Autor Wątek: PSR boi się interwencji  (Przeczytany 26518 razy)

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #45 dnia: 17.11.2017, 12:14 »
Tak Strażnik PSR za karę wysłali go do Dakaru na sam środek pustyni i miał tam znaleźć linie brzegową ;D
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #46 dnia: 17.11.2017, 12:14 »
Zaraz dostaniesz Kadłubek bana i się skończy :) Moja cierpliwość jest wielka ale się też wyczerpuje, jak ryby w PZW :D A operat zarybień może nie przewidywać ;D

I nie pisz banialuków, dobra? Po to jest teren prywatny aby nikt na niego nie wchodził. Co ci mam cytować, szaleju się objadłeś? Myślisz, że policja czy inne służby mają prawo wjeżdżać gdzie chcą, kiedy im się chce? Przecież to chyba normalne, że nie musisz nikogo wpuszczać, chyba, że ma nakaz. Jeżeli jest prawnie określone przejście do wody czy jakieś posesji sprawa jest inna, ale bez tego paszoł won z mego terenu. Tak rozumiem własność prywatną. Co by było, gdyby mnie budzili po nocy i żądali przejścia, przez prywatny teren, mój? Z jakiej racji? Poprosić zawsze można, zapytać, ale co to za prywatna własność jak mi łażą jakieś PSRy kiedy chcą? Tak myśli normalny człowiek, który kupuje grunt, przynajmniej tak mi się wydaje.

I nie przekraczaj pewnej granicy. Nie docierają do Ciebie argumenty, ponieważ wg mnie nie znasz życia w realu. Dyskusja w pewnych tematach z Tobą jest jak niczym z dzieckiem, które ma dostęp do internetu i tam wszystko znajduje co trzeba. Życie jednak to coś więcej niż same net i google, 'co prawdę ci powie'. Jakby w Polsce wszystko było takie proste jak piszesz, to byśmy mieli wspaniałe życie, z pewnością zaś zasobne wody. Ludzie z PSR wg Ciebie są do zwolnienia? Bo nie znają podstawowych przepisów? NIe przychodzi Ci do głowy, że mają związane ręce? Przecież na każdym kroku mamy do czynienia z dziwnymi przepisami, często sprzecznymi. W wielu wypadkach 'masz do czegoś prawo', jednocześnie go wcale nie mając.

I żeby nie było, lubię Cię, ale pisz człowieku bardziej wyważone posty, nie jak leci z prędkością MG 42, wszędzie gdzie się da.

Lucjan

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #47 dnia: 17.11.2017, 12:29 »
Mając styczność przed kilka lat z pracownikami Sądu od woźnej, przez referentów, protokólantów, kierowników wydziałów, Sędziów SR, przewodniczących wydziałów, Prezesów Sądów i Sędziów SO, napisze tak Kadłubek : z ostrożności procesowej jak i doświadczenia życiowego odpuść :D ;D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #48 dnia: 17.11.2017, 12:38 »
A tak na poważnie do tematu. Cwaniaków jest ci u nas dostatek. Warszawa jest tego najlepszym przykładem. I niestety, środowisko prawnicze (zarówno adwokatura - dziekan Izby Adwokackie i kilku innych sprawiedliwych adwokatów, sędziów, notariuszy... w Warszawie) ma wiele za uszami. Czy to jest specyfika Warszawy? Okazuje się, że i w Krakowie odkrywa się teraz przekręty, sądzę więc, że sprawa jest mocno rozwojowa. A wszystko przy akceptacji polityków. W jakim cywilizowanym kraju ktoś taki jak Hanna Gronkowiec-Walec pozostałaby na stanowisku prezydenta miasta? I jeszcze była popierana przez swoją partię? Tylko w takim, gdzie zarządzanie opiera się na działaniu klik polityczno-biznesowych i tumanieniu ludzi. Wszędzie jest związek biznesu z polityką, ale ma to charakter o wiele bardziej cywilizowany. Przypuszczam więc, że właściciel posesji, o której piszecie, też ma wszystko w czterech literach, bo u nas, jak ktoś ma trochę kasy (nie uogólniam) uważa się za króla. (Dwa dni temu jechałem ulicą -trzy pasy - samochody poruszały się z prędkością około 60 km/h. No więc pan i władca szos w wypasionym BMW, w garniturku, aligancik nie wyglądający na żadnego mafiozę, z gęby podobny zupełnie do nikogo i niby inteligentnie mu ze ślepi patrzyło, trąbił na wszystkich po kolei, żeby mu zjeżdżali na bok - o szybszej jeździe nie mogło być mowy ze względu na natłok pojazdów).
Mamy przepisy, które może nie są doskonałe, ale te, które są, powinny być bezwzględnie egzekwowane. Jeżeli facet nad Narwią nie zostawił miejsca, aby każdy miał dostęp do wody, powinien być solidnie ukarany, a ogrodzenie usunięte na jego koszt. 

Natomiast, nie może być mowy, żeby każdy chodził sobie po prywatnej posesji. Dostęp jednak musi być. Ja zrozumiałem tekst Jurka - nie było dostępu linią brzegową do wody, PSR-owcy, chcieli przejść przez posesję (może źle zrozumiałem). Zostało im to uniemożliwione.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 447
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #49 dnia: 17.11.2017, 12:38 »
Spokojnie :)

Kadłubek ma rację. 

Sam widziałem wyrok sądowy odnośnie pewnej sytuacji. Otóż jest jezioro wokół którego są prywatne działki.  Jezioro ogólnodostępne. Między jeziorem a działkami pas terenu o szerokości 10 m nie wykupiony. Wszyscy działkowicze z wyjatkiem pewnej babci wykupili ten pas pomiędzy ich działkami a jeziorem. Ta babcia tego nie zrobiła bo nie miała za co. Wykorzystał to pewien wędkarz i wykupił ten teren miedzy jeziorem a działką babci. Wystąpił do sądu o to, że nie ma dostępu do swojej własności.  Sąd ukarał babcię grzywną oraz nakazał wydzielić pas o szerokości 2m dający dostęp temu wędkarzowi do jego terenu.


Pozdrawiam
Mirek

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #50 dnia: 17.11.2017, 12:41 »
Dobry temat do czytania........
Idę zrobić sobie popcorn ......... i czytamy dalej :beer:

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #51 dnia: 17.11.2017, 12:42 »
Tak Strażnik PSR za karę wysłali go do Dakaru na sam środek pustyni i miał tam znaleźć linie brzegową ;D
A.... no chiba że tak....
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #52 dnia: 17.11.2017, 12:45 »
Dobry temat do czytania........
Idę zrobić sobie popcorn ......... i czytamy dalej :beer:
Może zrobimy jakieś zakłady, jak temat się rozwinie, w którą stronę pójdzie? Skoro ma być telenowelą...
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #53 dnia: 17.11.2017, 12:50 »
Dobry temat do czytania........
Idę zrobić sobie popcorn ......... i czytamy dalej :beer:
Może zrobimy jakieś zakłady, jak temat się rozwinie, w którą stronę pójdzie? Skoro ma być telenowelą...
Ja daję 5:1, że się wymydli, jak to w telenoweli :D

Kadłubek

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #54 dnia: 17.11.2017, 12:52 »
Ograniczenie prawa własności się to nazywa:

Konstytucja art. 64:
3. Własność może być ograniczona tylko w drodze ustawy i tylko w zakresie, w jakim nie narusza ona istoty prawa własności.

Prawo wodne to ustawa.
Podany link z treścią uzasadnia sądowego też mówi wiele.

Natomiast OK, będę pisał mniej niezależnie czy dostanę bana czy nie.

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #55 dnia: 17.11.2017, 12:54 »
Pod Namysłowem jest zbiornik Michalice tam jest zupełnie to samo. Wykupili działki ponastawiali domków , ogrodzili się do samej wody i mają wszystko w d...ie. Mało tego są drogi dojazdowe do wody między domkami ALE ..... powbijane rury ,pręty itp. To kto ma rację my wędkarze czy jakiś urzędnik co na to pozwolił.
Dalej ...Zbiornik Brzózki koło Kluczborka ta sama sytuacja ,nawet porobili sobie pomosty i twierdzą że to jest ich że nie można tam łowić i tak dalej .........już nie mówiąc o kładach jeżdżących koło wędek .....

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #56 dnia: 17.11.2017, 12:56 »
A w taką że mam zagwostkę bo o 18 kwalifikacja skoków i mecz ekstraklapy, o 20 Gwiezdne Wojny i mecz o 20:30 ekstraklapy  a na dodatek o 20 na TV Trwam różaniec i bezpośrednia relacja z Pustyni gdzie Strażnik texasu szuka linii brzegowej - Panie jak żyć mając jeden telewizor.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 688
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #57 dnia: 17.11.2017, 12:57 »
Jedźcie do Jachranki i dostańcie się na brzeg Zalewu :) Owszem, w paru miejscach się da.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #58 dnia: 17.11.2017, 12:59 »
A w taką że mam zagwostkę bo o 18 kwalifikacja skoków i mecz ekstraklapy, o 20 Gwiezdne Wojny i mecz o 20:30 ekstraklapy  a na dodatek o 20 na TV Trwam różaniec i bezpośrednia relacja z Pustyni gdzie Strażnik texasu szuka linii brzegowej - Panie jak żyć mając jeden telewizor.
Strażnika sobie odpuść, bo on z Texasu a nie z Dakaru, więc zanim znajdzie tą linię to będzie sie błąkał po pustyni w 3 odcinkach, co najmniej :D

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PSR boi się interwencji
« Odpowiedź #59 dnia: 17.11.2017, 13:05 »
A w taką że mam zagwostkę bo o 18 kwalifikacja skoków i mecz ekstraklapy, o 20 Gwiezdne Wojny i mecz o 20:30 ekstraklapy  a na dodatek o 20 na TV Trwam różaniec i bezpośrednia relacja z Pustyni gdzie Strażnik texasu szuka linii brzegowej - Panie jak żyć mając jeden telewizor.
Strażnika sobie odpuść, bo on z Texasu a nie z Dakaru, więc zanim znajdzie tą linię to będzie sie błąkał po pustyni w 3 odcinkach, co najmniej :D

To ja myślałem, że on znad Narwi, a on z Teksasu do Dakaru pojechał szukać linii brzegowej? Nie wiedziałem, że tam też jest PSR.

Jedźcie do Jachranki i dostańcie się na brzeg Zalewu :) Owszem, w paru miejscach się da.

Trzeba tam wysłać strażnika PSR z Teksasu.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.