Autor Wątek: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?  (Przeczytany 27306 razy)

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?
« Odpowiedź #45 dnia: 01.09.2017, 22:17 »
Teraz jak się jedzie nad wodę obojętnie czy komercja czy PZW to większość wędkarzy (w tym i ja) ma po kilka opakowań pelletów, kulek w różnych aromatach, rozmiarach, pelletów do metody. Ja jak zaczynałem to miałem wędkę karpiową za 50 zł, tani kołowrotek, zamiast sygnalizatorów dzwonek a na haczyku białego robaka, pinkę i kukurydzę, zanęta Traper Feeder albo Still wanilia bądź miód - ryby łowiłem, teraz kombinuje z różnymi pelletami i efekty są znacznie mniejsze. Teraz to wędkarstwo przechodzi w gadżeciarstwo no ale cóż każdy z nas chce spróbować coś innego.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?
« Odpowiedź #46 dnia: 01.09.2017, 22:22 »
A moim zdaniem to jest tańsze i wygodniejsze, bo robaki jak kupimy to sa jednorazowe bo sie psuje, a jak kupimy kilka paczek dumbelsów czy kulek to starczy nam na długo w moim wypadku np kończę drugi sezon i pewnie w następnym wykończę opakowania. Nie muszę pamiętać o robakach i kupować przed wyjazdem i mam zawsze pod ręką przynętę. Na przynęty wydałem około 160 zl i myślę ze przez 2-3 sezony kupując paczkę czy to robaków czy kuku wydałbym więcej.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?
« Odpowiedź #47 dnia: 01.09.2017, 22:35 »
Dobrze kalkulujesz Ptaszku. Ból, tylko jest w tym, ze te robaki, mają szansę zawsze odpalić. Nasze wynalazki, choć ostatnio mi służą, są  okresowe. Ja jeszcze po testuję, zanim wyrażę ostateczną opinię Ala Arunio. ;) To, dopiero pierwszy sezon, gdzie Mi sie tak fajnie sprawdzają takie przynęty. I pasuje mi to. :D
Arek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?
« Odpowiedź #48 dnia: 01.09.2017, 22:47 »
Arunio, na co łowisz, jeżeli możesz zdradzić? Owszem przynęty są ok i ja ich nie neguję, tylko są takie wody i dni, kiedy na nic nie bierze, a jak ma ktoś robaka, to odpali. Jak się jeździ na zawody, to robak, oprócz dobrej zanęty, podstawa. Jak nie wejdzie karp, to się trzeba ratować drobnicą :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?
« Odpowiedź #49 dnia: 01.09.2017, 22:50 »
Ringersy i serowe Sonu. Robią mi robotę na rzece w tym sezonie.
Arek

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Dumbellsy jako przynęta - jakie polecacie?
« Odpowiedź #50 dnia: 01.09.2017, 22:58 »
Ok a konkretnie jakie Ringersy? Ja się przymierzam do dumbellsów Warmuz truskawka albo ananas.