Autor Wątek: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?  (Przeczytany 122330 razy)

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #270 dnia: 11.06.2017, 10:34 »
Mówię otwarcie że przy porównaniu Drennan Red Range Method Feeder oraz Drennan Red Range Carp Feeder ten Karpiem jest bardziej miękki, ma głębsza parabole i jest kluchowaty. Nie może powiedzieć tego osoba która nie miała w rekach dwóch kijaszkow do porównania. Ja mialem i mogę to powiedzieć. Ta właściwość tego kija w ogólne nie dyskwalifikuje do tego aby użyć go do metody. Jest jak najbardziej pozytywny. Ja osobiście mam Korumy bo uwielbiam je za czułość, lekkość, prostotę wykonania i naprawdę dobra pracę. Mam Drennana RR MF i traktuje go w moim aresale jako ,,do zadań specjalnych" a wiec z cięższymi koszykami 30/45 plus towar i na rzeki o małym uciągu. Moja ulubiona długością jest 10ft bo:
- nie łowię na łowiskach gdzie jest duży szeroki pas trzcin i trzeba mieć dłuższy kij aby mieć pełną kontrolę nad holowana ryba.
- nie łowię też nie wiadomo na jak długich dystansach wolę 20-25 metrów i też mam zadawalajace​ mnie wyniki.
- nie łowię i nie nastawiam się na duże ryby choć są ale moja grupa docelowa jest 5+ (nie mylić z 500+)
Często okresem kiedy łowie jest wiosna w późniejszych porach roku bardziej czas poświęcam rodzinie bo ciepło można wyjść pojechać i praca nie pozwala. Łowienie wiosna i pozna jesienią zmusza do używania delikatniejszych zestawów i szczytowek a więc ulubione Korumy idą w ruch. Stąd zamiłowanie do Koruma a Drennan to poprostu perfekcja i rozpoznawana marka nad wodą. Jak widzą Koruma to nawet nie znają firmy za bardzo a Drennan budzi swoiste ??? Woooow jak dżemy Łooowicz.
Jeśli szukasz uniwersalnego Feedera to ja wybrałbym Korum Barbel'a Quiver Rod
- uniwersalne zastosowanie, na rzeki i komercję,
- do średnich ryb wspaniała czułość szczytowek,
- do dużych ryb spory zapas mocy,
- do postawienia na sygnałki również.
- ma wielu zadowolonych  posiadaczy
- jeden z najlepiej  sprzedających się  Korumowskich egzemplarzy
- ciężkie podajniki nie straszne jak i dalekie dystanse
- pełna kontrola nad walcząca ryba ze względu na wspaniałą pracę i amortyzację walecznego holu
Zrezta podobnie jak Korum Barbel'a Rod 1.75 bardzo dobry kij jak to wielu określa miękka karpiówka że względu na to że nie boi się niczego o rwącej rzece nie wspominając a o odjazdach z pod nòg królowej rzek brzanie kończąc.
Moim zdaniem Korum to bardzo dobre rozwiązanie a znajdziemy model dla siebie na każdą okazję.
Decyzja należy do kupującego.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #271 dnia: 11.06.2017, 10:54 »
Mam też Korum CS feeder 10 ft. To bardzo dobry kij ale na pewno słabszy od Drennana. Używam go do lżejszego łowienia, chociaż ostatnio z karpiem 9 kg poradził sobie bez problemu. Nie mam kijów Red range więc się nie wypowiem. Jeżeli potrzebujesz kija na komercję i nie zamierzasz łowić bardzo daleko to twój nabytek bez problemu da sobie radę (nawet z karpiami 15 kg). Jeżeli potrzebujesz kija, który nada się nad rzekę i masz miejsca gdzie potrzebujesz dłuższej wędki to wskazany przez kolegę Korum Barbel Quiver na pewno będzie dobry. Musisz zdecydować co tak naprawdę potrzebujesz i gdzie będziesz łowić najczęściej.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #272 dnia: 11.06.2017, 11:06 »
Seria CS to stara seria Korumowskich Feederow - niczego nie ujmując ani posiadaczy ani egzemplarzom. Jednak kije z serii naprawdę różnią się zarówno pracą jak i ugięciem. Obecna linia jest bardziej smuklejsza, kij się nie przesztywnia podczas pracy dając piękna parabole wyginając się zaraz za pierwszą przelotka od dolnika. Nowych serii do starych nie można porównywać bo nowa linia zawsze zawiera jakieś ulepszenie, co za tym idzie poprawiona pracę.

Offline graf74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #273 dnia: 11.06.2017, 11:06 »
Nie chodzi też o napis na kiju i efekt "wooow"
Tylko o zadowolenie z patyka i jego walory użytkowe.
:)

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #274 dnia: 11.06.2017, 11:08 »
Nie chodzi też o napis na kiju i efekt "wooow"
Tylko o zadowolenie z patyka i jego walory użytkowe.
:)
Uwierz mi że takich wędkarzy też trochę znajdziesz, kupują bo ładne. Kij ma przede wszystkim łowić a nie wyglądać. Rozpatrywałem wszystkie walory również te estetyczne

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #275 dnia: 11.06.2017, 11:19 »
Ja również kiedyś byłem przed takim wyborem mając ograniczony :money: Nie wiedziałem czy Drennan czy Korum, które kiedys reprezentowały ten sam przedział cenowy. Zdecydowałem się na Drennana - pierwsze wyjście na ryby po wcześniejszej przyjaźni z Mikado Tachibana Light Feeder - stwierdzilem nie ta liga! Później pieniądze znalazły się i na Koruma którego po prostu byłem ciekawy. Ta ciekawość była do dzisiaj bo to mój ulubiony feeder.
Obecnie mam
Korum Feeder Rod 10 ft
Korum Feeder Rod 12 ft
Korum Waggler Rod 11 ft
Browning Power Pellet 11 ft
Drennan RR Method Feeder 10 ft
I tak ciekawość do Koruma przerodziła się w fascynacje ta marką. Jednak co mogę stwierdzić to Drennan robi bardzo dobra klasę sprzętu ale jak mówimy o wedkach z wyższej półki 1000+ to Drennan wali na łeb wszystka konkurencje moim zdaniem jest bezkonkurencyjny. Tak samo jak mowa o akcesoriach różnego typu Drennan się ceni ale warto bo wykonanie, użyte materiały i plastiki są na najwyższym poziomie. Wędki z tej niższej półki do 400zl to zdecydowanie lepiej wychodzi firmie Korum.

Offline graf74

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #276 dnia: 11.06.2017, 11:21 »
Nie chodzi też o napis na kiju i efekt "wooow"
Tylko o zadowolenie z patyka i jego walory użytkowe.
:)
Uwierz mi że takich wędkarzy też trochę znajdziesz, kupują bo ładne. Kij ma przede wszystkim łowić a nie wyglądać. Rozpatrywałem wszystkie walory również te estetyczne

Co do ładności to Korum kusi swoją skromną estetyką.
I mnie to podoba się bardzo. Lubie jak kij oprócz swojej pracy cieszy oko wyglądem.

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #277 dnia: 12.06.2017, 19:39 »
Ja również kiedyś byłem przed takim wyborem mając ograniczony :money: Nie wiedziałem czy Drennan czy Korum, które kiedys reprezentowały ten sam przedział cenowy. Zdecydowałem się na Drennana - pierwsze wyjście na ryby po wcześniejszej przyjaźni z Mikado Tachibana Light Feeder - stwierdzilem nie ta liga! Później pieniądze znalazły się i na Koruma którego po prostu byłem ciekawy. Ta ciekawość była do dzisiaj bo to mój ulubiony feeder.
Obecnie mam
Korum Feeder Rod 10 ft
Korum Feeder Rod 12 ft
Korum Waggler Rod 11 ft
Browning Power Pellet 11 ft
Drennan RR Method Feeder 10 ft
I tak ciekawość do Koruma przerodziła się w fascynacje ta marką. Jednak co mogę stwierdzić to Drennan robi bardzo dobra klasę sprzętu ale jak mówimy o wedkach z wyższej półki 1000+ to Drennan wali na łeb wszystka konkurencje moim zdaniem jest bezkonkurencyjny. Tak samo jak mowa o akcesoriach różnego typu Drennan się ceni ale warto bo wykonanie, użyte materiały i plastiki są na najwyższym poziomie. Wędki z tej niższej półki do 400zl to zdecydowanie lepiej wychodzi firmie Korum.
Będę bardzo wdzięczny za  jakąś fotkę z ugięciem wędki Korum :)
Czy wędka w 3-skladzie ma przelotkę na części z rękojeścią?

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #278 dnia: 12.06.2017, 20:49 »
Obecnie jestem trochę uziemiony i wykonanie zdjęcie chwilowo nie możliwie. W woli wyjaśnienia ja mam tylko wędki w dwuskladzie.

Offline kmc23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Łodzi
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #279 dnia: 12.06.2017, 21:39 »
Ja również kiedyś byłem przed takim wyborem mając ograniczony :money: Nie wiedziałem czy Drennan czy Korum, które kiedys reprezentowały ten sam przedział cenowy. Zdecydowałem się na Drennana - pierwsze wyjście na ryby po wcześniejszej przyjaźni z Mikado Tachibana Light Feeder - stwierdzilem nie ta liga! Później pieniądze znalazły się i na Koruma którego po prostu byłem ciekawy. Ta ciekawość była do dzisiaj bo to mój ulubiony feeder.
Obecnie mam
Korum Feeder Rod 10 ft
Korum Feeder Rod 12 ft
Korum Waggler Rod 11 ft
Browning Power Pellet 11 ft
Drennan RR Method Feeder 10 ft
I tak ciekawość do Koruma przerodziła się w fascynacje ta marką. Jednak co mogę stwierdzić to Drennan robi bardzo dobra klasę sprzętu ale jak mówimy o wedkach z wyższej półki 1000+ to Drennan wali na łeb wszystka konkurencje moim zdaniem jest bezkonkurencyjny. Tak samo jak mowa o akcesoriach różnego typu Drennan się ceni ale warto bo wykonanie, użyte materiały i plastiki są na najwyższym poziomie. Wędki z tej niższej półki do 400zl to zdecydowanie lepiej wychodzi firmie Korum.
Siema :beer:. Po sprzęcie jakim dysponujesz, myślę, że mógłbyś mi pomóc.
Celuję w wędkę w cenie 200-250zł. Przeznaczenie to karpiowate 5-10kg, przy czym mniejsze rybki ok. 1kg, także chciałbym czuć na wędce. Chciałbym zamienić sztywne karpiówki 3 LBS na coś miękkszego, umożliwiające rzuty ok. 80m oraz najważniejsze, dające satysfakcje z holu ryb. Na tapete wziąłem właśnie korum. Co w dł. trasportowej <160cm mógłbyś polecić? Mile widziane porady innych kolegów. Pozdro :beer:
Rano nie brały, potem przestały.

ProBono

  • Gość
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #280 dnia: 12.06.2017, 22:24 »
W tej cenie to z koruma będzie ciężko bo od 300 zł. Jako że przedział wagowych zacny to polecam ci miękka karpiowkę,  skoro już karopiowe masz, Korum Barbel Rod naprawdę wyśmienite kije o bardzo dobrej mocy pozwalające posyłac zestawy na spore odległości przy jego pełnej kontroli. Jeżeli coś słabszego ale równie zacnego na 10+ to Korum Allrouner również o sporej nocy,  dobrym czuciu o uniwersalnym zastosowaniu. To typowy kijek do postawienia na alarmy. Bardzo ciekawa propozycja to delikatny, smukły, mocny i dobrze pracujący kijek Korum Barbel Quiver. To połączenie wszystkiego wcześniej z ogromną nuta czułości brań i niesamowitych wrażeń w dolniku. Na drobniejszy Białoryb kolejno Korum Feeder i Quiver Rod. Wędziska bardzo delikatne, ukazujące delikatne brania wiosenne i jesienne. Dobra propozycja dla ludzi oczekujących rejestrowania wszystkiego co się dzieje pod wodą na szczytowce. Wędki radzą sobie z karpiem 5+ ale trochę ze względu na finezyjnosc mocna ryba momentami dyktuje warunki.

Jakby coś zapraszam na priv

Offline kmc23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Łodzi
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #281 dnia: 12.06.2017, 23:04 »
Dzięki :thumbup: w kontakcie.
Rano nie brały, potem przestały.

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #282 dnia: 14.06.2017, 18:09 »
Szukam kija na zawody. Ryby karpie, jesiotry 10 kg. Odległość 70+. Nie sztywny, nie klucha. Cena 350 zł. Poradzicie co mam kupić?
Myślałem o tym kiju https://sklepdrapieznik.pl/sklep/wedki-korum-i-preston/19207-korum-12ft-twin-tip-rod.html
Druga szczytówka by służyła do gruntówki z sygnalizatorem. Liczę na Waszą pomoc :)   

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #283 dnia: 14.06.2017, 18:18 »
70 metrów nie rzucisz tym kijem z podajnikiem pva. Poza tym 1,5 lb trochę mało, ja bym brał 1,75 albo i 2 lb.

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #284 dnia: 14.06.2017, 18:22 »
No to odpada. Kij musi mieć drgającą szczytówkę.