Autor Wątek: Wycinka drzew  (Przeczytany 2833 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #15 dnia: 11.03.2017, 17:30 »
Można wycinać drzewa zgodnie z nowelizacją ustawy. Drzewa mogą zostać wycięte na terenie prywatnej posesji danego właściciela. Obecnie od 1 marca wycince nie mogą ulec tereny wokół jezior, źródlisk i wód ze względu na chronione ptaki wodne i drapieżne. Temat mi znany zawodowo także informacja pewna. Obecnie trwają zmiany nad ustawą o ograniczeniu wycinki drzew ale to dopiero w planach bo ludzie za bardzo poszli w tango z drzewami.
Kolego można wyciąć jeśli odpowiedni specjalista (np.ornitolog ) stwierdzi że nie ma gniazd lub je odpowiednio zabezpieczy lub przeniesie.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Chub

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #16 dnia: 11.03.2017, 17:55 »
Wycinka drzew - temat rzeka - tak niedobrze, a tak źle.
Jak u mnie to wygląda - miałem wierzbę posadziłem koło studni - q-wa z dostępem do wody w jakieś 15 lat urósł potwór. Ale koła w studni rozwaliła korzeniami, od spodu kłębowisko korzeni, zaczęła zagrażać domowi.
Chciałem wyciąć - koszty za poprzedniej ustawy jakieś kosmiczne mi wyliczyli, więc jak każdy - wiertarka, randap w pień i jak podeschła wycięta legalnie.
Teraz ciąłem, bo poszła fama, że znów ma być zakaz wycinania, - wysokie koszty więc wszyscy tną na potęgę pamiętając przeboje z poprzedniej ustawy - żeby tylko zdążyć przed zmianą przepisów. 
Cięcie na potęgę drzew nie jest spowodowane potrzebą chwili lecz przeciwnie - strachem przed powrotem do poprzedniego głupkowatego przepisu.

Przecież ta ustawa nie jest dla szaraków tylko dla "deweloperów" ja nie piszę,  że źle bo ktoś tam sobie drzewko jedno wytnie a o setkach drzew ...
Masz przykład:

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,21483188,wycinka-drzew-w-poznaniu-na-morasku-wykladowcy-i-studenci-patrza.html

ProBono

  • Gość
Odp: Wycinka drzew
« Odpowiedź #17 dnia: 11.03.2017, 21:46 »
Można wycinać drzewa zgodnie z nowelizacją ustawy. Drzewa mogą zostać wycięte na terenie prywatnej posesji danego właściciela. Obecnie od 1 marca wycince nie mogą ulec tereny wokół jezior, źródlisk i wód ze względu na chronione ptaki wodne i drapieżne. Temat mi znany zawodowo także informacja pewna. Obecnie trwają zmiany nad ustawą o ograniczeniu wycinki drzew ale to dopiero w planach bo ludzie za bardzo poszli w tango z drzewami.
Kolego można wyciąć jeśli odpowiedni specjalista (np.ornitolog ) stwierdzi że nie ma gniazd lub je odpowiednio zabezpieczy lub przeniesie.

Mam nieco odmienne zdanie, ostatnio RDOŚ wydało jakieś sprostowanie w tym temacie jak znajdę to podrzucę. Wyraźnie było że od 1 marca jest okres ochronny na takich terenach i wycinka nie jest możliwa