Autor Wątek: Ceny w dziale Giełda  (Przeczytany 9986 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #15 dnia: 15.10.2015, 14:27 »
Każdy widzę na hura chce żeby cena była, jak dla mnie nie zawsze. Czemu? Przykładowo - niech mi ktoś znajdzie na allegro czy gdziekolwiek młynek z lat 80-90, nie ma takiej opcji więc wtedy jak najbardziej zrozumiałe jest nie podawanie ceny i licytacja przez PW. Dla mnie nie ma nic złego - czekam powiedzmy 10 dni na PW do dnia tego i tego - kto złożył największą ofertę - dostaje odpowiedź i może zakupić towar, jak nie pasuje, nastepny w kolejce itd. Co do komentowania cen? Też dla mnie spoko opcja bo można komuś coś lepszego w podobnej cenie zaproponować niżeli towar który jest wystawiony, a że ktoś wtedy nie sprzeda - jak się trafi ktoś komuś na prawdę zależy na danym towarze na pewno go kupi. Właśnie zakaz komentowania paradoskalnie (wypowiedź ostap) by z nas robiło idiotów jak na allegro bo o co niektórych rzeczach w necie nie ma opinii (ewentualnie zagraniczne strony ale nie każdy zna kilka obcych języków). Poza tym - czy tak trudno kliknąć i napisać PW "ile byś za to chciał + link do stronki z wystawionym sprzętem" ;) Jak dla mnie jest ok jak jest, nic luk nie zmieniaj bo komuś się nie spodobało/nie chciało kilka razy kliknąć, ale temat napisać z wielkimi pretensjami to się ma motywacje nie? ;)
Żeby nie było - w swoich ofertach podawałem ceny, ale już ich podawać nie będę. Nie chce mi się ;)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #16 dnia: 15.10.2015, 14:49 »
Każdy widzę na hura chce żeby cena była, jak dla mnie nie zawsze. Czemu? Przykładowo - niech mi ktoś znajdzie na allegro czy gdziekolwiek młynek z lat 80-90, nie ma takiej opcji więc wtedy jak najbardziej zrozumiałe jest nie podawanie ceny i licytacja przez PW. Dla mnie nie ma nic złego - czekam powiedzmy 10 dni na PW do dnia tego i tego - kto złożył największą ofertę - dostaje odpowiedź i może zakupić towar, jak nie pasuje, nastepny w kolejce itd. Co do komentowania cen? Też dla mnie spoko opcja bo można komuś coś lepszego w podobnej cenie zaproponować niżeli towar który jest wystawiony, a że ktoś wtedy nie sprzeda - jak się trafi ktoś komuś na prawdę zależy na danym towarze na pewno go kupi. Właśnie zakaz komentowania paradoskalnie (wypowiedź ostap) by z nas robiło idiotów jak na allegro bo o co niektórych rzeczach w necie nie ma opinii (ewentualnie zagraniczne strony ale nie każdy zna kilka obcych języków). Poza tym - czy tak trudno kliknąć i napisać PW "ile byś za to chciał + link do stronki z wystawionym sprzętem" ;) Jak dla mnie jest ok jak jest, nic luk nie zmieniaj bo komuś się nie spodobało/nie chciało kilka razy kliknąć, ale temat napisać z wielkimi pretensjami to się ma motywacje nie? ;)
Żeby nie było - w swoich ofertach podawałem ceny, ale już ich podawać nie będę. Nie chce mi się ;)

Nie chce Ci się napisać ile chcesz za coś? Bo Ci się nie chce? Chcesz kupować za granicą? Przecież nikt Ci nie broni ale po co ta informacja komuś kto chce coś sprzedać w pl?

Może niech miesiąc czeka się na propozycje może ktoś da więcej nie?

Wycena oczywiście może być w dziale giełda fajna sprawa skoro ktoś może nie wiedzieć ile można za coś chcieć bo dla mnie to jest niezrozumiałe.

Każda rzecz warta jest tyle ile chcesz za nią i tyle ile kupujący jest w stanie dać.

Rzeczy z lat 80?

Co z tego że gdzieś coś można taniej kupić za granicą jakie to ma znaczenie?

Najbardziej na tym forum brakuje mi takich właśnie zasad pewnych tematów.

Temu się nie chce napisać ile chce drugiemu nie chce się wystawić i czeka aż ktoś przyjdzie i zrobi to za niego. Bez sensu.

Kompletna samowolka.

Powinny być jakieś zasady i wydaje mi się że tu można je napisać.

Wysyłanie pw z linkami że gdzieś jest taniej? Na alledrogo też tak robicie? Przecież takiego emaila nawet bym nie czytał.

Znalazłeś taniej? Idź i kup. Twoja sprawa.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #17 dnia: 15.10.2015, 15:06 »
Łukasz :bravo:
Zbyszek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #18 dnia: 15.10.2015, 15:43 »
Komentowanie (rozsądne ) jak najbardziej tak! A podanie ceny? Raczej obowiązkowo samoistnie a nie regulaminem. W czym problem napisać ile oczekuję? Proszę bez urazy ,ale czasem text ,czekam na oferty ,kojarzy mi się z myślą a nóż frajer przepłaci?? Forum jak już ktoś napisał ma charakter koleżeński. Nie oczekujemy tu z tego powodu super promocji( przynajmniej ja) . Ale uczciwej i jawnej wyceny.
Arek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #19 dnia: 15.10.2015, 16:08 »
Komentowanie (rozsądne ) jak najbardziej tak! A podanie ceny? Raczej obowiązkowo samoistnie a nie regulaminem. W czym problem napisać ile oczekuję? Proszę bez urazy ,ale czasem text ,czekam na oferty ,kojarzy mi się z myślą a nóż frajer przepłaci?? Forum jak już ktoś napisał ma charakter koleżeński. Nie oczekujemy tu z tego powodu super promocji( przynajmniej ja) . Ale uczciwej i jawnej wyceny.

Dokładnie o to mi chodzi Arku dokładnie o to.

Komentowanie cen powinno być w dziale wycena i tylko i wyłącznie tam.

Myślę trochę przyszłościowo i pomyślcie gdyby nie było zasad co działoby się w takim dziale przy 5tyś użytkowników a co przy 10? itp itd.

Ludzie znajdują to forum bo mają dość tajemnic na innych gdzie nikt Ci nie podpowie tyle co tu.
Będzie nas coraz więcej i dobrze o tym wiemy.

Dla mnie to powinno być coś takiego

Wystawiamy przedmiot i zamieszczamy opis
1. Tak jak już jest że tytuł musi być jak jest teraz w regulaminie
2. Opis (rzetelny)
3. Zdjęcia sprzedawanego przedmiotu
4. Cena
5. Kwota przesyłki lub odbiór osobisty

Sprzedający powinien też określić czy zgadza się na rezerwacją czy po prostu kto pierwszy ten lepszy.

Chcesz komentować cenę? Napisz pw do sprzedającego lecz nie zaśmiecaj wątku!




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #20 dnia: 15.10.2015, 16:25 »
Każdy widzę na hura chce żeby cena była, jak dla mnie nie zawsze. Czemu? Przykładowo - niech mi ktoś znajdzie na allegro czy gdziekolwiek młynek z lat 80-90, nie ma takiej opcji więc wtedy jak najbardziej zrozumiałe jest nie podawanie ceny i licytacja przez PW. Dla mnie nie ma nic złego - czekam powiedzmy 10 dni na PW do dnia tego i tego - kto złożył największą ofertę - dostaje odpowiedź i może zakupić towar, jak nie pasuje, nastepny w kolejce itd. Co do komentowania cen? Też dla mnie spoko opcja bo można komuś coś lepszego w podobnej cenie zaproponować niżeli towar który jest wystawiony, a że ktoś wtedy nie sprzeda - jak się trafi ktoś komuś na prawdę zależy na danym towarze na pewno go kupi. Właśnie zakaz komentowania paradoskalnie (wypowiedź ostap) by z nas robiło idiotów jak na allegro bo o co niektórych rzeczach w necie nie ma opinii (ewentualnie zagraniczne strony ale nie każdy zna kilka obcych języków). Poza tym - czy tak trudno kliknąć i napisać PW "ile byś za to chciał + link do stronki z wystawionym sprzętem" ;) Jak dla mnie jest ok jak jest, nic luk nie zmieniaj bo komuś się nie spodobało/nie chciało kilka razy kliknąć, ale temat napisać z wielkimi pretensjami to się ma motywacje nie? ;)
Żeby nie było - w swoich ofertach podawałem ceny, ale już ich podawać nie będę. Nie chce mi się ;)

Nie chce Ci się napisać ile chcesz za coś? Bo Ci się nie chce? Chcesz kupować za granicą? Przecież nikt Ci nie broni ale po co ta informacja komuś kto chce coś sprzedać w pl?

Może niech miesiąc czeka się na propozycje może ktoś da więcej nie?

Wycena oczywiście może być w dziale giełda fajna sprawa skoro ktoś może nie wiedzieć ile można za coś chcieć bo dla mnie to jest niezrozumiałe.

Każda rzecz warta jest tyle ile chcesz za nią i tyle ile kupujący jest w stanie dać.

Rzeczy z lat 80?

Co z tego że gdzieś coś można taniej kupić za granicą jakie to ma znaczenie?

Najbardziej na tym forum brakuje mi takich właśnie zasad pewnych tematów.

Temu się nie chce napisać ile chce drugiemu nie chce się wystawić i czeka aż ktoś przyjdzie i zrobi to za niego. Bez sensu.

Kompletna samowolka.

Powinny być jakieś zasady i wydaje mi się że tu można je napisać.

Wysyłanie pw z linkami że gdzieś jest taniej? Na alledrogo też tak robicie? Przecież takiego emaila nawet bym nie czytał.

Znalazłeś taniej? Idź i kup. Twoja sprawa.

To że mi się chce/nie chce - mam wybór czy podam cenę czy nie. Jeśli dostanę adekwatną cenę co do sprzętu który sprzedaje to go za tyle sprzedam. Każdy chce zarobić - proste, choć nie zawsze logiczne.
Napisałem wyraźnie że do danego dnia czeka się na oferty - bez przesady że miesiąc ale tydzień - tyle co standardowa aukcja na allegro wg mnie nie byłoby z tym przesady. Piszę temat 1szego, czekam na oferty do 8smego. A jak komuś zależy to dopisuje taką notkę i dalej można rozmawiać. Co do wyceny to jeśli rzeczy są na allegro itp to można mniej więcej samemu wycenić i z taką kwotą startować do rozmów. A jeśli nie ma i nie wiesz że istnieją kołowrotki z lat 80-90 kolekcjonerskie albo przynajmniej stare "czarnuchy" aero itp to czemu mam podawać cenę ? Wg czego mam ją wycenić? I czemu mam prosić kogoś z forum o wycenę jeśli nie ma źródeł i poglądowych cen danego sprzętu w danej chwili w internecie? Bo ktoś kiedyś coś widział jakąś cenę i tak mniej więcej wg kogoś tam tyle i tyle jest sprzęt warty? Tragedia jak dla mnie pytać o takie rzeczy "do wyceny". Gdzie napisałem o kupowaniu rzeczy zza granicy ? Pisałem o opiniach na zagranicznych stronach o danym sprzęcie o którym nie ma nigdzie informacji na polskich forach itp.

I kto Ci mówi czy komukolwiek żeby ktoś gdzieś ceny wstawił? Gdzieś jest mowa o tym w regulaminie? Jeśli nie - to tak jest ustalone, nie mnie, Tobie ani nikomu innemu o tym decydować bo forum jest Luk'a i nam wara od tego w jaki sposób i czemu zostały tak ustalone zasady. Jak Ci się nie podobają to masz problem.
Co do maili z allegro i wysyłania kupującym linki do aukcji z tańszym towarem. Nawet jeśli bym tak zrobił i wysłał maila do kupującego z linkiem do aukcji z tańszym towarem - daje mi to prawo do negocjowania jego ceny. A jeśli kupujący by na to nie zwrócił uwagi to bym z niego zrezygnował - proste.
P.S. - napisałem to w "tonie" podobnym do Twojego, żeby nie było że tak normalnie piszę.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #21 dnia: 15.10.2015, 16:35 »
Pomyśl przez chwilę i zastanów się dlaczego ten wątek został wydzielony przez admina?
Chyba po to aby takie zasady ustalić chyba że coś źle rozumiem a to że to jest jego forum to doskonale o tym wiem i Lucjan nie raz pisał że jest otwarty na propozycje i uwagi dotyczące forum bo nawet taki dział jest założony chyba że coś źle czytałem.

Co do kołowrotków czarnych aero to niby czemu miałbyś nie podawać ceny? Nie wiesz ile są warte? Dlaczego niby nie mógłbyś spytać ile jest wart?
Tak się składa że znam te kołowrotki i bardzo lubię kołowrotki starej daty i nie uważam że jest z tym problem aby podać cenę.
Skoro myślisz że Lucjan nie chce zmian na tym forum to po co zakładał taki wątek?




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #22 dnia: 15.10.2015, 16:40 »
Ryba stary userze ! Szanuję twoje zdanie ! (* wolny ,rynek ,demokracja,zero respektu dla naiwniaków) Miałem od roku nadzieję że tworzymy tu w miarę zaufane grono użytkowników gdzie można się traktować uczciwie i bez wglądu na zysk, ale i bez strat(kwestia dogadania)I w dziale do tego przeznaczonym, wymienić się sprzętem zdroworozsądkowo i z owopólnym   zadowoleniem! Chyba poległem ! Odpuszczam..
Arek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #23 dnia: 15.10.2015, 17:26 »
Ostap przecież Ty założyłeś ten temat a admini go tylko przenieśli, ja swoje zdanie wyraziłem. Jak zmiany będą to będę je stosował, aktualnie ich nie ma - nie stosuje, proste.
Co do wycen i pytania się ludzi o wycenę kołowrotków raz jeszcze - skąd ktoś może wiedzieć ile jest wart mój kołowrotek nie widząc go? Ocena po zdjęciach? litości.. Każdy młynek ma inny przebieg mimo że made in Japan to jeden może być równie dobrze po zachomikowaniu go w trocinach i jest nówka perła i ktoś kto się nie zna rzuci cenę 300 zł, a ktoś kto wie że już nie są produkowane rzuci 1000zł i tyle za niego dostanie bo są tyle wart, wiem bo sam mam około 10ciu Shimano z lat 90-00 Stradici aero x'y itp. A drugi patrząc na to 1000zł rzuci 800zł po tym jak łowił nim na morzu i przetyrał niesamowicie. Ktoś zobaczy że 1000zł było wcześniej, teraz jest 800  - promocja..
Arunio ja piszę tylko czysto teoretycznie, w praktyce spytaj chłopaków z którymi dobiłem targu o to jak podchodzę do sprawy. (Lug (Darek Jagodziński), Grzes77).

Co do propozycji zmian na forum - ja proponuję nic nie zmieniać. Forum działa i ma się dobrze, ale to tylko moje zdanie. Jedni chcą zmian, drudzy nie, ja się do tych drugich zaliczam i motywuje to moimi poprzednimi wpisami.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #24 dnia: 15.10.2015, 18:47 »
Teraz wkleję regulamin z innego forum który uważam za idealny


1. Z działu „Giełda” jerkbait.pl korzystać mogą Użytkownicy posiadający uprawnienia nadane przed administratora. Administrator zastrzega sobie prawo do modyfikacji uprawnień w każdym czasie, bez podania przyczyn. Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (16.09.2015r) do korzystania z Giełdy uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani na portalu jerkbait.pl dłużej niż 30 dni, mający minimum 30 napisanych wiadomości.

2. Zamieszczanie ogłoszeń na Giełdzie jest bezpłatne dla Użytkowników dokonujących sprzedaży / zakupu / wymiany towarów na użytek osobisty (to oznacza, że wszelkie ogłoszenia 'grzecznościowe' będą usuwane). Osoby prowadzące działalność zarobkową /gospodarczą w zakresie sprzedaży / skupu sprzętu wędkarskiego przed umieszczeniem ogłoszenia zobowiązane są do kontaktu z moderatorem lub administratorem w celu uzgodnienia indywidualnych warunków korzystania z Giełdy.

3. Dopuszczalne jest zamieszczanie ogłoszeń dotyczących jedynie przedmiotów związanych z wędkarstwem.

4. Zakazane jest umieszczanie ogłoszeń naruszających porządek prawny lub dobre obyczaje, w szczególności zawierających ofertę sprzedaży nielegalnych kopii materiałów podlegających ochronie prawem autorskim.

5. Treść ogłoszenia musi zawierać:
(i) tytuł wskazujący na treść ogłoszenia
(ii) opis przedmiotu ogłoszenia uwzględniający istotne cechy towaru
(iii) ogłoszenie sprzedaży musi zawierać cenę sprzedaży
(iv) ogłoszenie sprzedaży lub zamiany musi zawierać aktualne zdjęcie przedmiotu a także informację o stanie fizycznym / technicznym / wadach widocznych i ukrytych
(v) jeżeli ogłoszenie zamieszczone jest również w innych mediach – informację o tym fakcie, z zastrzeżeniem postanowień pkt. 6 poniżej

6. Na Giełdzie jerkbait.pl zakazane jest organizowanie aukcji przedmiotów, jak również zamieszczanie linków do aukcji oraz umieszczanie ogłoszeń zamieszczanych w tym samym czasie na portalach aukcyjnych (również OLX.pl). Niedozwolone jest również zamieszczanie linków do aukcji lub ogłoszeń charytatywnych.

7. Aktualizacja / zmiana treści ogłoszenia następuje wyłącznie poprzez edycję pierwszej wiadomości ogłoszenia przez ogłaszającego. Zakazane są wszelkie próby obchodzenia zasad aktualizacji ogłoszeń, w szczególności poprzez wielokrotne wystawianie tego samego towaru na sprzedaż.

8. Osoby zainteresowane ogłoszeniem zgłaszają chęć rezerwacji, zadają pytania dotyczące właściwości przedmiotu ogłoszenia poprzez wpisywanie pytań bezpośrednio w wątek, wiadomości prywatne, emaile lub telefonicznie jeśli podano w ogłoszeniu (sposób kontaktu podany w ogłoszeniu).

9. Po zakończonej transakcji osoba ogłaszająca jest zobowiązana (i) wyedytować tytuł pierwszej wiadomość i zaznaczyć, że ogłoszenie nie jest już aktualne wpisując np. SPRZEDANE, NIEAKTUALNE oraz (ii) zmienić TAG na NIEAKTUALNE ( iii) zgłosić fakt nieaktualności ogłoszenia moderatorowi, który niezwłocznie usuwa nieaktualne ogłoszenie.

10. Administrator usuwa ogłoszenia starsze niż 14 dni liczonych od daty wystawienia.

11. Administrator/właściciel portalu jerkbait.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z transakcjami przeprowadzanymi na portalu (udostępnia jedynie miejsce do ogłoszeń). Za treść ogłoszeń odpowiedzialność ponosi osoba, która je zamieszcza.

12. Komentowanie zakończonych transakcji na portalu jerkbait.pl jest zakazane – w szczególności administracja portalu nie pośredniczy w wyjaśnianiu sporów pomiędzy stronami transakcji oraz nie prowadzi w jakiejkolwiek formie archiwizacji czy dokumentacji transakcji, która mogłaby służyć jako materiał dowodowy.

13. Naruszenie niniejszego regulaminu lub równoważnych z nim zaleceń i decyzji moderatorów może powodować konsekwencje w postaci (i) edycji lub usunięcia wpisów na portalu (ii) przyznania punktów ostrzeżeń (iii) czasowego ograniczenia możliwości tworzenia treści na portalu (iv) blokady konta (ban).

14. W przypadku wątpliwości co do interpretacji postanowień niniejszego regulaminu bądź uzasadnionego wniosku o odstąpienie od jego stosowania w danym przypadku – przed zamieszczeniem ogłoszenia / wpisu należy uzyskać zgodę moderatora – pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z naruszeniem regulaminu.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #25 dnia: 15.10.2015, 19:28 »
Może troszkę zamieszania wywołałem (chyba ja) - sugestią, że jestem za komentowaniem cen (nie ja pierwszy i nie jedyny chyba) ... już wyjaśniam co miałem na myśli:

Uważam bazarek forumowy - jako miejsce gdzie sam mogę coś kupić/sprzedać KOLEGOM, pasjonatom więc naturalnym dla mnie jest, że ów przedmiot znajdzie się w tym miejscu taniej, niż można za niego oczekiwać na portalach stricte handlowych. Kolejnym atutem takiego miejsca jest kolejna wartościowa rzecz - mianowicie rzetelny opis przedmiotu bo przecież towar raczej trafia tu towar , który nam nie podszedł z jakiejś przyczyny. 

Wg mnie to nie miejsce na zarabianie czy minimalizowanie straty po nietrafionym zakupie!

jak dla mnie 3 punkty:
1. cena
2. stan faktyczny
3. powód zbycia (niewędkarskie możemy pomiąć)

PS: ja, jak sprzedaję towar specyficzny - indywidualny jak np wędka - to forumowiczowi bez problemu przyjmę zwrot o ile pokryje koszta przesyłek. Dla mnie to naturalne


edit - @Ostap zauważ, że na jerku wytępiono szybko "handlarzy", którzy wystawiali towar na J a jak nie zszedł puszczali taniej na alledrogo. toż to nic innego jak próba zarabaiania na kumplach i opuszczanie ceny obcym
Pozdrawiam
Olo


Ryba1987

  • Gość
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #26 dnia: 15.10.2015, 20:26 »
Taa wzorować się na jerku :thumbup:

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #27 dnia: 15.10.2015, 20:28 »
Może troszkę zamieszania wywołałem (chyba ja) - sugestią, że jestem za komentowaniem cen (nie ja pierwszy i nie jedyny chyba) ... już wyjaśniam co miałem na myśli:

Uważam bazarek forumowy - jako miejsce gdzie sam mogę coś kupić/sprzedać KOLEGOM, pasjonatom więc naturalnym dla mnie jest, że ów przedmiot znajdzie się w tym miejscu taniej, niż można za niego oczekiwać na portalach stricte handlowych. Kolejnym atutem takiego miejsca jest kolejna wartościowa rzecz - mianowicie rzetelny opis przedmiotu bo przecież towar raczej trafia tu towar , który nam nie podszedł z jakiejś przyczyny. 

Wg mnie to nie miejsce na zarabianie czy minimalizowanie straty po nietrafionym zakupie!

jak dla mnie 3 punkty:
1. cena
2. stan faktyczny
3. powód zbycia (niewędkarskie możemy pomiąć)

PS: ja, jak sprzedaję towar specyficzny - indywidualny jak np wędka - to forumowiczowi bez problemu przyjmę zwrot o ile pokryje koszta przesyłek. Dla mnie to naturalne


edit - @Ostap zauważ, że na jerku wytępiono szybko "handlarzy", którzy wystawiali towar na J a jak nie zszedł puszczali taniej na alledrogo. toż to nic innego jak próba zarabaiania na kumplach i opuszczanie ceny obcym
Nie umiem dodać nic więcej! Popieram wypowiedź! :thumbup:
Arek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #28 dnia: 15.10.2015, 21:45 »
Taa wzorować się na jerku
Tu nie chodzi o wzór tylko przykład.

Wszystko jest jasno i wyraźnie napisane.

W dziale giełda potrzebne są jasne zasady. Jak na razie są w nich braki i wspomnicie moje słowa gdy forum ruszy z kopyta.

Chciałem pomóc nic więcej.

Powodzenia życzę sprzedającym i kupującym.





Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Ceny w dziale Giełda
« Odpowiedź #29 dnia: 15.10.2015, 23:03 »
Moja wypowiedź nie ma na celu dotykania kogokolwiek. Odnosi się jedynie do pierwszego i ostatniego (w chwili pisania) posta tego tematu.

Ja się zgadzam z Ostapem.
Forum jest koleżeńskie i powinny panować w miarę koleżeńskie zasady. Do tego forum jest o tematyce wędkarskiej/hobbystycznej a nie handlowo/zarobkowej. Nikt tu na nikim nie powinien zarabiać i nie powinien też tracić! Jak ktoś lubi licytacje lub emocje - są od tego odpowiednie portale. Jest Alledrogo, zadziesięćgroszy, oeliks i tym podobne.
Dla mnie wskazanie przez sprzedającego ceny powinno być obowiązkiem (w końcu każdy wie ile chce za dany sprzęt, ile za niego zapłacił albo jaką ma dla niego wartość).
Jestem przeciwny komentowaniu cen - tutaj przy większej ilości użytkowników też mogłoby dochodzić do nadużyć. Każdy kupujący w swoim zakresie może (a nawet powinien) sprawdzić ile dana rzecz jest warta. Ile sam za nią może zapłacić. Nie muszą tego za niego robić inni użytkownicy. Zwłaszcza kłopot zrobiłby się w przypadku rzeczy używanych. Ktoś sprzedaje roczny kołowrotek, a ktoś odsprzedaje nieużywany nietrafiony prezent. Inny sprzedaje kołowrotek ze sklepu (z dowodem zakupu) inny z targu jeszcze inny ze sklepu ale bez dowodu zakupu (może być z targu :P ). Dla mnie wartością jest też to czy sprzedaje to osoba znana na forum czy jakiś świeżak. Tak samo jak na portalach aukcyjnych sprawdzamy ile ktoś już aukcji miał i ile pozytywnych opinii. Wiecie taka subiektywna ocena wiarygodności.
To są rzeczy które powinien wycenić sprzedający, a kupujący albo akceptuje albo nie i osoby trzecie nie powinny mu w tym radzić (nie ich pieniądz).
Warto o tym już myśleć bo w przyszłości gdy forum się rozrośnie może być z tego niezły zgrzyt.
P.S.
A ja, jakby na mojej wędce podpisali się Luk, Mateo, Arunio i Andrzejm  wystawiłbym ją tutaj za jej 4-krotną wartość i niech mi ktoś powie, że nie byłaby tyle warta!!! Prędzej czy później znalazłbym kupca.
Pozdrawiam i tych za i tych przeciw :)