Autor Wątek: Kiedy będzie więcej ryb?  (Przeczytany 70622 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #135 dnia: 05.07.2015, 17:04 »
Masz racje w koncu trza sie natym znac ................
Maciek

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #136 dnia: 05.07.2015, 18:36 »
Odnośnie pytania,KIEDY BĘDZIE WIĘCEJ RYB?  NIGDY.Myślę dlatego że byłem ostatnio na otmuchowskim jeziorze i leszczyk był na braniu.Tam znieśli limit na leszcza,wędkarze brali z wody ile się tylko dało,jeden dwa razy chodził bo nie mógł się zabrać.To jakas paranoja.

Grendziu

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #137 dnia: 05.07.2015, 20:06 »
Luk postaram się podzwonić i popytać czy faktycznie te zrybienie Albinosem było  zrobione w stylu łapy capu , czyli znajomy miał nadprodukcję narybku, zakupiliśmy je oficjalnie,  poszła informacja do mediów o zrybieniu i wszyscy są zadowoleni...

Ja chyba nadal jestem  idealistą i wierzę w szklane domy, więc wierze że to nie były eksperymenty tylko słuszna idea.

Mirek masz rację, to o czym piszesz jest praktykowane na każdym niekomercyjnym akwenie w Polsce niestety :'( :'( :'(

Kotwic

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #138 dnia: 05.07.2015, 20:06 »
Dlaczego na wielu łowiskach nie ma lina, karaś pospolity zaś ginie? To fachowcy właśnie z IRŚ wydali opinię podważającą zakaz zarybiania tym gatunkiem. Na pewno kryła się pod tym kasa (przecież to Polska)
Wiesz co Luk, jesteś tendencyjny. Sorry za bezpośrednie słowa do ciebie a nie do zagadnienia, ale już wiele razy widziałem to podejście. Bez urazy, ale nie mając pojęcia jak działają pewne firmy wypowiadasz słowa nieprawdziwe.

Grendziu

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #139 dnia: 05.07.2015, 20:22 »
Kotwic nie obrażaj się, są ludzie jak Ty, którzy walczą  o przyszłość naszych wód,  ale takich osób  jak Ty jest ciągle za mało.

Luk pewnie jak i ja chciałby  rewolucji w PZW,  problem niestety jest jeszcze większy niż samo PZW, są okręgi  w PZW które  świecą  przykładem.  Mirek podał przykład,  który jest wszędzie.  To wędkarze tzw. Tubylcy przez mnie zwani  są winni temu jak jest, oraz kłusownicy którzy zamieszkują każda najmniejszą wieś w Polsce oraz rybacy.

Dlaczego  na Mazurach nie ma ryb? Po upadku PGR jest na wsiach najwieksze bezrobocie.  Co robią osoby mieszkające w byłych blokach PGR?  Klusuja,  polują Ci co nie pracują. Niestety ta tendencja przechodzi z pokolenia na pokolenie i nie dotyczy się to tylko samych Mazur niestety.

Jak temu zapobiec? Niestety nie wiem...

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #140 dnia: 05.07.2015, 20:28 »
Widzimy ta fachowosc w dzialania calosci systemu juz kiedys pisalem w tym temacie .
Ktos wymyslil podejrzewam jakies srodowisko aby pare lat temu wprowadzic system ktory obowiazuje .
Koledzy nie dajcie sie zwariowac mnostwo watkow tu bylo poruszanych i co z tego powtarzam system jest do dupy i tyle.
Od dluzszego zastanawiam sie jaki interes ma pan kotwic by polemizowac z ciemna masa za taka uwaza nas pzw robic nas w bambuko a pospultwo mysli ze tak musi byc otoz nie musi mysle ze moze za jakis czas sie to zmieni czasu trzeba i tyle.
Prawda boli a pan ktory broni calego tego systemu uwaza ze jest wszystko perfekto ..........

Tak nawiase mowiac jak idziecie do sklepu cos kupic to jak czegos niema to czekacie az to sie pojawi hm. Nie idziecie do innego.
Otoz z biegiem lat moze powstanie wiecej fajnych lowisk prywatnych lub stowarzyszen ..... i bedzie wybor
Przeciez to nasze wedkarstwo to dobro za jakie plycimy ..........
Tylko co w tedy z naszymi kolegami ktorzy sie.szczyca ze lowia na wodach pzw .......
Panowie woda to woda chodzimy nad nia aby miec branie zlowic rybe a nie poogladac kolor wody........
Takze aby lowic potrzebne sa ryby a nie opowiesci o nich .......
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #141 dnia: 05.07.2015, 20:59 »
Tylko co w tedy z naszymi kolegami ktorzy sie.szczyca ze lowia na wodach pzw .......                                 będą łowić nadal i to na wodach Pzw ,bo czymże byłoby wędkarstwo bez dzikiej wody
Staś
Klasyczny Feeder

Grendziu

  • Gość
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #142 dnia: 05.07.2015, 21:15 »
Maciek chcesz więcej ryb tu i teraz. A co zrobiłeś sam osobiście aby tak się stało?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #143 dnia: 05.07.2015, 21:22 »
Oklo 10 lat nie zabieram ryb i tyle w temacie

 - hm.... w sumie mozna jakas glodowke przeprowadzic blokowanie drogi  hm mozliwosci jest wiele to z tematu zartu
Realnie skoro system nie pozwala na zwiekszenie ryb to mozna wprowadzic polityke obostrzen bardziej ambitnych niz teraz np. Zakaz zabierania ryb
Sytuacja pzw jest jak z nfz wszyscy wiedza ze jest zle nazekaja a jak cos sie przyplata to i tak trza isc prywatnie zaplacic a skladki biora i tyle w pzw tosamo chcesz zlowic plac za komercje .
PROPONUJE BEZ KOSZTOWO ZMIENIC NAZWE OPLATY NA SKLADKE PZW NA DOSTEP NAD WODE W 2016
Czyz nie prosciej nie zobowiazujaco zadne zarybienia czy cos podobnego .......
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #144 dnia: 05.07.2015, 21:27 »
Maciek co tam masz teraz na avatarze :)
Staś
Klasyczny Feeder

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #145 dnia: 05.07.2015, 21:33 »
Maciek co tam masz teraz na avatarze :)

Karasia
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #146 dnia: 05.07.2015, 21:48 »
Dlaczego  na Mazurach nie ma ryb?
Problem w tym, że wg Kotwica są i gra gitara...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #147 dnia: 05.07.2015, 22:15 »
W związku z tym, że wróżyłem całą niedzielę (nie chciało mi się nawet nosa z domu wystawić) oto co mi pokazały karty:
jak mój ojciec i dziadek przestaną wędkować ze względu na wiek, to będę wędkował ja. Jestem rocznik 78 a moja córka nie garnie się do wędkarstwa podobnie jak jej koleżanki. Moje pokolenie jest ostatnim które będzie wędkowało w taki sposób, że interesuje nas zarybianie, stan wód i dbanie o ekosystem. Po moim pokoleniu następuje "czarna dziura". Nie będzie wód PZW, a nawet jak będą to nic w nich nie uświadczysz (oprócz parcha) bo większość zostanie wyłowiona. Przyszłość mają tylko te wody które wezmą w użytkowanie stowarzyszenia a ich członkowie będą o nią dbać oraz komercje. Nic innego nie będzie. Ale chyba o to chodzi bo nie wiele osób będzie to interesowało. Ważne będzie aby byłe pensjonat, hotel, basen, skutery, motorówki i inne gówno. Wystarczy poczekać.. i to się właśnie dzieje...
Pamiętam jeziora głównie na Warmii 15 lat temu i widzę co jest teraz. Mam dość przenoszenia łódki co 2 lata na inne jeziora bo mniej więcej tyle trwa wyłowienie większości ryb. Jak ktoś ma ochotę to niech poczyta sobie o jeziorze Limajno k. Dobrego Miasta. Kilka lat temu "z marszu" z łódki leszcze po 3-4kg nie były jakiś wielkim sukcesem, teraz trzeba nęcić ok. tygodnia żeby łowić takie ok.1,5kg. Za to co zrobiono z tym jeziorem ktoś powinien zdrowo beknąć. Taki stan rzeczy jest na większości jezior na Warmii. Trzeba się zdrowo naszukać żeby znaleźć fajne miejsce, albo zapłacić 1500pln składki na jezioro gdzie laeszczuny po 3 kg. jedzą robaki z ręki (Jezioro Kośno). Tyle mam do powiedzenia w tym temacie. Na szczęście pozostaje rzeka i małe jezioro należące tylko do mojego Koła.
Error Team Poland

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #148 dnia: 05.07.2015, 22:22 »
Ta wróżba to z kart do piotrusia chyba :D
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kiedy będzie więcej ryb?
« Odpowiedź #149 dnia: 05.07.2015, 23:57 »
Prawda boli a pan ktory broni calego tego systemu uwaza ze jest wszystko perfekto ..........
To najbardziej budzi mój podziw.
Ja też należę do pewnej grupy zawodowej, ale nigdy nie uważałem, że ta grupa działa w sposób nienaganny. Wręcz przeciwnie, uważam, że wielu kolegów po fachu nie powinno wykonywać tego zawodu. Często też narzekam na tzw. "system", któremu zmuszony jestem podlegać. Na obowiązujące procedury i wprowadzane ustawy. W Polsce na 1000 mieszkańców przypada zaledwie 2 lekarzy, czyli mniej niż Słowenii, Rumunii czy nawet Serbii. Pod tym względem zajmujemy zaszczytne miejsce na samym końcu listy. Podobnie jest w sferze naukowej. Podejrzewam, że wszyscy koledzy, będący pracownikami naukowo-dydaktycznymi, znają dobrze polskie realia i stan nauki w Polsce.
W Polsce pracuje 4 badaczy na 1000 zatrudnionych. Średnio w UE jest ich 6. Udział Polski w światowej produkcji naukowej wynosi ok. 1%, zaś udział w puli cytowań to ok. 0,5%. Liczba polskich wynalazków zgłaszanych do EUP na 1 mln mieszkańców wynosi 4 i jest niższa od wszystkich krajów UE z wyjątkiem Rumunii. Wskaźnik nakładów na naukę i rozwój GERD/PKB wynosi ok. 0,55%. Wygrywamy z takimi krajami, jak Rumunia i Łotwa - brawo! Średnia w UE to 1,75%.

Dobrze wiemy też jak "produkuje" się prace i w jaki sposób "zdobywa" stopnie naukowe. I często nie jest to wina samych naukowców, ale warunków, a jakich muszą przechodzić przez stopnie awansu naukowego.
Daleko nam do ideału. Wielu z nas zmuszonych jest pracować w tych warunkach, mimo że chcielibyśmy, aby było lepiej. I nie chodzi tu o samo narzekanie. Staramy się, robimy swoje, ale też uważam, że powinniśmy mieć zdolność do realnej oceny sytuacji.

Zazdroszczę więc tym, który uważają, że ich sektor działa perfekcyjnie, niczego nie trzeba zmieniać, sytuacja jest na wszystkich frontach opanowana, tylko ludzie (tutaj wędkarze) się nie znają.

Wiadomo, że ludzie nie będący specjalistami w danej dziedzinie nie mają pełnej wiedzy na wiele tematów. Ja sam często staram się wytłumaczyć ludziom jak wygląda sytuacja z mojego punktu widzenia, jakie są przepisy, jakie ja mam pole manewru, ograniczenia, obowiązki. Wtedy, po przedstawieniu tych danych, zwykle następuje obustronne zrozumienie.
Odnoszę jednak wrażenie, obserwując wszystkie wątki z udziałem Kotwica, że tutaj tego zrozumienia nie ma.

Być może nie ma prawa go być? Bo przecież my jesteśmy hobbystami wędkarzami, a Kotwic ichtiologiem. Nie jesteśmy hodowcami ryb, rybakami, właścicielami sklepu rybnego. Być może ci ludzie są zadowoleni z działania tego systemu. My mamy zupełnie inny punkt widzenia i inne oczekiwania.
Pozdrawiam
Mateusz