Autor Wątek: Wasz ulubiony spławik  (Przeczytany 9912 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Wasz ulubiony spławik
« Odpowiedź #30 dnia: 15.02.2015, 23:35 »

Ten mniejszy ma 0.6g
Ten większy ma 0.9g
Są z serii Insert Cristal
Gianta takiej wielkości nie mam.
Średnicy dokładnie nie podam,bo mi dzieci gdzieś schowały suwmiarkę,ale około 5mm korpus i 2,5mm antenka.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wasz ulubiony spławik
« Odpowiedź #31 dnia: 15.02.2015, 23:40 »
Ja mało lowie wagglerkami do 1 gr. W zasadzie wcale. Ale po to właśnie chciałem coś wtrącić żeby Was wypytać. Czy waglerem 0,5 grama da sie odleglosciowką machnąć na 15-20metrow i przy tym komfortowo łowić? Trzeba zawsze posłać spławik trochę dalej żeby go sciągnąć w miejsce nęcenia. Wiec zakładam ze musie te 20 metrów poleciec. Druga rzecz to antena - 3mm w spławiku 0,5 gr? To ile korpusu w spławiki musi byc. kolega wspomina  15-18 cm. Moim zdaniem taka gramatura i taka antena to spławik bedzie miał max  10cm. Oczywiście zależy od materiału ale mnie sie takich proporcji nie udaje uzyskać. No chyba ze ta antena 3 mm bedzie miała 1 cm długości.
Spławiki 0,5 gr i mega czułe to ja zakładam tylko do bata. Mimo ze sam robię spławiki to takie drobiazgi kupuje od JackaM. Bat 7-8 metrów. I wówczas zasięg 15 m jest możliwy a spławik tak czuły ze czasem pół pinki zatapia antenę ;) No ale to już nie są waglery.
Ja mam podobne odczucia. Na bliskie łowienie przy spokojnej wodzie, to zapewne może być. Jednak znacznie częściej mamy wiatr, falę i prądy. Ja nie wyobrażam sobie stabilizacji zestawu spławikiem o takiej gramaturze.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 844
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wasz ulubiony spławik
« Odpowiedź #32 dnia: 15.02.2015, 23:52 »
To fakt,trudno sie łowi spławikiem 0.6 grama, nie ma mowy o łowieniu na 20 metrach. To jest pławik do łowienia  szybkościowego, gdzie matchówką łowi sie jak batem. Ja myślałem o nich do tyczki na 14,5 i 16 metrów, bo są dobrze widoczne, ale nigdy ich nie użyłem.

Grzesiek, a dlaczego chcesz uzywać tak lekkich spławików na 10-15 metrach? Loaded crystal 1 g jest bardzo czuły i idealny. Glow tipy byłyby  dobre gdyby nie pękanie lakieru. Odradzam sesje z tymi spławikami bez potraktowania ich lakierem, szybko zaczynaja tonąć. Co 10-15 mniut smarowałem je wazeliną i się denerwowałem. To byłby idealny spławik gdyby miał tę powłokę co spławik tyczkowy AS.
Lucjan

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 099
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wasz ulubiony spławik
« Odpowiedź #33 dnia: 24.02.2015, 11:41 »
A ja jestem zakochany w moich kolcach z jeżozwierza. Wiem, że to przeżytek i wąskie zastosowanie ale co mi tam. Uwielbiam na nie łowić i tyle...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.