Autor Wątek: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?  (Przeczytany 22747 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #45 dnia: 19.02.2015, 07:43 »
Nic dodać,nic ująć. Stonfo jest ok.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #46 dnia: 19.02.2015, 09:33 »
Tylko stonfo!
Krzysztof

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #47 dnia: 19.02.2015, 22:27 »
Wyrażę parę ze swojego punktu widzenia, jestem fanem marki dnennan pod kątem akcesoriów do amortyzatorów, a więc:
- używam łączników do gumy-żyłka, do gum do 0.9mm http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10995_akcesoria-do-gum/Produkt/50429_zapinka-do-gumy-drennan-pole-elastic-small-2szt-69-435-002.aspx  nie trzeba rozbrajać całego łącznika  żeby wypiąć zestaw. Przesuwka chodzi ciasno zestawy mi się nigdy nie wypieły. Stonfo są ok tylko ta cena trochę nie adekwatna do wielkości elementu.
- do grubszych gum na rzekę np 1.2mm i wzwyż używam takich łączników http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10995_akcesoria-do-gum/Produkt/53331_zapinka-do-gumy-drennan-bungee-conector-beats.aspx  Dosyć duże, ale korpus zewnętrzny jest z elastomeru i amortyzuje stuki o szczytówkę, a przy tym bardzo fajnie się zmienia zestaw.
- nie polecam pod żadnym pozorem łączników milo, często pękały mi przy powrocie http://www.wedkarski.com/akcesoria/8130-zapinka-do-gumy-gerardix-connctor-milo.html#gal1/0/

Co do montażu gumy w bacie to mam bata 8m mistrala amundsona, dobrałem tulejkę teflonową pod drugi element i tylko wyciągam szczytówkę i montuje gumę między 2 el a 4 el.
Przy gumie montowanej w szczytówce jest zasada taka że amortyzator musi być na tyle miękki aby się wysnuwał bez znacznego ugięcia szczytówki, w przeciwnym razie guma się przylepia do szczytu i nie pracuje tak jak powinna.
 Montowałem lateks 1.4mm i była kicha na zawodach, większość nic nie łapała mi podeszły leszczyki takie na 900 gram, złapałem 4, a 8 mi zeszło bo nie było tej amortycacji co trzeba niestety byłem drugi.
Kolejna sprawa (cały czas mówię o amorku w szczytówce)  to smarowanie i czystość szczytówki wewnątrz. Część osób wlewa w szczytówkę nieco płynu do naczyń, ja stosuję smar  http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/10995_akcesoria-do-gum/Produkt/49232_smar-do-gumy-drennan-polemaster-150ml.aspx  mi się sprawdza. Niektórzy uważają że takie smary pozostawiają nalot który później bardziej szkodzi niż pomaga, zdania są podzielone na ten temat. Powyższe linki służą do pokazu, nie są reklamą, ileś towaru przerzuciłem zanim znalazłem coś dla siebie.

Offline maslak_102

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #48 dnia: 19.02.2015, 22:32 »
Co do łączników szczytówka żyłka polecam http://skleptrabucco.pl/lacznik-elite-bat-zylka/ perfekcyjnie wykonane nigdy mnie nie zawiodły.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #49 dnia: 21.02.2015, 19:32 »
Do bata w 90 % używałem waggler teraz wymyśliłem coś takiego czyli spławik do tyczki montowany wyłącznie od dołu co pozwoli zatopić żyłkę jutro test zobaczymy 
Krzysztof

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #50 dnia: 18.03.2015, 23:51 »
Do tej pory(2 sezony) na bata łowiłem tylko na wodzie płynącej. Ostatnio wybrałem się z nowym batem na woda stojąca. Bardzo wiało i wiedziałem ze tak będzie więc poprosiłem pana w sklepie o spławik na taką pogodę. Dostałem 1,5gr taki spławik:



Może spławik jest ok ale u mnie zasuwał jak motorowka;-) może robiłem coś źle. Jakie wy polecacie spławiki na taką pogodę i jak je wyważacie?
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 419
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #51 dnia: 19.03.2015, 00:45 »
Oglądnij ten film dokładnie, jest w nim wszystko o co pytasz :


W wietrzną pogodę to bardzo dobry sposob na łowienie batem, staraj się ustawiać tak by mieć wiatr prosto w twarz. Przy bocznym silnym wietrze bywa że nawet ta metoda jest zawodna. Sam łowie w taki wlaśnie sposób
Pozdrawiam - Gienek

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #52 dnia: 19.03.2015, 05:23 »
Do tej pory(2 sezony) na bata łowiłem tylko na wodzie płynącej. Ostatnio wybrałem się z nowym batem na woda stojąca. Bardzo wiało i wiedziałem ze tak będzie więc poprosiłem pana w sklepie o spławik na taką pogodę.
Dostałem 1,5gr taki spławik:


Może spławik jest ok ale u mnie zasuwał jak motorowka;-) może robiłem coś źle. Jakie wy polecacie spławiki na taką pogodę i jak je wyważacie?
Nad twoim wpisem jest mój i tam jest zdjęcie właśnie specjalnego łącznika jest lepszy na bardzo cieniutkie kil od tego z filmu testowałem oba. Jak mocno wieje to musisz położyć srucine sygnalizacjną na dnie a może nawet kolejne
Krzysztof

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #53 dnia: 19.03.2015, 10:44 »
A jak nie masz takich łączników jak pokazał kolega to zrób tak jak na zdjęciu
To najszybszy sposób, przetestujesz i będziesz wiedział o co chodzi.
Ja czasem robiłem jeszcze tak że przedłużałem kil - łączyłem koszulkami z drugim kawałkiem pręcika żeby żyłkę puścić jeszcze niżej.
Można wówczas zatrzymać spławik prawie w każdych warunkach. Oczywiście szczytówka bata pod wodę i lekkie napięcie żyłki.




Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #54 dnia: 19.03.2015, 11:33 »
I wszystko jasne. Dzięki chłopaki. Teraz trzeba to przećwiczyć w praktyce.
Fajny patent Jakub, pewnie od tego zacznę.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline arek.de

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: 3
  • Lokalizacja: DE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #55 dnia: 19.03.2015, 21:16 »
Oczywiście, że nie trzeba, tylko ja spróbowałem i inaczej od ładnych parunastu lat już nie łowię. Moja żona jak złowiła na komercji dwa karpiki po około 3 kg każdy to już innej wędki nie używała. ;) :D :D
Powiedz tylko, jak wyciągnoles te ryby z wody batem z gumą ???
Sztyca do podbieraka musiala byc niesamowicie dluga :P
arek

Splot

  • Gość
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #56 dnia: 12.03.2016, 07:10 »
W tym roku chcę pobawić się batem na stawie głębokość ok 2-3 m. Nie mam pojęcia, jakiej długości przypony powiązać. 30 i 20 cm? I dlatego raz używamy dłuższe, a raz krótsze?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #57 dnia: 12.03.2016, 07:20 »
Długość przyponu jest uzależniona od wielu czynników - jak ryba słabo zeruje, używa się dłuższych,
jak chcemy uzyskać wolniejszy opad w kocowej fazie, również dajemy dłuższy. Od gatunku ryb, jakie łowimy, np. leszcz, ja daję wtedy nawet 50 cm przypon. 
Krzysztof

Splot

  • Gość
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #58 dnia: 12.03.2016, 07:48 »
Dzięki za szybką odpowiedź. Za wiąże 30 cm i kilka dłuższych. Krótkich nie będę robił. Chcę połowić głównie płocie i krasnopiurki, a więc opad wskazany.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Jakie są Wasze zestawy spławikowe do połowu batem?
« Odpowiedź #59 dnia: 12.03.2016, 13:30 »
Jeśli chodzi o długość przyponu to Dyzma napisał wszystko co trzeba.
Ja stosuję takie gotowce
http://sklepdrapieznik.pl/sklep/2655-haczyki-z-przyponami-drennan-klasyczne
Mają 35 cm i w razie potrzeby można je szybciutko skrócić.