Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1179050 razy)

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2835 dnia: 31.05.2015, 20:36 »
w piątek wyszedłem ze szpitala i na pocieszenie ,że nie dotarłem na zlot pojechałem dziś z żoną na PZW . Ryby współpracowały słabo , złapaliśmy trio w postaci małego leszcza,karpika,(sumiki :thumbdown:) i karaś 43cm który bardzo poprawił mi humor ;D rybki oczywiście wróciły do wody.
Pozdrawiam
Jacek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2836 dnia: 31.05.2015, 21:20 »
Dziś bryndza,dwa leszczyki,krąp i z 15 okoni chyba pełnia będzie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2837 dnia: 31.05.2015, 22:32 »
Po  dzisiejszym powrocie ze Szkocji zaliczyłem staw u znajomego testowałem zanętę i przynętę (kulki pływające) oraz haczyki Guru. Zanęta jak zanęta (dalsze testy w sobotę i niedziele na rzece) kulki spoko, haczyki super .

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2838 dnia: 31.05.2015, 22:34 »
Mój pierwszy japoniec z tej wody. A łowię tu...ho ho albo i dłużej :)
Z linem masakra. Dzisiaj poszedłem w inne miejsce. Dość płytkie. Liny podchodzą tam dalej od brzegu. Trzeba łowić na 12-15m. To determinuje stosowanie większych spławików. Używałem 0,8g i było to absolutne minimum, aby oddawać wystarczająco dalekie rzuty. Nie było szans. 8-10cm płoteczki można tym zestawem spokojnie łowić. Ich brania są wyjątkowo pewne. Ale lin się nie pomyli :D
Naprawdę nie wiem skąd u nich tak ogromne wyczulenie na opór przy braniu. Po tak wielu latach nad tą wodą nadal mnie to fascynuje...
Chyba jedynym rozwiązaniem tego problemu byłoby intensywnie zarybienie zbiornika inną populacją lina. Po wymieszaniu, może byłoby inaczej...
A tak, pozostaje bat i spławiczki wielkości grubej zapałki..

Offline KrzysztofR

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 291
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Naturalne leki
  • Lokalizacja: Odolanów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2839 dnia: 31.05.2015, 22:40 »
Przez dwa tygodnie przebywałem na terenie Szkocji ,napisać mogę że woda jest zasobna w ryby ,woda czyściutka (jeziora) rzeki nie za bardzo. Co do wędkowania masa szkotów zabiera ryby i to malutkie nie zauważyłem żeby (nasi rodacy tak postępowali) szczupaki brały na makrele (trupek).

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2840 dnia: 31.05.2015, 23:27 »
Dzisiaj spontanicznie pojechałem z synem nad wodę koła Krokodyl i zarazem naszą klubową w Blizanowiecach. Wypad był krótki od 17 do 20 ale rybki pięknie współpracowały. Złapałem 8 karpi po około 2-3 kg w tym dwa powyżej 4 kg a do tego na dokładkę 3 karasie :) Wszystkie skusiły się na Dunbelsy z Drennana.
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2841 dnia: 01.06.2015, 00:24 »
Wybrałem się dziś nad ukryte w lasach jezioro, taka dzika Silesia bo każdy komu pokazuję te fotki nie chce wierzyć że to jednak Śląsk. Nastawiałem się na lina choć tak naprawdę nie miałem pojęcia co pływa w tej wodzie



Łowiłem tylko jedną wędką ze spławikiem Jakuba 0,75g
Miejscowka wyglądala tak :




Na początku kilka wzdręg, potem małych płotek



Zanętę miałem nietypową bo słodko-rybną. Łowiłem na pinkę, ale po braniach drobnicy założyłem kuku z puszki i był spokój. Po 3 godzinach zaczęło się bąblowanie i drobnica zniknęła. Piękne linowe branie poprzedzone pyknięciami, wysadzaniem spławika, trwające dobre 5 minut, potem odjazd spławika - zacinam i ryba na wyjącym hamulcu odjeżdża w zielsko, więc wstałem ze stołeczka i .....jak nie wywinę orła na plecy ! Pośliznąłem się na błocie i mokrej trawie , poleciałem na podpórkę, którą wygiąłem prawie na kąt prosty, a głową przygrzałem w stołek, dobrze że poduszka na nim była, bo mogło się to skończyć gorzej. Oczywiście wędki z ręki nie wypuściłem, co zaowocowało zerwaniem przyponu. Narobiłem przy tym takiego rumoru, że można było na godzinę zapomnieć o braniach czegokolwiek. Jeszcze do teraz bolą mnie żebra i głowa z tyłu. Niech żyje zgrabność!
Pozdrawiam - Gienek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 455
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2842 dnia: 01.06.2015, 06:24 »
Zapewne "najadłeś" się strachu, rybki pewnie też - jeden huk. Odbijesz sobie :) Zdrowia życzę.
Darek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 854
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2843 dnia: 01.06.2015, 06:42 »
Gratuluję wszystkim połowów, oj dzieje się, dzieje... ;D  :thumbup:

Super woda Gienek, szkoda, że lin się urwał...
wadziol - widzę, że dumbellsy rybom się podobają - łowisz na tutti frutti czy pineaplle?
Grzesiek, a ten karaś nie jest czasem pospoliciakiem w innych barwach? :D Fajny!
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 704
  • Reputacja: 2001
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2844 dnia: 01.06.2015, 06:48 »
 A ja wczoraj nie wytrzymałem  i na 2h skoczyłem przetestować kulki od Sonu. Wynik 4:0 dla... białych robaków. Hmm...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2845 dnia: 01.06.2015, 07:01 »
Gratuluję wszystkim połowów, oj dzieje się, dzieje... ;D  :thumbup:

Super woda Gienek, szkoda, że lin się urwał...
wadziol - widzę, że dumbellsy rybom się podobają - łowisz na tutti frutti czy pineaplle?
Grzesiek, a ten karaś nie jest czasem pospoliciakiem w innych barwach? :D Fajny!
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2846 dnia: 01.06.2015, 09:42 »
"Grzesiek, a ten karaś nie jest czasem pospoliciakiem w innych barwach? :D Fajny!"

Hmm...Tak, kształt płetwy grzbietowej może sugerować że to karaś złocisty...
Walczył także jak karaś złocisty.
Jednak ogólnie budowa ciała bardziej w typie japończyka. Duże karasie srebrne mają solidniejszą budowę ciała. Trochę w typie karpia. Szeroki kark, i ogólnie są bardziej nabite.. Ten mój był właśnie bardzo masywny. Ubarwienie także typowe dla japońca...

Może to jakaś hybryda...


Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2847 dnia: 01.06.2015, 14:35 »
Dzisiaj rano łowiłem na komercji "Różany Młyn" od 7 do 11:50 na, ku wielkiemu zaskoczeniu odkryłem skuteczność "Method Feeder" na którą złowiłem 8 Karpików w granicach 43-50cm. Na "Metodę" rozpocząłem łowienie dopiero w tym roku i muszę powiedzieć, że ta metoda wędkarska jest genialna, wcześniej moje wyniki na grunt były bardzo mizerne, a tu proszę 8 karpi w niecałe 5 godzin na jedną wędkę. To dla mnie wielki sukces. Najlepszą przynętą okazała się mielonka w chili.
Sorry za brak zdjęć ale nie mogłem ich wstawić, bo miały one za duży rozmiar i nie mogłem ich wstawić jako załączniki.
Może znacie jakieś sposoby jak ominąć ten problem?

Dzięki za porady dotyczące zdjęć.


Wojciech

Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2848 dnia: 01.06.2015, 14:36 »
Dalsza część zdjęć:
Wojciech

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #2849 dnia: 01.06.2015, 15:59 »
Dziś szybki wypad na rybki. Niestety z powodu korków jechałem 2 razy dłużej niz zwykle.
Dotarłem na 9.00 a wkrotce zrobił sie upał. Ok 14-tej zameczony słońcem czmychnąłem z powrotem.
Zresztą od 12.00 ryby przestały zerowac. Próbowałem  po 12-tej na zig-riga ale bez efektów :'(
A wcześniej :
4 karasie srebrzyste nieco ponad 30cm, 4 leszcze 40-43cm i 4 karpie w przedziale 2.0-2.80kg, w tym jeden dublet :D
Ponizej kilka fotek :


Znów jestem