Autor Wątek: Feeder 2,7-3,0m pod methodę  (Przeczytany 4685 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #30 dnia: 17.02.2023, 22:28 »
Daiwa NZon Extension Feeder 3,05m jak lubisz składaki
albo Nzon mini , to bardzo fajny kijek jest , nieporównywalny z Jaxonami , które też mam.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 123
  • Reputacja: 134
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #31 dnia: 17.02.2023, 22:31 »
Nie chcę Daiwy, bo ma koszmarny serwis z którym kiedyś miałem do czynienia. Wprawdzie nigdy nie złamałem wędki, ale jeśli coś się stanie, to sezon z głowy.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 257
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #32 dnia: 17.02.2023, 22:43 »
Ja to chyba najwięcej miałem śmiechu z tego teleskopowego dolnika. Dziwny i niepotrzebny patent. Kto co lubi :)
Plum

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #33 dnia: 17.02.2023, 22:52 »
Jeśli chodzi o gwarancje to chyba nic nie przebije Jaxona , oni nie patrzą wymienią albo naprawią, nawet jak nogami zdeptany. Z serwisu Daiwy raz korzystałem tu u mnie  w Niemczech , kołowrotek skrzypiący odsyłałem . Po kilku tygodniach dostałem nowy, odsyłałem do sklepu i podejrzewam ,że sklep odesłał mi ten nowy sprzęt bez kontaktu z samym serwisem.


Pozdrawiam Łukasz

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 193
  • Reputacja: 140
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #34 dnia: 18.02.2023, 02:27 »
Mam Monster X Carp Feeder 10FT i nie powiedziałbym, że to kluska. Nie miałem na nim mniejszych ryb ale to mocny kij. Wyholowałem nim dwa karpie 10 kg. Pod jednym giął się mocno, po sam dolnik ale dał radę, z drugim poradził sobie spoko. Używałem go do margin, gdzie odjazdy karpia spod brzegu są naprawdę bardzo mocne.
Dla mnie Monster jest kluską, bo już pod niewielką rybą pracuję bardzo głęboko. Dużo trenowałem z gościem łowiącym Monsterem i nigdy nie wiadomo było co ma na haku. Kabana czy kolejną handlówkę, co nie oznacza, że monsterowi brak mocy na większe ryby. Ponoć w dolniku ma powera. Jeden Gość zrobił Monsterem +130kg w 6h na zawodach. Dla mnie to największa rekomendacja.

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 468
  • Reputacja: 264
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #35 dnia: 18.02.2023, 07:24 »
Ja to chyba najwięcej miałem śmiechu z tego teleskopowego dolnika. Dziwny i niepotrzebny patent. Kto co lubi :)
A dla mnie wcale nie śmieszny patent i nie dziwny, ale bardzo dobry i potrzebny :) dzięki niemu kij mieści się w pokrowiec 140 co ułatwia transport nie tylko w aucie ale i nad wodę.
Akcja kija dokładnie taka jak chciałem czyli "średnia" idealnie wpasowuje się pomiędzy inne moje kije i o to mi chodziło, bo szukałem kijka na karasie i nieduże karpie, bo dzierżawę wodę gdzie takiej ryby najwięcej, ale z piątkami też sobie poradzi. Blank cienki, ładnie wykonany, generalnie póki co mi się podoba, co prawda dopiero 2 rybki i jeden wypad za nią, no ale niebawem ją lepiej przetresuję, 2 tyg lód stał, dopiero po wczorajszych opadach może rozmyje się więc będą dalsze testy i może jakaś recka.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 985
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #36 dnia: 18.02.2023, 07:28 »
Ja to chyba najwięcej miałem śmiechu z tego teleskopowego dolnika. Dziwny i niepotrzebny patent. Kto co lubi :)
A dla mnie wcale nie śmieszny patent i nie dziwny, ale bardzo dobry i potrzebny :) dzięki niemu kij mieści się w pokrowiec 140 co ułatwia transport nie tylko w aucie ale i nad wodę.
Akcja kija dokładnie taka jak chciałem czyli "średnia" idealnie wpasowuje się pomiędzy inne moje kije i o to mi chodziło, bo szukałem kijka na karasie i nieduże karpie, bo dzierżawę wodę gdzie takiej ryby najwięcej, ale z piątkami też sobie poradzi. Blank cienki, ładnie wykonany, generalnie póki co mi się podoba, co prawda dopiero 2 rybki i jeden wypad za nią, no ale niebawem ją lepiej przetresuję, 2 tyg lód stał, dopiero po wczorajszych opadach może rozmyje się więc będą dalsze testy i może jakaś recka.
W punkt przyjacielu :beer:,te patyki już mają mega zainteresowanie ,10ft to poezja w tej cenie ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 985
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #37 dnia: 18.02.2023, 07:30 »
Pozwolę sobie podczepić się pod wątek. Nadszedł czas, żeby wymienić zasłużonego Stingera na coś lepszego. Chcę kupić dwie wędki w długościach 2.7 oraz 3 m. Obecnie posiadam Jaxon Green Point Method Feeder 3.3 m, który bardzo mi się podoba i szukam czegoś podobnego.

Waham się pomiędzy paroma wędkami Preston Ignition, Matrix Aquos C, Delphin Magma Light oraz Jaxon Green Point Method Feeder. Wiem, że Aquos jest odrobinę twardszy od Ignitiona, natomiast Magma ma większe przelotki. Zaletą Jaxona oraz Delphina jest trojskład lecz one nie występują w długości 2.7 m.
Fajne patyki ma Delphin   https://ngt.sklep.pl/index-picker-270cm60g2-sklady-delphin-p-595.html patyczek macaliśmy wielokrotnie ciekawa alternatywa dla Daiwy ,Shimano czy Prestona ;)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 257
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #38 dnia: 18.02.2023, 08:03 »
Ja to chyba najwięcej miałem śmiechu z tego teleskopowego dolnika. Dziwny i niepotrzebny patent. Kto co lubi :)
A dla mnie wcale nie śmieszny patent i nie dziwny, ale bardzo dobry i potrzebny :) dzięki niemu kij mieści się w pokrowiec 140 co ułatwia transport nie tylko w aucie ale i nad wodę.
Akcja kija dokładnie taka jak chciałem czyli "średnia" idealnie wpasowuje się pomiędzy inne moje kije i o to mi chodziło, bo szukałem kijka na karasie i nieduże karpie, bo dzierżawę wodę gdzie takiej ryby najwięcej, ale z piątkami też sobie poradzi. Blank cienki, ładnie wykonany, generalnie póki co mi się podoba, co prawda dopiero 2 rybki i jeden wypad za nią, no ale niebawem ją lepiej przetresuję, 2 tyg lód stał, dopiero po wczorajszych opadach może rozmyje się więc będą dalsze testy i może jakaś recka.

Dlatego napisałem, kto co lubi. Trzymałem ją w ręku i łowiłem przez dwie może trzy godzinki, bo szukałem coś pickerowatego bardziej i nie podoba mi sie wcale ta koncepcja, kij tez nie dawal przyjemnosci na tyle zeby jakos na tle kijkow za 300 z plusikiem sie wyroznial. Trzymam kciuki, żeby te dolniki nie wyrobiły się z czasem, bo to dopiero będzie ubaw po pachy :D Pokaż mi Kij, który nie poradzi sobie z okazyjna piątka, wędki są tak robione, że praktycznie okazyjnie każda da radę. Bez kontroli nad ryba, tak jak w tym przypadku, ale da radę. O tym Delphinie słyszałem wiele dobrych rzeczy z kolei :)
Plum

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 985
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #39 dnia: 18.02.2023, 08:14 »
Powiem krótko jednym takie rozwiązanie się podoba,innym  nie ,kwestia wyboru i gustu :),mam karpiówki Sonika z takim rozwiązaniem i nic złego się nie dzieje ,wielu znajomych ma kije z tym rozwiązaniem i na reklamacje nie wracają także jest oki :beer:

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 257
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #40 dnia: 18.02.2023, 08:16 »
Powiem krótko jednym takie rozwiązanie się podoba,innym  nie ,kwestia wyboru i gustu :),mam karpiówki Sonika z takim rozwiązaniem i nic złego się nie dzieje ,wielu znajomych ma kije z tym rozwiązaniem i na reklamacje nie wracają także jest oki :beer:

Tomek, ja wcale nie zaprzeczam, to po prostu mnie nie przekonuje tylko i wyłącznie tyle :beer: Może być tak, że za jakiś czas i mi się zdanie zmieni. :)
Plum

Online carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 468
  • Reputacja: 264
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #41 dnia: 18.02.2023, 08:25 »
Dlatego napisałem, kto co lubi. Trzymałem ją w ręku i łowiłem przez dwie może trzy godzinki, bo szukałem coś pickerowatego bardziej i nie podoba mi sie wcale ta koncepcja, kij tez nie dawal przyjemnosci na tyle zeby jakos na tle kijkow za 300 z plusikiem sie wyroznial.

Ale czym ma się wyróżniać? Bo dla mnie się wyróżnia-smukłym wyglądem, fajnym malowaniem, dobrym uchwytem. W tej kasie rzekłbym, że to górna półka. Praca to rzecz gustu, jednym pasuje innym nie.

Pokaż mi Kij, który nie poradzi sobie z okazyjna piątka, wędki są tak robione, że praktycznie okazyjnie każda da radę. Bez kontroli nad ryba, tak jak w tym przypadku, ale da radę.
Nie o to mi chodziło z tym poradzeniem sobie, bo jest tak jak piszesz, każda da radę. Ja szukałem wędki pod średnie ryby, filigranowej, mieszczącej się w pokrowcu 140. Zmieniałem z Flagmana New Gen 3.0, więc nie mogło być gorzej-i nie jest. Pod większe ryby mam inną 3 metrówkę. Wbrew pozorom rynek 3m wędzisk spełniających takie kryteria wcale szeroki nie jest.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 123
  • Reputacja: 134
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #42 dnia: 18.02.2023, 08:52 »
Fajne patyki ma Delphin   https://ngt.sklep.pl/index-picker-270cm60g2-sklady-delphin-p-595.html patyczek macaliśmy wielokrotnie ciekawa alternatywa dla Daiwy ,Shimano czy Prestona ;)

Wygląda ciekawie, ale szczytówki carbon-glass nie mają dobrych opinii i na początek przyda się kolejny wydatek na szczytówki od Magmy (tak jak w Opium), o ile mają tą samą średnicę. Wolę wędkę do której nie będę musiał dokładać już na początku.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 355
  • Reputacja: 612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #43 dnia: 18.02.2023, 20:12 »
Sczytówki do Magmy już niedostepne w Carpmixie. W sumie to nigdy nie próbowałem łowić na te glasscarbon. Na karpie kijem 3,6. cw 80 wydawało mi się to niepoważne. Jaxony z Drapeżnika po lekkim doszlifowaniu idealnie pasowały do Opium.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 257
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder 2,7-3,0m pod methodę
« Odpowiedź #44 dnia: 18.02.2023, 21:20 »
Sczytówki do Magmy już niedostepne w Carpmixie. W sumie to nigdy nie próbowałem łowić na te glasscarbon. Na karpie kijem 3,6. cw 80 wydawało mi się to niepoważne. Jaxony z Drapeżnika po lekkim doszlifowaniu idealnie pasowały do Opium.

Też szczytówki od mikado golden bay feeder mają ten sam rozmiar. Kiedyś mi w Opiumie się połamał i ta pasowała bez szlifowania idealnie.
Plum