Ankieta

Który fotel byście wybrali?

Korum Deluxe Accessory Chair
18 (45%)
Preston Monster Feeder Chair
22 (55%)

Głosów w sumie: 35

Autor Wątek: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair  (Przeczytany 36970 razy)

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #165 dnia: 02.10.2015, 12:56 »
Pręt/profil kwadrat 17x17mm i rurka fi 25mm

Pręt dł ok 20cm (by móc odstawić trochę osprzęt od krzesła) rurka dł zależnie od tego ile chcesz osprzętu pchać - minimum by po obu stronach weszło po 1 sztuce

Poziomujesz krzesło na złożonych nogach, wkładasz pręt/profil 17x17 w gniazdo, dokręcasz , pionujesz do tego rurkę fi25 - heftasz wstępnie ... zdejmujesz  i w imadle obspawujesz sobie dokładnie wokół, chwila pracy ze szlifierką by pozbyć się nadmiaru spawu ... malujesz i gotowe :)


0.5m pręta = 5zł , 0.5 rurki = 6zł , odrobina farby i energii do spawarki ~2zł , radość z własnej roboty - bezcenne :)

sorki za OT

wg mnie Monster > Deluxe i tak zagłosowałem.
Pozdrawiam
Olo


elvis77

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #166 dnia: 02.10.2015, 12:59 »
Jaasieek,poszukaj w temacie o przeróbkach elektro. Jest tam kilka fajnych i prostych rozwiązań.
Kąt skręcenia(pochylenie nóg)przednich adapterów to około 30° ,a tylnych około 18°. Potrzebne są lewe i prawe.
Kwadrat wewnątrz w krześle to 18x18,więc adapter najlepiej jak będzie miał około 17,5x17,5 i długości min. 60mm (tyle powinno wejść do środka,żeby się nie ruszał i żeby śrubka go złapała)plus około 100mm żeby wystawał z boku fotela. Reszta tak jak napisał Chaotic.

Offline jaasieek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 173
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Głowno
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #167 dnia: 02.10.2015, 13:08 »
Dziękuję za pomoc.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka


stefan..k

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #168 dnia: 02.10.2015, 14:00 »
Czy wymyslił ktoś może coś skutecznego i prostego żeby śruby w Monsterze cz Korumie nie niszczyły nóg?

elvis77

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #169 dnia: 02.10.2015, 14:04 »
Czy wymyslił ktoś może coś skutecznego i prostego żeby śruby w Monsterze cz Korumie nie niszczyły nóg?
Było kilka pomysłów. Z telefonu ciężko mi znaleść,ale poszukam.
Edit: Tu był specjalny temat
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=688.0
Kiedyś rozmawiałem ze znajomym i mówił,że wystarczy nałożyć kroplę jakiegoś super kleju 300 na koniec(z czoła) śruby i to pomaga,ale nie widziałem efektów. Nie wiem tylko czy nie trzeba zrobić niewielkiego dołka,żeby klej miał gdzie wejść.
Większość śrub posiada wgłębienie i to ono powoduje  take kaleczenie. Nie wiele,ale może pomóc przeszlifowanie czoła śruby.

stefan..k

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #170 dnia: 02.10.2015, 16:30 »
Przeczytałem wątek o przerobieniu śrub dociskowych, chyba jednej osobie się udało ale do tego trzeba miec niezłe zaplecze warsztatowe z maszynami włącznie!

elvis77

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #171 dnia: 02.10.2015, 17:32 »
Przeczytałem wątek o przerobieniu śrub dociskowych, chyba jednej osobie się udało ale do tego trzeba miec niezłe zaplecze warsztatowe z maszynami włącznie!
Spróbuj z tym klejem 300, lub z blaszkami(też gdzieś był taki patent,żeby podkładać cienką blaszkę pod śruby) . Tak będzie najszybciej i najprościej.

stefan..k

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #172 dnia: 02.10.2015, 19:43 »
Klej 300 -to może znaczyc wszystko z góry dodam że jestem doradcą techniczno handlowym specjalizuje sie w technice przeniesienia napędu ale też chemia przemysłowa jest mi w miarę dobrze znana nie piszę tego bynajmniej żeby sie przechwalać ale dlatego że klej służy do klejenia a nie do nanoszenia na śruby celem amortyzacji docisku więc preparatów mających w nazwie 300 jest pewnie ze 300, dlatego dobrze by było okreslic konkretnie co to za środek ale jakoś sobie tego nie wyobrażam.

elvis77

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #173 dnia: 03.10.2015, 00:17 »
Sory,że dopiero teraz uzupełniam post,ale z telefonu ciężko coś wyszukać w sieci,a dodatkowo byłem w podróży.
Ten klej to najprawdopodobniej UHU PLUS 300kg.Pewności nie mam,ale tak coś sobie przypominam.Czy nadal trzyma nie wiem,bo nie mam z nim kontaktu,żeby zapytać.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #174 dnia: 21.10.2015, 21:20 »
http://www.korum.co.uk/Item_KCHAIR-30#.Vifj-G6w5Ko 
Mają w "drapierzniku", jeszcze nie wycenione.

stefan..k

  • Gość
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #175 dnia: 21.10.2015, 21:25 »
http://www.korum.co.uk/Item_KCHAIR-30#.Vifj-G6w5Ko 
Mają w "drapierzniku", jeszcze nie wycenione.
Kolega w temacie o porównaniu dwóch wygodnych foteli wrzuca link do krzesełka z oparciem.

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Deluxe Accessory Chair vs Monster Feeder Chair
« Odpowiedź #176 dnia: 22.10.2015, 07:38 »
Podana przeze mnie info nie warta zakładania nowego tematu. Tak uznałem :sun: