Autor Wątek: Kiedy to się skończy?  (Przeczytany 12905 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 384
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Kiedy to się skończy?
« dnia: 09.02.2017, 09:15 »
Panowie tytuł postu nie bez powodu... Osobiście szlag mnie trafia jak widzę jak u mnie starsi panowie permanentnie dzień po dniu odławiaja ryby...
Zastanawiam się co oni z tym robią ... wiem że temat już był wielokrotnie stawiany - ale żal mi tych ryb..
W okresie wiosna - lato - jesień - łódka potrafią dzień i w nocy ... Teraz codzień na lodzie...
Te same osoby dzień w dzień.... jest ich kilku wszyscy ich znają może i regulaminu nie łamią :-X 8) - ale ciary przechodzą ile kilku osobom udaje się wyjąć i zabić i zjeść ryb....
Bo jak wiadomo złowioną rybkę w łeb i do wiadra...
Zazwyczaj to emeryci z górnictwa .... srednia wieku 55-65 lat....
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #1 dnia: 09.02.2017, 09:31 »
Macieju Drogi, cóż Ci mam powiedzieć :-\ Mnie równie jak Tobie zależy na rybach. Ale prawda jest jedna, powtarza ja wiele osób :(
Pewne pokolenie ludzi musi odejść do krainy wiecznych łowów! Nie ukrywam, że liczę na gazetę Lucjana, nawet już załatwiłem zbyt w kilku sklepach. Może jak ludziom wyłożymy czarno na białym jak mają postępować, za czym głosować i jakie pytania zadawać, to może powili coś do nich dotrze? Oby tak się stało.

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #2 dnia: 09.02.2017, 09:32 »
Cóż, temat oczywiście trudny ale bardzo ważny. Ja myślę, że z czasem to się zmieni, duża cześć młodych wędkarzy inaczej patrzy na C&R. To co jednych jest trudne do zrozumienia dla młodszych pokoleń będzie częścią ich dorastania. Róbmy tak by młodsze pokolenia były od nas mądrzejsze :)

A co do łapania codzienie to polecam obejrzeć film "2 zgryźliwych tetryków", notabene świetna komedia. Oglądając ten film wiele lat temu stwierdziłem, że to jest mój pomysł na emeryturę :) I tego się trzymam do dziś.

Franki

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #3 dnia: 09.02.2017, 09:33 »
Takie zachowanie skończy się z czasem kiedy z tego świata odejdzie ostatni pazerniak. W mieście gdzie aktualnie przebywam jest zbiornik wodny wielkości ok. 4ha. W przeszłości dużo było tam karasia - japońca który uważany jest za gatunek inwazyjny. Uwierzcie mi koledzy że w 2016r było już go mało a więc i w tym roku będzie go ubywało bo dziadki emeryci każdego dnie siedzą i wszystko co im weźmie duży czy mały ląduje w torbie o karpiach już nie będę pisał bo taki ćwok to już w głowie ma zakodowane że jak zapłacił za ten zbiornik to już musi zabrać rybę i wpi...ić na kolację. Ten głupi h.... nie cieszy się tym ze prawie pod domem ma piękny zbiornik nad którym może posiedzieć powędkować spotkać się z kolegami, wypić piwo on za najważniejsze uważa to by zapchać kichę. Co z tego że nie łamią regulaminu. Pies ich trącał. 
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 384
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #4 dnia: 09.02.2017, 10:26 »
Ja myślę że faktycznie częste kontrole wpisy do rejestru limity - sprawę by załatwiły .... a tak hulaj dusza i na ryby ...
Maciek

Offline czekano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 10
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #5 dnia: 09.02.2017, 10:31 »
Po co wałkować setny raz to samo. W tym temacie już wszystko zostało napisane. Każdy kto jest na tym forum ma taki sam cel także bez sensu to powielać. Załóżcie jeden temat gorzkie żale, usmażone ryby czy coś podobnego. Moim zdaniem temat do zamknięcia bo zaśmieca forum. Szkoda nerwów. Nie wiem czy was pociesze ale nie widzę nadziei aby to się skończyło.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 688
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #6 dnia: 09.02.2017, 10:33 »
Myślę, że jest tu przynajmniej kilkadziesiąt, jeśli ta liczba nie idzie w setki... osób, które naszą kopalnię wiedzy wykorzystują, by skutecznie odławiać resztki ryb, które w polskich wodach jeszcze pływają.
Od czasu do czasu taki idiota się tu odezwie (że płaci dużo, że mu się należy, że głupota, że to, że gówno...), jakby ten temat tyle razy nie był już wałkowany.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #7 dnia: 09.02.2017, 10:36 »
Po co wałkować setny raz to samo. W tym temacie już wszystko zostało napisane. Każdy kto jest na tym forum ma taki sam cel także bez sensu to powielać. Załóżcie jeden temat gorzkie żale, usmażone ryby czy coś podobnego. Moim zdaniem temat do zamknięcia bo zaśmieca forum.




To Ty zaśmiecasz forum! Właśnie trzeba o tym rozmawiać i przypominać ludziom co się dzieje na wodami. Po drugie forum jest właśnie od tego, aby dyskutować i dyskutować! Kolejny raz włazisz z buciorami miedzy wódkę a zakąskę! Kolejny raz przyciszasz tutaj ludzi!
Weź chłopie załóż sobie forum i tam dyskutuj tylko o tym, co Tobie pasuje!

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #8 dnia: 09.02.2017, 10:49 »
Zgadzam się, że temat był już wałkowany wiele razy. Tematów jest sporo podobnych.
Uważam, że dyskusja jest wskazana choć można by ją kontynuować w innych wątkach.

Co do tych emerytów z górnictwa dajcie już spokój. ;D W centralnej Polsce ich nie ma a ryb jak na lekarstwo.
Popatrzcie sobie na taki kanał Żerański i co się tam wyprawia. Gdzie tam emeryci z kopalń są?
Grzegorz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 384
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #9 dnia: 09.02.2017, 10:50 »
Po co wałkować setny raz to samo. W tym temacie już wszystko zostało napisane. Każdy kto jest na tym forum ma taki sam cel także bez sensu to powielać. Załóżcie jeden temat gorzkie żale, usmażone ryby czy coś podobnego. Moim zdaniem temat do zamknięcia bo zaśmieca forum. Szkoda nerwów. Nie wiem czy was pociesze ale nie widzę nadziei aby to się skończyło.

No pewnie sam łykasz rybke z ciepłego oleju.... a po każdym kęsie mówisz sobie ah... jak pieknie walczyła ... podkreślę walczyła - bo już nie powalczy...
Po co wałkować setny raz to samo. W tym temacie już wszystko zostało napisane. Każdy kto jest na tym forum ma taki sam cel także bez sensu to powielać. Załóżcie jeden temat gorzkie żale, usmażone ryby czy coś podobnego. Moim zdaniem temat do zamknięcia bo zaśmieca forum.




To Ty zaśmiecasz forum! Właśnie trzeba o tym rozmawiać i przypominać ludziom co się dzieje na wodami. Po drugie forum jest właśnie od tego, aby dyskutować i dyskutować! Kolejny raz włazisz z buciorami miedzy wódkę a zakąskę! Kolejny raz przyciszasz tutaj ludzi!
Weź chłopie załóż sobie forum i tam dyskutuj tylko o tym, co Tobie pasuje!

Jedruś leci :thumbup: :beer: 100 racji !!!
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 384
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #10 dnia: 09.02.2017, 10:52 »
Zgadzam się, że temat był już wałkowany wiele razy. Tematów jest sporo podobnych.
Uważam, że dyskusja jest wskazana choć można by ją kontynuować w innych wątkach.

Co do tych emerytów z górnictwa dajcie już spokój. ;D W centralnej Polsce ich nie ma a ryb jak na lekarstwo.
Popatrzcie sobie na taki kanał Żerański i co się tam wyprawia. Gdzie tam emeryci z kopalń są?

Grzegorz to ciekawe jaka to grupa zawodowa u ciebie przoduje w zjadaniu ryb... u mnie bezapelacyjnie górnictwo !!! :-X :facepalm: 8) :P :'( ;)
Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 688
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #11 dnia: 09.02.2017, 10:53 »
Panowie, trochę delikatniej... Po co tak od razu koledze do gardła skakać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline grych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 53
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grunwald
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #12 dnia: 09.02.2017, 10:53 »
Takie zachowanie skończy się z czasem kiedy z tego świata odejdzie ostatni pazerniak.

Uważasz, że tak będzie??? Uważasz, że znikną z tego świata "pazerniaki"?? Moim zdaniem nie jest tak, że tylko dziadki zabierają ryby (choć mówi się, że to pokolenie musi wymrzeć, to będzie dobrze) sam znam co najmniej kilkunastu mięsiarzy dużo młodszych ode mnie. To jest raczej kwestia wyniesienia pewnych zasad np. z domu (ojciec uczy - bierz wszystko, to dlaczego nie??)  Wydaje mi się, że tylu ilu jest wędkarzy, tylu jest mięsiarzy i to tak szybko nie minie niestety (ja już tu nie mówię, żeby nie zabierać ryb, ale potrzebny jest zdrowy rozsądek i umiar we wszystkim :) )

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 688
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #13 dnia: 09.02.2017, 10:54 »
Zgadzam się, że temat był już wałkowany wiele razy. Tematów jest sporo podobnych.
Uważam, że dyskusja jest wskazana choć można by ją kontynuować w innych wątkach.

Co do tych emerytów z górnictwa dajcie już spokój. ;D W centralnej Polsce ich nie ma a ryb jak na lekarstwo.
Popatrzcie sobie na taki kanał Żerański i co się tam wyprawia. Gdzie tam emeryci z kopalń są?

Grzegorz to ciekawe jaka to grupa zawodowa u ciebie przoduje w zjadaniu ryb... u mnie bezapelacyjnie górnictwo !!! :-X :facepalm: 8) :P :'( ;)

U mnie w zjadaniu ryb bezapelacyjnie przoduje grupa osób, która może codziennie być nad wodą. Nie ma większego znaczenia, co dany osobnik robił, będąc czynnym zawodowo.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 384
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kiedy to się skończy?
« Odpowiedź #14 dnia: 09.02.2017, 10:57 »
Zgadzam się, że temat był już wałkowany wiele razy. Tematów jest sporo podobnych.
Uważam, że dyskusja jest wskazana choć można by ją kontynuować w innych wątkach.

Co do tych emerytów z górnictwa dajcie już spokój. ;D W centralnej Polsce ich nie ma a ryb jak na lekarstwo.
Popatrzcie sobie na taki kanał Żerański i co się tam wyprawia. Gdzie tam emeryci z kopalń są?

Grzegorz to ciekawe jaka to grupa zawodowa u ciebie przoduje w zjadaniu ryb... u mnie bezapelacyjnie górnictwo !!! :-X :facepalm: 8) :P :'( ;)

U mnie w zjadaniu ryb bezapelacyjnie przoduje grupa osób, która może codziennie być nad wodą. Nie ma większego znaczenia, co dany osobnik robił, będąc czynnym zawodowo.

W sumie to najtańsza komecja chyba na świecie załóżmy opłata roczna 300 zł dla równego rachunku podzielone przez 365 dni w roku
wychodzi opłata 0,82 zł za dzień
a do tego można rybkę wziąść na ciepły olej ....
Maciek