Impact spod - dopracowany produkt Fox

 

 

 

Firma Fox jest producentem wysokiej jakości sprzętu wędkarskiego, jedną z jej mocnych stron jest karpiarstwo.

Ostanią z nowości, która zostaje właśnie wprowadzana do sprzedaży, jest najbardziej nowoczesna i zaawansowana 'rakieta' do nęcenia, wzorowana na słynnym juz spombie. Fox nie skopiował ani nie podkradł tu pomysłuSpomb Fishing Limited, korzysta z licencji tej firmy.

 

 

Produkt nazywa się Impact Spod i jest dopracowaną i świetnie pomyślaną wersją klasycznego spomba, jego stworzenie zajęło projektantom firmy Fox prawie dwa lata.

 

 

To, co rzuca się w oczy, to o wiele lepsze wykonanie  i dobra jakość plastiku. Kolejną podstawową różnicą jest budowa urządzenia. O ile spomb jest przedzielony jakby na dwie, prawie równe części, tutaj mamy do czynienia z komorą główną, bardzo głęboką, i małą pokrywką. Mechanizm  jest osłonięty całkowicie, podobnie jak zawiasy - przez co napełnianie jest możliwe już  tylko jedna ręką, i  dłużej nie trzeba się martwić o to, że jakieś frakcje zostana uwięzione w okolicach zamka zwalniającego, co powodowało problemy. Dzięki temu impact spod wyeliminował główną niedogodność jaką posiada oryginalna 'bomba'.

 

 

          

Komora Impact Spoda jest szczelna, mechanizm zwalniający zaś osłonięty, podobnie jak zawiasy w ogonie urządzenia.

 

 

 

Urządzenie to jest dość pojemne, Potrafi pomieścić do 60 kulek 15 mm.

 

 

Kształt jest tak dopracowany, aby uzyskać jak najlepsze własciwości aerodynamiczne. Rozkład obciażenia sprawia, że możliwe są bardzo dalekie zarzuty, wiekszość  zawartości bowiem znajduje się z przodu. Lotki poprawiają dokładność rzutu.

Spod nie tonie, dzięki czemu jest do 'uratowania' na wypadek zerwania, nie będzie zalegać na dnie łowiska.

Wszelkie metalowe części wykonane sa z nierdzewnej stali, przez co nie powinien wystąpić problem korodowania zawiasów lub mechanizmu zwalniającego.

 

 

Jest to na razie najbardziej dopracowane urządzenie do nęcenia, i będzie się na pewno świetnie sprawdzać. W przeciwienśtwie do spomba, tutaj mamy  tylko dwa rozmiary - mały i duży. Cena dużego podajnika to 13 funtów, małego zaś 11. Jaka będzie w Polsce? Trudno na to pyanie odpowiedzieć...

Jestem pewien, że nowy produkt Foxa, stanie się skuteczną broią w rękach karpiarzy i grunciarzy. Warto się tym zainteresować, bo impact spod to nowa jakość!