Autor Wątek: Nowa zanęta Lorenca do method feeder  (Przeczytany 71770 razy)

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #75 dnia: 13.01.2016, 12:51 »
Teraz czekamy na cenę ;) Wyglada ciekawie tylko szkoda że nie będzie paczek po 2 kg :/ Ale i tak trzeba będzie wytestować ;)

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #76 dnia: 13.01.2016, 13:09 »
To jest zanęta proteinowa a nie spożywcza więc źle widzisz :) :thumbup:

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #77 dnia: 13.01.2016, 13:11 »
Zanęty pakowane po 2 kg do metody ? nie wiem czy jest potrzeba skoro na cały dzień łowienia wystarczy 400-600 gr chyba że do wstępnego nęcenia to wtedy używamy innych mieszanek zanętowych i one przeważnie są pakowane po 2 kg.

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #78 dnia: 13.01.2016, 13:12 »
Pakowane po więcej = taniej i na dłużej. Konkurencja Angielska tak ma.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #79 dnia: 13.01.2016, 13:14 »
No tak ale lepiej mieć zanętę świeżą niż gromadzić stare gnioty ,a taniej nie znaczy dobrze :thumbup:  cena będzie w okolicy ceny pelletu który od tego roku idzie ja cały sprzęt do góry( patrz kurs euro-dolar)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #80 dnia: 13.01.2016, 13:18 »
Zanęty pakowane po 2 kg do metody ? nie wiem czy jest potrzeba skoro na cały dzień łowienia wystarczy 400-600 gr chyba że do wstępnego nęcenia to wtedy używamy innych mieszanek zanętowych i one przeważnie są pakowane po 2 kg.



Jak zanęta będzie podobna do mieszanek Sonu albo Bait Techa to w grę będą wchodzić mixy , przynajmniej ja będę działał , jak Luk na jednym z filmów . Dlatego dwukilowe paki będą lepsze i tańsze , przy mojej ilości wyjazdów to zawsze coś . Szkopuł jednak w tym , czy będzie na podobnym poziomie ? Tak czy inaczej na bank kupię te zanęty .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #81 dnia: 13.01.2016, 13:26 »
Co do zanęt typu MMM, to one nie pracują. Na komercjach nie jest to wymagane.

A cena? Tak jak myślałem, zbliżona do ceny pelletu, ale i tak taniej wychodzi niż 1 kg kupnej brytyjskiej. Przy 2 kilogramowej cena już identyczna... No ale zawsze coś!

Co do 'świeżości'  - rybne zanęty raczej jej nie tracą jeżeli są zamknięte w opakowaniu. Nigdy nie stwierdziłem różnicy w wynikach, czy to przy korzystaniu ze świeżej zanęty jak też takiej co ma ze dwa tygodnie. Śmierdzi z jednakową mocą :D

Paczki 700 gram mają duże plusy - porcja idealna na jedna sesję, mozna kupić dwa rodzaje i mieszać ze sobą :) Na paczki 2 kg Lorpio ma jeszcze czas - potrzebuje polskiego konkurenta, który podniesie mu poprzeczkę :D Stawiam na Boland - zapewne już tam się pocą na wieść o kolejnym odejściu konkurencji (nowe zanęty Lorpio właśnie) :)
Lucjan

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #82 dnia: 13.01.2016, 13:33 »
No tak ale lepiej mieć zanętę świeżą niż gromadzić stare gnioty ,a taniej nie znaczy dobrze :thumbup:  cena będzie w okolicy ceny pelletu który od tego roku idzie ja cały sprzęt do góry( patrz kurs euro-dolar)

Pellet Lorpio Method Basic 700gr - 11.49 http://skleptrabucco.pl/pellet-lorpio-method-basic-700gr/, czyli taka zanęta będzie w okolicy 12,00 - 14,00 zł.
700 gr Sonubaits MMM kosztuje 13,48 zł - tu zrobiłem hipotetyczne wyliczenie dla paczki 700 gr MMM: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3100.msg83862#msg83862
Oczywiście przetestujemy, ale cena nie zbliżyła się w żaden sposób do atrakcyjnej w odniesieniu do angielskich zanęt.
Pozdrawiam
Tomek

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #83 dnia: 13.01.2016, 13:42 »
Są plusy i minusy pakowania po 700 gr ;) To nie zmienia faktu że te zanęty koniecznie trzeba wytestować ;) A kiedy można się spodziewać tych zanęt w sklepie?

Offline Major

  • SklepTrabucco.pl
  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 329
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Żadna technika nie jest mi obca
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #84 dnia: 13.01.2016, 13:44 »
Jaka praca zanęty do metody ?? przecież dobra mieszanka nie powinna praktycznie wcale pracować ma dobrze prezentować przynętę oraz w miarę szybko kłaść dywanik i te zanęty takie są :thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #85 dnia: 13.01.2016, 14:11 »
No tak ale lepiej mieć zanętę świeżą niż gromadzić stare gnioty ,a taniej nie znaczy dobrze :thumbup:  cena będzie w okolicy ceny pelletu który od tego roku idzie ja cały sprzęt do góry( patrz kurs euro-dolar)

Pellet Lorpio Method Basic 700gr - 11.49 http://skleptrabucco.pl/pellet-lorpio-method-basic-700gr/, czyli taka zanęta będzie w okolicy 12,00 - 14,00 zł.
700 gr Sonubaits MMM kosztuje 13,48 zł - tu zrobiłem hipotetyczne wyliczenie dla paczki 700 gr MMM: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3100.msg83862#msg83862
Oczywiście przetestujemy, ale cena nie zbliżyła się w żaden sposób do atrakcyjnej w odniesieniu do angielskich zanęt.


Tomek, ale Sonubaits swoje kilogramowe paczki sprzedaje po 4 funty za kilo (czy 900 gramów). Podobnie jak Dynamite czy Bait-tech. Tutaj Lorpio jest tańszy :)
Lucjan

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #86 dnia: 13.01.2016, 14:20 »
Koniecznie spróbuję.
Pelecik 2mm kupowałem w tamtyn roku, w tym obkupiłem się w zanety MMM i zamierzam stoować miks pellety/zaneta.
Mi paczuszki 700gr pasuja. I tak sporo już dźwigam na łowisko, a taka na moje sesje jest w sam raz.

Niestety jeśli prawdopodobna cena będzie oscylowała w granicy12-14 zł za opakowanie, nie będzie to konkurencja dla MMM czy SS.
Plusem może być dostępność, choć śmiem wątpić, bo np. pelecik 2mm w opakowaniach 700gr w sezonie nie wszędzie i nie zawsze był dostępny (jeśli chodzi o sklepy stacjonarne).
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #87 dnia: 13.01.2016, 14:21 »
Luk, moje wyliczenie było czysto matematyczne, 13,48 zł kosztuje 700 gr MMM w paczce (z paczki) 2 kilogramowej za 38,50 zł, to nie jest taniej, to wychodzi z wyliczenia.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #88 dnia: 13.01.2016, 15:25 »
Ja obstawiam że będzie kosztować 15,00 zł, Carp Zoom po tyle chodzi.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #89 dnia: 13.01.2016, 15:33 »
Luk, moje wyliczenie było czysto matematyczne, 13,48 zł kosztuje 700 gr MMM w paczce (z paczki) 2 kilogramowej za 38,50 zł, to nie jest taniej, to wychodzi z wyliczenia.

Tomek, mi chodzi o to, że brytyjskie firmy ustawiają paczkę kilogramową na 4 funty, przy dwukilowej za 6. Przelicznik jest oczywisty. Sam Lorpio i tak musi się wpierw wstrzelić. Mniejsze paczki to mniejsza cena, mniejsze pudła, mniejsze zamówienia hurtowe. Sklepy mniej boli przy zamawianiu, a i klient mniej zasobny może zmiejszać sobie Magnetica z Metodą teraz i ma ciekawy miks :) Na paczki 2 kilo przyjdzie czas... A przy firmach wchodzących w Bait-techa, Sonubaitsa czy Dynamite'a - teraz będzie i tak  szerszy wybór. Jako wędkarze nie stracimy, konkurencja pewnie nie śpi, i tez myśli jak zrobić coś bardziej konkurencyjnego niż Lorpio.
Pytanie czy zanęty są warte swojej ceny :D Jestem pewien, że na naszym forum poznamy właściwości ich bardzo dobrze, po wnikliwych testach ;D
Lucjan