Autor Wątek: Rzucanie palenia  (Przeczytany 23320 razy)

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #75 dnia: 03.11.2016, 12:53 »
Z własnego doświadczenia wiem (paliłem ok 10 lat, nawet do 1,5-2 paczek dziennie), że jest tylko i wyłącznie jeden sposób na rzucenie palenia: rzucisz jeżeli naprawdę tego chcesz - jeżeli nie ma w tobie 100% pewności, chęci i woli, to będzie trudno.. ja rzuciłem z dnia na dzień, oczywiście były momenty w których zapaliłem jednego tu i tam, na rybkach czy w pracy, ale od około 2 lat mam nad tym pełną kontrolę i nawet jak czasem zapalę to nie wróciłem do nałogu, a palić uwielbiam chyba gdzieś ta silna wola działa, nie wiem ogólnie nie wierzę w medykamenty - zbyt wielu znajomych próbowało oprzeć swoje rzucanie o takie specyfiki i nie udało się, ale oczywiście nie twierdzę, że nie działają - może po prostu tak naprawdę nie chcieli i dlatego polegli... I teraz rzecz najważniejsza i 1000 razy trudniejsza niż samo rzucenie: musisz unikać osób które palą, brzmi to słabo, ale niestety to jest klucz do sukcesu. Jeżeli będziesz przebywał w otoczeniu palaczy - sorry ale wątpię, że Ci się uda rzucić, w moim odczuciu szanse będą bliskie zeru... dla mnie działało to tak: mega chęć rzucenia, unikanie osób palących, duuuuuużo silnej woli i tak po kilku tygodniach miałem i ma do dzisiaj pełną kontrolę, czego i Tobie życzę i trzymam kciuki!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeden, czy dwa to palenie.
Oszukujesz sam siebie, że nie palisz.

Piszesz, że 10 lat, a to bzdura skoro popalasz.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Stan_Stanowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #76 dnia: 03.11.2016, 21:49 »
Z własnego doświadczenia wiem (paliłem ok 10 lat, nawet do 1,5-2 paczek dziennie), że jest tylko i wyłącznie jeden sposób na rzucenie palenia: rzucisz jeżeli naprawdę tego chcesz - jeżeli nie ma w tobie 100% pewności, chęci i woli, to będzie trudno.. ja rzuciłem z dnia na dzień, oczywiście były momenty w których zapaliłem jednego tu i tam, na rybkach czy w pracy, ale od około 2 lat mam nad tym pełną kontrolę i nawet jak czasem zapalę to nie wróciłem do nałogu, a palić uwielbiam chyba gdzieś ta silna wola działa, nie wiem ogólnie nie wierzę w medykamenty - zbyt wielu znajomych próbowało oprzeć swoje rzucanie o takie specyfiki i nie udało się, ale oczywiście nie twierdzę, że nie działają - może po prostu tak naprawdę nie chcieli i dlatego polegli... I teraz rzecz najważniejsza i 1000 razy trudniejsza niż samo rzucenie: musisz unikać osób które palą, brzmi to słabo, ale niestety to jest klucz do sukcesu. Jeżeli będziesz przebywał w otoczeniu palaczy - sorry ale wątpię, że Ci się uda rzucić, w moim odczuciu szanse będą bliskie zeru... dla mnie działało to tak: mega chęć rzucenia, unikanie osób palących, duuuuuużo silnej woli i tak po kilku tygodniach miałem i ma do dzisiaj pełną kontrolę, czego i Tobie życzę i trzymam kciuki!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeden czy dwa to palenie.
Oszukujesz sam siebie, że nie palisz.

Piszesz, że 10 lat a to bzdura skoro popalasz.

No i tu pozwolę sobie nie zgodzić się z tym co piszesz. Po pierwsze: jasne, tak jak piszesz popalam sobie, nie ukrywam. Myślę, że w miesiącu zapalę 2-3 papierosy, czasem mniej a czasem więcej. I tak od mniej więcej 2 lat. Czy to znaczy, że nadal palę? Tak, zgoda. Czy to znaczy, że piszę bzdury o rzuceniu? Nie uważam. Dla mnie osobiście jest olbrzymia różnica pomiędzy osobą, która pali regularnie a osobą, która czasem zapali jednego do piwka. To, że udało mi się wyjść z nałogu (a nawet dwie paki dziennie to już jest ostry nałóg) uważam za osobisty sukces, to że od długiego już czasu mogę sobie pozwolić na fajka, nie wracając przy tym do regularnego palenia a nawet nie czując takiej potrzeby/pokusy powrotu, uważam za jeszcze większy sukces lubię zapalić - nie ukrywam, paczka- dwie na rok niewiele bardziej mi zaszkodzi niż weekend w Krakowie na "świeżym powietrzu"

Oczywiście masz prawo do własnej opinii, ja opowiedziałem swoją historię jak przykład, że można przestać palić jeżeli się tego naprawdę chce. Sam fakt tego, że mam na tyle silną wolę żeby czasem zapalić i nie wrócić do regularnego palenia nie ma być zachętą dla tych co rzucili, żeby zapalić sobie jednego - dla wielu ten właśnie jeden spowoduje, że za chwilę kupią paczkę, potem drugą itd...

Reasumując: tak masz rację - nadal palę, ale nie uważam żebym siebie w tym oszukiwał i pisał bzdury. Mam tego świadomość ale jako osoba z wieloletnim "stażem" palacza widzę mega różnicę między potrzebą palenia codziennie a okazjonalnym papierosem przy piwku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #77 dnia: 03.11.2016, 21:59 »
Robert trzymaj się.
Marcin

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #78 dnia: 02.01.2017, 09:45 »
Początek dnia drugiego . Nie odczuwam , głodu nikotynowego. :)
Feeder & spinning

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #79 dnia: 02.01.2017, 09:55 »
Dzień drugi : Odczułem głód i zapaliłem hahaha

Offline AdamTym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 326
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grabownica St.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #80 dnia: 02.01.2017, 09:59 »
Dzień drugi : Odczułem głód i zapaliłem hahaha

Miałem tak samo !!! :D
HAHAHA
Adam

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #81 dnia: 02.01.2017, 09:59 »
Od jutra :D

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #82 dnia: 02.01.2017, 10:03 »
E tam mi nigdy się na kaca nie chce palić , a ze wczoraj trochę się wypiło znowu ;D
Feeder & spinning

Offline Niedźwiedź

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 298
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pszczyna, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #83 dnia: 02.01.2017, 10:09 »
Dokłanie :)

Offline kismet75

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: B.P / Filadelfia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #84 dnia: 02.01.2017, 11:02 »
Ja 2 dzień bez nałogu i dobrze mi z tym. :)
Pozdrawiam
Mariusz

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #85 dnia: 02.01.2017, 11:17 »
To już do przodu jesteś prawie paczkę MMM :)
Michał

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #86 dnia: 02.01.2017, 11:23 »
Zawsze mówiłem że rzucić palenie to najprostsza rzecz na świecie jednak sztuką jest znowu nie palić. Drugi dzień nowego roku a ja dalej żyję z nałogiem.
Michał dobry przelicznik z tym MMM. W moim przypadku to prawie trzy przejazdy samochodem na ryby.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #87 dnia: 02.01.2017, 11:41 »
Jurku, trafiłeś w sedno. Rzucanie palenia jest proste. Robiłem to dziesiątki razy. Hemingway - tysiące ;)
Jacek

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #88 dnia: 02.01.2017, 14:57 »
Trzeba rzucić z dnia na dzień. U mnie minęły ponad dwa lata. Teraz mam więcej wędek, kulek i szybciej biegam :D
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline anna sulka

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rzucanie palenia
« Odpowiedź #89 dnia: 02.01.2017, 16:01 »
Ja myślę, że ważna jest motywacja i cel na który chce się przeznaczyć kasę. I najlepiej rzucić od razu, mnie się udalo :D