpusu jest dla wszystkich wielkości taki sam,różnice są w wielkościach i głębokościach szpul,oraz rozmiarach rotora. Stąd też modele mniejsze mają może i większą "moc" niż te duże.
Zgadzam się dlatego Emcast 4000 to tytan pracy przy tak małej wielkości.
Krzysztof