Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2022  (Przeczytany 163612 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 690
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1620 dnia: 19.12.2022, 10:55 »
Weź miarkę i zobacz, co to jest 10 cm :D Do tego masz podwodne prądy, jakieś ruchy itp i się nagle z 10 robi mniej w niektórych miejscach. Niemniej jak kolega się zabezpieczył i chodził w miejscach odpowiednich... Poza tym takie okonie to kurde. Gra warta świeczki dla takich świrów jak my :D


Co roku przeważnie ci najbardziej doświadczeni, co to całe życie na lód chodzą... się topią.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 200
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1621 dnia: 19.12.2022, 11:07 »
No właśnie, chyba gdzieś na kujawach się utopił nasz kolega. Coś słyszałem w TV na weekend. :'(
Marek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 398
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1622 dnia: 19.12.2022, 11:15 »
Weź miarkę i zobacz, co to jest 10 cm :D Do tego masz podwodne prądy, jakieś ruchy itp i się nagle z 10 robi mniej w niektórych miejscach. Niemniej jak kolega się zabezpieczył i chodził w miejscach odpowiednich... Poza tym takie okonie to kurde. Gra warta świeczki dla takich świrów jak my :D


Co roku przeważnie ci najbardziej doświadczeni, co to całe życie na lód chodzą... się topią.

Michał biegam po lodzie że 30 lat jak tylko jest lód i zdrowie.
I naprawdę nie musisz mi mówić kiedy jest niebezpiecznie.
Do tego to głównie zaporówki także spokojnie.

Co innego zimna głupia głowa jaką mają frajerzy z napędem do wiercenia..... tutaj twoje posty powinny być dla nich przestrogą.

Maciek

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1623 dnia: 19.12.2022, 11:22 »
Weź miarkę i zobacz, co to jest 10 cm :D Do tego masz podwodne prądy, jakieś ruchy itp i się nagle z 10 robi mniej w niektórych miejscach. Niemniej jak kolega się zabezpieczył i chodził w miejscach odpowiednich... Poza tym takie okonie to kurde. Gra warta świeczki dla takich świrów jak my :D


Co roku przeważnie ci najbardziej doświadczeni, co to całe życie na lód chodzą... się topią.

Michał biegam po lodzie że 30 lat jak tylko jest lód i zdrowie.
I naprawdę nie musisz mi mówić kiedy jest niebezpiecznie.
Do tego to głównie zaporówki także spokojnie.

Co innego zimna głupia głowa jaką mają frajerzy z napędem do wiercenia..... tutaj twoje posty powinny być dla nich przestrogą.
Rutyna potrafi zgubić. Znałem już taką osobę. Wychowałem się nad samym jeziorem, od zawsze do lodu miałem wielki respekt, nawet na jednym zbiorniku lód lodowi nierówny. Ważne właśnie, by czuć respekt, a nie lecieć bez opamiętania bo już lód jest. Jak jest dobry mocny lód, bez śniegu jak wspomniałeś wcześniej to już przy 12cm rybacy końmi i saniami z sieciami wjeżdżali. Teraz są takie czasy, gdzie wszystko można kupić i naprawdę można się zabezpieczyć na wszelkie ewentualności i warto z tego korzystać.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1624 dnia: 19.12.2022, 11:54 »
Okonie wspaniałe gratulacje,ale jak tak patrze po lodzie,to nie wiem,czy miał 10cm. Lubisz ryzyko.

Przy takich mrozach nocami jakie teraz były. Braku śniegu na lodzie oraz minusowych temperaturach w dzień.
10cm to bezpieczny lód.
Ci co chodzą na lód doskonale o tym wiedzą. Do tego to pierwszy lód mocny.
Adwentowe lody są inne,to prawda.
Na zdjęciu widzę jasną taflę,wręcz przezroczystą,a to oznacza,że skuło zbiornik w pogodę bezwietrzną ,wtedy lód jest najgęstszy,pozbawiony bąbli powietrznych,a zatem najmocniejszy. Za to obstawiam grubość do 10cm (kolor lodu),czyli grubość podwyższonego ryzyka.
Wystarczy,że na dnie jest warstwa mułu,i z 10 cm,robi się 6 cm ,pod warunkiem ,że głębokość ma 2-3m i wtedy na dnie muł.  Paradoksalnie głębokie zbiorniki mają bezpieczniejszą pokrywę lodową.
Myślę,że warto by założyć osobny temat .

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1625 dnia: 19.12.2022, 16:59 »
Widzę że temat zaczyna być bardzo interesujący :thumbup: :bravo:
W takim razie proszę Moderacje o założenie odpowiedniego wątku i przeniesienie wszystkich ciekawych komentarzy

Szczególnie kolega Michał N. i mjmaciek wiedzą co w trawie piszczy ;);) :bravo:
Myślę że i ja co nieco podpowiem o bezpieczeństwie na pierwszych lodzie, szczególnie że na moim jeziorze pokrywa lodowa waha się między dziesięć a dwanaście centymetrów ;)

A teraz dla rozluźnienie tematu podsyłam kilka ciekawych fotek z dzisiejszego dnia  ;);) 8)


Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 690
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1626 dnia: 19.12.2022, 17:04 »
Ja pier... jakie potwory! :bravo:
Moja życiówka to jakoś pod 45 cm przynajmniej 10 lat temu. Jak to wyjąłem, to nie wierzyłem własnym oczom.

Jak komuś nie było dane, niech sobie wyobrazi karpia pod 50 cm i pomyśli, że to okoń.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1627 dnia: 19.12.2022, 17:09 »
Metiusmate,jaka metoda połowu ?

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1628 dnia: 19.12.2022, 17:17 »
:bravo:

moja życiówka ... ok 30 cm ;) śmiech na sali ławki puste
;)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1629 dnia: 19.12.2022, 17:39 »
Mosteque, te Okonie są poprostu normalnej wielkości, wiem ze brzmi to wręcz dziwnie, no ale mój rekord życiowy wynosi 52cm i te dzisiejsze są małe ;D
Dzisiejsze czy wczorajsze są normalne. Wczoraj miałem absolutny rekord życiowy i pewnie rekord Polski, ale niestety spartoliłem To strasznie :facepalm: :facepalm:
Myślę że potrafię je łowić, gdyż dzisiaj na dziesięciu wędkujących większość ryb lądowała u mnie w rękach ;)
Dlatego tak bardzo czekam na sezon podlodowy, który ostatnimi laty jest wręcz epizodyczny ehh :(

Michał N.
Tradycyjna blaszka podlodowa własnej prywatnej roboty. Myślę że blaszka nie jest najważniejsza, tylko moje prowadzenie doprowadza je do szału :P 8)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1630 dnia: 19.12.2022, 17:48 »
Czyli poczciwy szarpak.
Na PZW niestety zakazana metoda.

Co do okoni ,są wspaniałe. Znalazłeś ich zimowisko. Za tydzień może dwa ,rozejdą się po zbiorniku. To dla tego właśnie pierwszy lód jest tak lubiany przez okoniarzy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 690
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1631 dnia: 19.12.2022, 17:53 »
Czyli poczciwy szarpak.
Na PZW niestety zakazana metoda.

Michał, co to za dziwna opinia? Blaszka podlodowa zakazana? I do tego to szarpak? Ryby są normlanie za gębę zapięte. Chyba szarpaka nigdy nie widziałeś ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 360
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1632 dnia: 19.12.2022, 17:55 »
Mateusz a na twojej wodzie nie ma takich normalnych okoni 10-20cm?, bo te ze zdjęć to jakieś mutanty, przecież nikt normalny takich u nas nie łowi, podglądam ludzi łowiących na lodzie, ale tobie to mogą buty czyścić . Takie okonie na naszych wodach, tak na luzie, nie ogarniam.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1633 dnia: 19.12.2022, 17:55 »
Czyli poczciwy szarpak.
Na PZW niestety zakazana metoda.

Michał, co to za dziwna opinia? Blaszka podlodowa zakazana? I do tego to szarpak? Ryby są normlanie za gębę zapięte. Chyba szarpaka nigdy nie widziałeś ;)
Ale ja nie wydaję żadnej opinii,ani też nikogo nie oceniam.
Szarpak jak szarpak. Kiedyś tylko tak łowiono. Ryby zapinają się za otwór gębowy pod warunkiem,że nie przesadzi się z kotwicą.
Nie wiem po co ten zakaz,zwłaszcza z lodu.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1634 dnia: 19.12.2022, 18:02 »
Czyli poczciwy szarpak.
Na PZW niestety zakazana metoda.

Co do okoni ,są wspaniałe. Znalazłeś ich zimowisko. Za tydzień może dwa ,rozejdą się po zbiorniku. To dla tego właśnie pierwszy lód jest tak lubiany przez okoniarzy.

Michał dziwne rzeczy mi tu piszesz haha :facepalm: :facepalm:. Może kiedyś umówimy się na wspólny wypad i podpatrzysz jak delikatnie prowadzę błystkę trzy gramową na dziesięciu metrach głębokości :thumbup: