Autor Wątek: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?  (Przeczytany 12511 razy)

Offline Majcher

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 332
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?
« Odpowiedź #75 dnia: 23.06.2018, 18:06 »
Dziękuję Wam koledzy za pomoc w wyborze :beer: Jak się nic nie zmieni, to będę zamawiał te fox'y 7000.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?
« Odpowiedź #76 dnia: 24.07.2018, 19:21 »
Panowie a Okuma Aventa 5000 do tego kija? Nie za duży? Też naszło mnie na nowe kolowrotki do tych wędek, mogę wydać maks. 250 zł na szt. Okumy mają dobre opinie na forum, a Aventa wg mnie jest jednym z wyższych modeli z WB, a na plus dodatkowa szpula aluminiowa. Myślałem o Foxie EOSie 7000, ale ten nie ma    dodatkowej szpuli w standardzie, a przydała by się. Co myślicie o tym? A może wie ktoś jak przedstawia cała gama kołowrotów Okumy typu baitfeeder od najsłabszego do najlepszego?
-Paweł-

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 735
  • Reputacja: 128
  • Lokalizacja: UK
Odp: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?
« Odpowiedź #77 dnia: 24.07.2018, 19:40 »
Nie znam tego kołowrotka, ale jeśli rozmiarem jest zbliżony do innych kołowrotków w rozmiarze 5000 to moim zdaniem jest idealny.

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?
« Odpowiedź #78 dnia: 24.07.2018, 20:26 »
Panowie a Okuma Aventa 5000 do tego kija? Nie za duży? Też naszło mnie na nowe kolowrotki do tych wędek, mogę wydać maks. 250 zł na szt. Okumy mają dobre opinie na forum, a Aventa wg mnie jest jednym z wyższych modeli z WB, a na plus dodatkowa szpula aluminiowa.

Na pewno nie są to za duże kręcioły. Oglądałem je, mieliłem nimi powietrze i wszystko gitara! Wg mnie mają natomiast nienaturalnie małe korby do mielenia w stosunku do gabarytów. I pytanie: czy to niedopatrzenie i oszczędność produkcyjna, czy też celowy zabieg? Większa korba to większa siła zwijania... Poza tym, śmiesznie się kręci taką rączką, przy takich kijach, kiedy nie uruchamiasz łokcia.

To samo wrażenie miał mój współoglądacz. Ale to moje odczucia. Tobie wcale to nie musi przeszkadzać. Tym bardziej, że to fajne młynki.

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?
« Odpowiedź #79 dnia: 10.06.2019, 17:53 »
Co sądzicie nt. podpięcia Okumy LS-6K pod Korum Barbel 1,75 Lbs.
Będzie to jakoś grało?

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 987
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki kołowrotek do wędki Korum Barbel 1,75 lbs?
« Odpowiedź #80 dnia: 10.06.2019, 19:50 »
Ta Okuma waży 530 g, a ile ten patyczek Koruma? ;)