Autor Wątek: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko  (Przeczytany 5425 razy)

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #15 dnia: 24.02.2022, 22:10 »
Zamieszam Ci jeszcze tym patykiem:
https://max-fish.pl/product-abk-14458-11788-240-DAIWA-WEDKA-AQUALITE-PICKER-240-25g.html

Do lekkiego łowienia to jest naprawdę bajka. Jest jeszcze wersja dłuższa, myśle że warto brać je pod uwagę.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #16 dnia: 24.02.2022, 22:26 »
Myślę, że cw 25g to ciut mało biorąc pod uwagę, że zamierzam kijka używać też do lekkiej metody z koszyczkiem powiedzmy 20g latem.
Ale kijek fajny i na YT gnie się pod malutkimi karpikami że aż mnie ciary przeszły :-)

Czy do pickera polecacie żyłkę czy plecionkę? W jakich grubościach i jeśli o plecionkę chodzi to jaką możecie polecić niedrogą, a bezproblwmową i chętnie tonącą?


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #17 dnia: 25.02.2022, 01:52 »
Jaxon jest lakierowany,ma duże przelotki (pierwsza 20mm nawet w długości 2.7m).

Genesis 2.7m jest trochę sztywniejszy od 3m no i 2.7m to dwuskład,także po złożeniu 140 cm ,a 3m - niecałe 120cm.
Pod płotki,leszczyki,lepsza jest wersja 3m,pracuje bardziej parabolicznie,lepiej w dolniku czuć rybę. Zasięg rzutu obu wędek jest podobny,a to dla tego,że 2.7 m ma mocno oddaloną pierwszą przelotkę,ale w obu polecam nie przekraczać 35m. Za to obie wędki mają moc. Bez problemu można podpiąć koszyk 50g + towar.
Dolniki długie jak na tak małe długości kijów.

Bierz genesisa 3m i uwierz,że będziesz zadowolony.

Ja łowię tylko plecionkami,nawet na 20m. Plecionka daje mi lepsze czucie ryby. Polecam octabride 0.08 lub 0.10. Ewentualnie finebride ,ale jest głośna,choć sporo wytrzymalsza i 40% tańsza. Do tego 3-4m strzałówki 0.25np.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 164
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #18 dnia: 25.02.2022, 07:40 »
Ja od siebie polecę wspomnianego Genesisa, super patyk w małych pieniądzach ;) Brałbym wersję 3,0 bo jest bardziej uniwersalna i będzie lepiej wspólpracować na podpórkach/feeder armie z już posiadaną przez Ciebie wędką (równe długości łatwiej ustawić na podpórkach, można zamieniać miejscami i wszystko nadal pasuje)

Do tego dorzucę Flagmana S-Canal, recki dostępne na forum. Lekka wykałaczka do dłubania, która poradzi sobie ze średnimi bonusami. Kijek ma bardzo paraboliczną akcję, nie zrzuca tak tak ryb jak np Genesis w wersji 3,30 20-60. Mówię z własnego doświadczenia bo mam oba.

Trzecia opcja to Ms Range Econ Picker - kumpel ma i bardzo sobie chwali, dawał nim radę karpikom na komercji, zwykle używał do linów i karasi na gliniankach
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Petryk_05

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 16
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #19 dnia: 25.02.2022, 08:20 »
Zamieszam Ci jeszcze tym patykiem:
https://max-fish.pl/product-abk-14458-11788-240-DAIWA-WEDKA-AQUALITE-PICKER-240-25g.html

Do lekkiego łowienia to jest naprawdę bajka. Jest jeszcze wersja dłuższa, myśle że warto brać je pod uwagę.

Posiadam Daiwe Aqualite Picker 2,7m, łowię nią często metodą z użyciem podajników Prestona 15g large  (takie jak dodawane do zanęt MMM)   i łowi sie normalnie komfortowo na "lżejszej" szczytówce. Trochę słabo że są tylko 2 szczytowki  i ta druga dosyć twarda do takiego kijka. Po minimalnym szlifie można dopasować szczytówki od flagman Sherman pro Picker.   Ogólnie jednak jestem zadowolony z tego kija. 
Rekordy:
Boleń 62 cm (PZW)
Jaź 37 cm (PZW)
Karp 73 cm (Francja)/ 39 cm (PZW)
Kleń 52 cm (PZW)
Leszcz 61 cm (PZW)
Lin 46 cm (PZW)
Okoń 30 cm (PZW)
Płoć 36 cm (PZW)
Sandacz 65 cm (PZW)
Szczupak 66 cm (PZW)
Sum 167 cm (Francja)/ 140 cm (PZW)
Wzdręga 31 cm (PZW)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 463
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #20 dnia: 25.02.2022, 08:48 »
Czy do pickera polecacie żyłkę czy plecionkę?
Tylko żyłka. Picker=bliskie odległości, jak założysz plecionkę, to raz że brania karpi będą Ci wciągać wędkę do wody, a dwa, że będziesz im rwał pyski, a właściwie one same sobie-sztywne podpórki, mała amortyzacja.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 893
  • Reputacja: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #21 dnia: 25.02.2022, 09:02 »
Czy do pickera polecacie żyłkę czy plecionkę?
Tylko żyłka. Picker=bliskie odległości, jak założysz plecionkę, to raz że brania karpi będą Ci wciągać wędkę do wody, a dwa, że będziesz im rwał pyski, a właściwie one same sobie-sztywne podpórki, mała amortyzacja.

Ale teraz głupoty piszesz .... od kilku lat łowie plecionka i żyłka naprzemiennie i zapewniam Cie ze mając żyłkę tez karpie porywają wędkę. I to takie maluchy co ledwo 1kg maja. Wędka nie ma tu nic do rzeczy, trzeba odpowiednio wyregulować hamulec, bo na krótkim dystansie każde branie jest o wiele bardziej energiczne.
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 000
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #22 dnia: 25.02.2022, 10:11 »
Jakich średnic plecionek radzicie używać?

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 863
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #23 dnia: 25.02.2022, 10:44 »
I znowu będzie odwieczna dyskusja żyłka czy plecionka.
Ja powiem ci że łowiłem sezon na plecionkę ale zrezygnowałem, do 50 m z powodzeniem łowie na żyłki. Dla mnie zyłka lepiej się zatapia , wezeł przyponu strzałowego przy mniejszych przelotkach potrafił robić szkody, na feeder gumę nie podobało mi się, mniejsze chaczyki mimo strzałówki potrafiły wyszarpać podczas holu, większe ryby trzeba delikatniej holować i na wielu łowiskach jest zakaz używania plecionek.
Do takiego lekkiego Pickera 2,7 używam żyłki 0,2 trochę grubo ale przy bonusie większe szanse 😀

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #24 dnia: 25.02.2022, 11:07 »
I znowu będzie odwieczna dyskusja żyłka czy plecionka.
Ja powiem ci że łowiłem sezon na plecionkę ale zrezygnowałem, do 50 m z powodzeniem łowie na żyłki. Dla mnie zyłka lepiej się zatapia
{...}

Mam podobne spostrzeżenia, byłem z plecionką nad wodą kilka razy w zeszłym sezonie i wróciłem do żyłki. Mam ją nadal ale używał do DEEPER'a. Podstawowa wada to kłopotliwe zatopienie, zwłaszcza jak się łowi lekkim zestawem na dystansie 30-40m. Dobra i odtłuszczona żyłka jest znacznie lepsza. Natomiast w razie "W" wystarczy rozwinąć używany kawałek na łące i zwinąć przepuszczając przez szmatkę nasączoną płynem do zmywania.
pozdrawiam Benon

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 893
  • Reputacja: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #25 dnia: 25.02.2022, 11:59 »
I znowu będzie odwieczna dyskusja żyłka czy plecionka.
Ja powiem ci że łowiłem sezon na plecionkę ale zrezygnowałem, do 50 m z powodzeniem łowie na żyłki. Dla mnie zyłka lepiej się zatapia , wezeł przyponu strzałowego przy mniejszych przelotkach potrafił robić szkody, na feeder gumę nie podobało mi się, mniejsze chaczyki mimo strzałówki potrafiły wyszarpać podczas holu, większe ryby trzeba delikatniej holować i na wielu łowiskach jest zakaz używania plecionek.
Do takiego lekkiego Pickera 2,7 używam żyłki 0,2 trochę grubo ale przy bonusie większe szanse 😀

kolega ma zamiar łowić na 25m po co strzalowka do 20g koszyka ? Ogarniacie wgl temat czy bedziecie pisac kocopoly ?
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #26 dnia: 25.02.2022, 12:03 »
Ja używam strzałówki po to,żeby palca nie kaleczyć nawet przy 20m.
Wystarczy 3m .przy pickerze.
Za którymś rzutem niestety palec boli,naskórek się niszczy na samej plecionce.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 463
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #27 dnia: 25.02.2022, 12:45 »
Ale teraz głupoty piszesz .... od kilku lat łowie plecionka i żyłka naprzemiennie i zapewniam Cie ze mając żyłkę tez karpie porywają wędkę. I to takie maluchy co ledwo 1kg maja. Wędka nie ma tu nic do rzeczy, trzeba odpowiednio wyregulować hamulec, bo na krótkim dystansie każde branie jest o wiele bardziej energiczne.
Głupota to używać plećki na takim dystansie. Zgadzać się nie musimy i każdy łowi jak chce, tylko na krótkim dystansie plecionka nie ma żadnych przewag ani plusów.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 863
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #28 dnia: 25.02.2022, 12:47 »
I znowu będzie odwieczna dyskusja żyłka czy plecionka.
Ja powiem ci że łowiłem sezon na plecionkę ale zrezygnowałem, do 50 m z powodzeniem łowie na żyłki. Dla mnie zyłka lepiej się zatapia , wezeł przyponu strzałowego przy mniejszych przelotkach potrafił robić szkody, na feeder gumę nie podobało mi się, mniejsze chaczyki mimo strzałówki potrafiły wyszarpać podczas holu, większe ryby trzeba delikatniej holować i na wielu łowiskach jest zakaz używania plecionek.
Do takiego lekkiego Pickera 2,7 używam żyłki 0,2 trochę grubo ale przy bonusie większe szanse 😀

kolega ma zamiar łowić na 25m po co strzalowka do 20g koszyka ? Ogarniacie wgl temat czy bedziecie pisac kocopoly ?
To co ty kolego łowisz na plecionkę bez strzałówki? Chyba tobie się coś miesza strzałówka jest po to żeby mieć amortyzację w końcowej fazie holu nie ważne czy 20 czy 50 m. (Ja napisałem do 50m).
Jak łowisz na samą plecionkę to powodzenia życzę, mi się takie łowienie nie podoba.

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 893
  • Reputacja: 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Picker/Feeder pod koszyk i metodę na lekko
« Odpowiedź #29 dnia: 25.02.2022, 13:26 »
Ale teraz głupoty piszesz .... od kilku lat łowie plecionka i żyłka naprzemiennie i zapewniam Cie ze mając żyłkę tez karpie porywają wędkę. I to takie maluchy co ledwo 1kg maja. Wędka nie ma tu nic do rzeczy, trzeba odpowiednio wyregulować hamulec, bo na krótkim dystansie każde branie jest o wiele bardziej energiczne.
Głupota to używać plećki na takim dystansie. Zgadzać się nie musimy i każdy łowi jak chce, tylko na krótkim dystansie plecionka nie ma żadnych przewag ani plusów.

Ale kto tu pisze o przewadze ? Wybór plecionki albo żyłki to po prostu preferencje wędkarza. Jak kolega chce łowić pletka to niech sobie łowi, ja tylko wspomniałem używam obu i to o czym piszesz nie pokrywa się z moimi doświadczeniami. Niektóre ryby biorą i różny sposób i nie zależy to od linki jaka zastosujesz. Co innego jesli chodzi o hol ryby. Ale tez nie do konca rozciagliwosc zylki jest dla mnie jej atutem bo oslabia jej wytrzymalosc. Plecionka nie ma tej cechy ale za to piker jest na tyle miekkim wedziskiem ze spokojnie zamortyzuje odjazdy. Kolejna kwesta to mozna zestosowac feeder gumy czy podajniki z amortyzatorem lub podajnik zamontowany na 30 cm grubszej zyłki co sam stosuje. Mozliwosci jest wiele by łowienie na plecionke stało sie wygodniejsze.
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43