Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1176325 razy)

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3285 dnia: 30.06.2015, 16:19 »
Dzięki Panowie. Miejsce jest ok ale apetyt był na więcej :D Właściwie najważniejszym założeniem było być w pierwszej dziesiątce żeby za daleko nie spaść w ogólnej klasyfikacji i to się udało :D

Ja po 2 turze (w ktorej zająlem 9 miejsce) spadłem na 4 pozycje a w 3 rundzie połowe zawodów "przespałem" i bylem przekonany ze nawet w 10tce sie nie zmieszcze ???
Na szczescie karp zaczął żerować i w ostatniej godzinie wskoczyłem na 3 pozycje a po 3-ech turach na 2-gą w generalce :P
Taka to juz karuzela :D
Grunt to sie nie poddawać  :fish: :thumbup:
Znów jestem

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3286 dnia: 30.06.2015, 19:52 »
A ja wróciłem właśnie, bo mnie burza przegoniła. Siedziałem 2 godziny i... nawet jednego pyknięcia nie miałem. Porównując do moich poprzednich wyników, widać wyraźnie, że jak ryba nie bierze, to nie bierze i koniec :D (Jak by brała, to by mnie nawet grad znad wody nie wygonił:P)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3287 dnia: 30.06.2015, 20:00 »
Gratulacje Panowie, niezłe wyniki!

Arek, super jaź! :thumbup:
Jaco, konkretne połowy, szacun!
Adeptus, szkoda tych spinek, ale będzie lepiej! :) dfq, walcz do końca o pudło! :D
Lucjan

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3288 dnia: 30.06.2015, 22:29 »
Dziś z forumowym elvisem byliśmy u mnie na jeziorku 4.5h. Standardowo na metodę nic, zero.  Na spławik Daniel kilka sztuk. Leszcz, krąp, płotka i krasnopióra. Ja jednego krąpika. Dużo rozmowy mniej łowienia lecz tak myślałem że tym się to skończy

Pewnie jeszcze roweryksem wraca do domu

Fajne spotkanie.
Pozdrawiam




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3289 dnia: 30.06.2015, 22:42 »
Już dawno w domu i popijam zimnego
Fajnie spędzony dzień

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka


Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3290 dnia: 30.06.2015, 22:42 »
W niedziele wylądowałem na komercji ryby  współpracowały całkiem  całkiem. Złowiłem 5 karpi największy 6.3kg, jednego lina i mnóstwo karasi. Łącznie  miałem 6 odjazdów karpiowych, ale jednego karpia straciłem.  Poraz  kolejny puścił  węzeł  bez węzła w gotowym przyponie prestona. W zeszłym roku miałem  już  dwa  takie przypadki  :( komercja na której  łowię  nie jest zbyt  duża a karpie  dość  cwane. Najczęściej  z tego samego miejsca nie wyciąga  się  drugiego  karpia przynajmniej  ja tak mam. Zawsze zarzucam pierwszy podajnik i czekam na branie do 20 minut. Jeśli  karp się  nie pojawia. Ponawiam jeszcze raz rzut w to samo miejsce. Jeśli  nic się  nie dzieje szukam nowej  miejscówki przesuwając się o kilka metrów w prawo lub w lewo. Oczywiście miejsca lokowania  podajnika nie sa przypadkowe :) tak samo zrobiłem i tym razem rzut i czekam. Po 10 minutach  mam karpia. W tym samym czasie karpiarz który  rozłożył  sie na przeciwnym brzegu zaczyna  spodowac okolice miejsca gdzie zarzucalem. Miejsce zabite na kilka godzin tak jest na tym łowisku :( rozmawiałem  z karpiarzem obok mnie i mówił że na tej komercji jest sporo karpia ale ciężko  go złapać  ponieważ właściciel regularnie średnio  2 razy w tygodniu  karpi je surową  kukurydza i pszenica :) Tym razem bezkonkurencyjna  okazala sie kulka tuti fruti 8mm od SB. Pierwszy raz złowiłem  też  tam lina na methode.  Tydzień  wcześniej udało  mi się  przechytrzyć kilka ale na spławik. Wczoraj wylądowałem w jastarni a że  domek  mam naprzeciw mariny to rano śmigam  na okonki. Trochę pozmieniało się z zezwoleniami i nie trzeba juz śmigać po kwity do oirm wystarczy zrobić  przelew :)

Karpik 6.3kg



Linek metodowy



Karp z deformacja brzucha

Jožin z bažin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3291 dnia: 30.06.2015, 22:55 »
Kubator - proponuję kup większy podbierak (jako drugi). Na te przynęty co razem zakupiliśmy mi wzięło już trochę karpi co by się do twojego podbieraka nie zmieściły. ;)
;)

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3292 dnia: 30.06.2015, 23:05 »
Mirek karpie do 70cm ogarniam tym podbierakiem bez problemu :) a jakoś  nie mogę  się  przekonać  do tego żeby  kupić  wielki karpiowy podbierak.
Jožin z bažin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 954
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3293 dnia: 30.06.2015, 23:13 »
No ale takie 12kg+ , 80 cm+ długości - to ciężko. Szkoda ryby jak się ledwo mieści a dodatkowo "ostatnim zrywem" przy podbieraniu może zerwać zestaw. Widziałem to u innych wędkarzy. A w końcu takie ryby tez zaczną Ci brać (tez lubią kuleczki i peleciki 8mm). Ja mam spokój - wożę dwa podbieraki i oba czekają w gotowości na brzegu. ;)
;)

elvis77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3294 dnia: 30.06.2015, 23:31 »
Po moich ostatnich doświadczeniach,też się zastanawiam nad drugim większym podbierakiem. Spróbuj zmieścić amura w podbieraku. My ostatnio próbowaliśmy 5 razy i w końcu się udało,ale trwało to prawie godzinę,a tak po 5 minutach by był podebrany. Wychodził na ogonie z podbieraka  jak chciał. Robił świecę i od nowa walka. W pewnym momencie zrobiło mi się go szkoda,bo biedak walczył nie wiedząc,że i tak go wypuszczę. Miałem go poprostu zluzować,żeby się spiął.
Teraz wiedząc,że w łowisku są duże ryby i jest duże prawdopodobienstwo tego,że taka się uwiesi na haku będą zabierał mój duży karpiowy podbierak.

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3295 dnia: 01.07.2015, 00:00 »
Po moich ostatnich doświadczeniach,też się zastanawiam nad drugim większym podbierakiem. Spróbuj zmieścić amura w podbieraku. My ostatnio próbowaliśmy 5 razy i w końcu się udało,ale trwało to prawie godzinę,a tak po 5 minutach by był podebrany. Wychodził na ogonie z podbieraka  jak chciał. Robił świecę i od nowa walka. W pewnym momencie zrobiło mi się go szkoda,bo biedak walczył nie wiedząc,że i tak go wypuszczę. Miałem go poprostu zluzować,żeby się spiął.
Teraz wiedząc,że w łowisku są duże ryby i jest duże prawdopodobienstwo tego,że taka się uwiesi na haku będą zabierał mój duży karpiowy podbierak.
Jak się pokazałem na jednej komercji z moim matchowym podbierakiem, właściciel mnie wyszydził i zapytał, co zrobię, jak mi się amur uwiesi... Niestety, na komercje potrzeba typowo karpiowego sprzętu do podbierania. Karp do 7-8kilo nie robi problemu w małym koszu podbieraka, ale amur o tej wadze jest już prawie nie do podebrania.
Połamania!
-Mateusz-

Offline kubator

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 108
  • Reputacja: 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kuba
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3296 dnia: 01.07.2015, 07:32 »
No to fakt karpie nawet spore lubią  sobie odpocząć  nawet w małym  podbieraku nie robiąc  zamieszania :) dziś  pierwszy wypad do portu w jastarni szału  nie było  jeden okoń, jeden okonek i trzy  cierniki.
A oto największy... żarłok dzisiejszego dnia :)

Jožin z bažin

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3297 dnia: 01.07.2015, 09:38 »
Gratulacje Panowie, niezłe wyniki!

Arek, super jaź! :thumbup:
Jaco, konkretne połowy, szacun!
Adeptus, szkoda tych spinek, ale będzie lepiej! :) dfq, walcz do końca o pudło! :D

Nie bedzie tak łatwo, Luk :D
Teraz metoda coraz popularniejsza. Właściwie wiekszość juz na nią łowi wiec poziom sie bardzo wyrównuje ;)
Duzo zalezy od miejsca i warunków na łowisku (masakryczny wiatr na czesci akwenu i fala w 2 rundzie).
Co poniektórzy walczą jeszcze z problemami technicznymi - puste zaciecia, spinki przy holu itp...

Wczoraj sesja w Dolinie Bedkowskiej od 8.00 do 13.00
Gorąco, gorąco i coraz goręcej :sun: :sun: :sun: . W słońcu idzie się juz usmażyć :o
Ryba żerowała do 9.00, potem sporadyczne brania.
Parę osób na łowisku, ale na klasycznych zestawach (koszyczek, spławik) zupełnie bez brań. Karp zrobił sobie urlop.

Udało mi sie wprawdzie  zaprosic do współpracy kilka karasi i leszczyków, wiec troche robiłem za czarodzieja :P,  ale ogólnie cieniutko :(
Na No Kill  trafił sie jeden pokaźny karpik - 5kg i 3 leszcze (najwiekszy 41cm).

Łącznie  20 sztuk: 3 karpie , 11 leszczy i 6 karasi :)

O 13 miałem juz dosyć  :sun: i zacząlem zwijac sprzet :)
Ponizej parę fotek :



Moze jutro jeszcze jakaś inauguracyjna nocka w Nieznanowicach a potem ze wzgledu na upały weekend sobie odpuszczam  ;D
Znów jestem

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3298 dnia: 01.07.2015, 10:22 »
Gratulacje Panowie, super łowicie....
mnie w końcu udało się wyrwać na ryby, i coś tam wreszcie dziubało....Zaczęło się od kilogramowego jazia....później karp jakieś pięć kilogramów, później dłuższa przerwa...aż mi się powieka przymknęła i mało co nie straciłem wędki....złapałem w ostatniej chwili...rybka już fajna 9 kg...Na zakończenie złowiłem leszcza około 50cm...Także zasiadka udana.... i nic tym razem mi nie uciekło:)
Łowisko PZW...
Pozdrawiam

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3299 dnia: 01.07.2015, 12:15 »
Gratulacje Panowie.

U porównaniu do Was to u mnie skromnie ale i tak jestem szczęśliwy.
Dzisiejszy poranek od 4.00 do 8.00
Zameldowały się 4 karpiki (30-33) i 2 leszcze (39 i 40).
Jeden z karpi złapany był już po raz ...... 2. :bravo:
Przynajmniej tak to wygladało, bo poza moich haczykiem miał jeszcze dziurę bo większym haku.
Oczywiście PZW.



Mario
Mazovia Fishing Team