Autor Wątek: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...  (Przeczytany 37344 razy)

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #255 dnia: 19.01.2017, 07:26 »
Przyjadę  popatrzeć.....ale ja nie o tym...można podzielić zawodników na spławik-feeder i osobno karpiarzy. Spławik-feeder np . stanowiska od 1-40 (losowanie stanowisk ) zostawić 20m przerwy i tam nr.od 41-60 dla karpiarzy oni potrzebują więcej miejsca....wywózka,rakiety lub gdy złowią duży okaz......

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #256 dnia: 19.01.2017, 07:36 »
Co w tym jest nie do zrozumienia? Od początku była mowa, że będą zawody, więc nie dziwota, że potem trzeba zwolnić miejsce, na z góry zaplanowane zawody. Ty, Łukaszu, siedziałeś na samym skraju i nikomu nie przeszkadzałeś. Ale gdybyś siedział na samym środku - uważasz, że nietaktem 30 zawodników byłoby "wyproszenie Cię" z tego miejsca?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #257 dnia: 19.01.2017, 07:50 »
Też miałem o tym napisać bo to takie dziwne wypominanie. Ja w zawodach nie startuję i nikomu tego nie bronię ale nie będę się zwijał bo ktoś chce na mojej hojnie nęconej miejscówce łowić.
Idąc dalej tym rozumowaniem wezmę miejsce na skraju łowiska a może lepiej będzie jak pojadę gdzieś obok na łowisko tak aby nie przeszkadzać i tylko na kibicowanie przyjadę?

Jadąc na 3 dni na ryby na marną komercję w życiu nie będę zmieniał miejsca bo za dużo jest z tym roboty i tak wezmę najgorszą miejscówkę aby profesjonalistom w zawodach nie przeszkadzać.
Będę mógł chociaż w sobotę łódkę wypuścić? Czy spłoszy ona okazy i zakłóci zawody?

Dziwne podejście

Jak masz takie podejście to lepiej nie jedź. A jak pojedziesz i nie zwiniesz się, jeśli będzie taka konieczność, to właściciel zwróci Ci pieniądze i wyprosi z łowiska. Wybaczcie, ale to do cholery zlot a nie jakiś prywatny folwark. Zbiornik jest rezerwowany dla SiG a nie dla matchlessa, Ostapa czy kogoś innego. Jak jest plan zlotu - to albo się go akceptuje albo się nie jedzie. Dla mnie krótka piłka.

Dziwne podejście to masz ty kolego. Bo jesteś jakby nie było w mniejszości, ale chcesz swoją osobą torpedować zlot i jego plan i przeszkadzać organizatorom w jego realizacji. Nie odbieram Ci prawa do łowienia, ale facet, zejdź na ziemię. Jak masz pisać, że się nie zwiniesz i takie tam - to odpuść i jedź na ryby z kumplami na PZW. Gdybyś napisał o swoich spostrzeżeniach w normalny sposób i wyraził chęć dogadania się w tej kwestii to myślę, że nikt by nie protestował i na pewno byśmy spróbowali pomyśleć tak, żeby każdy był zadowolony. Bo można się dogadać, wydzielić część lowiska na zawody, można wydzielić jakiś kawałek do karpiowania. Ale Ty się nie chcesz dogadać, mimo, że jesteś w mniejszości. Ty piszesz, że się nie zwiniesz bo nie masz takiego zamiaru i tyle. To ja Ci z góry mowię, że jeśli taka jest Twoja retoryka i podeście to nasze będzie wprost proporcjonalne.

Jak jesteś na wczasach i są jakieś wycieczki fakultatywne czy inne dupiny, to biuro przedstawia Ci możliwości i Ty albo się decydujesz albo nie. Nie widziałem jeszcze, by ktoś zmieniał plan wycieczki albo kierunek, bo przyjechał Ostap i on widzi to inaczej. Jak masz godzinę czasu wolnego to za godzinę wracasz. Jak jest przewidziane 2 godziny zwiedzania muzeum to zwiedzasz 2 godziny. Jak masz porę obiadową w hotelu to nikt dla Ciebie nie otwiera restauracji o 12 bo Ty teraz jeść. Jak masz opuścić pokój do godziny 10 to go opuszczasz a nie siedzisz tam, bo do wylotu masz jeszcze 5 godzin. A jak nie korzystasz z takich wczasów to też jest doskonały przykład bo skoro Ci taka forma odpoczynku nie odpowiada i nie potrafisz się dostosować to znaczy, że dobrze zrobiłeś nie wybierając tej oferty.
Ze zlotem jest podobnie. Gdyby każdy tak grymasił i robił co chce to zamiast zlotu było by jedno wielkie zamieszanie.
Grzegorz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #258 dnia: 19.01.2017, 08:07 »
Panowie, biorę na klatę Wasze zarzuty. Rok temu było nas sporo, ale jeszcze nie aż tylu ile powinno być w tym roku. Ja też o zlocie nc nie wspominałem na swoich filmach czy Facebooku, gdyż znałem ograniczenia Batorówki, dzięki świetnej robocie Radka :thumbup: , który zrobił pełne rozpoznanie.

W tym roku, chciałbym dmuchać na zimne, i  zapewnić jak najlepsze warunki wszystkim. Dlatego jeżeli będziemy chcieli robić zawody lub wybierali miejsca do łowienia, wolę aby odbyło się to w zaplanowany sposób. Nie chciałbym aby przyjechał ktoś jak Łukasz z kolegami, rozbił się na środku na przykład, i postawił wszystkich przed faktem dokonanym. To przykład tylko! Dlatego teraz osoby chcące rozbić się w namiotach karpiowych nad wodą miałyby wyznaczone miejsca - najdalej od części głównej. Mają zapewniony spokój z jednej strony, możliwość nocnego łowienia, jednocześnie nie przeszkadzają też w organizacji zawodów, zaś główna część ludzi nie przeszkadza im. Chodzi mi o jak najlepszy układ dla wszystkich. Tak więc mając podzielone łowisko w jakiś sposób, łatwiej nam będzie się dopasować.

Rok temu zlot świetnie ogarnął Radek, dzięki któremu tak dobrze było wszystko zrobione. Ja nie mogłem z racji miejsca gdzie mieszkam, byłem więc gościem tak naprawdę. W tym roku już jednak będę na miejscu, dzień lub dwa wcześniej, więc sam, z pomocą innych, zajmę się organizacją. Ostatnio nie wszystko nam się udało, nie wszystkie zaplanowane rzeczy zrealizowaliśmy, same zawody były kończone w pośpiechu i byle jak prawdę powiedziawszy, bo każdy chciał zdążyć na mecz Polaków w ME. Teraz mam nadzieję unikniemy pewnych wpadek,  lepiej przygotujemy czas i łowisko.

Dodam jeszcze - że organizujemy zlot forum Spławik i Grunt, nie zaś luźne spotkanie. Więc proszę o wyrozumiałość. Nie bronię nikomu przyjazdu, jednak chciałbym aby mieć świadomość, że to będzie zlot SiG, gdzie wędkowanie łączymy z integracją forumowiczów. Nie mam zamiaru bronić nikomu karpiowania 24/h i mocnego nęcenia - jednak unikać chcę sytuacji, gdzie musimy się do pojedynczych osób dopasowywać na miejscu. Postaramy się tak to zrobić, aby wszyscy byli jak najbardziej zadowoleni. Zrobimy tez wspólną biesiadę, tak aby ułatwić wszystkim kontakt wieczorem, ostatnio troszkę to szwankowało, ludzie pochowali się w jakimś stopniu. Mam nadzieję, że tutaj Zbyszek z Maćkiem ogarną ten temacik, a na 100%  będzie extra!
Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #259 dnia: 19.01.2017, 08:15 »
Panowie a tak z innej beczki bo nie wiem a kobieta już coś gęga o wyjeździe w czerwcu i że swoje auto na wiosnę chciała by zmienić więc zapytam. W jakich kwotach się obracamy ogólny koszt (noclegi, łowisko, sprawy organizacyjne). Ja wiem że to jeszcze nic ustalonego ale przynajmniej przedział 200-300, 300-400 a może mniej lub więcej?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #260 dnia: 19.01.2017, 08:16 »
Masz rację dlatego zawsze sobie biorę miejsce z boku lecz to jest mój wybór a nie, że ktoś mi będzie coś sugerował. Gdzie napisałem, że jadę na karpie?

Na ziemi jestem 35lat i twardo po niej chodzę i straszyć wyproszeniem to możesz sobie u siebie w domu kolego.

Tak jak kolega Syborg w tym wątku skończyłem. Proszę cofnąć mój głos na łowisko.
Proszę też o info kiedy i gdzie zlot się odbędzie na pw a ja się dostosuję i przyjadę nawet gdybym miał jechać 600km i to ja zdecyduję o tym z kim przyjadę.

Miłego dnia życzę wszystkim




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #261 dnia: 19.01.2017, 08:16 »
Lucjan ja popieram. Tak to powinno być zrobione. Nie da się wszystkim dogodzić ale można chociaż spróbować rozwiązań, które pozwolą uniknąć pewnych spięć czy nieporozumień. Dla mnie rzeczą zrozumiałą jest to, co napisał Ostap w kwestii nęcenia, ilości sprzętu i trudności jego przeniesienia. Ja to rozumiem. Ale to własnie taka osoba, która uważa, że może być problem, ma jakieś uwagi - powinna to zgłosić i spróbować się dogadać, porozumieć. A kolega Ostap pisze - ja się nie zwinę i chuj. Dla mnie osobiście dla takich osób nie ma miejsca na zlocie.

Masz rację dlatego zawsze sobie biorę miejsce z boku lecz to jest mój wybór a nie, że ktoś mi będzie coś sugerował. Gdzie napisałem, że jadę na karpie?
Na ziemi jestem 35lat i twardo po niej chodzę i straszyć wyproszeniem to możesz sobie u siebie w domu kolego.
Tak jak kolega Syborg w tym wątku skończyłem. Proszę cofnąć mój głos na łowisko.
Proszę też o info kiedy i gdzie zlot się odbędzie na pw a ja się dostosuję i przyjadę nawet gdybym miał jechać 600km i to ja zdecyduję o tym z kim przyjadę.

Miłego dnia życzę wszystkim

Łowisko jest rezerwowane dla SiG i na zlot SiG więc nie Ty tutaj dyktujesz warunki.
I nie Ty decydujesz z kim przyjedziesz. Bo ja nie mam zamiaru tłumaczyć ludziom, użytkownikom forum, że nie ma dla nich miejsca na łowisku czy w domku bo Ostap sprowadził 5 swoich kumpli.
Gościu, ogarnij się. Jak idziesz do kina i wchodzisz do sali, w której grają Gwiezdne Wojny, to oglądasz Gwiezdne Wojny a nie, że puszczają Ci Pitbulla i wszyscy zaglądają na bilety, czy czasem nie są w złej sali.



Grzegorz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #262 dnia: 19.01.2017, 08:20 »
Matchless, zabierasz tyczkę na zlot?
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #263 dnia: 19.01.2017, 08:20 »
Spokojnie, ogarniemy wszystko :D Chodzi o to, aby zaplanować najlepsze warunki pod każdego, tak aby i karpiarze, i grunciarze czy spławikowcy mieli dobrze. Nawet dla żon i dzieciaków coś zorganizujemy.

Ptaku, co do kosztów to poczekaj, bo będziemy musieli ponegocjować z właścicielem.
Lucjan

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #264 dnia: 19.01.2017, 08:23 »
Ciekawie się zaczęło dzisiaj - idę zrobić sobie popcorn.... ;)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #265 dnia: 19.01.2017, 08:24 »
Matchless, zabierasz tyczkę na zlot?

Myślę, że nawet dwie. ;)
Grzegorz

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #266 dnia: 19.01.2017, 08:29 »
Matchless, zabierasz tyczkę na zlot?

Myślę, że nawet dwie. ;)

Rozumiem :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #267 dnia: 19.01.2017, 08:32 »
Matchless, zabierasz tyczkę na zlot?

Myślę, że nawet dwie. ;)




Macie szczęście, że mnie tam nie będzie, bo by Wam pięć tyczek nie pomogło. Spokojniutko bym Was opykał moją ósemką :D Zobaczylibyście jak łowi prawdziwy zawodowiec. Nad wodą poruszam się jak baletnica, do tego z długim batem :D :D :D ;) :P

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 448
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #268 dnia: 19.01.2017, 08:33 »
Filip - Ty i tak nie będziesz miał czasu na łowienie. Obiecałeś oporządzać kurczaki a troszkę tego będzie.
Policz dla ilu osób będziesz przygotowywał jedzenie: 80 użytkowników plus 2 osoby z rodziny i 2 kolegów na użytkownika to daje 400 osób :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybieramy miejsce na III Zlot SiG...
« Odpowiedź #269 dnia: 19.01.2017, 08:34 »
Matchless, zabierasz tyczkę na zlot?

Myślę, że nawet dwie. ;)


Macie szczęście, że mnie tam nie będzie, bo by Wam pięć tyczek nie pomogło. Spokojniutko bym Was opykał moją ósemką :D Zobaczylibyście jak łowi prawdziwy zawodowiec. Nad wodą poruszam się jak baletnica, do tego z długim batem :D :D :D ;) :P

Jędrula, długiego bata to miał ponoć Rasputin ;)
Grzegorz