Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2015  (Przeczytany 1176292 razy)

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3990 dnia: 03.08.2015, 22:20 »
Niedzielna wyprawa na rybki do Doliny Będkowskiej,rybki słabo żerowały trzeba było kombinować aby coś wyholować.  Ale cos tam wyladowalo w podbieraku bo mata została w domu ;D     

Offline Piter28

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3991 dnia: 03.08.2015, 23:16 »
To i ja się pochwale. Z czwartku na piątek byłem na jeziorku w międzybrodziu ( wody PZW ) złowiłem około 10 karpików 32-36 cm, drugie tyle spało podczas holu . Miałem nadzieje, że po obfitym nęceniu spombem wejdą w łowisko większe leszcze, no ale niestety się nie udało :). Ale mimo tego frajde miałem ogromną bo całą noc miałem dużo zabawy z tymi maluchami. Na około 10 wędkujących brania miało może 3 , więc i tak jestem zadowolony.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3992 dnia: 04.08.2015, 10:02 »
Dzisiaj od 5.30 do 8.30.
Nauczony ostatnim doświadczeniem, że ryby biorą tylko na drobniutkie przynęty, zakupiłem pinkę i osprzęt do zmontowania pierwszego w życiu helikoptera. Pojechałem nad wodę i po rozpakowaniu puściłem długą wiąchę, bo pinka i osprzęt zostały na stole :D
Na szczęście dzisiaj rybka kulki spokojnie pobierała. Tradycyjnie kilka karpików, kilka spinek i jako bonus (Mario, przepraszam:D) leszcz 46 cm. Dopiero mój 3 w tym roku z zalewu.
Aha, podczas holu jednego karpia stałem tyłem do drugiej wędki nagle słyszę chlup. Odwracam się, a moja wędka dziarsko sunie do wody. Dorwałem ją dopiero, gdy kołowrotek był już z pół metra od brzegu. Złodziejem okazał się karpik 35 cm. No co za bandyta :D
Od godziny 7 to ciężko było wysiedzieć, taki upał już był...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3993 dnia: 04.08.2015, 18:02 »
Calkiem niezle..
Grayulacje.
A nie wybierasz sie moze jutro?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3994 dnia: 04.08.2015, 18:10 »
Staram się najczęściej co dwa dni jeździć, bo mi żona trzeszczy...
Ale jeśli obudzę się o 4... to kto wie. Wtedy będę tam, gdzie zwykle. Przy ogrodzeniu po prawej stronie od plaży.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3995 dnia: 04.08.2015, 18:12 »
gratki dla tych co nad wodą  :thumbup:

Kolejny wypad nad wodę przed zblizającymi sie upałami :D
Dolinka Będkowska - 7.30 -13.00.
Na łowisku pusto, po 10.00 pojawiło sie kilka osób.
Niestety juz straaasznie gorąco - upał, upał upał :sun: :sun: :sun: - ok 32C.
W towarzystwie opalających sie tołpyg (fot.1)   usiłowałem coś złowić :D

Na trójce (no kill) kompletna pustynia  - 1 branie, jeden wyholowany karpik (100% skuteczności) :P
Na dwójce od czasu do czasu coś brało, a raz to nawet było"COŚ" ???
Ok 9.00 - najpierw takie standardowe spokojne branie na light federka (Daiwa procaster w wersji 3.30m) a potem jakby ktoś silnik diesla odpalił ???
Po prostu to coś spokojnie odjechało sobie na środek łowiska >:O
W ostatniej chwili odklipowałem żyłkę, skrecanie hamulca kołowrotka niewiele dawało.
Przez nastepne 10 minut :fish: pływała sobie po całym łowisku a ja bylem bezradny :o
No niestety przegrałem tą walke :'( :'( :'(
W pewnym momencie :fish: wypłyneła ku powierzchni i szarpneła kilka razy głową w prawo i lewo  - pozostał tylko  koszyczek i przetarty (?) przypon (plecionka Daiwa tournament 0.10). Wszystkie węzły wytrzymały ( na żyłce 0.25 również). Żyłka za koszyczkiem na długości ok 1m była cała w śluzie ???
Zresztą i tak bym go (SUM) pewnie nie wyciągnął - wysoki brzeg i nikogo na łowisku.

A poza tym :
 - 8 karpi (najwiekszy 4.40kg)
 - 5 leszczy
 - 3 karasie

ponizej kilka fotek :







Znów jestem

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3996 dnia: 04.08.2015, 18:25 »
ladne karpiki ale niektore widac mocno pokaleczone od haczykow,
dla nas niby frajda, dla nich niekoniecznie,

jak na taka pogode to ladny wynik :thumbup:

jaka zanete miales i na co braly?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Grzes77

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3997 dnia: 04.08.2015, 19:05 »
Myślałem, że po urodzeniu synka nie będzie bardzo czasu na ryby, ale tak raz na tydzień lub dwa tygodnie jakieś kilkugodzinne spontany zaliczam. Nie piszę jednak nic na bieżąco, bo i nie ma się czym chwalić. W lipcu byłem 4 razy nad Wisłą i mnóstwo ryb, naprawdę co wypad zatrzęsienie (od 50- 80szt) ale drobnicy, same krąpiki, płoteczki, uklejki, czy kiełbie. Teraz w czwartek skoczę na kilka godzin, no ale w nowe miejsce. Zobaczymy czy trafię, jak tak to się pochwalę, jak nie to znów coś nasmaruję za miesiąc ;).

grzesiek76

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3998 dnia: 04.08.2015, 19:08 »
Właśnie wróciłem znad wody po kolejnych próbach złowienia żywca. Od 15 do 19ej kilkanaście małych płoteczek i krasnopiórek. Zanęta Sensas, pinki tyle żeby się jeszcze zanęta kleiła, superdelikatny zestaw...Brak słów.

Kilka lat temu, nad teoretycznie spustoszonym przez sumy Padem, było podobnie ;) Za kilka godzin łowienia, średnio od 9ej do 15ej miałem podobną ilość brań. Tylko że były to leszcze od 1,5 do 2,5kg :) Bez nęcenia!! W czasie jeszcze większych upałów!! :D

Wybaczcie ten monolog, ale trudno mi się powstrzymać...
Wyobraźcie proszę sobie ile tych leszczy i również brzan można tam złowić stosując zanęty i łowiąc wieczorem w nocy lub o świcie...A sumów zapewniam Was jest tam mnóstwo. Przez pierwszy tydzień tak w nocy żerowały, tłukły, że problem był aby się przespać choć 3godz. Masakra, aż trudno uwierzyć. Jeden młyn na wodzie, istna rzeźnia.
A biała ryba też jest...
Rzadko mówi się o Padzie w kontekście białej ryby, bo tam nikt jej nie łowi. Tylko sum. Na kilkudziesięciu spotkanych wędkarzy wszyscy byli sumiarzami.

Rozumiecie co mam na myśli...Żaden drapieżnik tak nie zrujnuje wody , jak człowiek.

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #3999 dnia: 04.08.2015, 19:12 »
jaka zanete miales i na co braly?

No niestety na dwójce sporo ludzi łowi i coraz wiecej takich  karpików.
Na  "no kill"  znacznie rzadziej trafiają sie  takie pokaleczone.

Łowie na mieszanke pelletów Lorpio ( rożne rozmiary) a przyneta to pellety lub kulki.
Sum wziąłna halibutowy od sonu , a karpiki dziś raczej wolały kulki tutti-frutti :)

Znów jestem

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4000 dnia: 05.08.2015, 06:47 »
gratki dla tych co nad wodą  :thumbup:

Kolejny wypad nad wodę przed zblizającymi sie upałami :D
Dolinka Będkowska - 7.30 -13.00.
Na łowisku pusto, po 10.00 pojawiło sie kilka osób.
Niestety juz straaasznie gorąco - upał, upał upał :sun: :sun: :sun: - ok 32C.
W towarzystwie opalających sie tołpyg (fot.1)   usiłowałem coś złowić :D

Na trójce (no kill) kompletna pustynia  - 1 branie, jeden wyholowany karpik (100% skuteczności) :P
Na dwójce od czasu do czasu coś brało, a raz to nawet było"COŚ" ???
Ok 9.00 - najpierw takie standardowe spokojne branie na light federka (Daiwa procaster w wersji 3.30m) a potem jakby ktoś silnik diesla odpalił ???
Po prostu to coś spokojnie odjechało sobie na środek łowiska >:O
W ostatniej chwili odklipowałem żyłkę, skrecanie hamulca kołowrotka niewiele dawało.
Przez nastepne 10 minut :fish: pływała sobie po całym łowisku a ja bylem bezradny :o
No niestety przegrałem tą walke :'( :'( :'(
W pewnym momencie :fish: wypłyneła ku powierzchni i szarpneła kilka razy głową w prawo i lewo  - pozostał tylko  koszyczek i przetarty (?) przypon (plecionka Daiwa tournament 0.10). Wszystkie węzły wytrzymały ( na żyłce 0.25 również). Żyłka za koszyczkiem na długości ok 1m była cała w śluzie ???
Zresztą i tak bym go (SUM) pewnie nie wyciągnął - wysoki brzeg i nikogo na łowisku.

A poza tym :
 - 8 karpi (najwiekszy 4.40kg)
 - 5 leszczy
 - 3 karasie

ponizej kilka fotek :






Gratuluję nieźle połowiles, byłem w niedzielę ryby też słabo brały. Może w nocy w sobotę będzie lepiej, ale obawiam się pogody żeby tylko jakaś zawierucha nie przyszła.

Offline dfq

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 723
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KR
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4001 dnia: 05.08.2015, 07:48 »
Hej Andrzeju :)
Łowiłem na grobli koło lasu, bo tam mozna sie jakos schowac przed słońcem :sun:.
Jak wiesz, tam zawsze coś weźmie ;D

Co do nocki z soboty na niedziele tez mam takie obawy :o
Wg ostatnich prognoz szykuje sie jakaś zmiana pogody - w sobote 36C a w niedziele już chmury, deszcz i 25C.
Przy takich temperaturach zmiana moze byc gwałtowna.
Te nocne zawody mogą być ekstremalne ;D
Oby nie :thumbup:
Znów jestem

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4002 dnia: 05.08.2015, 08:15 »
Gratuluję wyników!

dtq i Andrzej - Wasze łowisko jest bardzo rybne i widzę, że przynosi sporo frajdy! Ładne wyniki, jak na upał i grunt, super :bravo:

Piter28 - graty, ładnie pokosiłeś! Widzę, że karpiki na Twojej wodzie PZW dzielnie się trzymają. Już sierpień a one są w takiej liczbie, aż wierzyć się nie chce!

Graty Ostry! Poszalałeś na Okoniu... :D Dalej pełno ludzi jest tam każdego dnia? Ryby widzę rosną i rosną...

MarioG - piękny lin, zapozował rewelacyjnie :D Będą wkrótce większe, zrobi się chłodniej to będzie większa szansa na sporą sztukę...
Lucjan

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4003 dnia: 05.08.2015, 09:15 »
Piter28 - graty, ładnie pokosiłeś! Widzę, że karpiki na Twojej wodzie PZW dzielnie się trzymają. Już sierpień a one są w takiej liczbie, aż wierzyć się nie chce!
Luk bo zapewne wymiar ochronny to 35 cm :P
Gratuluje wszystkich pięknych ryb, ja okres wakacyjny spędzam nad jeziorami ale niestety bez wędkowania dlatego aby do września :P
Krzysztof

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2015
« Odpowiedź #4004 dnia: 05.08.2015, 09:22 »
.
(proszę o usunięcie)
Krwawy Michał

Purple Life Matters