Autor Wątek: Odzież, buty, czapki... - czyli w co powinien ubrać się wędkarz  (Przeczytany 33084 razy)

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Cześć,  wypowiem się o butach.
z racji wykonywanego zawodu (siły specjalne)  testowałem Buty wyłącznie najlepszych producentów i tak.
Adidas gsg9 but nieprzecietnie zaj.... Ale na ryby odpada.
Haix miałem 4 lata,  zima lato super. Troszkę podeszwa twarda. Słabo trzymają ciepło - na ryby może być.
Magnumy buty powyżej 500 stow Oki. Niższe modele słabizna. Np. Potrafią się rozklejać.
Lowa buty fajne miękkie, skóra bardzo dobra. Oddychają,  słabiej z utrzymaniem ciepła,.
Kupaczaki - i to jest to co każdy wędkarz powinien mieć buty miazga pod każdym względem.
Batesy.  Jako but taktyczny Oki. Fajny wygląd podobnie jak z Magnumem powyżej standardu but Oki.

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
O ciuchach też mam swoje wyrobiomy zdanie jak coś to służę kolegom na forum.
Ps. Piszę z lasu,  żona z teściowa szukają grzyba :-D ja wolę wodę i rybki. Dzisiaj sesja nad wartą. Pozdrawiam

Splot

  • Gość
Cześć,  wypowiem się o butach.
z racji wykonywanego zawodu (siły specjalne)  testowałem Buty wyłącznie najlepszych producentów i tak.
Adidas gsg9 but nieprzecietnie zaj.... Ale na ryby odpada.
Haix miałem 4 lata,  zima lato super. Troszkę podeszwa twarda. Słabo trzymają ciepło - na ryby może być.
Magnumy buty powyżej 500 stow Oki. Niższe modele słabizna. Np. Potrafią się rozklejać.
Lowa buty fajne miękkie, skóra bardzo dobra. Oddychają,  słabiej z utrzymaniem ciepła,.
Kupaczaki - i to jest to co każdy wędkarz powinien mieć buty miazga pod każdym względem.
Batesy.  Jako but taktyczny Oki. Fajny wygląd podobnie jak z Magnumem powyżej standardu but Oki.
Co do magnumów tańszych niż 500zł to się nie zgodzę. Do cywilnego wykorzystania naprawdę super. Za 200 300zł mamy buty na lata. Jeśli ktoś dba to będą służyć. Kupczaki to górna półką i taka też cena. Marzenie każdego chłopca Miałem też lubliny 4 lata wytrzymały. Buty używam na ryby, grzyby i raz w roku górki. Do tego to buty na lata.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Testowałem Magnumy w naprawdę ciezkich warunkach. Ja je omijam szerokim łukiem, Lepsze są już 5.11 tactikal

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Na grzybki i na komercje jak najbardziej się zgadzam z kolegą. Natomiast w teren, wątpię. 
Pozdrawiam

Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Aha uwaga na podruby kurczaka,  szyte przez wojasa. But podobny i to tyle.

Splot

  • Gość
Aha uwaga na podruby kurczaka,  szyte przez wojasa. But podobny i to tyle.
Widziałem kiedyś oryginalne używane na wrocławskiej giełdzie staroci za 300zł.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline vito222

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • na luzie
  • Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
  • Ulubione metody: feeder
Nie jestem z Wrocławia ale np. w Krośnie Odrzańskim jest sklep właśnie z używanymi butami jest duży wybór między innymi haix ów

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Od ponad 10 lat zajmuję się survivalem i podobnymi, więc ciuchy i buty tego rodzaju mam dobrze "ogarnięte". Helikon przy tych cenach to lekka przesada. Jest kilka modeli ciuchów godnych polecenia, ale co do nieprzemakalności i wytrzymałości to mam wiele zastrzeżeń. Jak chcecie się czegoś konkretnie dowiedzieć to piszcie - chętnie podzielę się opiniami i doświadczeniem w wyborze.
Error Team Poland

Offline wsw1515

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lubuskie
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ubrania firmy Geoff Anderson są godne polecenia.Najlepsza firma Europejska robiąca ciuchy dla wędkarzy,z tym że trochę kosztują ale są  mega.
Jest i będzie dobrze.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
vito i andrzeju! Jak się czyta to wiadomo że jesteście ogarnięci w temacie! Po co wam miliony pytań których sam mam wiele! Proszę przedstawcie podstawowe opcje w waszym mniemaniu i rozsądnej cenie . Już na start macie u mnie plus! vito widać mój ziom niemal z jednego terenu! Pozdrowionka!
Arek

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Dziękuję chłopaki za rozjaśnienie tematu. W takim razie odpuszczę sobie Helikona, a poszukam czegoś z demobilu. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycję na parkę która nie boi się wody i oddycha to będę bardzo wdzięczny dfq dziękuję za linka z propozycją fajnie wygląda ta kurtka :thumbup: a to faktycznie jest kurtka kontraktowa szyta na potrzeby armii, czy tylko szyta na wzór?
Jožin z bažin

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Ja używam głównie odzieży takich marek jak:
- spodnie: Vertx  (głównie model Phantom OPS Tactical Pants VTX8600 )- bardzo mocne, dobry krój, wzmocnione - oczywiście nie uchronią od deszczu czy wiatru - są to gacie do łażenia po lesie, na ryby itd.
- jak pada deszcz to mam gacie z laminatu 3 warstwowego z membraną PTFE (lepszy dobry laminat niż membrana z_nie_wiadomo_czego). Są to wojskowe spodnie które zakłada się na  spodnie podstawowe. Producentem jest polska firma Kama. Spodnie zajmują bardzo mało miejsca i są bardzo mocne.
- jako kurtkę używam kurtki goretexowej też firmy Kama - model nazywany "best defense". Kurtkę mam już 4 lata i śladu po niej nie widać. Gore trzyma. Kurtkę ciężko dostać ale kosztuje ok. 300PLN. W mojej ocenie warta każdej złotówki.
- na zimę mam spodnie z windstopera firmy polskiej Summit - 4 lata i dalej super.
Z marek dostępnych w Polsce polecam Leo Kohler - ciuchy dosyć drogie, ale miałem mundur tej firmy, i 3 lata tyrania w lesie wytrzymał bez ani jednej dziury.
Ogólnie to należy unikać marek które szyją tylko dla myśliwych i tylko dla wędkarzy bo na "dzień dobry" orżną Was jako pasjonatów. Polecam szukać sprawdzonych marek na wyprzedażach, czy np. na forach specjalistycznych np: tactical.pl. Ciuchy wojskowe są jak najbardziej ok. i powiem Wam, że jak trafi się na dobry egzemplarz niemieckiego flectarna w gore-tex to posłuży latami. Tylko ten kamuflaż...
Helikon czasami wypuszcza dobre produkty - są nowe spodnie OTP Outdoor Tactical Pants -i je polecam.
Jak coś pytajcie - chętnie odpowiem.
Jak traficie coś z polskich marek - Kama czy Summit - to brać w ciemno, to produkty używane przez nasze jednostki specjalne i jest to najwyższa jakość.
Error Team Poland

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Dziękuję chłopaki za rozjaśnienie tematu. W takim razie odpuszczę sobie Helikona, a poszukam czegoś z demobilu. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycję na parkę która nie boi się wody i oddycha to będę bardzo wdzięczny dfq dziękuję za linka z propozycją fajnie wygląda ta kurtka :thumbup: a to faktycznie jest kurtka kontraktowa szyta na potrzeby armii, czy tylko szyta na wzór?

To są faktycznie kurtki kontraktowe. Mozna  czasem trafic na prawie nówke. Tylko musisz uwazac bo jest wiele roznych podobnych modeli (tez fajne). Ale t e nieprzemakalne i oddychające muszą miec gore-tex. I one są bardzo lekkie.
Znów jestem

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Andrzeju! :) :thumbup: !
Arek