Autor Wątek: Wadliwe podajniki Drennan  (Przeczytany 51309 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #15 dnia: 14.10.2014, 20:21 »
Drennan  E.S.P 
Pozdrawiam
Jacek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #16 dnia: 14.10.2014, 21:30 »
Miały być fotki to proszę. Pierwsze dwie fotki to po łowieniu na komercji dno raczej muliste w sumie 15 godzin łowienia. Dwie kolejne to inny koszyk nowy nieużywany, opinię proszę wyrobić sobie samemu. Może szwankuje kontrola jakości? 
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #17 dnia: 14.10.2014, 23:39 »
Dzięki Panowie! Świetne zdjęcia i wiadomo o co chodzi.  Skonaktuję się z Drennanem i zapytam co oni na to...

Jak na razie koszyki 25 i 35 gram maja taka wadę - więc nie jest to kwestia jednej wadliwej partii...
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #18 dnia: 15.10.2014, 22:42 »
Rzeczywiście, zdarza się, że podajniki Drennana lubią się rozwarstwić.
Z moich skromnych obserwacji wynika, że ołów jest zbyt miękki. Początkowo zaczyna się on odkształcać przy cieńszym końcu podajnika, co stopniowo doprowadza do uszkodzenia nitów.
Myślę, że Drennan o tym dobrze wie, bo wielu użytkowników na angielskich forach o tym też wspomina. Oczywiście nie zaszkodzi im przypomnieć raz jeszcze  ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #19 dnia: 15.10.2014, 23:09 »
Mateo, Drennan twierdzi, że u nich się to nie zdarza... ;)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #20 dnia: 16.10.2014, 00:14 »
Mateo, Drennan twierdzi, że u nich się to nie zdarza... ;)
Jak zawsze. To chyba u nich norma. Siedzi tam ponoć jakiś kolega Richard, który odbiera te wszystkie maile i na nie odpowiada. Zwykle pisze, że słyszą o tym po raz pierwszy. Tak samo było z pokrowcami na wędki z nowej serii, które ewidentnie mają rączkę położoną za bardzo do tyłu i transport wędek jest przez to prawie niemożliwy, bo lufy lecą do przodu. Też dostałem odpowiedź, że po raz pierwszy się z tym spotkali. Ale że mam tych pokrowców kilka i zrobiłem im dokładne pomiary, to napisali, że przyjrzą się sprawie. Nikt nie chce się przyznać do błędów.
Mimo wszystko, jak wiesz, cenię Drennana za jakość wykonania. A niedociągnięcia konstrukcyjne zapewne zawsze będą się zdarzać.
Uważam, że każda szanująca się firma powinna mieć jakiś system zgłaszania raportów użytkowników. Bo żaden, nawet najlepszy tester sprzętu nie jest w stanie dorównać testom, jakie przeprowadzają codziennie nad wodą setki użytkowników.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #21 dnia: 16.10.2014, 00:23 »
Ciekawa sprawa z tymi pokrowcami. terz zdałem sobie sprawę jak fajnie mój pokrowic z Korum jest uszyty - bo wydawał mi sie ostatnio świetnie wyważony, niosło sie go bez problemu...

Co do samych informacji - to myslę, że każda firma powinna otrzymywać tego typu informacje od uzytkowników. Można wtedy dokonać niezbędnych zmian itp. Nie ma sensu przekonywac przecież, że to z winy klienta... Zazwyczaj taka poltyka działa na niekorzyść samego producenta.
I tak musielibyście zobaczyć koszyki z Korum ostatniej 'generacji'. Jeden typ jest juz uszkodzony  - leży na półce sklepowej, popękany plastik, który gdzie niegdzie wręcz odleciał... Co trzeci koszyk ma wady! Wygląda to strasznie i jest przestrogą...
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #22 dnia: 16.10.2014, 10:51 »
To znaczy, że koszyki są tylko kolekcjonerskie? (pacz i nie używaj) ;)
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #23 dnia: 16.10.2014, 10:57 »
Bez przesady...  ;) Ja akurat nie mam z nimi problemu... Dlatego próbuje zrozumiec gdzie jest problem - czy to jakaś zła partia, czy co... Na forach w UK też nie znajduję jakiegoś poruszenia w związku z tą sprawą - dlatego mnie to dziwi. Podejrzewałem już podróbkę - ale widzę, że to częsta przypadłość. Ja często tracę podajniki, może to też dlatego?
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #24 dnia: 16.10.2014, 20:46 »
 Zakupiłem koszyk Guru, dla porównania może przyczyna tkwi w staranności łączenia ołowiu z koszykiem. Tak na marginesie z Drennona oprócz tej przypadłości (oddzielania) jestem bardzo zadowolony. :)
Robert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #25 dnia: 17.10.2014, 00:29 »
Mi dzisiaj na nieudanej sesji (okazało się że nie mogę łowić w nocy na jednej miejscówce i zawinąłem się do domu) odpadło dno od koszyka Drennana 60 gram. Ten koszyk ma podobne mocowania jak podajnik... Zdziwiłem sie mocno gdy wyciągnąłem samą płytkę! :)
Lucjan

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #26 dnia: 17.10.2014, 11:19 »
Czyżby Drennan obniżył loty. Mam nadzieję, że nie i wszystko wróci do normy. Jeśli chodzi o podajniki Guru, to mam
dwa takie ( wersję z amortyzatorem ) i parę ryb udało mi się nimi złowić choć jakoś mocno nigdy mnie nie przekonały. Ich konstrukcja jest taka że przynęta po obsypaniu się zanęty powinna leżeć na tej wymyślnej półeczce. Trochę to chyba naciągana teoria i wątpię żeby tak było ( ruch wody, przepływające ryby ), ale może się mylę. Póki co wolę Drennana ale gdyby awarie przydarzały się zbyt często to trzeba będzie poszukać czegoś
innego.

ps. Guru ma fajne haczyki ( również pod spławik ), przypony do method, podajniki do pelletu i parę innych fajnych rzeczy i generalnie uważam, że jest to dobra firma.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #27 dnia: 17.10.2014, 12:02 »
Myślę, że Drennan nie obniżył lotów, ma tylko mały problem z pewnymi rzeczami... ;) Chyba dobrze będzie reczywiście podkleić podajnik przed uzyciem - ja noszę ze sobą Superglue  kilka strzałów powinno zapobiec problemom. Jakby nie było inne firmy przy mocniejszej eksploatacji też mają problemy (Korum - fatalna jakość plastiku). Może sie okaże, że wszystkiemu winna jest zła jakośc polskiej wody?  :D

Co do Guru to jest to bardzo dobra firma. Nie jest gigantem jak Preston lub Drennan - i bardziej nastawia się na klienta wyczynowego. Stąd te amortyzatory. Ja nie lubie amortyzatorów - bo wcale wiele mi nie pomagają - w zawodach nie startuję. A sam kawałek gumy z czasem parcieje - co jest jak najbardziej normalną rzeczą... Jeszcze co do podajników - to Guru dopasował sie typowo pod komercyjne łowiska takie jak w UK, brakuje mi większej ilości opcji - tak jak zrobił to Preston, który ma odpowiedź na każdą porę roku. Z tego co wiem, wielu łowiących Drennanami lubi kombinacje - podajnik Drennan - foremka Guru - gdyż ta rzekomo lepiej się sprawuje. Nie sprawdzałem, ale pewnie coś w tym jest! ;)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #28 dnia: 17.10.2014, 13:59 »
Potwierdzam; podajnik Drennana i foremka Guru :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wadliwe podajniki Drennan
« Odpowiedź #29 dnia: 21.10.2014, 19:09 »
Przetestowałem ??? podajnik Guru w praktyce pod względem wytrzymałości dla porównania na drugim kiju założyłem podajnik Drennan. Guru przeżył :), Drennan przykro pisać  :'(, ale pękło jedno z żeberek, które łączy podajnik z ołowiem. Guru niestety według mojej skromnej opinii nie nadaje się za bardzo do miękkiej kukurydzy :(. Sądzę, że pólka prezentująca przynętę powoduje rozduszenie kukurydzy przy dociskaniu (formowaniu) zanęty z pelletu. Drennan ma według mojej opinii najlepszy jednak układ relingów, co czyni go nr1 na moim skromnym wyposażeniu :). Następnym razem przy zakupie podajnika dokupię od razu Kropelkę  ;D.
Robert