Autor Wątek: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado  (Przeczytany 74847 razy)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #165 dnia: 09.04.2017, 17:43 »
Oki w takim razie Douglas L 30 g kupię i będzie git.Dzięki

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #166 dnia: 14.04.2017, 08:16 »
Oglądając filmik z nowym mikado Aperio zobaczyłem ze nawet po holu ryby na jego dnie zostaje warstwa pelletu, czy macie podobne problemy.
Taki mokry pellet należałoby za każdym razem wydłubywać gdyż wpływa  niekorzystnie na sklejenie nowego wsadu.

Mniej więcej na 2:53
Tomek

Offline The_gie

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #167 dnia: 14.04.2017, 09:20 »
U mnie zostają resztki mixu i wydłubuję resztki. Ten koszyk mi osobiście nie przypasował.

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #168 dnia: 14.04.2017, 09:39 »
Oglądając filmik z nowym mikado Aperio zobaczyłem ze nawet po holu ryby na jego dnie zostaje warstwa pelletu, czy macie podobne problemy.
Taki mokry pellet należałoby za każdym razem wydłubywać gdyż wpływa  niekorzystnie na sklejenie nowego wsadu.

Mniej więcej na 2:53

Mnie zastanawia łowienie metodą w ogromnej rzece, gdzie średnia głębokość to 8-9 metrów i zapewne jest jakiś uciąg wody. ???
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #169 dnia: 14.04.2017, 09:54 »
Oglądając filmik z nowym mikado Aperio zobaczyłem ze nawet po holu ryby na jego dnie zostaje warstwa pelletu, czy macie podobne problemy.
Taki mokry pellet należałoby za każdym razem wydłubywać gdyż wpływa  niekorzystnie na sklejenie nowego wsadu.

Mniej więcej na 2:53

Mnie zastanawia łowienie metodą w ogromnej rzece, gdzie średnia głębokość to 8-9 metrów i zapewne jest jakiś uciąg wody. ???



Bez problemu można. Kolejny rok będę uskuteczniał łowienie Metodą w Odrze. Oczywiście w mocnym nurcie nie ma mowy, ale w zastoiskach, klatkach i zatokach, bez problemu można łowić z wielkim powodzeniem. Na filmie nie widać jakiegoś mocnego uciągu, zresztą, na takiej głębokości nurt jest znikomy.

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #170 dnia: 14.04.2017, 09:58 »
Oglądając filmik z nowym mikado Aperio zobaczyłem ze nawet po holu ryby na jego dnie zostaje warstwa pelletu, czy macie podobne problemy.
Taki mokry pellet należałoby za każdym razem wydłubywać gdyż wpływa  niekorzystnie na sklejenie nowego wsadu.

Mniej więcej na 2:53

Mnie zastanawia łowienie metodą w ogromnej rzece, gdzie średnia głębokość to 8-9 metrów i zapewne jest jakiś uciąg wody. ???



Bez problemu można. Kolejny rok będę uskuteczniał łowienie Metodą w Odrze. Oczywiście w mocnym nurcie nie ma mowy, ale w zastoiskach, klatkach i zatokach, bez problemu można łowić z wielkim powodzeniem. Na filmie nie widać jakiegoś mocnego uciągu, zresztą, na takiej głębokości nurt jest znikomy.

Z tego co widzę na filmie to nie łowią w żadnej klatce czy zastoisku. Pozostaje jeszcze kwestia głębokości. Moim zdaniem tradycyjna metoda nie jest najlepszym sposobem łowienia przy głębokości łowiska powyżej 3m :) Nie mówię tutaj o modyfikacjach typu koszyk do metody i PVA.
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #171 dnia: 14.04.2017, 10:03 »
Absolutnie się stary mylisz, można Metodą łowić na bardzo dużych głębokościach. Są na forum koledzy, którzy łowili spokojnie na 6-8 metrach karpie. Ja zazwyczaj łowię na głębokości od 3,5 do 4,5 bez jakichkolwiek problemów. Wszystko rozbija się dosłownie o dopracowanie mixu.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #172 dnia: 14.04.2017, 10:07 »
U mnie zostają resztki mixu i wydłubuję resztki. Ten koszyk mi osobiście nie przypasował.

Dzięki na dłuższą metę to trochę upierdliwe ;/
Tomek

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #173 dnia: 14.04.2017, 10:08 »
Absolutnie się stary mylisz, można Metodą łowić na bardzo dużych głębokościach. Są na forum koledzy, którzy łowili spokojnie na 6-8 metrach karpie. Ja zazwyczaj łowię na głębokości od 3,5 do 4,5 bez jakichkolwiek problemów. Wszystko rozbija się dosłownie o dopracowanie mixu.

A nie lepiej sprawdzi się przy takiej głębokości np. zestaw helikopterowy z krótkim przyponem i zakrytym koszyczkiem oraz zanętą, która zacznie pracować zaraz po dojściu na dno niż kombinowanie z mocnym doklejaniem pelletu, żeby doszedł na dno razem z podajnikiem?
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #174 dnia: 14.04.2017, 10:09 »
Panowie łowiłem ostatnio tym podajnikiem na łowisku około 2m głębokości z pelletem i nie miałem takiego problemu jak wy. Nie zostawał mi pellet w podajniku. Na pewno jest to kwestia namoczenia pelletu/mixu. Mój był że tak powiem z recyclingu - odmrażany i tylko dowilżany spryskiwaczem. Pellet feed z sonu i jak wspomniałem - 0 pozostałości w podajniku. Kolejne testy pokażą, ile ten podajnik wart.
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #175 dnia: 14.04.2017, 10:13 »
Absolutnie się stary mylisz, można Metodą łowić na bardzo dużych głębokościach. Są na forum koledzy, którzy łowili spokojnie na 6-8 metrach karpie. Ja zazwyczaj łowię na głębokości od 3,5 do 4,5 bez jakichkolwiek problemów. Wszystko rozbija się dosłownie o dopracowanie mixu.

A nie lepiej sprawdzi się przy takiej głębokości np. zestaw helikopterowy z krótkim przyponem i zakrytym koszyczkiem oraz zanętą, która zacznie pracować zaraz po dojściu na dno niż kombinowanie z mocnym doklejaniem pelletu, żeby doszedł na dno razem z podajnikiem?



Przede wszystkim tracisz bardzo mocno zasięg. Po drugie, to żadne kombinowanie, spokojnie na mixach, które są dostępne w sklepach zrobisz towar na duże głębokości. Myślę, że ''kombinowanie' zaczyna się na 6-7 metrach, ale wtedy dodałbym bentonitu i sprawa w kilka chwil załatwiona.

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #176 dnia: 14.04.2017, 10:14 »
Panowie łowiłem ostatnio tym podajnikiem na łowisku około 2m głębokości z pelletem i nie miałem takiego problemu jak wy. Nie zostawał mi pellet w podajniku. Na pewno jest to kwestia namoczenia pelletu/mixu.

Tutaj zostaje bo pewnie mocno doklejali pellet żeby zszedł na dużą głębokość. Przy 2m i dobrze zrobionym pellecie nie powinno być problemu tak jak piszesz. :)
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #177 dnia: 14.04.2017, 10:18 »
Przede wszystkim tracisz bardzo mocno zasięg.

Mówisz o zasięgu rzutu? Wystarczy koszyczek z odpowiednio zamontowanym obciążeniem np. Zippla.

Po drugie, to żadne kombinowanie, spokojnie na mixach, które są dostępne w sklepach zrobisz towar na duże głębokości. Myślę, że ''kombinowanie' zaczyna się na 6-7 metrach, ale wtedy dodałbym bentonitu i sprawa w kilka chwil załatwiona.

Ale czy wtedy nie sklejasz pelletu / mixu tak mocno, że pracuje on dopiero po kilku / kilkunastu minutach po dojściu na dno?

Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #178 dnia: 14.04.2017, 10:24 »
Tak, chodzi mi o zasięg rzutu. Nie stosowałem wspomnianych koszyków. Do tego lubię prostotę i jestem leniwy, więc jak widzisz, Metoda to idealna technika dla mnie :D
Co do pracy mixu na duże głębokości, spokojnie działa już w pierwszych minutach. Mamy to mocno dopracowane, zwłaszcza, że często rzucam. Ale masz trochę racji, często odrobina towaru zostaje pod tym małym szczebelkiem u szczytu kosza. W niczym to nie wadzi, ale jednak ;)

Jak masz linka do tych wspomnianych koszyków , to poproszę :beer:

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Method Feeder Aperio - nowy koszyk Mikado
« Odpowiedź #179 dnia: 14.04.2017, 10:31 »
Ja też lubię łowić na metodę, ale najlepiej sprawdza mi się ona na łowiskach komercyjnych gdzie mam 2m głębokości i sporo dużych ryb. Co do Odry to musisz też wziąć poprawkę, że ta rzeka zupełnie inaczej wygląda w okolicach Wodzisławia Śląskiego niż Gryfina czy Szczecina ;)
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/