Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2016  (Przeczytany 1282269 razy)

Offline damiannn1993

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #960 dnia: 12.03.2016, 20:02 »
Wodzę że większość pięknie połowiła :) Wielkie gratulację :bravo:
Ja również wybrałem się dzisiaj na rybki. W końcu na feedery! tego mi brakowało! :)
Wstałem o 6.30 zrobiłem jedzenie, herbatę, spakowałem sprzęt i w drogę. Wybrałem się na komercję na łowisko Stroszki. Byłem sam. Wybrałem stanowisko nr 1. Cale szczęście, że pożyczyłem od kolegi brolly. Uratowało mnie od deszcze i wiatry.  Godzina 8 wędki w wodzie. Jeden zestaw metoda, drugi zwykły koszyk na bocznym troku. Jest pierwsze branie i melduje się wzdręga, taka nie za duża. Później branie na metodzie i jest coś godnego uwagi! Melduje się amur (niecałe 3kg). Brania miałem cały czas. Siedziałem do 16.30. Połapałem ładnych wzdręg i płoci (od 20-30 cm miałem ponad 30 sztuk). Jeden amur spiął mi się przy brzegu i spięła mi się również wzdręga przy samym podbieraku. Miała grubo ponad 35 cm ??? To była ryba dnia której nie udało się wyciągnąć :( Do tej pory mi jej szkoda bo na pewno była by to moja życiówka. Sam właściciel był zdziwiony rozmiarami tych wzdręg i płoci tak samo jak ja. Jechałem bardziej z nastawieniem na leszcza, karpia i karasia a tu taka miła niespodzianka :) Na dzisiejszym wypadzie testowałem również kołowrotki Zaubery oraz Pudle Chuckera method feeder, które kupiłem kilka dni temu. Młynki super. Jestem z nich mega zadowolony ;D O wędce napisz tylko tyle, że jestem z niej zadowolony tak samo jak z poprzedniej czyli Pudle Chucker Carp feeder. Podsumowując wypad zaliczam do jak najbardziej udanych! Kilka fotek z wypadu ;)

Offline damiannn1993

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #961 dnia: 12.03.2016, 20:03 »
c.d zdjęć

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #962 dnia: 12.03.2016, 20:04 »
Super wynik Damian! :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #963 dnia: 12.03.2016, 21:06 »
Gratuluję ryb i wytrwałości! Damian - ładnie pokosiłeś! :thumbup: Maciek - niby zimo - ale wynik dobry! :bravo:

Ja dzisiaj zaliczyłem mega dziwny dzień nad wodą, naprawdę. Pojechałem na Bonds Lake testować podajniki, przynęty i takie tam... Jako że była sobota, było sporo wędkarzy, w zasięgu mojego wzroku siedmiu, co drugi łowił na dwie wędki, No i od 10 do 16.30 jak byłem - zero brań karpi, nuklearna zima. Ciśnienie było wysokie (1030-1035 hPa), ale nie było mocnego wiatru... Rano było 0 stopni, ale później słońce wyszło po 12tej i było nawet 10 na plusie. A karp strajkował, całkowicie! Nigdy tego nie miałem tam. Nawet w grudniu, styczniu czy lutym coś się uwiesiło. Sprawdziłem jednak po 15tej wagglera- i nęciłem białymi robakami. I wpadły płocie, ładne wzdręgi (jedna 28 cm) i bonus - sandaczyk :)

Płocie, wzdręgi i sandacz- żerowały. A główna ryba, której jest tam najwięcej - karp - wcale. Nikt go nie łowił. Niezła sprawa, co? Jeden gatunek całkowicie wyłączony - a inne 'działają'... :o









Lucjan

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #964 dnia: 12.03.2016, 21:10 »
Ależ ma minę ten sandał :D :D :D

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #965 dnia: 12.03.2016, 21:13 »
Gratuluję ryb i wytrwałości! Damian - ładnie pokosiłeś! :thumbup: Maciek - niby zimo - ale wynik dobry! :bravo:

Ja dzisiaj zaliczyłem mega dziwny dzień nad wodą, naprawdę. Pojechałem na Bonds Lake testować podajniki, przynęty i takie tam... Jako że była sobota, było sporo wędkarzy, w zasięgu mojego wzroku siedmiu, co drugi łowił na dwie wędki, No i od 10 do 16.30 jak byłem - zero brań karpi, nuklearna zima. Ciśnienie było wysokie (1030-1035 hPa), ale nie było mocnego wiatru... Rano było 0 stopni, ale później słońce wyszło po 12tej i było nawet 10 na plusie. A karp strajkował, całkowicie! Nigdy tego nie miałem tam. Nawet w grudniu, styczniu czy lutym coś się uwiesiło. Sprawdziłem jednak po 15tej wagglera- i nęciłem białymi robakami. I wpadły płocie, ładne wzdręgi (jedna 28 cm) i bonus - sandaczyk :)

Płocie, wzdręgi i sandacz- żerowały. A główna ryba, której jest tam najwięcej - karp - wcale. Nikt go nie łowił. Niezła sprawa, co? Jeden gatunek całkowicie wyłączony - a inne 'działają'... :o












Luk może te dane w pewien sposób odpowiedzą na twoje pytanie to są zweryfikowane dane dla prawie 700 szt karpia powyżej 5 kg.
 
Krzysztof

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #966 dnia: 12.03.2016, 21:15 »
Ładnie połowiliście, Panowie  :bravo:
Luk, idziesz w moje ślady, sandacze na białe robaki :P
Staś
Klasyczny Feeder

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #967 dnia: 12.03.2016, 21:17 »
Koledzy, ładnie połowiliście :bravo:

                       
Robert

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #968 dnia: 12.03.2016, 22:17 »
Dzisiaj próbowaliśmy w trójkę swoich sił na zb. Łęgoń nr 624. Pogoda jak u Kolegów wyżej, wiatr, deszcz i zimno... Niestety nie doczekaliśmy się nawet jednego brania. Cztery i pół godziny ciszy na 6 kijach... :-X ::) >:O Och...trudny początek sezonu...Ale przynajmniej pojechałem, weekendowa rybaczka zaliczona :D


Maciek! My tam jeszcze kur... wrócimy  :D :D :D

Wiadomo Ziom :D

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #969 dnia: 12.03.2016, 22:24 »
Nie liczą się rybki, tylko pobyt nad wodą! :)
Krzysztof

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #970 dnia: 12.03.2016, 22:36 »
Gratulacje dla wszystkich co połapali i spędzili troszkę czasu nad wodą :bravo: :beer: :bravo:

I ja również dzisiaj wybrałem się nad wodę , miałem siedzieć troszkę dłużej , ale nie dostosowałem ubrania do warunków panujących na dworze ( ale to wyszło z czasem siedzenia na zbiorniku :-\ ) Muszę przyznać że dzisiaj zmarzłem i zawinełem się szybko do domu . W sumie zależało mi na przetestowaniu koszyczków i formy z Guru , a do tego wpadło mi 7 karpi , tylko że wszystko praktycznie pod ten sam wymiar więc i fotek nie chciało mi się wszystkich robić :-[
Z poważaniem Marcin

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #971 dnia: 12.03.2016, 22:46 »
Ładnie połowiliście, Panowie  :bravo:
Luk, idziesz w moje ślady, sandacze na białe robaki
Super, że wróciłeś Stasiu ;)
Mam nadzieję, że wszystko ok już.

Co do karpi słyszałem od znajomego karpiarza, że jak jest większe ciśnienie niż 1010 to można zapomnieć o braciach.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #972 dnia: 12.03.2016, 22:50 »
Panowie Wasze wyniki umacniają mnie w pewnym postanowieniu ;D Choćby się waliło i sypało w poniedziałek, cisnę na komercję ;D Mam w końcu nocną zmianę w przyszłym tygodniu to trzeba to wykorzystać, zresztą stęskniłem się za karpioszkami ;D

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #973 dnia: 12.03.2016, 22:51 »
Dyzma, super opracowanie. :thumbup:
Janusz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 951
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2016
« Odpowiedź #974 dnia: 12.03.2016, 22:53 »
Piękne ryby, różne gatunki + jajko. :bravo:
Dyzma: w 2015 nie dostosowałem się do tej Twojej tabelki, najwięcej karpi 5 kg+ złowiłem w kwietniu i dużo w listopadzie   ;)
;)