Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016  (Przeczytany 28785 razy)

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #75 dnia: 11.01.2016, 21:37 »
Staszku a myslisz,że jak był z MO w spławiku, spiningu, podlodowym i innymi mistrzostwami ? Trzeba wszystko wydeptać, MO organizuje koło podległe danemu Okręgowi, z tego co wiem to i sponsorzy będą. Opłata startowa to nie wszystko Staszku, do takich MO chyba trzeba się przygotować. Problemy się zaczną ( a się zaczną) gdy koła będą musiały robić mistrzostwa koła w Feederze aby wyłonić uczestników Mistrzostw Okręgu. W naszym konkretnym przypadku FKK to dramat, bo wszyscy jesteśmy w jednym kole :D:D:D
Paweł w naszym Okręgu działa to inaczej.W spławikowych MO mogą uczestniczyć mistrzowie kół i uczestnicy GP Okręgu.Może tak trzeba zrobić i w feederze.

 Ale wtedy konieczne będzie uruchomienie kolejnej imprezy pod szyldem GP Feeder, ja wierzę że tak będzie :) powiedziałem to tutaj na forum rok temu i dzieje sie pomalutku, ale to trzeba sie zaangażować i tyle.

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #76 dnia: 11.01.2016, 21:45 »
Staszku a myslisz,że jak był z MO w spławiku, spiningu, podlodowym i innymi mistrzostwami ? Trzeba wszystko wydeptać, MO organizuje koło podległe danemu Okręgowi, z tego co wiem to i sponsorzy będą. Opłata startowa to nie wszystko Staszku, do takich MO chyba trzeba się przygotować. Problemy się zaczną ( a się zaczną) gdy koła będą musiały robić mistrzostwa koła w Feederze aby wyłonić uczestników Mistrzostw Okręgu. W naszym konkretnym przypadku FKK to dramat, bo wszyscy jesteśmy w jednym kole :D:D:D
Paweł w naszym Okręgu działa to inaczej.W spławikowych MO mogą uczestniczyć mistrzowie kół i uczestnicy GP Okręgu.Może tak trzeba zrobić i w feederze.
Pomogę :)
Andrzej Lisowski

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #77 dnia: 11.01.2016, 21:48 »
Z tego co dowiedziałem się, na Mazowszu, zawody gruntowe-sportowe PZW nie są brane pod uwagę na ten rok.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #78 dnia: 11.01.2016, 21:48 »
Chyba się przeprowadze do Wrocławia :) :narybki:
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #79 dnia: 11.01.2016, 22:19 »
Panowie, nie żebym narzekał, ale Staszek ma sporo racji. Tyczką łowi mało osób, feederem mnóstwo. Dlatego ktoś powinien pomyśleć o organizacji takich zawodów i coś ruszyć. Jeżeli w PZW maja to uruchamiać sami wędkarze, to nie będzie nigdy łatwo. Po co w ogóle PZW tutaj? Można wyłaniać ekipę w feederze bez PZW... W UK nie ma żadnych eliminacji, zawodów okręgowych ale ekipa jest.

Bardziej chodzi o promocję feedera, o to aby łowić w ten sposób i zachęcić ludzi do brania udziału w takich zawodach. Jeżeli wszystkie koła maja robić mistrzostwa w feederze, okręgi MO, a później mają być MP, to strasznie to wszystko zagmatwane.
Nie lepiej to jakoś uprościć?

Sponsor mógłby zająć się razem z PZW zrobieniem eliminacji, na przykład 10-15 w Polsce, z których awansowało by się do głównego finału. Nie wiem czy jest sens tworzyć skomplikowaną sieć eliminacji kołowo/okręgowych. Jeżeli impreza się
przyjmie, można ją rozszerzać.
Lucjan

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #80 dnia: 11.01.2016, 22:25 »
 Mistrzostwa Okręgów to tak zwane eliminacje o których piszesz, z tego co wiem będą w 3 okręgach w tym roku . Co z resztą ? może koledzy właśnie z tych okręgów, spróbują zapytać dlaczego nie przewidziano lub nie zaplanowano MO w Feederze w ich okręgach. Sądzę,że nie będzie odpowiedzi " nie bo nie " tylko uzyskają konkretne informacje DLACZEGO.

Cytuj
Sponsor mógłby zająć się razem z PZW zrobieniem eliminacji, na przykład 10-15 w Polsce,

 Tak właśnie dzieje się we Wrocławiu , Szczecinie Lucjan

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #81 dnia: 11.01.2016, 22:37 »
To powiecie mi panowie jak obecna sytuacja ma się do statutu PZW.

ROZDZIAŁ II
CELE I ŚRODKI DZIAŁANIA ZWIĄZKU

§ 6

Celem Związku jest organizowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego, użytkowanie wód, działanie na rzecz ochrony przyrody i kształtowanie etyki wędkarskiej.

§ 7

Związek realizuje swoje cele poprzez :
1) reprezentowanie interesów Związku w kraju i za granicą,
2) współdziałanie z podmiotami powołanymi do ochrony przyrody, ekosystemów wodnych, zwalczania kłusownictwa i innych szkód w środowisku wodnym,
3) nabywanie, ochronę i użytkowanie wód,
4) prowadzenie ośrodków zarybieniowych, schronisk i przystani oraz innych obiektów służących   członkom Związku,
5) racjonalne zarybianie wód będących w użytkowaniu Związku i ich ochronę,
6) popularyzowanie i upowszechnianie wędkarstwa oraz wiedzy ekologicznej wśród młodzieży,
7) organizowanie rekreacyjnych imprez sportowych,
7a) organizowanie współzawodnictwa sportowego opartego o zasady obowiązujące w polskich związkach sportowych,
7b) wyłanianie kadry narodowej i reprezentacji narodowej w dyscyplinach kwalifikowanego sportu wędkarskiego,
8) współdziałanie z ośrodkami naukowo-badawczymi,
9) prowadzenie działalności wydawniczej,
10) prowadzenie działalności gospodarczej z przeznaczeniem dochodów na działalność statutową,
11) podejmowanie innych przedsięwzięć służących realizacji celów Związku.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #82 dnia: 11.01.2016, 22:48 »
   Celem związku jest.....

  I do tego potrzeba :
- chętnych
- zaangażowania chętnych (niekoniecznie do organizacji, zacznijcie od pytań)
- nakładów (kasa + praca + czas) - mile widziani sponsorzy

 Celem to pamiętajcie nie OBOWIAZKIEM

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #83 dnia: 11.01.2016, 23:11 »
   Celem związku jest.....

  I do tego potrzeba :
- chętnych
- zaangażowania chętnych (niekoniecznie do organizacji, zacznijcie od pytań)
- nakładów (kasa + praca + czas) - mile widziani sponsorzy

 Celem to pamiętajcie nie OBOWIAZKIEM
To wychodzi na to ze nie maja żadnych obowiązków.

Offline kamilfeeder

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 5
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #84 dnia: 12.01.2016, 11:57 »
Mają jeden obowiązek-liczyć naszą kase
PZW generuje rocznie 150mln złotych przychodu więc o czym wogóle temat

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #85 dnia: 12.01.2016, 13:56 »
Słyszałem o 105...  Kamil, 150 to chyba za dużo. Trzeba jednak szczerze przyznać, że zdecydowana większość z tej kwoty to opłaty za dzierżawy, zarybienia lub 'operaty'.
Jak by się przyjrzeć - na 'sport' nie zostaje wiele.

Szkoda, że aby coś uzyskać, trzeba 'krzyczeć'. Może się doczekamy takich czasów, gdzie PZW poprzez ankiety lub jakieś referendum będzie robił to czego wędkarze sobie życzą. Wbrew obiegowej opinii jeżeli chcą więcej łowić, można im to zapewnić (zarybić więcej), można zrobić zbiorniki no kill (we Wrocławiu nawet rzeka czy kanał uzyskała taki status), można zorganizować 'lepsze zawody'. Pytanie czy trzeba o to 'krzyczeć'? Ja uważam, że spokojnie można płacić za etaty, któe sprawią, że będzie lepiej. Bo o wiele lepiej aby było drożej ale lepiej i profesjonalnie, niż taka chała jak teraz (sorry jeżeli kogoś uraziłem).

Znowu porównam sytuację do UK. Jeżeli ktoś myśli, że wędkarze tutaj są tacy świetni, to jest w błędzie. Składki w Angling Trust (odpowiednik PZW) opłaca raptem 19 000 osób, na milion kupionych licencji. Też mają wszystko w doopie. Ale różnica jest taka, że krzyczy za nich związek, on wszystko załatwia, broni, sądzi się gdzie trzeba (część funduszy dostaje z licencji wędkarskich). Ktoś mądrze zauważył, że lepiej mieć działającą organizację, robiącą rzeczy za wędkarzy, aby nie trzeba było krzyczeć. Dlatego szary wędkarz nawet nie wie, że ktoś nad nim czuwa, że ktoś mu organizuje zawody (Fishomania, RiverFest) i takie tam...
Polski system zarządzania 'wędkarstwem' jest po prostu nieefektywny, na dodatek szkodzi polskim wodom. Najgorsze jest to,że płacący składki czują się oszukani - ryb mało, na pewne rzeczy kasy brak, podobnie myślą ludzie w kołach i okręgu, działający zazwyczaj społecznie, dostający jeszcze cięgi od wędkarzy. Pozostaje tylko góra - gdzie są ludzie bez wizji, wykształcenia w odpowiednim kierunku (zarządzanie), nie potrafiący robić takie rzeczy jakie wykonuje Angling Trust.  Dziwne to wszystko. Aby było ciekawiej, nie można ich odwołać ani odsunąć. To co najśmieszniejsze - to fakt, że składki wędkarzy decydują o jakości związku. Ilość łowiących jest bardzo istotna, idzie demograficzny wielki niż, co roku coraz więcej jest emerytów., mających zniżki, Kasy będzie ubywać, są okręgi które tracą wody (Koszalin). Dlatego właśnie aby utrzymywać się na powierzchni, trzeba walczyć o popularność u szeregowych członków związku. Takie zawody to przykład, że można coś ruszyć. Niestety, okazuje się, że tak naprawdę trzeba 'krzyczeć', walczyć... Prawdopodobnie po to, aby zabrać kasę z innego projektu, bo ci co krzyczą więcej dostają więcej, zabierają tym co krzyczą słabiej.  Dla mnie to jest po prostu złe zarządzanie i tyle. Ktoś na górze jest do wymiany i tyle, to co wyrabiają nie można inaczej określić jak 'baranina' :-\
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #86 dnia: 12.01.2016, 14:15 »
Tylko dalej mi nikt nie wyjaśnił dlaczego przy spławiku i klice z nią związanej można ,przy spinningu można a grunt już nie.

Ja Ci wyjaśnię. Koncepcja zawodów spławikowych rangi okręgowej i ogólnopolskiej to lata 50-60 ubiegłego już stulecia. Koncepcja organizacji gruntowych, wyczynowych zawodów feederowych to sprawa bardzo świeża. Piszesz o klice związanej ze spławikiem. Dlaczego tak to nazywasz? Jaka klika? To wędkarze, którzy chcieli łowić inaczej i do tego dążyli od dziesięcioleci, stąd teraz spławik stoi wysoko w wędkarskim sporcie. Podobnie jest obecnie z ludźmi łowiącymi feederem, chcą łowić inaczej, czują chęć rywalizacji - nie tylko lokalnie ale także na szczeblu ogólnopolskim i ja myślę, że jeśli będą do tego dążyć to się to uda. Ale to wymaga czasu. Tak jak pisałem wyżej, nie MOGĄ zorganizować MP, kiedy wcześniej nie są wyłonione osoby z okręgów do ich reprezentowania. Stąd, jeśli planują MP to na 2017 rok. Normalna kolej rzeczy. Rok 2016 - i wyżej wspmniane MO pozwolą też oszacować jak to rzeczywiście wygląda. Bo być może - czego nie sugeruję - ale może się okazać, że z dużej chmury mały desz i faktycznie, jak już przyjdzie co do czego, to w zawodach wystartuje kilka osób, bo większość członków kół (tych mniej aktywnych) ma w nosie wszelkie zawody, czy to w spławiku, spinningu czy feederze. No i kończąc, jeśli się uda - czego osobiście życzę feederowcom bo jestem zawsze za inicjatywami i dobrą aktywnością wędkarzy (a za taką uważam również chęć uczestnictwa w zawodach), to czy po 10 lat organizacji takich mistrzostw będziemy upoważnieni do mieszania ich z błotem i nazywania kliką?
W tej kwesti uważam, że Twoje słowa są bardzo krzywdzące dla spławikowców, spiningistów czy muszkarzy. Oni sobie coś wypracowali podobnie jak chcesz to zrobić Ty. To nie powód, by nazywać ich w ten sposób.
Grzegorz

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #87 dnia: 12.01.2016, 16:19 »
:bravo: :bravo: :beer:

Offline kamilfeeder

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 5
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #88 dnia: 12.01.2016, 16:39 »
Słyszałem o 105...  Kamil, 150 to chyba za dużo. Trzeba jednak szczerze przyznać, że zdecydowana większość z tej kwoty to opłaty za dzierżawy, zarybienia lub 'operaty'.
Jak by się przyjrzeć - na 'sport' nie zostaje wiele.

Luk za te pieniądze to na każdych zawodach okręgowych stanowiska powinien losować ze szklanej kuli ten łysy z FiFA
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/88949/pliki/20150403_081941.pdf
Według tej uchwały przychód PZW na 2015r. to 165mln
oczywiście koszta to 162 mln ale raczej dlatego że koła wykorzystuja na maxa pieniądze z PZW żeby nie przepadły

I jak to w Polsce bywa nigdy na nic nie ma pieniędzy.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2016
« Odpowiedź #89 dnia: 12.01.2016, 16:45 »
 Hmmm. po ostatnim zebraniu Naszego Koła nr 84, a nie jest to małe koło ( blisko 2000 członków). Także przychody były na bardzo wysokim poziomie, ale koszty są ogromne i znam je są naprawdę faktyczne. Generalnie po odjęciu kosztów ,dochodu za 2015 rok zostało na niecałe 8000,00 PLN na tak duże koło to wiele ?

 Powiem śmiało jedno, naprawdę kasa u Nas w kole jest porządnie wydawana aby nam wędkarzom było lepiej juz nie mówię o zawodach w kole , które są na BOGATO.

 Wystartuj w wyborach, zgłoś swą kandydaturę na poziomie koła , próbuj działać, zmieniać. Da się, Naszym kołem naprawdę zarządza młoda kadra, średnia chyba nie przekracza 40 lat