Autor Wątek: Zanęty Piscari  (Przeczytany 6131 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #15 dnia: 12.02.2022, 18:26 »
Trudno rozpuszczalne sole barwników organicznych albo sole metali np dwutlenek tytanu ma śnieżnobiały kolor. Dodaje się czasami do żywności, na pewno w USA. Nie mam pewności ale są chyba zabronione w Europie.

Na pewno używane się do farb do malowania obrazów.

Barwniki nie muszą być zakazane ale mają maksymalna dopuszczalną ilość. Nie wiemy co jemy tak do końca.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 285
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #16 dnia: 12.02.2022, 19:29 »
Witam kolegę AZYMUT EXPERT . Żaneta jest sypka do namoczenia. Każda z zanęt marki PISCARI nie zawiera maczek rybnych itp. Pelet jest robiony w firmie i aromatyzowany dodawany do zanęty. Pelet nie  jest w sprzedaży jako osobny produkt. Nuta zapachowa jest nie przypadkowa oparta na wieloletnim doświadczeniu i testach. Co do dalszej części pytań receptury procenty dodawanych składników są tajemnicą firmy. Dodam tylko że w tym sezonie firma oferuje nowa zanętę feeder ciemny który spełnił oczekiwania testerów jak i producentow :D Oprócz tego w tym sezonie również jest wprowadzona baza feder do własnej kompozycji dodatki atraktory sypkie koncentraty  barwniki. Firma nie stosuje żadnej chemii nawet barwniki są mineralne. Myślę że udało mi się odpowiedzieć klarownie na wszystkie pytania.

Dziękuję za odpowiedzi, jeśli można chciałem jeszcze o coś zapytać bo są pewne nurtujące mnie kwestie, a jak to w życiu bywa, jedna odpowiedź rodzi trzy nowe pytania.

1) W pierwszym poście w tym wątku, pisał Pan, że jest pan czynnym wedkarzem startującym w zawodach. W jakiej rangi zawodach bierze Pan udział? Są to zawody lokalnego koła? Grand Prix? Zawody na wodach komercyjnych?
Już pisze skąd takie pytanie. Otóż napisał Pan, że zanety były testowane przez kilka lat, i zostały stworzone na podstawie doświadczeń wędkarskich. Otóż, mam tu pewna zagwozdkę, mianowicie zanety te nie posiadają maczek rybnych, co jest podstawą topowych zanet markowych firm. Czy brak maczek rybnych wynika w Państwa przypadku z chęci obniżenia kosztów produkcji czy pełni świadomej decyzji na podstawie swoich doświadczeń z mączkami?

2) Czy fakt, że w opakowaniu znajduje się już wymieszana zaneta z pelletem nie stanowi problemu na etapie namaczania miksu? Wiadomo, że zaneta i pellety piją inaczej wodę, i zgodnie ze sztuką namacza się je osobno, a następnie miesza razem (nie spotkałem na rynku zachodnim czy brytyjskim tego typu rozwiązań 2in1 w zanetach). Czy u Państwa nie występuje tego typu problem, by przykładowo zaneta była zbyt sucha, z kolei pellet zbyt mokry, lub odwrotnie?

3) Skąd założenie, że proporcje zanety do pelletu wymieszane w Państwa zanecie są optymalne?
Ponownie wrócę do specyfiki zawodów, gdzie każdy klasowy zawodnik ma osobno przygotowany mikro pellet i zanete, i to specyfika brań w danym dniu na łowisku determinuje proporcji jakich używa się w miksie (stosunek pelletu do zanety). Bardzo dobrze wyjaśniał to chociażby Przemek Solski, czy Dess Ship. Czy z Państwa dotychczasowych zawodniczych doświadczeń wynika, że da się z góry założyć jakie będzie optymalny miks, uniwersalny pod każde łowisko i warunki?

5) Czy miks do metody wanilia-poziomka jest zaneta podatna na jakieś aromatyzowane, barwienie?
Pytam nie bez kozery, bo mając tak owocowo ukierunkowany miks stawiamy wszystko z góry na jedną kartę. Owszem, zapach ala poziomka występuje np w zalewajkach Sonubaits, lecz jest on stosowany w ramach eksperymentu nad wodą, gdzie odsypuje się cześć miksu, miesza z zapachem i sprawdza efekt w wodzie. Stworzenie z góry całości w tej nucie jest klasycznym "wóz albo przewóz". Doświadczenia zachodnich kolegów wyczynowców każą jednak zachować pewna neutralność zapachowa gołej zanety, właśnie pod kątem sprawdzania różnych zalewajek (zarówno słodkich jak i ostrych), i skutecznej możliwości nadawania nowej nuty zapachowej. Skąd u Państwa takie podejście?

Pozdrawiam serdecznie :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 984
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2022, 08:46 »
Dla sprostowania topowe angielskie marki zanęt posiadają mączki rybne w większości przypadków, z kolei Sensas czy MVD ,albo rodzime Lorpio robią zanęty w większości bez mączek :beer:

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 285
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #18 dnia: 13.02.2022, 10:03 »
Mieszanki do method feeder (a o tym mowa w pierwszym poście Pana przedstawiciela) prawie zawsze zawierają mączki rybne z racji swojej skuteczności do połowu ryb karpiowatych. Poniżej przykład w/w firm:

1) Lorpio
https://sklepdrapieznik.pl/zanety/16974-zaneta-loprio-method-feeder-700g-red-krill.html?gclid=CjwKCAiA9aKQBhBREiwAyGP5labyhfPED3rsSrT1o1vfBCMeJF7zJmIxFkCuaI9_8morQ1pzFC-jixoCFPYQAvD_BwE

Opis: "Zawiera mączkę ryb morskich, mączkę skorupiaków, olej rybny."

2) Sensas
https://www.fishing-mart.com.pl/pl2/sensas-zaneta-3000-method-feeder/s/21851

Opis: "Niektóre smaki mają zauważalnie wysoką zawartość mączki rybnej, która działa szczególnie dobrze na wodach, gdzie karpie są regularnie karmione kulkami."

3) MVD
https://feedersklep.pl/zaneta-mvde-expanda-supercrush-classic-1kg-3.html

Opis: "Bardzo rybna, wysokoproteinowa mieszanka złożona z mielonych pelletów expander. Doskonała całosezonowa mieszanka do połowu wszystkich dużych ryb techniką method feeder."


Zagłębiam temat bo Pan przedstawiciel wyraźnie wskazał kilkuletni proces tworzenia i doskonalenia owej mieszanki, ba, zastrzegł że towar jest kompletny i nie wymaga dopieszczenia. Co dziwi w konfrontacji z doświadczeniami w produkcji mieszanek typu method innych firm. Również kwestia wymieszania z góry pelletu z zanęta i równoczesne ich domaczanie jest kwestia równie nowatorską, co kontrowersyjna.

Niestety, deklarowane chęci udzielenia wszelkich odpowiedzi uleciały najwidoczniej z Pana przedstawiciela i nie ma ochoty udzielić odpowiedzi na tak podstawowe pytania odnośnie swojego produktu.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #19 dnia: 13.02.2022, 10:47 »
Spokojnie. Nie każdy jak my siedzi tu całą dobę ;)

Co do mieszania pelletu z zanętą. Trzeba pamiętać, że tam jest jakiś granulat. Pewnie on wcale nie namięka jak pellet, tylko się paćka robi. Więc można to namaczać stopniowo i delikatnie razem z zanętą. Tak to widzę.

Ja patrzę na skład tych zanęt i nie wiem, czym się tu podniecać. Zwykły produkt oparty na zbożach i odpadach cukierniczych. Oczywiście i na tym polu będą ogromne różnice. Bo ten produkt może być dobrze zbalansowany,, ze składników świeżych i wysokiej jakości, a inne będą z byle gówna kręcone i odpadów, które akurat z piekarni "Grażyna" wpadną.

Myślę, że tutaj znowu zadziałała na niekorzyść marketingowa droga obrana przez firmę. Bo zamiast napisać o tych składnikach świeżych i wysokiej jakości (co zostało zrobione), skupić się na powtarzalności partii... to znowu lecimy w towar najlepszy na rynku, nie mający sobie równych, ściągający ryby z najdalszej części łowiska, unikatowy, dizajnerski i kosmiczny... Za 10 zł za kg.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 984
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #20 dnia: 13.02.2022, 11:20 »
Jako,że mam zanętę poziomkę na testy osobiście, potestuje co i jak już na pierwszych wypadach w tym sezonie i sprawdzę co i jak ,słodkie mieszanki też fajnie wchodzą na metodę np Record sweet MVDE bez mączek ,ale wszystko wyjdzie w praniu ,na testach mają chłopaki jeszcze inne zanęty tej marki także opinie będę miał od spławika po klasyk ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #21 dnia: 13.02.2022, 11:28 »
Śmiechu warta ta dyskusja...
A pytania experta z cyklu wyczytałem z netu jak widać stwarzają problem dla producenta.
Panowie prawda jest taka opakowanie przyjmie wszystko a na etykiecie może być wszystko napisane.
Czy jako expert przyjmujesz maczke rybną wyprodukowaną z odpadków po produkcyjnych części nie wykorzystanych ryb typu ości , głowy , wnętrzności...
A oznaczanych jako mączka ....
Nie wspominam tu o skorupkach z pancerzy skorupiaków bo to 100% wartości mączki.
Kolejna sprawa czy zawartość śladowa do 5% objętości zanęty q mączke rybną zwaną lub oryginalną to kmpl produkt który można nazwać na mączkach...
Kontrowersji wiele... a odpowiedzi znają producenci.
Co do wędkarzy my płacimy ...
A ryby weryfikują co jest w paczce.
Maciek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 444
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #22 dnia: 13.02.2022, 12:22 »
Wszedłem na stronę producenta i widzę : "PISCARI NAJSKUTECZNIEJSZE ZANĘTY W POLSCE" bardzo mi to poprawiło humor ;D

Podoba mi się szata graficzna :thumbup: :bravo:

A opinię o produkcie będę mógł wyrazić jak sprawdzę w boju tą najskuteczniejszą zanętę w Polsce ;) :beer:

Można to gdzieś kupić w łódzkim ?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #23 dnia: 13.02.2022, 12:24 »
Cyt."PISCARI NAJSKUTECZNIEJSZE ZANĘTY W POLSCE"
Dobre 8)
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #24 dnia: 13.02.2022, 12:34 »
Panowie prawda jest taka opakowanie przyjmie wszystko a na etykiecie może być wszystko napisane.

Przejrzałeś ich taktykę :) Wydrukowali opakowania a teraz nie mogą tego obronić :P

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 400
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #25 dnia: 13.02.2022, 12:49 »
Panowie prawda jest taka opakowanie przyjmie wszystko a na etykiecie może być wszystko napisane.

Przejrzałeś ich taktykę :) Wydrukowali opakowania a teraz nie mogą tego obronić :P

Nie znam firmy ale znam reklame .
Może czas pokaże że ten towar daje ryby.
Zobaczymy.
Maciek

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 029
  • Reputacja: 261
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #26 dnia: 13.02.2022, 12:51 »
Mnie urzeka design opakowań. Sam produkt kojarzy mi się z zanętami Bing.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #27 dnia: 13.02.2022, 12:54 »
Panowie prawda jest taka opakowanie przyjmie wszystko a na etykiecie może być wszystko napisane.

Przejrzałeś ich taktykę :) Wydrukowali opakowania a teraz nie mogą tego obronić :P

Nie znam firmy ale znam reklame .
Może czas pokaże że ten towar daje ryby.
Zobaczymy.

Nie można ich skreślać bez próbowania. Może stworzyli super produkt w dobrej cenie i ludzie będą co najmniej zadowoleni.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #28 dnia: 13.02.2022, 13:01 »
Panowie prawda jest taka opakowanie przyjmie wszystko a na etykiecie może być wszystko napisane.

Przejrzałeś ich taktykę :) Wydrukowali opakowania a teraz nie mogą tego obronić :P

Nie znam firmy ale znam reklame .
Może czas pokaże że ten towar daje ryby.
Zobaczymy.

Nie można ich skreślać bez próbowania. Może stworzyli super produkt w dobrej cenie i ludzie będą co najmniej zadowoleni.

Masz oczywiście rację. Bardzo bym chciał, żeby kolejna polska firma robiła coś pożądnego. Ale tego rodzaju marketing mnie zraża bardzo...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty Piscari
« Odpowiedź #29 dnia: 13.02.2022, 13:08 »
Może czasami warto przymknąć oko na marketing i spróbować wesprzeć rodzimą firmę. Kiedy mogę wybieram produkty z Polski, później UK i na koniec reszta świata.