Autor Wątek: Delikatny feeder-quiver na późną jesień-zimę - woda stojąca  (Przeczytany 35011 razy)

stefan..k

  • Gość
Chcę połowić w chłodnych porach roku na DS w wodach stojących -szukam kija ultradelikatnego -szczególnie jeżeli chodzi o szczytówki w długości najlepiej 3,3m. Napiszę może jakie kije mam w miarę delikatne a chciałbym coś jeszcze delikatniejszego:
Daiwa windcast picker, Trabucco Selektor XS Master Feeder 330, Daiwa D-fish feeder, Mikado Ultraviolet light feeder -ten ma z czterech wymienionych najdelikatniejszą -szczytówkę(biała). Prosze o propozycje czegoś delikatniejszego do łowienia z koszykiem 10-15g + zanęta.

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Jednak bym poszedł w coś o długości 3 m. Daiwa Windcast to super kijek i ku niemu bym się skłaniał. Dokupiłbym tylko do niej szczytowke Prestona 3/4 oz i widzisz jak mucha siada na zylce.Szczytówka węglowa. Bawiłem sie tymi kijami w obydwu długościach zarówno 2,7 jak i 3 m. Ten drugi bardziej uniwersalny.
Darek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Ja polecam Shimano cx BeastMaster super light 3.30,najmniejsza szczytówka 0.5 oz po pierwszych rybkach jest zajefajny
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Ja polecam Shimano cx BeastMaster super light 3.30,najmniejsza szczytówka 0.5 oz po pierwszych rybkach jest zajefajny
Też super kijaszek ale wydaje mi się, ze te szczytówki troche bardziej twarde są. Jak Ci się sprawuje ten kijek?
Darek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Mam Trinity Feder Medium Light 11 ft ultra delikatny kij i jestem bardzo zadowolony. Bardzo fajna praca, bardzo cienki blank, ale koszyki 15-20g. są do bezpiecznego zarzutu. W ofercie jest jeszcze delikatniejszy kij Trinity Feder 10ft Light Action.
Error Team Poland

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Z czystym sumieniem polecam ci ten kijek :

http://multifishing.pl/browning/10980-w%C4%99dka-browning-champions-choice-super-match-420cm-15g-4029569169672.html

Posiadam w wersji 3.60 i powiem ci że przez ostatnie dwa lata przerzuciłem kilkanaście różnych feederów ,różnych firm i w różnych półkach cenowych i żaden nie dorównał mu w czułości i finezji podczas wędkowania .Dla mnie ten kijek to numer jeden ,jak na razie do DS.Naprawdę polecam. Szczytówka- 2oz (najsztywniejsza) w tym kijku jest czulsza jak w Selektorze - light (najczulsza )

Ps.Link od match ale wyświetla się pod nim feeder.
Maciek

stefan..k

  • Gość
Jednak bym poszedł w coś o długości 3 m. Daiwa Windcast to super kijek i ku niemu bym się skłaniał. Dokupiłbym tylko do niej szczytowke Prestona 3/4 oz i widzisz jak mucha siada na zylce.Szczytówka węglowa. Bawiłem sie tymi kijami w obydwu długościach zarówno 2,7 jak i 3 m. Ten drugi bardziej uniwersalny.
Jeżeli chodzi o Windcasta to mam 2,7m myślę że zamiast kupować kolejna wędkę ktorych i tak mam już dużo może faktycznie dokupiłbym delikatną szczytówkę. Możesz konkretnie podac od jakiej wedki ta szczytówka Prestona -pasuje czy trzeba doszlifować?

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Jednak bym poszedł w coś o długości 3 m. Daiwa Windcast to super kijek i ku niemu bym się skłaniał. Dokupiłbym tylko do niej szczytowke Prestona 3/4 oz i widzisz jak mucha siada na zylce.Szczytówka węglowa. Bawiłem sie tymi kijami w obydwu długościach zarówno 2,7 jak i 3 m. Ten drugi bardziej uniwersalny.
Jeżeli chodzi o Windcasta to mam 2,7m myślę że zamiast kupować kolejna wędkę ktorych i tak mam już dużo może faktycznie dokupiłbym delikatną szczytówkę. Możesz konkretnie podac od jakiej wedki ta szczytówka Prestona -pasuje czy trzeba doszlifować?
Nic nie trzeba szlifować. I tu i tu masz srednice 2,2 mm. Jedyna róznica to szczytowka Prestona jest troche dluzsza i kosztuje sporo bo prasie polowe nowej wędki. Poniżej link. Bierz najdelikatniejsza.

http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/preston-innovations/cza-a-ci-zamienne/szczytowki-super-feeder-absolute-2-2mm-super-feeder-tips-2-2mm.html
Darek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
A jak Browning?
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 454
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
A jak Brownning?
Bardzo jestem zadowolony. Opisalem w wątku z recenzja szybka wyprawę. Dziek :beer:
Darek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Delikatny feeder-quiver na późną jesień-zimę - woda stojąca
« Odpowiedź #10 dnia: 07.10.2015, 21:23 »
Do wiosny ,postanowione że go kupię,tylko muszę się zastanowić który
Staś
Klasyczny Feeder

stefan..k

  • Gość
Odp: Delikatny feeder-quiver na późną jesień-zimę - woda stojąca
« Odpowiedź #11 dnia: 07.10.2015, 21:24 »
mam Trinity Feder Medium Light 11 ft ultra delikatny kij i jestem bardzo zadowolony. Bardzo fajna praca, bardzo cienki blank, ale koszyki 15-20g. są do bezpiecznego zarzutu. W ofercie jest jeszcze delikatniejszy kij Trinity Feder 10ft Light Action.
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/product_info.php?products_id=7112&language=en
Powyższa wygląda nieźle jest szczytówka 3/4oz
Browning Champion choice chyba już raczej nie do kupienia.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Delikatny feeder-quiver na późną jesień-zimę - woda stojąca
« Odpowiedź #12 dnia: 07.10.2015, 21:26 »
Do wiosny ,postanowione że go kupię,tylko muszę się zastanowić który
Ja też go łykam :) tylko w wersji 3.60-80g., tylko czekam jeszcze troszkę na spadek cen :D
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Delikatny feeder-quiver na późną jesień-zimę - woda stojąca
« Odpowiedź #13 dnia: 07.10.2015, 21:27 »
W przypadku Sphery nie liczę na spadek cenowy :'(
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Delikatny feeder-quiver na późną jesień-zimę - woda stojąca
« Odpowiedź #14 dnia: 07.10.2015, 21:31 »
W przypadku Sphery nie liczę na spadek cenowy :'(
Na święta ,jak co roku wszystko pójdzie w promocje, a jak nie to w lutym (martwy okres dla sprzedawców art.wędkarskich)-liczę na to :D
Maciek