Autor Wątek: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski  (Przeczytany 8120 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« dnia: 19.02.2015, 12:21 »
PZW gra wedkarzom na nosie! Gospodarstwo Suwałki jako sponsor podlodowych Mistrzostw Polski to gruba przesada...

Więcej tutaj:
http://www.splawikigrunt.pl/pzw-i-tematy-z-tym-zwiazane-szczegoly-260.html


Wiem, to kolejny już artykuł z takiej 'czarnej' serii. Ale czy nie uważacie, że to jest już zwykłe 'przegięcie'? Jak mozna wymagać jakichkolwiek zmian, jeżeli ZG robi taką maskaradę? Dla mnie to jest śmianie się nam, wędkarzom, prosto w oczy!
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #1 dnia: 19.02.2015, 12:56 »
Tam sa uklady, o ktorych zwykly Kowalski nie zdaje sobie nawet sprawy.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #2 dnia: 19.02.2015, 13:02 »
Ten sponsoring w tym przypadku to pewnie nic innego, jak tzw. kreatywna księgowość :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #3 dnia: 19.02.2015, 17:25 »
Luk to nie przegięcie, to pospolite robienie z wędkarzy wała >:O i traktowania nas jak skończonych idiotów :thumbdown:, kpina i bezczelność w czystej postaci ???.
Pozdrawiam Marcin

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #4 dnia: 19.02.2015, 18:07 »
masakra!  bardzo to smutne,że taka grabieżca organizacja, może być sponsorem zawodów.naprawde trzeba mieć tupet i poczucie bezkarności, żeby wyjść z takim pomysłem.myśle ,że PZW też za tym stoi,bo to przecież jedna i ta sama mafia :thumbdown: >:(

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #5 dnia: 19.02.2015, 18:13 »
Kilka lat temu podziękowałem PZW za współpracę na korzyść dwóch małych stowarzyszeń wędkarskich i po tym co się dzieje widzę że była to mądra decyzja. Tam gdzie teraz łowię przynajmniej wiem na co idą moje pieniądze.

Grendziu

  • Gość
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #6 dnia: 20.02.2015, 02:22 »
Nie do końca jest tak jak autor piszę.... Acha już widzę jak mi się oberwie :)

Sam jestem przeciwko grabieży itd itp.  Z tonem przesłania zgadzam się w 100%.
Ale jest kilka ale, chodzi o to że to nie PZW Suwałki są właścicielami wody tylko RZGW, to taka instytucja która w drodze przetargu  ( rzeki to odmienny temat) wydaję wody w posiadanie jednego czy drugiego. Aktualnie aby dzierżawić  lub też stanąć do przetargu dzierżawy wody na danym akwenie musi być przygotowany właściwy operat, który RZGW musi na bieżąco na przestrzeni lat mocno monitorować, a przede wszystkim przed wydaniem wody na 10 lat zatwierdzić i ustalić czynsz dzierżawny.

Wiadomo, że to jest tzw Państwo w Państwie i przejąć wody w posiadanie innych podmiotów jest minimalne a wręcz zerowe. Ale oprócz patrzenia na PZW warto byłoby trochę popatrzeć na to co robi RZGW, w jaki sposób są robione przetargi jak akceptowane operaty, jeśli nie ma chętnych na przejęcie wody to PZW to zabiera itd...  Gdyby rozpocząć rewolucję, to chyba od audytu RZGW a potem rozczłonkowania PZW?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 655
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Grabieżca sponsorem Mistrzostw Polski
« Odpowiedź #7 dnia: 20.02.2015, 22:24 »
Grendziu - RZGW a sponsorowanie zawodów przez spółkę rybacką to dwie odmienne rzeczy. PZW nie może prowadzić rybackiego biznesu - ponieważ narusza to interes wędkarzy. Zwłaszcza z Mazur, którzy płacą składki takie jak inni, za zdewastowane wody! Na dodatek PZW ma dziurę budżetową, która łata sobie rybactwem. Zamiast restrukturyzacji, polityki przyciągającej nowych członków - 'Kolesie' dalej lecą w kule. Wiadomości Wędkarskie na minusie - zamiast znowu coś z tym zrobić - łatanie kasą z rybactwa.
Jeżeli rybacy łowili by ryby a wędkarze mogli łowić bardzo dobrze, nie byłoby problemu. Niestety - jeziora zamieniaja się w pustynie. To, że rybacy z GR Suwałki chcą odłowić tarlaka szczupaka w ilości tony na jezioro - pokazuje jak prowadzą swój biznes. A później niewymiarowe szczupaki (bo skąd maja wziąć wymiarowe?) leżą na hipermarketowych półkach.

RZGW to inna bajka. Nie oni wcale są winni. Problemem jest złe prawo, podział funkcji i odpowiedzialności w dziwaczny sposób. Ministerstwo Rolnictwa, Środowiska ZGW, kto tam jeszcze - wiele instytucji  'opiekuje' się wodami według starego systemu. Rybactwo powoli się kończy, masa rybaków już splajtowała, jeziora nie rodzą już, zostały zarżnięte. To nie czasy świetności - z lat osiemdziesiątych na przykład...

Brakuje nowego spojrzenia, leśne dziadki z ZG nie rozumieją co to jest nowoczesne zarządzanie. Politycy nie robią niczego, bo nie wiedzą czego wędkarze chcą. Dla nich reprezentantem wędkarzy jest PZW. Stąd ta chora sytuacja, brak zmian. Dlatego sponsoring zawodów przez spółkę rybacką to mega nadużycie.

Samo państwo postępuje z jedne strony mądrze - bo żąda aby ten co przetarg wygra, zarybiał. Lub inaczej - nie zabierał tego co w tej wodzie jest. Niestety, gdyby RZGW pozwoliło łowić na danym jeziorze za darmo, ryby zniknęłyby bardzo szybko. Dlatego potrzebny jest gospodarz.  To co musi się zmienić jednak to sposób zagospodarowania. Turystyka wędkarska musi być priorytetem. To z tego żyć będą lokalne społeczności - bo z rybactwa żyje tylko kilka osób, a reszta nie ma jak niestety.

Dlatego zmiany są potrzebne. Jednak jeżeli wszyscy zgadzać się będą na hece w  stylu 'sponsoringu' - to lepiej nie będzie. Bo to już jest jazda po bandzie ze strony ZG PZW, pokaz siły. Są niczym Putin, który robi co chce i gra na nosie wszystkim dookoła.

RZGW to całkiem inna bajka...   ;D
Lucjan