Autor Wątek: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)  (Przeczytany 102029 razy)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #315 dnia: 24.04.2016, 11:48 »
Michał, możesz zrobić zdjęcię uzbrojonego pływaka na sztycy? Chciałbym zobaczyć, jak to wygląda, bo też muszę się za takim rozglądnąć :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #316 dnia: 24.04.2016, 12:32 »
Trochę się ogarnę po wczorajszej imprezie i wrzucę zdjęcia ;-)

Wysłana z Taptalk

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #317 dnia: 24.04.2016, 16:29 »
Obiecane zdjęcia.

Pływak ma taśmę zapinaną na rzep, którą przypinam do kosza, żeby nie ruszał się po sztycy. Jak dla mnie jest niezastąpiony, niektóre kosze mają pływak na swojej ramie, ale mój tego nie ma :)




Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline kkza

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 793
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Będzin
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #318 dnia: 24.04.2016, 21:35 »
Witam,

szukam składanego kosza do podbieraka i jedyny jaki znalazłem to ten:
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/12196-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-22.html
jeśli ktoś z was miał okazję go pomacać proszę o opinie, ewentualnie podpowiedzcie, proszę, jak
transportujecie kosze podbieraka podobnej wielkości w drodze na łowisko niosąc graty na grzbiecie,
jeszcze jedno pytanie, który kosz z oferty Lorpio nie będzie 'urywał' push stopów.


Karol

Method feeder, odległościówka, podlodówka
Tęsknię za przepływanką.

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #319 dnia: 24.04.2016, 21:36 »
Dzięki Michał! :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #320 dnia: 13.05.2016, 20:16 »
Chciałem odświeżyć temat, ponieważ po dzisiejszych połowach, na których używałem podbieraka http://archiwum.allegro.pl/oferta/jaxon-podbierak-spinningowy-metal-zylkowy-260cm-i5524371357.html doszedłem do wniosku, że należy go zmienić, kupowałem go patrząc głównie na jego wielkość jak i właśnie tą żyłkę, z której jest wykonany - myślałem, że będzie super, bo strząsnę po użyciu i będzie praktycznie suchy...jednak po pierwsze, oczka w nim są dużo za duże, ryby ciągle zaczepiały mi się w nim płetwami i pyskiem, po drugie ta żyłka nie jest zbyt przyjazna dla ryby, a po trzecie jaxon jak to jaxon, kupiłem pod koniec zeszłego sezonu, a jak na początku tego go rozkładałem to guma, która jest z przodu sparciała i pękła, więc musiałem naprawiać...przechodząc do konkretów, chciałbym coś bardziej przyjaznego rybie jak i poręcznego dla mnie i to jest moja propozycja:

Sztyca: http://sklepdrapieznik.pl/sklep/sztyce/13162-sztyca-do-podbieraka-mikado-x-plode-landing-net-300m.html

Kosze: http://sklepdrapieznik.pl/sklep/siatki-i-kosze-do-podbierakow-guru/17563-kosz-do-podbieraka-guru-duel-550.html
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/13937-kosz-podbieraka-preston-deep-quick-dry-landing-net-20.html

Moje pytanie tyczy się głównie waszej opinii odnośnie tej sztycy, jeżeli macie lepszą propozycję w podobnej cenie to chętnie się przyjrzę ...jeżeli chodzi o kosz to zależy mi na tym, żeby był dość spory, ponieważ łowie głównie na wodzie stojącej jak i komercji (gdzie trafi się większy karp lub jesiotr) i bardzo sporadycznie na rzece, z resztą o małym uciągu.

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 361
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #321 dnia: 13.05.2016, 20:27 »
Oba kosze są ok, jeśli chodzi o sztyce to zdecydowanie polecam Drennan red range, ma 2,40m a nie 3m, pytanie czy Ci tyle wystarczy, ale za to jest sztywna, świetna nawet na większe karpie i w dobrych rękach posłuży parę lat.Tylko jest droższa, w Drapieżniku coś ok. 140zł.,lepiej ciut dołożyć niż później kupować po raz drugi.
Sławek

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #322 dnia: 13.05.2016, 20:34 »
Oba kosze są ok, jeśli chodzi o sztyce to zdecydowanie polecam Drennan red range, ma 2,40m a nie 3m, pytanie czy Ci tyle wystarczy, ale za to jest sztywna, świetna nawet na większe karpie i w dobrych rękach posłuży parę lat.Tylko jest droższa, w Drapieżniku coś ok. 140zł.,lepiej ciut dołożyć niż później kupować po raz drugi.

No racja, w Drapieżniku akurat brak na stanie, ale można zadzwonić i spytać.. a jeszcze wpadła mi w oko taka:http://rajwedkarski.istore.pl/pl/p/DAIWA-Landing-Net-Handle-2.5m-Sztyca-do-Podbieraka/23076223

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 361
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #323 dnia: 13.05.2016, 20:37 »
Ja kupiłem w sklepie Gruba Ryba w Kielcach, naprawdę polecam, towar pewny i sprawdzony, ostatnio w najnowszym filmie Luk coś o tej sztycy wspominał i chwalił jak dobrze pamiętam. Jest na stanie: http://www.sklep.egrubaryba.pl/sztyca-drennan-red-range-x-strong-24m-landing-net-pole-p-14.html
Sławek

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #324 dnia: 13.05.2016, 20:46 »
Muszę to przemyśleć, chociaż powiem szczerze, że teraz ten mój jaxon nieszczęsny ma 3 m i mam wrażenie czasem, że jeszcze by się troszkę przydało ^^

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 361
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #325 dnia: 13.05.2016, 20:51 »
Muszę to przemyśleć, chociaż powiem szczerze, że teraz ten mój jaxon nieszczęsny ma 3 m i mam wrażenie czasem, że jeszcze by się troszkę przydało ^^
Przemyśl sprawę, patrząc na link który wstawiłeś, to ten jaxon ma 260 cm, a sztyca red range 240cm + kosz 55cm to daje prawie 300cm, więcej niż masz teraz.
Sławek

Offline Kornel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #326 dnia: 13.05.2016, 20:56 »
Tzn mój ma 3 m w całości, razem z siatką....w sumie wyszło by podobnie jak teraz :) ok dzięki :thumbup:

Offline blazejo92

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #327 dnia: 20.06.2016, 18:25 »
Witam. Czy do wędkowania na komercji wg. Was lepiej sprawdzi się zestaw sztyca + kosz czy zintegrowany podbierak karpiowy?
Łowię głównie karpie (do 8kg), ale od czasu do czasu to i leszcze, karasie, liny.
Myślałem, żeby pod karpie większy kosz zakupić ok 75x65cm, a na mniejsze ryby ok 50x40.
Pozdrawiam :)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 926
  • Reputacja: 405
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #328 dnia: 30.06.2016, 14:41 »
Moze ktoś coś powiedzieć o sztycy Sensas Aligator?

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Podbierak wyczynowy (kosz + sztyca)
« Odpowiedź #329 dnia: 30.06.2016, 16:05 »
Witam. Czy do wędkowania na komercji wg. Was lepiej sprawdzi się zestaw sztyca + kosz czy zintegrowany podbierak karpiowy?
Łowię głównie karpie (do 8kg), ale od czasu do czasu to i leszcze, karasie, liny.
Myślałem, żeby pod karpie większy kosz zakupić ok 75x65cm, a na mniejsze ryby ok 50x40.
Pozdrawiam :)

Kupiłem ten kosz : http://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-do-podbierakow/12198-kosz-podbieraka-korum-folding-spoon-net-30.html
i powiem Ci, że jest sporo wygodniejszy w "operowaniu niż klasyczny podbierak karpiowy.
Polecam.
Fotka poglądowa co do wielkości:




edit// Postaram się jeszcze zrobić fotki porównujące wielkość podbieraka karpiowego (ramię 1m), do kosza korum, jak wrócę od rodziców to wstawię.
Paweł.