Autor Wątek: Drennan Insert vs Giant  (Przeczytany 89181 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #60 dnia: 28.11.2014, 10:08 »
Nie do końca trzeba tak robić Promek! Drennan ma wymienny dolnik, który posiada opisane dociążenie. jeżeli wymieni się taki 1,5 grama na 1 gramowy - zostaje nam więcej opcji z rozmieszczeniem śrucin, oczywiście to samo dotyczy się innych wagowych wersji. Ktos pomyslał - bo opisany jest i dolnik i sam spławik - tak więc można dojść co i jak. Kupując trzy spławiki z różnymi kolorami antenek i w róznych opcjach wagowych - można sobie wiele pokombinować.

W przypadku wiatru i uciągu o przeciwnym kierunku - to niestety - waga spławika ma wiele do powiedzenia. Zakotwiczenie zestawu  odbywa sie poprzez lokowanie śrucin jak najniżej oraz przez zwiększenie 'gruntu'. Z każdym spławikiem będzie problem. Zbyt cięzki - i ryba wypluwa przynęte czując opór. Zbyt duży grunt - brania sa mniej widoczne... Dlatego trzeba stosować metodę 'środka'. Wymienny dolnik może wymiernie pomóc z przemieszczeniem obciążenia na dół zestawu.

Lucjan

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #61 dnia: 28.11.2014, 10:24 »
Tak jak pisałem w którymś z wcześniejszych postów dopiero zaczynam bawić się wagllerem i nie wszystko jeszcze ogarniam. Obejrzałem jeszcze raz spławiki i faktycznie są tak pomyślane jak  piszesz Luk. Wymienne antenki ( to wiedziałem ) i wymienne obciążenie wstępne ( to mi jakoś umknęło ) a to faktycznie sprawia że konfiguracja
Insertów może być bardziej różnorodna. W takim razie mój  "wywód" z poprzedniego postu może się sprawdzić jedynie w przypadku fabrycznej konfiguracji spławików.
Znowu się czegoś nauczyłem ;D

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #62 dnia: 28.11.2014, 12:02 »
Też mnie Luk teraz zaskoczył,też miałem problem z tym że za mało było na żyłce obciążenia,pozostało mi teraz tylko zamówić inne gramatury i pokombinować.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #63 dnia: 28.11.2014, 12:33 »
Właśnie zastanawia mnie dlaczego Drennan nie sprzedaje samych ciężarków do spławików.
Być może liczy, że więcej zarobi, bo ludzie, chcąc zastosować inne dociążenie, muszą kupić cały nowy spławik.
Ja tych Insertów oraz Peacocków to mam chyba z 50 sztuk, więc ołowiu mi się też nazbierało.
Czasem łowię tak, że używam spławika 3 g i zakładam do niego obciążenie 2,5 g.

Bardzo rzadko używam cienkich Insertów. Nie widzę dobrze tej antenki. Moim zdaniem Drennan stosuje niezbyt dobre farby. Ostatnio wprowadził serię spławików Glow i to rzeczywiście jest klasa. Niestety w Insertach ten lakier nie znalazł póki co zastosowania. Przydałby się taki sam, jak ten żółto-zielony, tylko w odcieniu czerwieni.

Na chwilę obecną używam prawie wyłącznie modelu Giant i kombinuję, malując samemu antenki.

Szkoda, że nie można kupić takich antenek niepomalowanych. Myślę, że w cienkim Insercie też bym potrafił samemu dobrać lepszy lakier i antenka byłaby bardzo dobrze widoczna.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #64 dnia: 28.11.2014, 13:01 »
Ładnie je malujesz Mateo! :)  yak powinni je malowąć w Drennanie, może nawet z kombinacjami - czarno żółty... Ja mam od wpatrywania sie w inserta 'ocząpląsy'. Śmiejcie sie lub nie - ale zwłaszcza czerwony kolor na lekko pofalowanej wodzie męczy wzrok. Po oderwaniu się - mam wrażenie, że wszystko się przesuwa. Najbardziej przyjaznym kolorem jest dla mnie czarny...

Ale malowanie jak pokazał Mateusz jest rewelacyjne. Zwłaszcza brania podnoszone są widoczne rewelacyjnie wtedy. Czasem można naprawde poprawic wyniki zacinając tylko małą, maleńką zmianę w zanurzeniu. Ale bez fajnych, jaskrawych kolorów o to ciężko!
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #65 dnia: 28.11.2014, 17:33 »
Czasem można naprawde poprawic wyniki zacinając tylko małą, maleńką zmianę w zanurzeniu.
No właśnie. Ja, odkąd zacząłem łowić wędką z kołowrotkiem, często popełniałem ten właśnie błąd, że za długo czekałem. Zmieniłem podejście po tym, jak w sieci zaczęły się pokazywać podwodne filmy obrazujące brania ryb.
Cały czas się im przyglądam i opracowuję sobie nowe strategie.
Kilka dni temu wymyśliłem nawet wzór na to, jak daleko powinna znajdować się śrucina sygnalizacyjna od haczyka, biorąc pod uwagę wysokość na jaką ryba (w zależności od swojej wielkości) podnosi przynętę :) Oglądałem w zwolnionym tempie (dobrze, że stworzyli taka opcję w YT) wiele żerujących ryb, głównie linków i płoci. Najlepsze są te filmiki, gdzie widać jednocześnie branie pod wodą i zachowanie się spławika.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #66 dnia: 28.11.2014, 19:05 »
czyli zakupie 1.5 i 2gr insert i 1.5 i 2 gr giant z obciazeniem ,wymienne antenki(chyba nadadza sie do inserta i gianta ?)Zaczep do spławika z krętlikiem ,Stoper Lateksowy Drennan FLOAT STOPS MEDIUM. jak dobrze zrozumialem to obciazenie z 1.5gr moge dac do 2gr i bedzie wiecej mozliwosc ze srucinami ?

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #67 dnia: 28.11.2014, 19:45 »
Teoretycznie tak ale jest chyba jeden problem ( matematyczny )
2 gramowy Giant potrzebuje 0,8g na żyłkę. I tu zasada że pod spławikiem powinno być min 75% obciążenia jest
zachowana. Ale jeśli przełożymy obciążenie 1,5g to wtedy 0,5 g pójdzie dodatkowo na żyłkę i będzie 0,8 + 0,5 = 1,3g. Czyli 1,5g do 1,3g i tu proporcje będą zachwiane no chyba, że coś pokręciłem :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #68 dnia: 28.11.2014, 20:27 »
Teoretycznie tak ale jest chyba jeden problem ( matematyczny )
2 gramowy Giant potrzebuje 0,8g na żyłkę. I tu zasada że pod spławikiem powinno być min 75% obciążenia jest
zachowana. Ale jeśli przełożymy obciążenie 1,5g to wtedy 0,5 g pójdzie dodatkowo na żyłkę i będzie 0,8 + 0,5 = 1,3g. Czyli 1,5g do 1,3g i tu proporcje będą zachwiane no chyba, że coś pokręciłem :)
Proporcje są już zachwiane na wstępie. Giant z dociążeniem 2 g i 0,8 g na żyłce daje już 71% przy spławiku. Jeśli założymy 1,5 g przy spławiku, to będzie to 53%.
Nie jest powiedziane, że przy tak zachwianych proporcjach zestaw będzie gorszy, ale rzeczywiście, można się spodziewać mniejszej dokładności rzutów oraz większej podatności na splątania.

Ja staram się, żeby obciążenie przy spławiku było co najmniej 70%.

Swoją drogą ciekawe czemu producent nie zadbał, aby stosunek był zachowany.
Najmniejszy Giant Crystal 0,8 to już w ogóle jest 50:50%.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #69 dnia: 28.11.2014, 21:20 »
Beton - dobry wybór. dodałbym tylko może jednego loaded crystal wagglera (ołówek) 2 lub 2,5 grama na falę i dalsze dystanse i masz wszystko prawie...

Ja Wam powiem, że nie sprawdzam dokładnie juz ile mam obciążenia, wiem, że z gumka jest więcej niż 80 % ale zestaw mi działa... Na pewno jest gorzej jak zbyt dużo ma się ołowiu na żyłce. Dzięki Wam dowiedziałem się dokładnie co i ile waży... ;)
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #70 dnia: 28.11.2014, 22:02 »
Dzięki Wam dowiedziałem się dokładnie co i ile waży... ;)
No, ja bym nie był sobą, jakbym wszystkiego nie przeliczył :D
Pozdrawiam
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #71 dnia: 28.11.2014, 22:55 »
Umiesz liczyć,licz na siebie ;)

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #72 dnia: 28.11.2014, 23:34 »
Cytuj
Proporcje są już zachwiane na wstępie. Giant z dociążeniem 2 g i 0,8 g na żyłce daje już 71% przy spławiku
Masz rację Mateo, cyfry mówią same za siebie, tylko, że prawie zawsze zakłada się jakiś łącznik, który coś waży
i wtedy jest np. 2,1 do 0,7 ale mniejsza o te dziesiąte grama ważne, że wiemy o co chodzi.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #73 dnia: 13.12.2014, 01:16 »
A jak ma sie sprawa przy zakupie dowolnej gramatury splawika crystal, a fabrycznym kolorem malowania antenki.Np. splawiki Loaded Insert Crystals na stronie Drennana maja rozne kolory anten w zaleznosci od gramatury, sa czerwone,zolte i pomaranczowe.Czyli kupujac cala gramature z tego modelu mamy juz 3 kolory,ktore mozemy naprzemiennie zamieniac miedzy soba?

http://i0.wp.com/drennantackle.com/thelatest/wp-content/uploads/2014/09/loaded-insert-crystal-range.jpg?resize=640%2C205



Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Insert vs Giant
« Odpowiedź #74 dnia: 13.12.2014, 02:31 »
Nie wiem jak to jest do końca i jak są pakowane spławiki - ale u mnie w sklepach jeden typ spławika ma różne antenki. Mam okazję je sobie wybrać. Myślę, że jeżeli kupując w jakims sklepie dodasz informacje z prośbą o danie różnych antenek, to powinni to zrobić (klient nasz pan - nieprawdaż?)... U mnie czerwona to 60% łowienia, czarna 30% a żółta 10%. Markerem zawsze można czerwoną lub żółtą przemalować bardzo szybko jakby co...
Lucjan