Autor Wątek: Kolejna pikieta  (Przeczytany 26866 razy)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #180 dnia: 18.03.2017, 08:51 »
Składka na cały kraj może nie,ale może trzeba by zrobić nowy podział na okręgi? Po reformie mamy tylko 16 województw,a okręgów dalej ponad 40.
To było już w argumentach ww. osób. Dlatego też jest taki opór-zarządy kół wspierają ZG i odwrotnie. Czy to dobrze, że jest tyle kół? I tak i nie bo np. na Podkarpaciu Rzeszów wyłowiłby wszystko co się rusza z innych istniejących obecnie okręgów.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 683
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #181 dnia: 18.03.2017, 08:55 »

W następnym numerze SiG powinien się chyba znaleźć artykuł "Jedna składka na cały kraj - zło!"


Super pomysł Michał, ale jest wielka grupa wędkarzy w kraju, która  nie rozumie kompletnie argumentów w tym kontekście. Nie wiem, jakby to odebrali ::)

Właśnie dlatego takim ludziom trzeba wyłożyć jak krowie na rowie, że w sumie na tym stracą.
Co innego, że połowa ma tak zryte banie, że żaden argument nie dotrze. Mięso!!!!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #182 dnia: 18.03.2017, 09:24 »
Jedna składka na cały kraj?
Taaa..
Wedkarze z mazowieckiego na to czekają.
Będzie pogrom :-)

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 822
  • Reputacja: 1993
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #183 dnia: 18.03.2017, 10:47 »

Trzeba myśleć jak wspierać działania Warszawiaków, i przypominać im, że trzeba mieć obraz całości, nie tylko widzieć wszystko przez pryzmat wędkarza z okręgu mazowieckiego. ZG chce teraz przekupić działaczy, więc walka toczyć się będzie o zwykłego wędkarza. Tu nie trzeba przywódców tylko działania. Prostego, upartego... Każdy z nas powinien uświadamiać znajomych, ci swoich znajomych i tak dalej. Trzeba pokazywać koła i okręgi które osiągnęły sukces, jak również te słabe, borykające się z problemami. Czas robi swoje i gra na naszą korzyść, kropla drąży skałę :)

Wiele osób chciałoby przywódcy, bo wtedy jest ten co ma 'robić' i się poświęcać, a jak coś nie wyjdzie to jest kozłem ofiarnym :)

Za cztery lata na bank będzie szereg kandydatów, których będzie można poprzeć, zareklamować wcześniej. Wszystko powinno wydarzyć się samo z siebie... Wielu z nas nawet nie zna ordynacji wyborczej, zobaczcie sami, że się w jakiś sposób ograniczamy. Każdy z nas ma sporo do nauki jeszcze. Ta zmiana na którą czekamy musi zajść w nas samych, nie będzie czarodzieja co wyczaruje ryby :)

Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #184 dnia: 18.03.2017, 12:54 »
Ja już widzę jak z cztery lata będzie szereg kandydatów.  Za 4 lata ZG zmieni sobie znowu ordynacje, żeby być delegatem trzeba przez 10 lat pełnić funkcję w zwiazku:-) i zostaną znowu jedyni słuszni kandydaci
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #185 dnia: 19.03.2017, 00:27 »
Jedna składka na cały kraj?
Taaa..
Wedkarze z mazowieckiego na to czekają.
Będzie pogrom :-)

Sam na to czekam  ;) ;) ;) ;) Bo gdzie mam łowić? Przecież nie na Mazowszu. Problem jednak w tym, że wszystkie wody, które wchłania OM, jak choćby jeziora mazurskie, jeziora pojezierza włocławsko-gostynińskiego stają się w niedługim czasie pustynią. :'( :'(

A na poważnie. Trzeba się skupić na tych kilku punktach wspólnych, niezależnie od tego, czy ktoś chce składki krajowej (a niech nawet ona będzie, ale proporcjonalnie wyższa - trzeba wytłumaczyć, dlaczego ma być wyższa), czy chce linów na wierzbie (trzeba wytłumaczyć, że to niemożliwe, jak zabieranie więcej, niż ... na miesiąc i nie większego, niż..., ani mniejszego, niż..., bo przecież teraz nie łowi się więcej). Trzeba wyodrębnić to, co wspólne dla wszystkich - mięsiarzy i nie mięsiarzy, postępowych i niepostępowych, dziadków i nie-dziadków, młodych i starych. A co jest wspólne - pragnienie rybnych wód. Wszystkich? No chyba wystarczą niektóre (a więc wystarczy ich i dla rybaków) itd. itd.

Ludzie są racjonalni i zdolni do wypracowania pewnego wspólnego stanowiska w najbardziej podstawowych sprawach. Przeszkodą w realizacji nawet tych podstawowych wspólnych postulatów jest jednak prawna zdolność do przeprowadzenia zmian. Ja sądzę, że jedyną drogą jest uderzenie do polityków. PZPN nie zmieniłoby się, gdyby nie ingerencja polityków. Dziurowicz nigdy by nie odszedł, gdyby nie groźby zarządem komisarycznym, wykluczeneim z rozgrywek międzynarodowych (a więc utraty kasy dla wielu innych działaczy). Podobnie z jest z PZW.

Ot, takie przemyślenia laika w dziedzinie praktycznego działania.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Kolejna pikieta
« Odpowiedź #186 dnia: 19.03.2017, 11:36 »
A może  jakieś komentarze od 1:11 do 1:38 minuty. Co o takim zachowaniu sądzicie. Asysta policji co on sobie myśli że zostanie dokonany na niego napad. Śmieszne apel o zachowanie spokoju
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników