Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 93411 razy)

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 795
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #150 dnia: 28.03.2015, 19:26 »
U mnie pomijając sfermentowane to te ,które się udały wyszły super. Po otworzeniu jak nie zużyje całego słoika wstawiam do lodówki na następny raz. :D 

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #151 dnia: 28.03.2015, 20:54 »
Tylko trzeba pamiętać aby nie zapełnić całego termosa bo pęczniejące ziarna go rozsadzą.

Dokładnie,  ja wiem ile i jakich ziaren wsypać, konopi na litr dwie szklanki ;).

elvis77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #152 dnia: 28.03.2015, 22:25 »
Ostatnio ugotowałem konopie i zawekowałem.Niestety nie wyszły. Miałem tak jak pisze Grzesiek.Po otwarciu zaczęły gazować.Już kiedyś tak miałem.I dlatego najczęściej zamrażam.Musiałem wekować,bo zamrażalka przed świętami zapchana i to był błąd.I jak potrzebuję ziarna na raz to też robię w termosie,a kukurydzę w garnku i w kocyk na noc.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #153 dnia: 29.03.2015, 00:25 »
Ja w termosie jeszcze nigdy nie robiłem.
Mam dwa termosy stare z wkładem i jeden mały bez wkładu, ale kiepsko trzymają. Nie są z najwyższej półki. Musiałbym jakiś większy zakupić i też kiedyś spróbować.
Pozdrawiam
Mateusz

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #154 dnia: 31.03.2015, 14:14 »
Nie są z najwyższej półki.

Właśnie chodzi o to, że termosy nie powinny wcale być drogie i z najwyższej półki. Najlepsze są te najtańsze plastikowe z "szklanym" wkładem, bo najdłużej trzymają ciepło. Tylko przy kupnie trzeba dobrze przypatrzeć się zakrętce, musi układać się równo, niekiedy po zakręceniu ten najtańszy termos ma zakręconą zakrętkę pod skosem , wtedy też trzyma słabo.
Mam takie szczęście, że żona prowadzi sklep i jeżdżę z nią po towar i po drodze mam upatrzoną hurtownię z drobiazgami, tam termosy litrowe nabywam po 10zł/ sztukę. W sklepie pewnie kosztują około 20zł, radzę kupić stacjonarnie a nie przez neta, bo wizualnie ocenisz, czy dobrze się zakręca. Chyba w sklepach typu "wszystko po 4zł" widziałem takie kiedyś, mam po sąsiedzku z moim sklepem ;).Termosy są świetnym rozwiązaniem i przyrządzam w nich wszystkie ziarna jakie używam w wędkarstwie, tj. kukurydza, konopia, ciecierzyca, pszenica, niekiedy robię bazę zanęt i parzę śrutę kukurydzianą z pszenicą, zmieloną i całą konopią, trzeba wtedy zalewać wrzątek do termosa trzymanego pod kątem, by wszędzie ciecz doszła i zaparzyła ziarna.
Każde ziarno potrzebuje innego czasu przygotowania i ilości zasypywania, można miksy robić i na litr dawać szklankę pszenicy i konopi, możliwości sporo, kiedyś poświęcę czas i przygotuję mega temat ;).

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #155 dnia: 31.03.2015, 23:16 »
:thumbup: Super. Fajnie by było poczytać o sprawdzonych metodach.
A ja zacznę się rozglądać za termosami!
Pozdrawiam
Mateusz

elvis77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #156 dnia: 31.03.2015, 23:24 »
Jeżeli chodzi o termos to zawsze lepiej jest mieć większy. Co najmniej 0,75l. Im większy tym lepiej trzyma temperaturę. Większa ilość towaru dłużej stygnie. Dobrze jest też przed zalaniem przepłukać termos i ziarna wrzątkiem.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #157 dnia: 01.04.2015, 08:16 »
Ja w ogóle nie stosuje metalowych termosów. Nie trzymają ciepła tak dobrze. Nawet te z wyższej półki.
Kiedyś, będąc w UK kupiłem sobie w Asda termos szklany. Kosztował chyba ze 3GPB (lub podobnie, śmiesznie tani był). Był to najlepszy termos, jaki miałem. Niestety, jak to szklany w końcu go rozbiłem. Autentycznie byłem bliski płaczu.
Następnym razem, jak odwiedzałem kolegę w UK, to już ich nie było :(

Edit: Teraz posiadam taki:
http://direct.asda.com/george/george-home/thermos-premier-vacuum-flask-1-litre-blue/001433930,default,pd.html
Gorąco polecam.

Zauważyłem, że Angole nie ocenili go najlepiej. Głównie z powodu jego kruchości. Trudno oczekiwać od szklanego termosu takich rzeczy :)

Kolejny edit: Mam, znalazłem! :) Najlepszy termos ever :)
http://direct.asda.com/George-Home-Glass-Vacuum-Flask-1-Litre/001474355,default,pd.html?cgid=D26M08G08C01
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #158 dnia: 01.04.2015, 09:14 »
Fajny ten drugi termos ale zdjęcie tylko jedno z tego co widzę. Osobiście posiadam ten najzwyklejszy metalowy i jest ok póki co  ;D
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #159 dnia: 01.04.2015, 09:25 »
Fajny ten drugi termos ale zdjęcie tylko jedno z tego co widzę. Osobiście posiadam ten najzwyklejszy metalowy i jest ok póki co  ;D

Sorry, ale po co Ci więcej zdjęć? Przecież to jest zwykły, czarny termos. Z drugiej strony jest dokładnie taki sam :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #160 dnia: 01.04.2015, 12:23 »
Chodziło mi o wnętrze i uszczelki na zakrętce. Co czyni go takim najlepszym...?
Krzysztof

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #161 dnia: 01.04.2015, 12:58 »
Szczelność i utrzymanie ciepła przy niskiej cenie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #162 dnia: 01.04.2015, 16:29 »
Fajny ten drugi termos ale zdjęcie tylko jedno z tego co widzę. Osobiście posiadam ten najzwyklejszy metalowy i jest ok póki co  ;D

Wiem, że nie jest to temat o termosach i nie ma co tu przedłużać tego wątku, ale proponuję Ci kupić za kilkanaście złotych plastikowy i taką samą ilość ziaren zalać w obu na raz. Zobaczysz, że z metalowego będą mniejsze ziarna, mniej objętościowo i do tego niedoparowane, a woda dużo chłodniejsza. Nigdy metalowy termos nie osiągnie celu. W metalowym nawet zwykła kukurydza wygląda słabo, a to jak dla mnie najbardziej plastyczne ziarno do obróbki termicznej tym sposobem. Mam również kilka metalowych, ale służą mi do zabierania herbaty na sesje w chłodniejszych miesiącach ;).

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Konopie
« Odpowiedź #163 dnia: 01.04.2015, 18:21 »
Dobrze wiedzieć Grzes77! Dobry myk z tymi termosami! :thumbup:
Lucjan

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #164 dnia: 01.04.2015, 19:32 »
Bardzo dobry bym nawet powiedział, tylko nie wolno się zniechęcać, bo opracowanie dawek i sposób przygotowania różni się nawet jeśli chodzi o samą konopię. Jak chcę dać jako dodatek do zanęty, to parzę normalnie, puszcza kiełki i daje zapaszek, ale jak chcę nią nęcić rzucając ręką np. w sposób mało i często, to tą samą konopię już muszę zrobić inaczej, jest tego sporo i można porządną "knigę" napisać ;). Będę starał się systematycznie w moim temacie pokazywać jak i co z przygotowaniem tego typu ziaren, bo i zbliża się czas na nie ;).