Autor Wątek: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?  (Przeczytany 47986 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 349
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #225 dnia: 20.11.2022, 22:59 »
Najwięcej ciepła tracimy przez korpus i nogi. Głowa to ok 10 %. Ciepła czapka i kaptur dają radę. Stopy, to kalosze z wkładką. A na nocki w zimne dni, wiadomo, warto się dogrzać.
Pozdrawiam,
Tomek


Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #227 dnia: 24.12.2022, 13:18 »
Jaka różnica, poza wyglądem?  Który lepszy?  Trochę się pogubiłem i nie wiem który wybrać. Niestety u mnie w sklepach niedostępne , więc tylko przez internet możliwe zamówienie.


Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #228 dnia: 24.12.2022, 20:45 »
Zalezy jak łowisz i ile się ruszasz. Granatowy jest cieplejszy, na temepratury blikie 0 stopni i poniżej. Jeśli dużo się ruszasz, albo spinningujesz i dużo chodzisz możesz się podgotować :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #229 dnia: 24.12.2022, 22:19 »
Zalezy jak łowisz i ile się ruszasz. Granatowy jest cieplejszy, na temepratury blikie 0 stopni i poniżej. Jeśli dużo się ruszasz, albo spinningujesz i dużo chodzisz możesz się podgotować :)

Myślałem o kombinezonie na wczesną wiosnę i jesień pod feeder , czasem spinning . ( jestem stworzeniem ciepłolubnym)  Może ccoś innego ,jest warte uwagi ?

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 645
  • Reputacja: 53
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #230 dnia: 24.12.2022, 22:43 »
Zalezy jak łowisz i ile się ruszasz. Granatowy jest cieplejszy, na temepratury blikie 0 stopni i poniżej. Jeśli dużo się ruszasz, albo spinningujesz i dużo chodzisz możesz się podgotować :)

Myślałem o kombinezonie na wczesną wiosnę i jesień pod feeder , czasem spinning . ( jestem stworzeniem ciepłolubnym)  Może ccoś innego ,jest warte uwagi ?
Prologic Highgrade, praktycznie to samo co czerwony Imax, myślę, ze na Twoje  potrzeby będzie ok

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #231 dnia: 25.12.2022, 18:44 »
Cytat: Adrian link=topic=5895.msg605171#msg605171 date=1671918
Prologic Highgrade, praktycznie to samo co czerwony Imax, myślę, ze na Twoje  potrzeby będzie ok
[/quote

Więc rozumiem , że Prologic jest "chłodniejszy" od IMaxa , i nie zapocę się chodząc ze spiningiem??


Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 537
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #232 dnia: 31.12.2022, 16:53 »
Panowie łowił może ktoś siedząc, nie ruszając się w temperaturze 0-2 st. w kombinezonie Matrix Winter Suit z warstwą ubrań termicznych? Da radę w tym wysiedzieć w komforcie termicznym przez kilka godzin? Będzie to chroniło przed wiatrem?
Marcin

Online flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 537
  • Reputacja: 219
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #233 dnia: 06.01.2023, 23:22 »
Panowie łowił może ktoś siedząc, nie ruszając się w temperaturze 0-2 st. w kombinezonie Matrix Winter Suit z warstwą ubrań termicznych? Da radę w tym wysiedzieć w komforcie termicznym przez kilka godzin? Będzie to chroniło przed wiatrem?
Hop-siup.
Marcin

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 12
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #234 dnia: 07.01.2023, 02:16 »
Panowie łowił może ktoś siedząc, nie ruszając się w temperaturze 0-2 st. w kombinezonie Matrix Winter Suit z warstwą ubrań termicznych? Da radę w tym wysiedzieć w komforcie termicznym przez kilka godzin? Będzie to chroniło przed wiatrem?
Każdy ma inną termikę. Ja nawet śpię w kombinezonie zimowym w śpiworze karpiowym.
W tym Matrixie przy temp bliskiej 0* kilka godzin można wytrzymać ale raczej nie komfortowo.

Głowa,stopy, dłonie -tutaj tracisz najwięcej ciepła. Więc o te partie należy się szczególnie zatroszczyć.

Offline Ashaki Takado

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #235 dnia: 07.01.2023, 08:55 »
Może podpowiem cos że swoich doświadczeń.
Ubiór wędkarski u mnie służy nie tylko na ryby ale też codziennie do prac w ogrodzie i przy zwierzętach. Jako okrycie głowy polecam czapkę Prestona z pomponem. Ma kilka warstw, jest ciepła i wodoszczelna.
Jako stroju używam Dam xtherm i za te pieniądze jest to rewelacja. Przy minus 3 pod spod zakładam tylko długą koszulkę termoaktywna a i tak jest za ciepło. Stroje firm narciarskich nie mają w ogóle startu - do tej pory używałem 4f i hi tec. Jako obuwie najlepiej sprawdzają się... gumiaki z wkładką thermo. Pół numeru większe i gruba skarpeta. Rękawiczki zależne są od tego kto jak łowi. Wiadomo z jednym palcem będą zawsze cieplejsze.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 612
  • Reputacja: 93
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #236 dnia: 07.01.2023, 12:00 »
A ja nie mogę przebloeć, że tych wszystkich winter suitów nie można kupować osobno... Bo kurtkę chętnie bym kupił, a spodnie mi niepotrzebne :facepalm:

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 912
  • Reputacja: 400
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #237 dnia: 07.01.2023, 12:09 »
A ja nie mogę przebloeć, że tych wszystkich winter suitów nie można kupować osobno... Bo kurtkę chętnie bym kupił, a spodnie mi niepotrzebne :facepalm:
W takim razie spodnie sprzedaj 🙂.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #238 dnia: 07.01.2023, 13:05 »
A ja nie mogę przebloeć, że tych wszystkich winter suitów nie można kupować osobno... Bo kurtkę chętnie bym kupił, a spodnie mi niepotrzebne :facepalm:

sprzedaj spodnie albo zapytaj , może ktoś akurat będzie potrzebował i się dogadacie co do modelu i rozmiaru.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kombinezon dwuczęściowy, ale jaki?
« Odpowiedź #239 dnia: 07.01.2023, 20:14 »
Drennan i reszta niech sie schowa.