Ankieta

Czy rezygnujecie z opłacania pozwolenia na rok 2023 ?

Rezygnuję.
20 (9.9%)
Nie rezygnuję.
95 (47%)
Jeszcze się zastanawiam.
39 (19.3%)
Już od kilku / kilkunastu lat nie opłacam.
48 (23.8%)

Głosów w sumie: 202

Głosowanie skończone: 31.05.2023, 18:51

Autor Wątek: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?  (Przeczytany 39054 razy)

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 463
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #240 dnia: 09.01.2023, 08:21 »
No niestety nasze polskie , młode społeczeństwo upodabnia się do naszych zachodnich sąsiadów . Niemcy przeważnie przychodzą do pracy i to jest już ich praca , do tego żeby coś szło do przodu potrzebowali zawsze obcokrajowcow a kto będzie pracował w Polsce ….

Dziwnie piszesz. Absolutnie kierując się jakimiś uprzedzeniami czy też uznając swoją wyższość. Pozwól, że ci coś zacytuję, z wujka Google'a:

'Według naszych szacunków na podstawie danych Eurostatu, w ubiegłym roku przeciętny Polak pracował już z produktywnością na poziomie 66,3 proc. średniej unijnej z uwzględnieniem przepracowanych godzin. Dla porównania, Niemiec wykonywał w ciągu godziny pracę na poziomie około 122,4 proc. średniej unijnej. To pokazuje, jaka przepaść gospodarcza nas wciąż dzieli mimo tylu lat pogoni'.

Niemcy mają o wiele wyższe normy, do tego u nich aby wykonywać zawód trzeba mieć pokończone szkoły, bez wykształcenia średniego nie dostaniesz pracy w biurze na przykład. Jasne, że jak się jedzie na kontrakt i widzi Niemców brygadzistów czy innych pracowników, to ma się pewne 'wrażenie'. Jednak ich etos pracy jest inny, i taki budowlaniec czy hydraulik zachowuje wysokie standardy. Bardzo wysokie, i trudno mówić o tym, że robi coś po łebkach. Tak, gonimy Niemców pod względem wydajności pracy, ale wciąż nam trochę brakuje :)

Statystyczna produktywność to nie produktywność jednostki. To pierwsza sprawa, druga to obliczenia w jaki sposób taka statystyka powstaje, w krajach bogatszych gospodarczo zawsze będzie na wyższym poziomie, bo taka jest metodyka pracy. Automatyzacja, więcej sprzętu itd. Nijak nie ma się to to odniesienia, że tacy Niemcy są "lepszymi" pracownikami, jedyny wniosek jaki można wysnuć, to taki, że jesteśmy jako społeczeństwo dalej tanią siłą roboczą, choć powoli z tej "niewolniczej" zaczynamy uciekać.

Offline Pszenicznik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #241 dnia: 09.01.2023, 10:55 »
A w Polsce działają mimo wszystko i jeszcze wciskają kit, że robią to wszystko dla dobra Polski i Polaków i się to nam opłaca (Obajtkowi na pewno). Takie rzeczy tylko w Polsce i na Węgrzech.I to samo jest z wędkarzami. Są dymani na maksa od lat i niewiele się zmienia. Nie ma ryb? Bo nie zarybiają!

Ja mam skalę porównawczą, bo widzę jak to działa w UK, i tutaj wcale nie jest tak, ze każdy wędkarz jest uświadomiony i działa, chodzi na zebrania. Nic z tego. Ale tu nie ma komuny, jak w PZW, gdzie nieważne w którym kole opłacisz składkę, to masz to samo.

Cześć Luk, chciałbym się odnieść do 2 kwestii, które zacytowałem powyżej z twojej wypowiedzi.

1. Jeżeli użyte przez ciebie określenie "Nie ma ryb? Bo nie zarybiają!" było użyte celowo aby odzwiercieldić mentalność przeciętnego wędkarza w polsce to zostało ono poprawnie zdefiniowane, jeżeli jednak było inaczej chciałbym co nie co rozszerzyć temat braku ryb.

Według Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego sam brak zarybień nie jest jedynym powodem dramatycznego rybostanu w polskich rzekach i jeziorach. Za główną przyczynę zmniejszenia populacji ryb w rzekach obarcza się ponad 70 tysięcy mniejszych i większych barier uniemożliwiających migracje ryb w górę rzek na tarło. Są to różnego rodzaju, zapory jak np. ta ogromna we Włocławku lub znacznie mniejsze z pozoru nie groźne betonowe stopnie po starych młynach. U mnie w okolicy na długości 1 km występują aż 3 takie stopnie, które są barierą nie do przeskoczenia dla ryb takich jak jaź, kleń czy szczupak. Latem 2022 roku w górnym odcinku rzeki stan wody był bardzo niski ok 20cm co zmusiło większość gatunków do migracji w dół rzeki. Teraz kiedy stan wody się poprawił i jest tam ok 90cm nie są one w stanie wrócić aby odbyć wiosenne tarło. Populacja wędrownych ryb żyjących w dwóch środowiskach: Pierwsze 2-3 lata oraz okresy tarła w rzece a większość czasu w Morzu spadła o 90% np. jesiotr, certa, troć, łosoś czy węgorz. Ryby jednośrodowiskowe nie są w lepszym stanie ich szacunkowa populacja spadła o ok 60% na przestrzeni ostatnich 50 lat.

Kolejną przyczyną braku ryb jest Eutofizacja, która spłyca dna i koryta jezior oraz rzek zmniejszając ilość dostępnych tarlisk. Powoduje również niekorzystne warunki środowiskowe dla wrażliwego narybku. W okresie zimy często dochodzi do przyduchy przez wytwarzenie toksycznych związków siarki i metanu przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości tlenu w wodzie. Ofiarą tego procesu są najczęściej drapieżniki oraz większe ryby karpiowate, które właśnie są niezwykle ważne w procesie odbudowy rybostanu. Szacuje się, że szczuapk o masie 8kg złoży więcej ikry niż 10 szczupaków o masie ~1kg, dodatkowo ikra takiego szczupaka będzie lepszej jakości z uwagi na jego nabyte wraz z wiekiem "doświadczenie". Więcej o procesie eutrofizacji możecie przeczytać w moim wpisie tutaj: https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=22106.msg606521#msg606521

Niestety dane przedstawione prze WMO (meteorologia) oraz WWF (ochrona środowiska) dla nastęnych 50-100 lat są bardzo pesymistyczne. Wraz z emisją CO2 do atmosfery przyczyniamy się w znacznym stopniu do zwiększenia globalnej temperatury. Dla terenów Polski będzie to od 2-4C co doprowadzi do niespotykanych dotychas zawisk atmosferycznych jak susze przeplatające się z podtopieniami, sile wiatry oraz sztormy na bałtyku. Polska leży w obrębie średniej wysokości geograficznej oznacza to, że ilość opadów powinna być na stosunkowo podobnym poziomie co obecnie z przewagą dla terenów północnych. Znacznie dokliwsze skutki ocieplenia będą odczuwać np. Włosi czy kraje Północno Afrykańskie i Arabskie.

Niski stan naszych wód gruntowych w dużej mierze spowodowany jest przez nieumiejętne retencjonowanie wody i odwadnianie pól poprzez rowy melioracyjne na potrzeby rolnictwa. Przyczynia się do tego również prostowanie brzegów rzek co przyśpiesza jej spływ do morza. Zmniejszając powierzchnię jezior i rzek uszczuplamy środowisko bytowe ryb i innych organizmów wodnych.

2. PZW to jeden z ostatnich bastionów komuny w Polsce, a komuna jak dobrze wiemy jest najlepszym przykładem na niszczenie środowiska naturalnego. Pod koniec lat 40 ubiegłego wieku zaczęto budowę "autostrady wodnej" na górnym odcinku Wisły między Katowicami a Nową Hutą. Miała ona służyć do transportu węgla jednak nic z tego nie wyszło, nigdy nie był on tą "drogą" transportowany a sama sieć zapór przyczyniła się do zmniejszenia populacji ryb. Drugim przykładem jest całkowita dewastacja jeziora Aralskiego czwartego co do wielkości jeziora oligotroficznego (możliwie pierwotnego jak Morskie Oko) na świecie. ZSRR w swoich podległych republikach Kazachstanu i Uzbekistanu wpadło na pomysł osuszenia jeziora pod uprawę baweły w latach 60 XX wieku. Odcięcie dopływu wody z pobliskich rzek spowodowało szybki spadek poziomu wody i w konsekwencji doprowadziło do zmniejszenia jego powierzchni o 80% przy jednoczesnym wzroście zasolenia o 1000% co plasuje obecnie jezioro Aralskie wyżej niż Morze Martwe. Komuniści uważali jezioro za "błąd natury", który należy naprawić przynosząc korzyść dla partii i narodu.

Historia oraz nauka uczą nas, że w dłuższej perspektywie nie da się żyć w niezgodzie z naturą.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #242 dnia: 09.01.2023, 12:03 »
"Nie ma ryb, bo nie zarybiają", to jest oczywiście bzdura wypowiadana przez większość mięsiarskiej braci nad wodami. Przez kilka dekad PZW wtłaczało ludziom do głów, że aby były w wodzie ryby, to trzeba zarybiać. Za nasze składki trzeba kupować narybek od ich ośrodków zarybieniowych. Tak powstał tandem PZW+IRŚ, który wprowadził na polskich wodach gospodarkę "zrównoważoną", która doprowadziła do zniszczenia większości wód w kraju.
Piszesz, że 8 kg szczupak daje więcej ikry... Oczywiście. A IRŚ robi badania, że taki duży szczupak ma białko gorszej jakości, więc trzeba go zabić, gdy jest mniejszy i bardziej odżywczy. A żeby pozyskać materiał zarybieniowy, to się tonami morduje szczupaka w okresie przedtarłowym, wyciska z niego ikrę, którą normalnie sam by złożył, z tego się robi narybek i następnie go sprzedaje. Tak się dba o populację szczupaka w kraju :facepalm:

My tutaj od lat walczymy z tego rodzaju podejściem. Wtłaczamy ludziom do głowy, że ryby biorą się przede wszystkim z tarła naturalnego. Że trzeba odbudować stada tarłowe, a same zarybienia mogą stanowić jedynie formę uzupełnienia braków, a nie model biznesowy w stylu hodowli świń. Zabij wszystkie, wpuść młode, odchowaj, zabij... Problem taki, że świnia to (chyba) po dwóch latach jest wielka i dorosła, a my chcemy łowić ryby, które mają po kilkanaście lat, a często i większe. I prawo polskie chroni krzaki, które mają więcej niż 10 lat, a w majestacie prawa pozwala zajebać np. suma który ma 30 lat. I jeszcze wielki łowca zostanie bohaterem Superexpressu, jak sobie zrobi z wiszącym pod dachem sumem zdjęcie. Ile lat ma lin 60 cm? Ile karp 20 kg? Ile szczupak lub sandacz 100 cm?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mariusz Wu

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 43
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żory
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #243 dnia: 09.01.2023, 12:29 »
"Nie ma ryb, bo nie zarybiają"

Muszę to powiedzieć tym z koła 29 z Dzierżna :D :D :D :D :D Mają zarybić karpiem kilówką i basta bo mi się należy. A nie że oni tam nie zarybiają i człowiek tylko te leszcze półmetrowe łowi i łowi. Do kitu z takim kołem, kto to słyszał żeby nie można było sobie karpia złowić bo jak już pobierze to człowiek idzie w stratę, wyciągnie  plecionkę i tyle go widzieli. Kto to słyszał żeby takie wielkie karpie pływały w wodzie PZW. Ile to nasra do wody i potem są zakwity .Panie toż w takich warunkach łowić się nie da.
Nie wypada śmiać się z Ukraińców że mają prezydenta komika w sytuacji gdy ma się prezydenta klauna

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #244 dnia: 09.01.2023, 12:30 »
Łowiska NK są dla tego bandyckiego układu bardzo niebezpieczne, bo dowodzą niezbicie, że zarybiać w ogóle nie trzeba, a ryb jest w takiej wodzie więcej, niż w tej zarybianej.
Można by tak oczywisty wniosek wysnuć, obserwując przyrodę, która przez miliony lat radziła sobie doskonale bez zarybień. Niemniej przyroda nie pisze prac naukowych...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #245 dnia: 09.01.2023, 14:41 »
Gdzie takich głupków sieją to ja nie wiem, chyba rzeczywiście PZW płaci tym ludziom... :facepalm: :facepalm: :facepalm:


Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #246 dnia: 09.01.2023, 15:29 »
No niestety nasze polskie , młode społeczeństwo upodabnia się do naszych zachodnich sąsiadów . Niemcy przeważnie przychodzą do pracy i to jest już ich praca , do tego żeby coś szło do przodu potrzebowali zawsze obcokrajowcow a kto będzie pracował w Polsce ….

Dziwnie piszesz. Absolutnie kierując się jakimiś uprzedzeniami czy też uznając swoją wyższość. Pozwól, że ci coś zacytuję, z wujka Google'a:

'Według naszych szacunków na podstawie danych Eurostatu, w ubiegłym roku przeciętny Polak pracował już z produktywnością na poziomie 66,3 proc. średniej unijnej z uwzględnieniem przepracowanych godzin. Dla porównania, Niemiec wykonywał w ciągu godziny pracę na poziomie około 122,4 proc. średniej unijnej. To pokazuje, jaka przepaść gospodarcza nas wciąż dzieli mimo tylu lat pogoni'.

Niemcy mają o wiele wyższe normy, do tego u nich aby wykonywać zawód trzeba mieć pokończone szkoły, bez wykształcenia średniego nie dostaniesz pracy w biurze na przykład. Jasne, że jak się jedzie na kontrakt i widzi Niemców brygadzistów czy innych pracowników, to ma się pewne 'wrażenie'. Jednak ich etos pracy jest inny, i taki budowlaniec czy hydraulik zachowuje wysokie standardy. Bardzo wysokie, i trudno mówić o tym, że robi coś po łebkach. Tak, gonimy Niemców pod względem wydajności pracy, ale wciąż nam trochę brakuje :)
Niestety tak nie jest . Nie mam uprzedzeń ale mam oczy i uszy. Niestety młodzi Polacy idą z tym w podobnym kierunku. Do tego sady pracy , które z nierobów i bumelantów robią pokrzywdzonych i bohaterów .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #247 dnia: 09.01.2023, 15:39 »
Gdzie takich głupków sieją to ja nie wiem, chyba rzeczywiście PZW płaci tym ludziom... :facepalm: :facepalm: :facepalm:


Z kąd ty tego człeka wziołeś.
To jakieś zjawisko .. daj kamerę a prawdy się dowiedz
Masakra :facepalm: 8) :P :'(
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #248 dnia: 09.01.2023, 15:45 »
No niestety nasze polskie , młode społeczeństwo upodabnia się do naszych zachodnich sąsiadów . Niemcy przeważnie przychodzą do pracy i to jest już ich praca , do tego żeby coś szło do przodu potrzebowali zawsze obcokrajowcow a kto będzie pracował w Polsce ….

Dziwnie piszesz. Absolutnie kierując się jakimiś uprzedzeniami czy też uznając swoją wyższość. Pozwól, że ci coś zacytuję, z wujka Google'a:

'Według naszych szacunków na podstawie danych Eurostatu, w ubiegłym roku przeciętny Polak pracował już z produktywnością na poziomie 66,3 proc. średniej unijnej z uwzględnieniem przepracowanych godzin. Dla porównania, Niemiec wykonywał w ciągu godziny pracę na poziomie około 122,4 proc. średniej unijnej. To pokazuje, jaka przepaść gospodarcza nas wciąż dzieli mimo tylu lat pogoni'.

Niemcy mają o wiele wyższe normy, do tego u nich aby wykonywać zawód trzeba mieć pokończone szkoły, bez wykształcenia średniego nie dostaniesz pracy w biurze na przykład. Jasne, że jak się jedzie na kontrakt i widzi Niemców brygadzistów czy innych pracowników, to ma się pewne 'wrażenie'. Jednak ich etos pracy jest inny, i taki budowlaniec czy hydraulik zachowuje wysokie standardy. Bardzo wysokie, i trudno mówić o tym, że robi coś po łebkach. Tak, gonimy Niemców pod względem wydajności pracy, ale wciąż nam trochę brakuje :)
Niestety tak nie jest . Nie mam uprzedzeń ale mam oczy i uszy. Niestety młodzi Polacy idą z tym w podobnym kierunku. Do tego sady pracy , które z nierobów i bumelantów robią pokrzywdzonych i bohaterów .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydaje mi się, że mamy tutaj pomieszanie liczby godzin spędzonych w pracy z produktywnością.
Nie chce mi się teraz szukać, ale kiedyś gdzieś dowodzili, że dłużej od nas to pracują w Japonii i jeszcze tylko kilku miejscach na Ziemi.
Natomiast produktywność to już jest inna kwestia. Bo można porównywać polskiego chłopka z łopatą, to niemieckiego bauera z koparką. Co z tego, że w tym porównaniu Polak będzie kopał dłużej?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #249 dnia: 09.01.2023, 16:03 »
Jakość niemieckiej pracy tez nie jest wysokich lotów , nie mówiąc o wykształceniu. Owszem w urzędach pracują ludzie , mający wykształcenie w tym kierunku ale z mojego doświadczenia , pisze tu o np wydziałach komunikacji , na 15-20 dowodów rejestracyjnych jeden ma błędy w danych w tym blednie wpisany przez urzędasa numer VIN. Druga sprawa inny urzędas , który robił przeglądy techniczne przez kilka lat nie zwrócił uwagi na błędy , klepiąc pieczątki tak naprawdę nie w tym motocyklu.
Z ciekawostek ,nie wiem czy wiecie ale Niemcy się starają o wprowadzenie 4 dniowego tygodnia pracy , może i dobrze by było, bo większość w piątek kończy prace po 12 tej i zaczyna Wochenende
ale starczy offu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #250 dnia: 09.01.2023, 16:06 »
Jak by ktoś miał wątpliwości że nasi wędkarze traktują nasze wody jak sklep rybny. To polecam przegląd wykresu z linka.
Przez lata wspaniale widać ile białka leci w wodę...
Bo ludzie mają tanio i lubią białko.
Masakra...

https://m.facebook.com/100072700231797/posts/pfbid02KCGWYMcxKjB2xqF9NBpCS4NPdyDfRg5e62L9TgBNSLoVuACqUTJRbPZsH4zWKgYsl/
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 280
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #251 dnia: 09.01.2023, 17:19 »
Gdzie takich głupków sieją to ja nie wiem, chyba rzeczywiście PZW płaci tym ludziom... :facepalm: :facepalm: :facepalm:


Zerzygałem się w trakcie tego filmu i nie dałem rady obejrzeć do końca. Co za typ :facepalm:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 35
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #252 dnia: 09.01.2023, 17:55 »
Od dobrych kilku tygodni zastanawiam się nad tytułowym pytaniem. Przez ten czas rozmawiałem o tym z kilkoma kolegami, obejrzałem kilkanaście filmów i przeczytałem dziesiątki wypowiedzi na różnych forach dyskusyjnych. Kilka razy zmieniałem zdanie i cały czas dalej się waham. Z jednej strony jestem gotów zapłacić bo ciężko zrezygnować z łowienia na dzikich wodach i skazać się na łowienie na kilku komercjach czy wodzie którą opiekuje się stowarzyszenie przy moim kole. Z drugiej zaś czuję że mam już dość bycia okradanym i mam wszystko w pompie. Obecny stan łowisk na których wędkuję i brak nadziei na poprawę mówi mi, że "towar nie jest wart kupna za tą cenę". Czuję się okradany przez ZG, który dopuszcza do tzw. odłowów kontrolnych po których ryby nie wracają już do wody. Czuję się okradany przez innych wędkarzy, którzy bez umiaru zabierają ryby dla siebie, rodziny, znajomych, znajomych swoich znajomych, kotów, kaczek czy nawet wprost do śmietników.

Wiele lat temu zacząłem od siebie i przestałem niemal całkowicie zabierać złowione ryby. Bywały lata, że nie zabrałem żadnej złowionej przez siebie ryby. Dziesiątki razy wracałem znad wody nie z rybami, a z cudzymi najczęściej wędkarskimi śmieciami. Chodziłem na zebrania na których czułem się najczęściej znudzony albo zażenowany tym co tam słyszałem. Przyznam się, że niewiele wiem o tym jak działa PZW i zdaję sobie sprawę, że właśnie dzięki tej niewiedzy i obojętności w dużej mierze jest jak jest. 
Niestety nie mam czasu i samozaparcia, żeby być działaczem, wgryzać się w związkowe procedury, decyzje i naprawiać nasz wędkarski świat. Zawsze byłem gotów za to zapłacić innym, którzy się tym zajmą i zrobią to ode mnie lepiej. Jestem gotów zapłacić nawet więcej niż teraz w zamian za rybniejsze, lepiej zadbane łowiska, częstsze kontrole, surowsze lepiej egzekwowane kary, brak rybaków itp

Cały czas się jeszcze waham bo mam jakieś takie wrażenie, że ZG już przeczuwa swój kres i na koniec chce zgromadzić jak najwięcej majątku i kasy by po rozpadzie PZW w sobie tylko znany sposób podzielić to między siebie. W Polsce było już wiele afer polegających na tym, że jednostki wyruchały resztę bez konsekwencji. Oj chciałbym się mylić co do tego, że za jakiś czas po rozpadzie PZW będą nas wszystkich dupy piekły. Min dlatego uważam, że nie powinno dojść do rozpadu PZW. Z drugiej strony właśnie rozwiązanie PZW może doprowadzić do tego, że na szczycie pojawią się nowi ludzie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #253 dnia: 09.01.2023, 18:04 »
Dobry wpis :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #254 dnia: 09.01.2023, 18:07 »
Jak by ktoś miał wątpliwości że nasi wędkarze traktują nasze wody jak sklep rybny. To polecam przegląd wykresu z linka.
Przez lata wspaniale widać ile białka leci w wodę...
Bo ludzie mają tanio i lubią białko.
Masakra...

https://m.facebook.com/100072700231797/posts/pfbid02KCGWYMcxKjB2xqF9NBpCS4NPdyDfRg5e62L9TgBNSLoVuACqUTJRbPZsH4zWKgYsl/
To akurat mnie nie dziwi, w Katowicach jest presja tylko i wyłącznie na karpia. Śmieszy tylko, że na taki zbiornik jak Przeczyce czy Pogorie idzie po 300 kg karpia... Jak na te wody to powinno być minimum 5 ton karpia.
Co ciekawe to jak zapytacie się w kole czemu zarybiają tylko karpiem to odpowiedzą, że to od okręgu zależy.

Dostałem dzisiaj od tego okręgu odpowiedź, w skrócie to mało wyczerpująca jak zwykle"
- nie wprowadzą niższej składki typu no kill
- nie udostępnią opracowania rejestracji połowów
- nie podadzą do wiadomości ile jest członków w okręgu

Jak ktoś chce zerknąć na pełne opracowanie połowów ile ryb z danego zbiornika zabrano z okręgu Katowice to udostępniam pod linkiem:
https://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1762/wiadomosci/213673/pliki/ksiazka_pzw_katowice_2019_compressed.pdf