Autor Wątek: (K) Kupię kołyskę karpiową  (Przeczytany 1633 razy)

Online Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
(K) Kupię kołyskę karpiową
« dnia: 21.01.2023, 15:19 »
Cześć,
Jak w tytule.
Może ktoś z Was chciałby się pozbyć w dobrych pieniądzach.

Może jakieś wskazówki na co zwracać uwagę przy zakupie?
Na komercji na której łowię wprowadzono w tym roku obowiązek posiadania na łowisku kołyski.
Mata już nie wystarcza...
Pozdrawiam

Robert

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2023, 15:30 »
Głupota, ale tak to jest jak właściciele nie mają zielonego pojęcia jak dbać o ryby. A co do kołyski to wybór jest ogromny, wszystko zależy od budżetu i tego jakiej wielkości ryby masz zamiar łowić 🙂.

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #2 dnia: 21.01.2023, 17:38 »
Ja z 5 lat temu kupiłem kołyskę Mikado Teritory za coś ok 240 zł. Dopiero zaczynałem jeździć na komercję, gdzie była kołyska wymagana. Mam ja do tej pory. Guma nie jest popękana. Ma fajną torbę to transportu gdzie mieści mi się jeszcze razem z kołyską łyżka do mieszania zanęty, składane wiaderko chyba 15l i składany sling (też Mikado). Jej jedyny minus tak jak teraz patrzę to brak możliwości regulacji długości nóżek, ale to już szukanie na siłę. Zwykła, prosta, bez udziwnień. W sam raz na początek. Polecam ten produkt.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #3 dnia: 21.01.2023, 17:44 »
Głupota, ale tak to jest jak właściciele nie mają zielonego pojęcia jak dbać o ryby. A co do kołyski to wybór jest ogromny, wszystko zależy od budżetu i tego jakiej wielkości ryby masz zamiar łowić 🙂.

Dlaczego głupota ?
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #4 dnia: 21.01.2023, 17:46 »
Pytanie jaki masz teren jeśli płasko to jak kolega powyżej mikado spokojnie wystarczy.
Jeśli nie równo to koniecznie z regulowanymi nogami.
Jesli dalego to szukkaj lekkiej kołyski , bo niektóre ważą tonę....
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #5 dnia: 21.01.2023, 20:41 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.

Online Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #6 dnia: 21.01.2023, 20:50 »
Coś ludziska właśnie o tych Jaxonach chyba wspominali że jest coś odwrotnie zszyte…

Wracając do tej „mojej” komercji, to obowiązek posiadania maty na łowisku jest od lat ale żeby to było sprawdzane przez obsługę a właściwie Właścicieli , to jeszcze tego świadkiem nie byłem …
Teraz kołyska 😳
Też uważam ,że mata z burtami jest bezpieczniejsza dla ryb, No ale jak chce się łowić na tej wodzie trzeba będzie zakupić

Nie chciałbym wydać na nowa więcej niż te 250 zł
Omijam wiec Jaxona
Czy cis mi jeszcze zostaje?
Może ten Mikado o ile nie jest b ciężki

Dlatego też pytałem o używki …
Pozdrawiam

Robert

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #7 dnia: 21.01.2023, 20:52 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.
Nie wyobrażam sobie dlaczego kołyską miałaby być mniej bezpieczna od maty z bokami. Czy mógłbyś to wyjasnić?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 372
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #8 dnia: 21.01.2023, 21:21 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.

Możesz podać linka do bezpiecznej twoim zdaniem maty z burtami .
Maciek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #9 dnia: 21.01.2023, 21:33 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.
Nie wyobrażam sobie dlaczego kołyską miałaby być mniej bezpieczna od maty z bokami. Czy mógłbyś to wyjasnić?
Wysokość na jaką podnosi się rybę nad kołyską i ewentualny upadek ryby poza nią nie skończy się dobrze. Do tego wiele kołysek nie ma "wyścielonego" stelaża miękkim materiałem czy też pianką.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #10 dnia: 21.01.2023, 21:36 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.

Możesz podać linka do bezpiecznej twoim zdaniem maty z burtami .
Gardner Asylum, Trakker sanctuary oval crib.

Offline otius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 2
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #11 dnia: 21.01.2023, 21:39 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.
Nie wyobrażam sobie dlaczego kołyską miałaby być mniej bezpieczna od maty z bokami. Czy mógłbyś to wyjasnić?
Wysokość na jaką podnosi się rybę nad kołyską i ewentualny upadek ryby poza nią nie skończy się dobrze. Do tego wiele kołysek nie ma "wyścielonego" stelaża miękkim materiałem czy też pianką.
Sorry, ale Twoje argumenty w ogóle się trzymają się kupy. Po pierwsze kołyski głównie są na nóżkach co pozwala na dużo wygodniejsze podniesienie ryby np klęcząc, nie musisz się schylać jak w przypadku maty. Kołyska nie musi być nie wiadomo jak wyściełana bo ryba nie leży na ziemi. Jak nie potrafisz utrzymać ryby nad kołyską o wymiarach np 60x120 to będziesz umiał to zrobić nad matą o takich samych wymiarach?
Moim zdaniem nie masz racji i to bardzo.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #12 dnia: 21.01.2023, 21:45 »
Głupota dlatego, że kołyska nie jest w żadnym stopniu bezpieczniejsza od maty z bokami a wręcz przeciwnie. Tym bardziej kołyski źle skonstruowane typu Jaxon.
Nie wyobrażam sobie dlaczego kołyską miałaby być mniej bezpieczna od maty z bokami. Czy mógłbyś to wyjasnić?
Wysokość na jaką podnosi się rybę nad kołyską i ewentualny upadek ryby poza nią nie skończy się dobrze. Do tego wiele kołysek nie ma "wyścielonego" stelaża miękkim materiałem czy też pianką.
Sorry, ale Twoje argumenty w ogóle się trzymają się kupy. Po pierwsze kołyski głównie są na nóżkach co pozwala na dużo wygodniejsze podniesienie ryby np klęcząc, nie musisz się schylać jak w przypadku maty. Kołyska nie musi być nie wiadomo jak wyściełana bo ryba nie leży na ziemi. Jak nie potrafisz utrzymać ryby nad kołyską o wymiarach np 60x120 to będziesz umiał to zrobić nad matą o takich samych wymiarach?
Moim zdaniem nie masz racji i to bardzo.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po pierwsze to pisałem o stelażu a nie materiale na którym leży ryba. Po drugie, to nie ma być wygodnie wędkarzowi tylko ryba ma być bezpieczna.

Online Andyman

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #13 dnia: 21.01.2023, 21:48 »

Możesz podać linka do bezpiecznej twoim zdaniem maty z burtami .
[/quote]
Używam Delphin Duomat, wielkość 90x40 cm po podniesieniu burt. Uważam, że jest b. dobra, zresztą zdobyła jakieś wyróżnienie.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 905
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: (K) Kupię kołyskę karpiową
« Odpowiedź #14 dnia: 21.01.2023, 21:52 »
Delphin Duomat jest malutką matą dla 5kg rybek, dwucyfrówka już z niej ucieka i może sobie zrobić krzywdę, o amurach nie wspominając. W tym roku sam będę dokupował kołyskę pod jedno z łowisk, gdzie jest wymagana i ryba prawie piętnastokilowa wyglądała na delphinie jak 7 latek w wózku spacerowym.
Dzierżno uzależnia