Autor Wątek: Methoda, rzeka Odra - test  (Przeczytany 9587 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 656
  • Reputacja: 1997
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #15 dnia: 06.09.2016, 06:18 »
Nie dość, że 4 m, to jeszcze rzeka i metoda działa. Kolega zniszczył system :thumbup:

Przychylam się też do zdania Arunia. Radzę usunąć z dyskusji lokalizację, bo zaraz nie będzie tam co łowić.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #16 dnia: 06.09.2016, 07:01 »
Mimo wszystko, jestem w szoku. Na moim odcinku, Karp regularnie padał(szt na miesiąc), jedynie w 97. Po powodzi, przez jakiś rok, może ciut dłużej. Teraz, albo jesteśmy kiepskimi łowcami, albo skutecznie je wytrzebiono. Co cwańsze, pewnie jeszcze mają swoje rewiry.
One są tylko ciężko namierzyć

Dokładnie, znam gościa który regularnie zasadza się na odrzańskie karpiszony w nocy i wyniki ma niesamowite.
Janusz

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #17 dnia: 06.09.2016, 07:09 »
Info szok. Tylko u mnie jest na Odrze 7m+  ;D
Krzysztof

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #18 dnia: 06.09.2016, 11:23 »
Zazdroszczę Wam tej Odry :bravo:

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #19 dnia: 06.09.2016, 11:41 »
Zazdroszczę Wam tej Odry :bravo:
Jak to mawiał Lenin - Byt kształtuje świadomość:) Ja zazdroszczę wielu fajnej wody stojącej i ciekawych komercji. U mnie we Wrocławiu jest tylko Odra ale do tej pory unikałem łowienia w rzekach. Nie miałem odpowiedniego sprzętu i chyba z sentymentu wolałem zasiadki nad stawami, jeziorami. Niestety prawie wszystkie komercje wokół Wrocławia to wanny z karpiami, na kanałach w lecie jest ciężko łowić bo kwitną lub zarastają brzegi:) Starorzecza już dawno wykłusowane. Są jeszcze zimowiska barek ale to tylko późna jesień i wczesna wiosna. Od przyszłego roku przesiadam się na rzekę i liczę na nowy wymiar przygody:) Zaczynam też jeździć trochę dalej od Wrocławia co ostatnio zaowocowało bardzo udanym dniem na Kaczych Dołach koło Turawy. W sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #20 dnia: 06.09.2016, 12:43 »
Ostatnio się zastanawiałem, czy będą efekty na metodę na rzece (Odra, ale Wrocław i okolice).
Ja widać są i można śmiało próbować!
Powiedz proszę tylko, przypon masz "metodowy" 10 cm czy długi? I rzucasz miedzy główki, tam gdzie prąd najsłabszy?


Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

MM

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #21 dnia: 06.09.2016, 12:48 »
A to ciekawe. Do tej pory na mojej rzeczce łowiłem na koszyk ze skrętką, metody nawet na niej nie wypróbowałem, widać popełniłem błąd. Uciąg mam słaby, więc pozostaje tylko testować :D

EDIT: oczywiście na brzany i karpie nie liczę bo już ich nie ma, ale jakieś leszczyki może się skuszą
Marcin

Offline Piotr T

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 407
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chałupki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #22 dnia: 06.09.2016, 14:32 »
Ostatnio się zastanawiałem, czy będą efekty na metodę na rzece (Odra, ale Wrocław i okolice).
Ja widać są i można śmiało próbować!
Powiedz proszę tylko, przypon masz "metodowy" 10 cm czy długi? I rzucasz miedzy główki, tam gdzie prąd najsłabszy?

Tak przypon mam 10cm z żyłki 24 i hak drennan 10 lub 12. Przypony sam wiążę. Nie rzucam między główki bo tam przeważnie jest zamulone dno. W tym tygodniu będę jeszcze próbował o ile mi czas pozwoli,na pewno zdam relację.
A największą ciekawostką są właśnie brzany, które zdecydowanie lepiej brały na metodę.
Wydaje mi się że plusy w metodzie na rzece są takie:
Podajnik jest płaski i prąd go nie porywa tak jak kosz, krótki przypon oczywiście zacina prawie każdą rybę która spróbuje przynęty.
Na moim odcinku odry sprawdza się znakomicie.
Piotr

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #23 dnia: 06.09.2016, 14:54 »
Ostatnio się zastanawiałem, czy będą efekty na metodę na rzece (Odra, ale Wrocław i okolice).
Ja widać są i można śmiało próbować!
Powiedz proszę tylko, przypon masz "metodowy" 10 cm czy długi? I rzucasz miedzy główki, tam gdzie prąd najsłabszy?

Tak przypon mam 10cm z żyłki 24 i hak drennan 10 lub 12. Przypony sam wiążę. Nie rzucam między główki bo tam przeważnie jest zamulone dno. W tym tygodniu będę jeszcze próbował o ile mi czas pozwoli,na pewno zdam relację.
A największą ciekawostką są właśnie brzany, które zdecydowanie lepiej brały na metodę.
Wydaje mi się że plusy w metodzie na rzece są takie:
Podajnik jest płaski i prąd go nie porywa tak jak kosz, krótki przypon oczywiście zacina prawie każdą rybę która spróbuje przynęty.
Na moim odcinku odry sprawdza się znakomicie.

A prąd nie ściąga podajnika? Rzucasz w nurt, na np. środek, czy mimo wszystko bliżej brzegu?
Muszę się w przyszłym tygodniu wybrać nad Odrę, przetestować.
MM

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Methoda, rzeka Odra - test
« Odpowiedź #24 dnia: 06.09.2016, 21:05 »
Piotr, rewelka!  :thumbup:  Proszę - Metoda i na rzece porządzi :D
Lucjan