Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1282316 razy)

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5850 dnia: 19.08.2016, 17:59 »
Gratulacje wyniku :bravo: :bravo:
Tak se siedzę i myślę, że może i w zawodach feederowych wziąłbym udział :)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5851 dnia: 19.08.2016, 20:02 »
Piękna sprawa. Dobrze, że mamy za granicą takich ambasadorów!

Ja wczoraj byłem na gliniance Żbik. Tradycyjnie z 10 leszczy. Brania non stop, ale niektóre leszczyki miały po 10 cm (największy 45), więc ciężko to zaciąć.
Ja nie wiem, jak te dziadki łowią, bo wszyscy obok nic nie łowili. Obok tylko gościu złowił jednego karpia, który się zaciął niechcący, bo miał hak w bok pokrywy skrzelowej wbity. I uwaga: miał pod 50 cm. Widzę, że holuje facet coś większego, bo miał cienki przypon i kołowrotek ciągle gwizdał... Krzyczę, idę do pana z matą! Gdy zobaczyłem, że karpik mieści się w granicach do wzięcia, pytam, zabija pan czy wypuszcza? A on chwila wahania "sam nie wiem". To pan wypuści, mówię. I odhaczył go na mojej macie, włożył z powrotem do podbieraka i spokojnie do wody wpuścił. Podałem mu rękę i podziękowałem.

Nie wiem, czy zrobił to wbrew sobie, bo 15 minut później zaczął się zwijać. Może szlag go trafiał, a może po prostu miał już wracać.

Pięknie zrobiłeś. Takie słowa i uścisk ręki mogą czasem zdziałać więcej niż namowy, groźby i awantury. :bravo:
Dzięki, Panowie, za dobre słowa (szkoła SiG) :)
Jeszcze raz dzięki MrProper za przynęty.  Mosteque zastosowałeś dwa silne chwyty ze sztuki negocjacji :) 'wspólnota umysłu', czyli szybkie zaprzyjaźnienie się z oponentem, a następnie tzw. 'propozycja nie do odrzucenia', gdzie podświadomie podsuwasz poprawną odpowiedź. Przecież każdy wie, że 'nie gryzie się pomocnej ręki' ;) Pozostaje mieć nadzieję, że wrócił do domu, zjadł treściwy obiad, pomyślał o Twoim uścisku ręki i poczuł się dobrze na myśl, że wypuścił tego karpia ...  :D
vito222 gratulacje wyniku - nieźle wykombinowałeś - brawo

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5852 dnia: 19.08.2016, 23:03 »
 
Robert

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 443
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5853 dnia: 20.08.2016, 08:39 »
Brawo i cieszę się że połowiliście :thumbup:
Ja wczoraj siedziałem na komercji w Karsznicach od 15:30 do 20:15 .
Udało się złowić aż dwa karpie , pierwszy o 19:30 , a drugi o 20:00 .
Waga aż ok 1 kg sztuka .
Generalnie słabiutko 8)

Połamcie kije przez weekend , ja niestety muszę przez weekend pracować :)


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5854 dnia: 20.08.2016, 08:49 »
Ładne wyniki! :bravo:

Krystian, super sesja no i graty za wyholowanie takiego karpia! :bravo: :bravo: :bravo: Na Ochabach miałem dwa pełnołuskie 7 kg i dały mi popalić, w UK później podobne, i stwierdzam,że ten model ma powera jak Koksu po stejkach :)

Michał, super sprawa! :thumbup: :thumbup: :thumbup: Ciekawe co myślał sobie tamten człowiek? A może masz jakieś zdolności wpływania na umysły, wiesz, tak jak Jedi? :D
Lucjan

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5855 dnia: 20.08.2016, 12:03 »
Wczoraj próbowałem na nowym łowisku. Wielgie koło Ciepielowa,  woj. Mazowieckie.
Cały dzień lipka. A wieczorem krąp i 2 karpie 5  i 7 kg.
Niestety łowisko czynne do 20.00
Pozdrowienia
Czarek FKM

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5856 dnia: 20.08.2016, 12:09 »
A ja dziś po kolejnej sesji spinningowej- niestety kolejny blank :D
jakieś tam puknięcia okonia były,ale nie na to się nastawiałem. Uparcie szukam Szczupaka :P

Dodam tylko że to moje początki tak na poważnie ze spiningiem. Zawsze jakąś blachę miałem w pudełku parę razy rzucałem, ale teraz podchodzę do tego z większym zaangażowaniem.
Szczupaki łowiłem wcześniej na żywą, i odległościówka to był mój podstawowy zestaw na wypady wędkarskie. A na stare lata wszystko się wywróciło do góry kołami :D :D

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5857 dnia: 20.08.2016, 13:25 »
Zasiadka nad bajorkiem pzw.
Nęcenie kulkami własnej produkcji i dziś zameldował się pierwszy kaper .
Taki trzykilusek , ale radość ogromna ;D Były jeszcze trzy brania  , ale raczej nie karpi
Na drugim kiju oczywiście methoda i na pellecik 8mm czosnek wchodziły karasie pospolite.
Feeder & spinning

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5858 dnia: 20.08.2016, 13:26 »
.....
Feeder & spinning

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 658
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5859 dnia: 20.08.2016, 13:34 »
Karpik na własną kulkę jest zawszy 100 x lepszy niż na kupną ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline maciej1970

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Iława
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5860 dnia: 20.08.2016, 13:56 »
Ja chciałbym serdecznie po gratulować wszystkim ,którzy miło spędzili czas na wodą :bravo:Ale wielki szacunek mam do Krystiana ,który swą postawą udowodnił ,że My Polacy potrafimy być wędkarzami etycznymi. :thumbup:Graty za karpiszona Krystian :)Pozdrawiam.

Offline baloo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 16
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5861 dnia: 20.08.2016, 14:46 »
ja też się pochwalę 8). na zdjęciu moja płotka życia 29cm z głębokiej wody - grunt na matchowce 5m. komisyjnie z kolegą mierzyłem. w sumie wszystkich płotek tylko niecałe 2 kg :(, dodam że tylko ja z kolegą łapałem inni na łódkach nie mieli brań. tydzień temu miałem taką 27 cm.
Piotr
_____________________________________________
Wędkarz Polski

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 359
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5862 dnia: 20.08.2016, 15:00 »
Witam, od ponad miesiąca czekam na większego karpia i nic tylko maluchy do 2kg. Wysokie temperatury i ciśnienie nie zachęcają ryb do częstych brań, ale dzisiaj się udało. Pobudka o 3.30 i szykowanie na ryby, o 4.20 byłem już nad wodą, było jeszcze ciemno, sprzęt zmontowałem, zanęciłem i czekam. O 8.20 widzę jak hanger wolniutko podjeżdża pod wędkę. Zacinam i lokomotywa ruszyła - tak walczącej ryby dawno nie miałem na kiju, ryba podpływała pod brzeg po czym z impetem odpływała kilka razy, hamulec grał piękną melodię. Byłem pewien że to duży amur, jakże się zdziwiłem jak ujrzałem karpia, kilka karpi w życiu już wyciągnąłem ale tak dziwnie (nietypowo) walczącego jeszcze mi się nie zdarzyło. Karp miał 82cm i ważył 9,80kg, nawet po holu był w świetnej kondycji i nie chciał pozować do zdj. Przyglądnąłem się jego pyskowi, żadnych ran czy blizn po hakach, tylko jedna od mojego haczyka, albo ryba była pierwszy raz na wędce albo bardzo dawno temu. Pozdrawiam kolegów i życzę sukcesów nad wodą.
Sławek

MrProper

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5863 dnia: 20.08.2016, 15:27 »
Fajny klocek ssss25 :bravo: :bravo: :bravo:
Baloo takimi Płociami to już fajna zabawa. W zeszłym tygodniu lowilem ciut mniejsze do 25 to szalały na matchówce, jak karp na karpiówce zabawa naprawdę przednia :bravo:

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #5864 dnia: 20.08.2016, 19:41 »
Chciałbym zdać relację z wyprawy na łowisko Pod Borem. Zawitaliśmy tam wieczorem całą drużyną Mariusz-mariospin, Maciej-kucuss22 i ja. Dodatkowo jechał z nami szwagier Maćka, Adam. Ekipa już na nas czekała, poznaliśmy na żywo portalowych Kolegów. Na miejscu z zimnym piwkiem i wielkimi uśmiechami czekali Maciek-mjmaciek, Grzegorz-Fisch007 i jego zięć, Mirek- e-MarioBros oraz jego Kolega, którego imienia przez te emocje zapomniałem.
Łowisko Pod Borem, to bardzo ciekawa woda o ogromnej liczbie wielkich ryb. Niestety przeliczyłem się trochę, ryb jest tam naprawdę dużo, jednak aby je skutecznie łowić, trzeba najpierw intensywnie przemyśleć pewne sprawy i dopracować niektóre kwestie.
Weszło nam wszystkim dużo ryb, oczywiście nasza ekipa złowiła trochę mniej, ale ufam, że następnym razem będzie lepiej.
Na koniec, chciałem bardzo podziękować chłopakom za sprawy organizacyjne, za ciepłe przyjęcie i za dawkę dobrego humoru.