Autor Wątek: Black Friday 2023  (Przeczytany 11546 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #105 dnia: 24.11.2023, 07:09 »
Wczoraj po 22 poszedłem spać - stwierdziłem, że nie warto. Jak ma się trafić okazja to się trafi.

Nie zawiodłem się - odpaliłem 15 minut temu laptopa i ceny te same. No może za wyjątkiem jednego - w nim wspomniany stojak potaniał o CAŁE 20zł.
Dlatego też przytoczona kilkanaście postów wyżej teoria o zalegającym w sklepach towarze i związaną z tym chęcią pozbycia się go po niskiej cenie - no nie do końca się sprawdza.

Oczywiście, rozumiem, że to jest biznes i nikt nikomu nie każe robić obniżek. Każdy jest panem swojego interesu. Dlatego przyznam się, że specjalnie nie spodziewałem się obniżek na nie wiadomo co.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 394
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #106 dnia: 24.11.2023, 07:45 »
Wczoraj po 22 poszedłem spać - stwierdziłem, że nie warto. Jak ma się trafić okazja to się trafi.

Nie zawiodłem się - odpaliłem 15 minut temu laptopa i ceny te same. No może za wyjątkiem jednego - w nim wspomniany stojak potaniał o CAŁE 20zł.
Dlatego też przytoczona kilkanaście postów wyżej teoria o zalegającym w sklepach towarze i związaną z tym chęcią pozbycia się go po niskiej cenie - no nie do końca się sprawdza.

Oczywiście, rozumiem, że to jest biznes i nikt nikomu nie każe robić obniżek. Każdy jest panem swojego interesu. Dlatego przyznam się, że specjalnie nie spodziewałem się obniżek na nie wiadomo co.

Jeśli możesz jakiego stojaka szukasz ?
Maciek

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #107 dnia: 24.11.2023, 07:50 »
SPOMB pod wiadro.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 909
  • Reputacja: 341
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #108 dnia: 24.11.2023, 08:07 »
IMHO njalepsza oferta z całego polskiego BF, tych wędek już w zasadzie nie ma nigdzie.

https://moonfin.pl/wedki/9512-wedka-daiwa-n-zon-s-method-feeder-30m-40g-11135-300-5055545226533.html
Dzierżno uzależnia

Offline pulpet

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 1
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #109 dnia: 24.11.2023, 08:15 »
Robienie nam wody z mózgu zaczyna się na poziomie producenta. Każdy większy gracz na początku roku publikuje katalog, w którym pojawia się tzw. sugerowana cena detaliczna.. Jak długo żyje, nic jeszcze w tej cenie nie kupiłem, bo w sieci od początku cena ta służy tylko do skreślania i pisania na czerwono że taniej o tyle a tyle. Druga sprawa, są umowy dystrybucyjne, które zakazują sklepom sprzedaży towaru z marżą niższą niż x procent.Kazdy sprzedawca który się wyłamie jest "karany" przez hurtownika np.skasowaniem upustów lub nawet zawieszeniem współpracy. Wiem, bo sam w zamierzchłej przeszłości chwilę handlowałem sprzętem w sieci. Więc tak naprawdę, bez zgody dystrybutora czy producenta sklepy niewiele mogą. Nie wiem, jak to.sie ma do zasad wolnego rynku, ale tak jest. Metoda na to, to kontakt bezpośredni z danym sprzedawca i targowanie się. Często ugrać można więcej niż na szumnie ogłaszanych promocjach. I warto się kontaktować z mniejszymi graczami, bo tam często docieramy do osób, które mają coś do powiedzenia i chętnie się potargują. W dużych firmach ciężko, bo pracownik nie może, albo ma w nosie i mu się nie chce spytać szefa. Warto też szukać u zagranicznych sprzedawców. Często nawet z wysyłką do Pl jest taniej

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #110 dnia: 24.11.2023, 08:22 »
Jeszcze czekam na Feederland bo zapowiadali 30%... ale póki co nic się nie zmieniło.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 164
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #111 dnia: 24.11.2023, 08:56 »
IMHO njalepsza oferta z całego polskiego BF, tych wędek już w zasadzie nie ma nigdzie.

https://moonfin.pl/wedki/9512-wedka-daiwa-n-zon-s-method-feeder-30m-40g-11135-300-5055545226533.html

Najlepsza? Myślę że -60% w moim osiedlowym kebsie lepiej się sprzeda :P
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 394
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #113 dnia: 24.11.2023, 09:32 »
No i dali w feederlandzie -30 i wpał monsterek pellet waggler 11ft za 350 ziko. Taniej niż u drapieżców. 
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #114 dnia: 24.11.2023, 09:35 »
Ja jestem zainteresowany zakupem Monster X 11ft ale jak porównałem cenę Feederland i Drapieżnika to faktycznie w Feederland jest taniej ale trzeba doliczyć wysyłkę a w Drapieżniku jest ona w cenie, wtedy ta różnica praktycznie się niweluje.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #115 dnia: 24.11.2023, 09:40 »
Ja jestem zainteresowany zakupem Monster X 11ft ale jak porównałem cenę Feederland i Drapieżnika to faktycznie w Feederland jest taniej ale trzeba doliczyć wysyłkę a w Drapieżniku jest ona w cenie, wtedy ta różnica praktycznie się niweluje.

przy tej cenie wędki przesyłka gratis zazwyczaj jest. no chyba, że zmienili coś.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #116 dnia: 24.11.2023, 09:40 »
Ja jestem zainteresowany zakupem Monster X 11ft ale jak porównałem cenę Feederland i Drapieżnika to faktycznie w Feederland jest taniej ale trzeba doliczyć wysyłkę a w Drapieżniku jest ona w cenie, wtedy ta różnica praktycznie się niweluje.
Nie kupiłem samego kija ;)
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #117 dnia: 24.11.2023, 09:49 »
No chyba, że nie sam kij to inna sprawa ale jak sama wędka to wysyłkę trzeba doliczyć.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #118 dnia: 24.11.2023, 09:53 »
Trochę to jest takie polowanie dla sportu, żeby zaoszczędzić niecałą wartość przesyłki na wędce za kilkaset zł i nie spać przez to po nocach.

Jeśli robimy sobie przez miesiące listę zakupów i wtedy na każdym utniemy te 20-30 zł, to się jakaś sensowna kwota może uzbierać. Ale i tak wydamy przykładowo 1500 zł, zaoszczędzimy 80 i jesteśmy mistrzami szmocy :D

Choć oczywiście są wyjątki i kilka stówek można zaoszczędzić, nie przeczę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 420
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #119 dnia: 24.11.2023, 09:55 »
Zgadza się. Niemniej jest najtaniej chyba tutaj.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray