Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018  (Przeczytany 65036 razy)

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #150 dnia: 19.12.2017, 18:22 »
Kanclerz, piszesz że GPP to 6 tur.A w terminarzu są dwie [Nieliszów,Darłowo].

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #151 dnia: 19.12.2017, 18:29 »
i MP 2 tury. Jak pisałem MP są zaliczane do GPP. Tak jest w spławiku i spinningu i taką informację otrzymałem z ZG.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #152 dnia: 19.12.2017, 19:45 »
To jak to jest z tą klasyfikacją drużynową i klubami, zapodam wam problem:
-jestem z top 30 darłowo
-jestem mistrzem okręgu indywidualnym
-i drużynowym z zawodnikiem nr.3 indywidualnie w okręgu.

Czyli kto z kim tworzy drużynę?
Bo wychodzi na to że ja łapię sam ze sobą bo 2 z 3 ind. z okręgu tworzy drużynę.
Czy po prostu zgłoszę siebie i 3 ind. jako drużynę a ten  2 ind.  startuje na MP indywidualnie


Następna sprawa to dodatkowe sztuczne elementy zestawu, amortyzatorki???
No i uważam że warto łowić jak na MŚ czyli wędka full control TAK JEST LEPIEJ, w każdym sporcie wędkarskim trzeba trzymać wędkę lub mieć znią kontakt bliższy niż wzrokowy co jest ogólnie logiczne dosyć.
Długość siatki jest zmniejszona co daje nam większy wybór modeli, pozytywna zmiana.


KANCLERZ
A co do tych glin i zanęt to normalnie przedstawiasz je do kontroli osobno  i wtedy możesz przed sygnałem wolno nęcić glinę domaczać ze spryskiwacza, jeżeli dasz do kontroli wszystko razem to już lipa, nie wolno tak robić.

Nie trzeba robić MO jeszcze raz w 2018, okręg przedstawia aktualnego mistrza na dany rok Mistrzostw Polski czyli 2018. No chyba że ktoś był trzeci na MO to wtedy może powalczyć w okręgu o małą powtóreczkę.


Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #153 dnia: 19.12.2017, 20:33 »
Komukieros o jakie amortyzatorki ci chodzi. W jakim sporcie trzeba mieć kontakt bliższy niż wzrokowy chyba nie w spławiku? aktualny przepis o suporcie jest OK.
Łukasz Białas, Wałcz

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #154 dnia: 19.12.2017, 21:44 »
Nie rozumiem co jest sztucznym elementem zestawu. Czy tu chodzi o jakiesś konektorki skrętka-przypon? Czy można łowić z amortyzatorem przy tym zapisie. Zwłaszcza że w pyrzycach pływają karpiki. Na mś podobno ukraińcy tak łapali widać gdzieś na filmie.

Bo te kontakty z wędką są nie sprecyzowane dokładnie. Sugerowałem się tym że wyżej ktoś napisał że nie trzeba mieć wędki w ręce.
Bo niektórzy to rozumieją w ten sposób że kładziesz kij w podpórki, ręce w kombinezon i czekasz na branie a tak nie można łowić na MŚ. Kij na suporcie czyli dłoń dalej dotyka wędki ale nie leży na kolanie tylko na podpórce. Tak łowił ten Węgier na chyba drugich Mistrzostwach Świata jest film na youtube.

W spławiku też musisz mieć jakiś kontakt fizyczny z wędką no chyba że nęcisz, wędka sama nie łowi, nawet teraz jak są balkony to wkładasz kij miedzy jajka i już masz kontakt. A jak postawisz feeder w podpórki i nie dotykasz go nawet nogą to tak jak byś sie poszedł odlać i patrzył zza siebie czy masz branie. Logika.

To i tak jest najmniejszy problem -dalej nie wiadomo co to jest drużyna w feederze

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #155 dnia: 19.12.2017, 22:29 »
Konektorki można zaliczyć do tych sztucznych materiałów.Większośc z nich jest pływajaca a wiec moga podnosić przypon nad dno, podobnie kulki styropianowe.Osobiście bardzo żałuję że nie można używac amortyzatorów gumowych.Bardzo pomagaja przy holu ryb łowiac na cienkie przypony gdy linka główną  jest plecionka.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #156 dnia: 19.12.2017, 23:20 »
Zabrania się:
....
 doczepiania jakichkolwiek sztucznych materiałów do stosowanego zestawu
i dodatkowego obciążenia;



JUŻ WIEM CO TO JEST.

PŁYWAJĄCE KOSZYKI I ŚRUCINY NA PRZYPONIE.

Amortyzator jest dozwolony, nie ma punktu który go zabrania.
Konektorki, i te inne bajery też. Są to elementy zestawu, dowolne stopery itp.


Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #157 dnia: 19.12.2017, 23:40 »
Kamukieros odnośnie glin nie zrozumieliśmy się. Najpierw jest wpisane Zanęta przy pomiarze objętości musi być nawilżona
i przesiana, gotowa do użycia wraz z ziemią, gliną, żwirem, piaskiem, ziarnami itp.
a zaraz poniżej widnieje tekst : gliny, która
nie może być łączona z zanętą przed sygnałem „wolno nęcić”. Rozumiem, że można mieć sama glinę (wliczoną w limit) i wtedy można ja dowilżać, ale przy takich zapisach jeden wyklucza drugi. Druga sprawa to, że ten pkt jest całkowicie źle przetłumaczony (w odniesieniu do zapisów regulaminu FIPSED).
Odnośnie startu jeżeli jesteś w top 30 i dodatkowo mistrzem okręgu to spełniasz obydwa warunki. Czyli startujesz a twoja drużyna będzie 2 miejsce z MO waszego okręgu. Nie wiem czy PZW będzie stosowało przeniesienie tzn. np. jeżeli ktoś jest mistrzem polski/top 30 i jednocześnie mistrzem okręgu to automatycznie możliwość startu ma 2 i 3 z MO. Nie sądzę ale zobaczymy co wymyślą. W Opolu i Wrocławiu jest taka sama sytuacja.
Odnośnie ciągłego kontaktu z wędka na MŚ to nie znalazłem takiego zapisu w regulaminie FIPSED. To, że zawodnicy w taki sposób wędkują wynika jednoznacznie ze skuteczności takiego sposobu, ale nie wiem czy ze względu na wymóg. Wykreślenie tego zapisu z "naszego regulaminu" określam jako pozytyw. Nikt nie zabrania ci łowić ze stałym kontaktem z wędką ale daje też wybór, że możesz ją odłożyć.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #158 dnia: 20.12.2017, 00:59 »
Ja ten zapis rozumiem bo to punkt regulaminu spławikowego słowo w słowo.
Pierwsza część mówi o tym że do kontroli musisz dać zanętę gotową, namoczoną, przesianą, gotową do użycia.Druga część mówi o tym że glinę można łączyć z zanętą dopiero po sygnale.
Wszystko po to aby nie faulować na objętości zanęty. Ważny zapis dla feedera bo mamy tylko 12litrów.

Jeżeli ktoś ma kwalifikacje krajową a wygra MO to jedzie za pieniądze z okręgu i zwalnia miejsce następnemu i to jest rzecz normalna w spławiku. Czyli na podst. protokołu MO okrg zgłasza 2 i 3 miejsce. Bo ten pierwszy ma kwalifikację z warszawy. To ktoś nie ma pary do drużyny. I wychodzi na to że ja co jest bzdurą. Albo będziemy się dowolnie dobierać albo drużynówka to będzie porażka organizacyjna

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #159 dnia: 20.12.2017, 01:58 »
Dobrze, że dyskutujecie, regulamin zapewne można jeszcze poprawić :bravo:
Lucjan

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #160 dnia: 20.12.2017, 08:42 »
Jeżeli chodzi o sztuczne elementy zestawu to chodzi raczej o przynęty i coś co może ją podnieść lub docisnąć do dna. Cały punkt dotyczy przynęt i zanęt więc tak to trzeba interpretować.
Punk dotyczący budowy zestawu to 7.1 i tam o używaniu amortyzatora nie ma nić mowy więc można.

Jedynym błędem jest opis zestaw antysplataniowy bo to może spowodować duże kłótnie nad wodą - to raczej będzie jeszcze poprawione.

Z drugiej strony jak czytam ten regulamin to włosy mi się jeżą. Bo pewnie mało kto wie że nie można używać kołowrotków... 7.1 każdy wędka używana .... posiadać wędzisko, żyłkę  lub plecionkę .... ;D już nawet nie czepiam sie że wędka posiada wędzisko ale nie ma wpisanego kołowrotka.  Może to chodzi że trzeba łowić na tyczke z koszyczkiem :)
Łukasz Białas, Wałcz

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #161 dnia: 20.12.2017, 17:34 »
Panowie, nie chcę was martwić, ale co do amortyzatorów to wyraźnie jest zapis ze można używać tylko żyłki i plecionki a amortyzator jest liniową częścią zestawu, więc odpada. Chyba że zawiesimy na nim koszyczek ale nie może być stosowany jako element miedzy żyłką główną lub plecionką a przyponem.
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #162 dnia: 20.12.2017, 17:56 »
A gdzie tam jest slowo tylko? Nadinterpretacja raczej jest nie potrzebna
Łukasz Białas, Wałcz

Offline dziepakm888000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: 1
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #163 dnia: 20.12.2017, 18:45 »
Zawsze możecie próbować :) ja tam nie jestem od sędziowania tylko od łowienia a dla mnie te przepisy są jasne i czytelne z resztą bardzo mi odpowiadają :)
Michał

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #164 dnia: 20.12.2017, 19:42 »
Przepisy napewno nie ją jasne i zdecydowanie nieczytelne ilość postów po ukazaniu ich o tym świadczy.

Jeżeli chodzi o zanęty i gliny to wydaje mi sie że jest jak w spławiku. Po kontroli można mieszać glinę z zanęta razem ale nie można dowilżać zanęty a glinę tak po takiej czynności nie można już jej połączyć z zanętą.
Łukasz Białas, Wałcz