Krzesło akcesoryjne DeLuxe - nowość firmy Matrix

Ostatnio coraz bardziej modne stają się krzesła wędkarskie określane, jako ‘krzesła akcesoryjne’ (accessory chair), czyli krzesła do montażu akcesoriów.

 

Są to krzesła specjalnie zaprojektowane do lowienia spławikiem i z gruntu, tak, aby móc mieć blisko siebie wędki, podpórki, stoliki, ewentualnie siatkę na ryby. Oczywiście mogą mieć też tradycyjne zastosowanie. Są pewnego rodzaju substytutem kosza wędkarskiego, i są przeznaczone dla tych, co raczej nie zajmują się wyczynem, jednak chcą wygodnie siedzieć i skutecznie łowić, mając większość rzeczy w zasięgu ręki.

 

O ile zwykłe krzesła są dość wywrotne (przynajmniej na boki) – krzesła ‘akcesoryjne’ mają układ podobny do koszy wędkarskich – i proste nogi, do których bezpośrednio, beż żadnych przejściówek montuje się wybrane rzeczy.

 

Firma Matrix, po wypuszczeniu na rynek swojego krzesła ETHOS, teraz zaproponowała rozbudowaną jego wersję, bardziej komfortową o nazwie DELUXE.

 

Jak w poprzednim modelu, tylko przednie nogi są proste, w układzie charakterystycznym dla siedzisk wędkarskich, tylnie natomiast są ułożone w tradycyjny sposób. Poniekąd jest to dość dobre rozwiązanie, zapewniające lepszą stabilność. Materiał jest już gruby i bardzo komfortowy, z podparciem pod głowę. Podstawową jednak zmianą jest dodanie tylnich uchwytów, dzięki którym można montować akcesoria z tyłu krzesła. Maja one zainstalowane zaślepki, po odkręceniu których, można przykręcić wszelkie podpórki lub inne dodatki, gdyż gwint jest uniwersalny (czyli taki jak w alarmach) i pasuje do wszelkich gadżetów.

 

 

 

 

 

Dla tych, co cenią sobie wygodę nad wodą, a nie lubią łowić na koszach, ponieważ te nie mają oparcia, takie rozwiązanie może przypaść do gustu. Jak zapewnia producent, krzesło jest lekkie i łatwe w transporcie, składa się całkowicie, posiada też dodatkowo specjalny pasek do założenia na ramię.

Cena tego krzesła to 150 funtów, w sklepach można je już dostać za mniej więcej 140. Jest to identyczna cena jak krzesła Monster z firmy Preston Innovation i widzimy tu, iż jest to produkt mający walczyć o tego samego klienta. Krzesła ETHOS, to ponad dwukrotnie niższa cena.

 

Rzecz warta uwagi!

 

 

 

 

 

Krzesło pozwala na wygodny montaż stolików, podpórek i przede wszystkim ramion do feederów.