Autor Wątek: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne  (Przeczytany 14448 razy)

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #15 dnia: 22.02.2015, 21:24 »
Zanęta to nie wszystko...i na forum ciężko to porównać bo na końcowy efekt połowu wpływa bardzo wiele rzeczy. Jeśli chodzi o Polskich producentów to powiem tak wszyscy mają dobre zanęty najdroższe ze swoich serii...czy to będzie Lorenc czy Milewski, Gutkiewicz czy Traper. Moim zdaniem wszystkie ich topowe produkty są ok...ale są jeszcze zanęty baaardzo tanie... Ostatnio trafiła mi się taka historia... przyjechał do mnie gość i zaproponował mi kupno zanęty na sklep...obejrzałem produkt i mu mówię że to tragedia jakaś...a on mi na to że jak wezmę tonę to za kilogram zapłacę 1,85 brutto...i po 4 złote będe sprzedawał z super zyskiem...Jak mu odmówiłem to powiedział że jestem idiotą...konkurencja w moim mieście sprzedaje ten towar...ja nie mam sumienia:). Jak myślicie co było w tej zanęcie???

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #16 dnia: 22.02.2015, 21:28 »
jakies odpady typowe i napewno nic  treściwego dla ryb, smuge to moze zrobic bele co ....
Krzysztof

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #17 dnia: 22.02.2015, 21:29 »
albo celuloza..
Error Team Poland

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #18 dnia: 22.02.2015, 21:31 »
Zanęta to nie wszystko...i na forum ciężko to porównać bo na końcowy efekt połowu wpływa bardzo wiele rzeczy. Jeśli chodzi o Polskich producentów to powiem tak wszyscy mają dobre zanęty najdroższe ze swoich serii...czy to będzie Lorenc czy Milewski, Gutkiewicz czy Traper. Moim zdaniem wszystkie ich topowe produkty są ok...ale są jeszcze zanęty baaardzo tanie... Ostatnio trafiła mi się taka historia... przyjechał do mnie gość i zaproponował mi kupno zanęty na sklep...obejrzałem produkt i mu mówię że to tragedia jakaś...a on mi na to że jak wezmę tonę to za kilogram zapłacę 1,85 brutto...i po 4 złote będe sprzedawał z super zyskiem...Jak mu odmówiłem to powiedział że jestem idiotą...konkurencja w moim mieście sprzedaje ten towar...ja nie mam sumienia:). Jak myślicie co było w tej zanęcie???

Coś mi mówi, że piasek.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #19 dnia: 22.02.2015, 21:40 »
Już Ci mówię:przeterminowane ciastka,paluszki,pieczywo cukiernicze ze zwrotów,stare stęchłe zboża itd.wszystko za co producent musiałby zapłacić za utylizację,a tak jest 2w1.Producenci,hurtownicy i sklepy pozbywają się problemu w postaci w/w artykułów,a producent zanęt ma za darmo super komponenty. Mielą wszystko razem z workami.A koledzy się cieszą,że mają zanęty po 3zł/kg,gdzie pół kilo dobrej(czystej,bez mielonego starego chleba)bułki tartej kosztuje 2zł

Offline GrubaRyba

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #20 dnia: 22.02.2015, 21:43 »
no proszę same poprawne odpowiedzi:) Były jeszcze otręby a w karpiowej zanęcie trafiały się takie słomiane patyki długości kilku cm....po nawilżeniu ulepienie kuli graniczyło z cudem...Generalnie jeśli chodzi o zbiorniki zasadę mam taką: po pierwsze wybór odpowiedniego stanowiska, niewiele dobrej zanęty, odpowiedni zestaw i cierpliwość....efekty są.
P.S. Dla oszczędnych: lepiej zanęcić łowisko drobnym ugotowanym ziarnem niż lipną zanętą.
Zanęta tania i dobra(kukurydza gotowana najlepiej sfermentowana, rzepik, konopie) Dobra na wszystkie duże ryby koszt jakieś 5-8pln za kg(w zależności od proporcji) i godzina roboty. Polecam

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #21 dnia: 22.02.2015, 21:49 »
A czy w nagrodę za poprawne odpowiedzi dostaniemy kupon rabatowy ?? :D (żartuje)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

elvis77

  • Gość
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #22 dnia: 22.02.2015, 21:51 »
:D :D :D :bravo: bigdom :beer:

Grendziu

  • Gość
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #23 dnia: 24.02.2015, 11:18 »
Naczytałem się sporo o Waszym nęceniu tutaj i oto co robiłem, a co pewnie zrobię:

Uważam, że jednym z najważniejszych czynników czy coś złowimy czy nie na łowisku jest zapach oraz oczywiście składniki, im więcej białka tym lepiej, latem wiadomo, może być więcej węglowodanów,ale czym więcej pochodzenia rybnego, zwierzęcego tym lepiej itd itp.

W tamtym roku dzięki targom Rybomania  2013 osiągnąłem sukces głównie dipom i stosowanym zapachom. Za każdym razem na łowisku wygrywałem stosując zanęty polskie i pellety z Polski.

Luk opisywał w postach, że nie stosuję zapachu ochotki, a  dla moich ryb, praktycznie to był przysmak, dla leszcza, lina, płoci, krąpi czy karpia. Dodatkowo łowiąc na białe robaki żywe (uważam ponownie inaczej, że czym żywsze tym lepsze) dipowałem je po 15 sekund z haczykiem w ochotce, co przekładało się na około 70% więcej brań - był to mój sekret.

I teraz uwaga, dip, koncentraty są różnych firm, ochotka ochotce nie jest równa (niektórych firm nie były wcale skuteczne)ale jedna sprawdziła się w 100%, bez względu na porę roku. Mc Karp - tania, z Polski i bardzo skuteczna. Oprócz tego dipy które kochały moje rybki tej firmy to głównie banan i ananas, całość z ochotką wymieszane przyzwoicie dawało niezłe wyniki.

Jeden z przykładów zanęty rok 2014:

1kg mieszanki Dragon ochotka czarna;
0,5kgpellet halibiut 4mm - traper;
0,5kg pellet fishmix 4mm, traper;
0,5kg konopie gotowane;
1 litr białych (pinka)
Odpowiednie podrasowane koncentratami: banan, ochotka, ananas - sukces murowany. Czasami dawały po 40kg ryb na jednej zasiadce.

W tym roku zrobię nowe mieszanki wg Waszych i moich wytycznych, już schodzą do mnie różne produkty, mam nadzieję że jak je wymieszam to znów złamię kod dna ryb :)

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #24 dnia: 24.02.2015, 11:35 »
Widzę że ktoś używa Dragona, a ukazała się nowa zanęta Dragon Quattro/ np. baza jezioro/ co sądzicie o niej. :fish:

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 831
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #25 dnia: 24.02.2015, 12:17 »
Fajny miks Grendziu! Ja wcale nie uważam pewnych aromatów za złe, bardziej twierdzę, że u mnie takie nie za bardzo wchodzą. Inna sprawa to pellety ochotkowe albo jakieś waniliowe. Sam pellet da sobie radę, zwłaszcza ekstrudowany. Co do aromatów to truskawka z pelletem daje dobre efekty. Chyba najlepiej jest robić pellet o naturalnym zapachu a dodawać aromatów wg uznania.

Myślę, że trzeba zawsze samemu eksperymentować. Ryba plus truskawka to jakby standardowy miks, taki ochotkowy komponent może być mega skuteczny. Ja w sumie polegam na dwóch zapachach - truskawka i konopie - resztę mam w miksie.

Może ktoś z nas opracuje miks idealny? ;D  Ja przyjrzę się tej ochotce też...
Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #26 dnia: 24.02.2015, 16:06 »
Nowością Mc Karp jest właśnie pellet 4mm ochotka, ja go zobaczyłem w tym roku na targach, czerwony plus identyczny zapach jak ten mój znajomy dip, to od razu targałem do auta 25kg tego pelletu :) mam nadzieję że to będzie kolejny "hicior" tego sezonu.

Luk jak już będziesz testował ich koncentraty i dipy to też polecam ich smak konopni - cała półka Mc Karp jest jakaś taka słodka, a ryby na moich łowiskach po prostu uwielbiają ich smaki.

Co do truskawki, spróbuję z ochotką, ale osobiście mam słabe doświadczenia z truskawką, ryby jakoś u mnie wolą banany i ananasy - czyli bardziej egzotycznie :)

Do weekendu przyjdzie do mnie około 30kg zanęt i pelletów, będę robił bazę "zawodniczą"  z unikalnym kodem dna ryb :), czyli wszystko zmielę wg mojej głowy (też waszych porad) wymieszam i będzie to wypadowa do feedera na koszyk (metoda znów u mnie się nie sprawdza, łowiąc na głębokości około 6/8m lepszy jest tradycyjny koszyk).

Oczywiście dodatkiem będą pellety i konopie, a od czerwca także "dywan" z ziaren przygotowany co dwa dni na łowisku, bez łowienia. Podaję ziarna "rakietą" często nie za dużo, aby nie przedobrzyć.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #27 dnia: 24.02.2015, 16:22 »
Grendziu ale stosujesz ich koncentraty zapachowe czy Dip! właśnie lupuję ;) ich stronę i to jakby odrębne produkty!
Arek

Grendziu

  • Gość
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #28 dnia: 24.02.2015, 16:26 »
I to i to, koncentrat np do zanęty, a w dip ochotkę wkładam żywe robaczki na 15/20 sekund przed zarzutem zestawu.

Dużo trzeba testować, bawić się, może są mało znani, ale półka cenowa niska za to bardzo skuteczna, powinienem być ich testerem, bo reklamuję wszędzie :)

river

  • Gość
Odp: Mieszanki zanętowe polskie i zagraniczne
« Odpowiedź #29 dnia: 26.02.2015, 22:27 »
Zna ktoś ten wynalazek ?